ترندهای کسب و کارعمومی

ریست لباسشویی میدیا

یکی از راه های رفع مشکلات جزئی ماشین لباسشویی مدیا مانند از بین بردن کدخطا، ایراد در انتخاب برنامه های شستشو و … ریست کردن ماشین لباسشویی میدیا و راه اندازی مجدد دستگاه است. توجه داشته باشید، که برای رفع هرگونه ایراد یا کدخطایی نباید ماشین لباسشویی را ریست کرد زیرا ممکن است برطرف کردن برخی از ایرادات تنها از عهده تکنسین متخصص بر بیاید و ریست پی در پی ماشین لباسشویی منجر به آسیب به آن خواهد شد.

چه زمانی ماشین لباسشویی مدیا را ریست کنیم؟

اکثر ماشین های لباسشویی جدید دارای یک ویژگی تنظیم مجدد (ریست) هستند که به شما این امکان را می دهد که بعد از مواجهه با کد خطا یا، ماشین لباسشویی را دوباره راه اندازی کنید. دلایلی که منجر به این مشکلات می شوند عبارتند از: نوسانات جریان برق، بار نامتعادل لباسشویی یا قطع برق

ریست کردن ماشین لباسشویی مدیا بدون دکمه ریست

برخی از مدل های ماشین لباسشویی مدیا دارای دکمه Reset نیستند. در اینصورت می توانید دستگاه تان را به روش زیر ریست کنید:

 • ماشین لباسشویی را به مدت 30 ثانیه تا یک دقیقه از برق بکشید.
 • بررسی کنید ولوم لباسشویی روی دکمه final spin قرار نگرفته باشد.
 • اگر دستگاه شما دکمه های کنترلی دارد، حالتی به جز spin یا خشک کن را انتخاب کنید.
 • مطمئن شوید که شیر آب لباسشویی باز باشد.
 • سپس لباسشویی را به برق بزنید و دکمه استارت را فشار دهید.

اگر ماشین لباسشویی مدیا بدون دکمه spin است ولی دسته ولوم دارد، برای به صورت زیر عمل کنید:

 • ولوم را روی حالت Off بگذارید.
 • درب لباسشویی را بسته و سپس دکمه استارت (Start) را فشار دهید.
 • ولوم را برخلاف عقربه های ساعت بچرخانید و روی حالت شستشوی سریع قرار دهید.
 • پس از 10 ثانیه دکمه استارت را رها کرده و ولوم را روی Off بگذارید.

راه اندازی مجدد لباسشویی میدیا با دکمه Reset روی کنترل پنل برخی از ماشین لباسشویی ها، دکمه Reset تعبیه شده است. اگر دستگاه شما دارای دکمه ریست است با فشار دادن این دکمه به مدت 3 الی 5 ثانیه می توانید لباسشویی را ریست کنید. ریست کردن ماشین لباسشویی میدیا با دکمه Function و Spinspeed

روش دیگر ریست ماشین لباسشویی مدیا استفاده از دکمه های Function و Spinspeed است. برای اینکار کافی دکمه های مذکور را به صورت همزمان و سه مرتبه پشت سرهم فشار دهید. اگر اینکار را به درستی انجام داده باشید، روی صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی علامت T1 نشان داده می شود. پس از آن ماشین لباسشویی را خاموش کرده و مجددا روشن کنید.

یکی از روش های از رفع مشکلات جزئی ماشین لباسشویی و برطرف کردن کدهای خطا، ریست کردن لباسشویی مدیا است. اگر روی دستگاه دکمه ریست وجود دارد، می توانید با فشار دادن این دکمه برای مدت چند ثانیه، به راحتی ماشین لباسشویی را ریست کنید. در صورتی که لباسشویی شما فاقد دکمه ریست است، می توانید با قطع و وصل کردن جریان برق، ماشین لباسشویی میدیا را ریست کنید. اگر پس از ریست ماشین لباسشویی، ایرادات آن برطرف نشد، ممکن است قطعه ای در دستگاه دچار نقص فنی شده باشد و نیاز به  تعمیر لباسشویی میدیا در اصفهان  داشته باشد. از ریست کردن مجدد لباسشویی خودداری کنید و رفع مشکل را به بسپارید.

