بین المللترندهای کسب و کار

مهاجرت به عمان، راهنمای اخذ اقامت عمان برای ایرانیان

مهاجرت به عمان، راهها و روش‌های مهاجرت به این کشورو همچنین  سوالاتی در مورد نحوه و شرایط اقامت و مهاجرت به عمان و هزینه‌های زندگی در عمان برای ایرانیان ، در این مقاله به پرسش‌‌هایی از این دست پاسخ داده می‌شود و مشکلات، هزینه‌ها وروش‌های مهاجرت و اخذ اقامت عمان، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

با توجه به سرمایه‌گذاری‌های کشور عمان در امر، صنعت،تجارت و گردشگری و پیشرفت‌های بسیار سریع این کشور در دهه‌های اخیر با دنیای تجارت آزاد،تقاضا برای اقامت و مهاجرت به عمان از طریق سرمایه‌گذاری،کار،تحصیل،تولد، ازدواج و خرید ملک رو به افزایش است.

مهاجرت کاری به عمان

 مهاجرت به عمان از طریق کار و اخذ اقامت کاری عمان  یکی از راههای مهاجرت به این کشور است.با توجه به سیاست‌های اخیر دولت عمان در جذب نیروی کار و اولویت دادن به استخدام و به کارگیری نیروی کار بومی، شرایط مهاجرت از طریق کار تا حدودی مشکل شده است،ولی بطور کلی متقاضیان کار در عمان ابتدا می‌بایست یک جاب آفر و یا همان پیشنهاد کاری از یک شرکت و یا کفیل عمانی داشته باشند تا با مراجعه به سفارت مراحل ویزای کار عمان را کامل کنند.

یکی از شرایط عمومی جهت کار در عمان دانستن و تسلط به یکی از زبان‌های عربی و انگلیسی است.لیست مشاغل مورد نیاز کار در در شرکت هایی که کاریابی در عمان می‌کنند موجود است .این شرکت‌ها با توجه به مهارت‌ها و تخصص‌های مورد نیاز طرف عمانی ویزای کار عمان صادر می‌کنند.

مهاجرت به عمان از طریق سرمایه ‌گزاری

 اقامت عمان از طریق سرمایه گذاری و شیوه های سرمایه گزاری در این کشور برای سرمایه گزاران ایرانی در این مقاله مورد بررسی قرار می‌گیرد. با توجه به رشد اقتصادی و ثبات سیاسی کشورعمان در منطقه،  تقاضا برای سرمایه گزاری در این کشور  در سال‌های اخیر رو به افزایش است.در این میان دولت عمان قصد دارد تا به ایجاد تسهیلاتی در جذب سرمایه گزاری خارجی پیشقدم شود.

بطور کلی اگر بخواهیم راههای سرمایه گذاری در عمان را نام ببریم باید به ۳ مورد اشاره کنیم.

۱-سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت

 ۲-سرمایه گذاری از طریق خرید ملک

 ۳-سرمایه گزاری از طریق سپرده بانکی و خرید اوراق قرضه و سهام

سرمایه گزاری از طریق ثبت شرکت  به عنوان یکی از بهترین راههای اقامت و مهاجرت به عمان در نظر گرفته می‌شود.با سرمایه گزاری به مبلغ ۵۰۰۰۰ ریال عمانی شخص متقاضی می‌تواند اقامت دو ساله عمان را برای خود و خانواده اش دریافت کند.سرمایه گزاران با ثبت شرکت در عمان شرایط و تسهیلات ویژه ایی از دولت دریافت می‌کنند که می‌توان به معافیت‌های مالیاتی به مدت ۵ سال اشاره کرد.

سرمایه گزاری از طریق خرید ملک در عمان یکی از دیگر از راههای اخذ اقامت  این کشوراست.دولت عمان به همین جهت نقاط مسکونی و شهرک‌‌های  ویژه ایی را جهت سرمایه گزاران در نظر گرفته است که می‌توان به شهرک الموج مسقط اشاره کرد.

روش سومی که جهت سرمایه گزاری در عمان اشاره شده خرید اوراق قرضه و سهام یا سپرده بانکی و سرمایه گزاری در بورس است.با توجه به روند رو به رشد بازار بورس عمان در منطقه، پالس‌های مثبتی برای سرمایه گزاری در این بخش دریافت می‌شود.

مهاجرت تحصیلی به عمان

اخذ اقامت تحصیلی عمان و پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های این کشور دارای شرایطی است که در اینجا ذکر می‌شود.یکی ازاین شرایط  داشتن مدرک بین المللی زبان انگلیسی است و تسلط بر این زبان است،چرا که تدریس در دانشگاه‌های عمان به زبان انگلیسی است.اخذ پذیرش تحصیلی و تایئده گواهی سلامت جسمانی از دیگر شروط پذیرش تحصیلی در دانشگاه‌های عمان است.

دانشگاه سلطان قابوس عمان در میان دانشگاه‌های این کشور از معروفیت خاصی برخوردار است.این دانشگاه در سال ۱۹۸۶ توسط سلطان قابوس پادشاه فقید عمان افتتاح شد.دانشگاه سلطان قابوس تنها دانشگاه عمان است که دارای رنکینگ بالای بین المللی است.

تحصیل در دانشگاههای عمان شرایط خاص خود را دارد. به طوری‌که برای ادامه تحصیل در هر کدام از این دانشگاه‌هااخذ ویزای تحصیلی بسیار مهم است. برای این‌که بتوانید ویزای تحصیلی بگیرید لازم است مدارکی را آماده کنید. بعد از اینکه از دانشگاه مورد نظر خود نامه پذیرش را دریافت کردید؛ لازم است پاسپورت؛ مدارک شناسایی؛ عکس  خود را آماده کنید.

بسیاری از دانشگاه‌های معتبر اروپایی و آمریکایی درعمان شعبه تاسیس کرده‌اند و محدودیتی از بابت پذیرش دانشجویان خارجی ندارند و البته هر یک از آن‌ها شرایط خاص خود را جهت پذیرش تحصیلی به دانشجویان متقاضی ارائه می‌نمایند.

لازم به ذکر است که پذیرش تحصیلی و تحصیل در دانشگاه‌های عمان منجر به دریافت اقامت دائم این کشور نمی‌شود و باید توجه داشت متقاضیان اقامت عمان باید به مدت ۲۰ سال در این کشور کار و زندگی کنند.

جهت ادامه مقاله، مهاجرت به عمان و راهنمای اخذ اقامت عمان برای ایرانیان به آدرس زیر مراجعه نمایید:

https://oman777.com/methods-of-migrating-to-oman/

دکمه بازگشت به بالا