دستورالعمل نحوه ریست کردن لباسشوی مدیا

هنگامی که ماشین لباسشویی کد خطا یا ارور می دهد، متوجه می شویم که ایرادی در دستگاه بوجود آمده است. گاهی این مشکلات مربوط به قطعات مهم دستگاه می باشد که باید توسط کارشناس، علت یابی و برای و یا تعویض این قطعات اقدام شود. اما در برخی موارد نیز ممکن است با یک کار ساده بتوان ایراد پیش آمده را برطرف کرد. و هدف از ریست ماشین لباسشویی را با هم در اینجا مرور می کنیم.

ابتدا نکاتی را در مورد ماشین لباسشویی مدیا و نحوه نگهداری از آن را برای شما توضیح خواهیم داد. نیز مانند دیگر مارک های ماشین لباسشویی، برای شستشوی راحت تر به کمک ما می آید. شستشوی لباس با دست، کار بسیار دشواری است و امروزه ماشین های لباسشیی به سهولت این کار را انجام می دهند.

ماشین لباسشویی مدیا نیز مانند سایر لوازم برقی، ممکن است در مدت استفاده، دچار خرابی و یا ایراداتی شود. که برای رفع آنها ابتدا با ریست لباسشویی مدیا می توان آنها را  بر طرف کرد و اگر با ریست کردن دستگاه این مشکلات حل نشد، با متخصص تماس گرفت. برای درخواست متخصص و حتما با تماس بگیرید.

نکات ایمنی در مورد ماشین لباسشویی مدیا

 • هر سال ماشین لباسشویی را سرویس کنید.
 • از مواد شوینده به میزان مناسب برای لباسشویی مدیا استفاده کنید.
 • به اندازه ظرفیت ماشین لباسشویی مدیا در آن لباس قراردهید.
 • هنگام شستشو، قفل کودک را فعال کنید.
 • بعد از مدتی استفاده از ماشین لباسشویی مدیا، آن را جرم گیری کنید.
 • مراقب باشید هنگام شستشو، اجسام به همراه لباس وارد دیگ لباسشویی نشود.
 • شیلنگ تخلیه و آب ورودی را چک کنید.
 • فیلتر پمپ ماشین لباسشویی را تمیز نگه دارید.

هدف از ریست کردن ماشین لباسشویی مدیا  می دانیم که مشکلات زیادی ممکن است برای ماشین لباسشویی پیش بیاید. معمولا با هدف پاک کردن برنامه انتخابی ماشین لباسشویی که ایراد پیدا کرده است بکار می رود. گاهی صفحه نمایش ماشین لباسشویی مدیا چشمک می زند و کد خطا یا ارور، بر روی صفحه نمایش مشاهده می شود. ماشین لباسشویی مدیا، بر روی یک برنامه قفل شده است. و یا برنامه ای را به اشتباه، برای شستشو انتخاب کرده اید.

اگر این موارد در ماشین لباسشویی مدیا پیش آمده باشد با ریست کردن ماشین لباسشویی مدیا، حل خواهد شد و اما در برخی موارد که دستگاه ارور می دهد، ممکن است قسمت هایی از ماشین لباسشویی و یا قطعاتی بر اثر خرابی و یا معیوب بودن باعث ارور دادن دستگاه باشند و حتی با ریست لباسشویی مدیا نیز، حل نشوند. دقت کنید که اگر قطعه ای خراب ویا سوخته باشد، با درست نمی شوند.

بیشتر بدانیم :  نوسانات برق و بروز مشکل در ماشین لباسشویی مدیا، ولتاژ زیاد و رسیدن جریان آن به ماشین لباسشویی باعث ایراد در ماشین لباسشویی می شود. این نوسانات برق و قطعی آن در ماشین لباسشویی، اختلال ایجاد می کند. از محافظ برای ماشین لباسشویی مدیا استفاده کنید. این ایراد با ریست لباسشویی مدیا قابل حل خواهد بود. ، این امکان را به شما می دهد که در زمان کم، مشکل بوجود آمده را حل کرده و دستگاه را مجدد راه اندازی کنید.

 • معمولا بیشتر ماشین های لباسشویی دکمه ریست دارند و اگر دکمه ریست در ماشین لباسشویی موجود نبود، باید به صورت دستی دستگاه را ریست کرد.
 • اگر مشکلی در ماشین لباسشویی مدیا پیش آمد، برای ریست کردن ماشین لباسشویی مدیا، باید دکمه ریست را بزنید و بعد از چند ثانیه صبر کردن، ماشین را مجدد راه اندازی کنید و برنامه شستشو را تنظیم کنید. اگر ماشین لباسشویی به درستی کار کرد، متوجه می شوید که دستگاه ریست شده و برنامه شستشو به درستی انجام می شود.

قبل از استفاده از ماشین لباسشویی مدیا، حتما دفترچه راهنمای آن را مطالعه کنید. با توجه به مدل ماشین لباسشویی مدیا، حدودا 30 ثانیه تا یک دقیقه طول می کشد که دستگاه ریست شده و آماده گرفتن برنامه جدید، برای شستشو شود. گاهی ممکن است که ماشین لباسشویی را به برق وصل کرده اید و شروع به برنامه شستشو کرده است، اما در وسط مراحل شستشو یک باره از کار می افتد و ماشین کار نمی کند، برای این منظور برق ماشین لباسشویی را چک کنید. لوله تخلیه ماشین لباسشویی را نیز بررسی کنید.

سپس درب ماشین لباسشویی را 6 بار باز و بسته کنید. ممکن است با نیز، این مشکل حل شود. وقتی می خواهیم دستورات لازم را برای شستشو به ماشین لباسشویی بدهید، باید با استفاده از دکمه های ماشین لباسشویی این کار را انجام دهید. هنگامی که تمام مراحل را مانند: درجه حرارت، زمان شستشو، جنس پارچه و…را از روی صفحه کلید دستگاه انتخاب کردید، ممکن است با عدم کارکرد ماشین لباسشویی مدیا و یا مشاهده ارور بر روی دستگاه مواجه شوید.

در این صورت می توانید ماشین لباسشویی را ریست کرده و دوباره برنامه شستشو را انتخاب کنید. به این منظور به مدت 5 ثانیه دکمه ریست را نگه داشته در این حالت تمام دکمه های ماشین لباسشویی با هم روشن می شوند و بعد از 3 ثانیه خاموش خواهند شد و لباسشویی ریست می شود. را یک بار دیگر به طور کامل توضیح می دهیم:

 • اگر ماشین لباسشویی مدیا، دکمه ریست نداشت( بستگی به مدل آن دارد)

دستگاه را از برق بکشید و دکمه استارت را فشار دهید و 5 ثانیه صبر کنید و مجدد به برق وصل کنید. لباسشویی را بر روی یک برنامه تنظیم کنید و روشن کنید، حالا متوجه می شوید که دستگاه ریست شده و به درستی برنامه را انجام می دهد.

 • روش دیگر ریست کردن ماشین لباسشویی مدیا این است که، اگر دستگاه دارای دستگیره ولوم باشد، روی حالت ساعت 12 قرار گرفته است.
 • برای ریست کردن باید درب ماشین لباسشویی را ببندید و ولوم را در جهت حرکت عقربه های ساعت چرخاند و روی ساعت 6 گذاشت.
 • 3 ثانیه صبر کنید و دکمه spin را بزنید و نگه دارید.
 • در همین موقع ولوم را روی ساعت 7 برده و بعد از 2 ثانیه دکمه spin را رها کنید.
 • و ولوم ماشین لباسشویی را به جای اول خود برگردانید.
 • در روش دیگر، می توانید برای، برای مدل هایی که دسته ولوم دارند اما دکمه spin ندارند، ولوم را روی off گذاشته و درب ماشین لباسشویی را ببندید.دکمه start را فشار داده و نگه دارید و در این حالت برخلاف عقربه های ساعت، ولوم را بچرخانید و روی حالت شستشوی سریع و یا express15 نگه دارید.
 • با روشن کردن ماشین لباسشویی و انتخاب یک برنامه شستشو مطمئن شوید که ماشین لباسشویی مدیا ریست شده و دیگر ارور و خطا نمی دهد.
 • اگر با ، در مواقعی که مشکلی برای دستگاه پیش آمده بود، توانستید این ایراد یا مشکل را برطرف کنید، می توانید به راحتی از ماشین لباسشویی استفاده کنید. اما اگر با ریست لباسشویی مدیا، ایراد برطرف نشد و خرابی در بخش های دیگر ماشین لباسشویی مدیا بود، حتما با تماس گرفته تا متخصص، ماشین لباسشویی را بررسی و علت مشکل ماشین لباسشویی را پیدا کند و اقدام به کند.

اکثر ماشین های لباسشویی جدید دارای یک ویژگی تنظیم مجدد (ریست) هستند که به شما این امکان را می دهد که بعد از مواجهه با کد خطا یا ارور لباسشویی مدیا، ماشین لباسشویی را دوباره راه اندازی کنید

دکمه بازگشت به بالا