ترندهای کسب و کارعمومی

نرم افزار عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ

سیستم عیب یابی هوشمند در ماشین لباسشویی های سامسونگ

سیستم عیب یابی اتوماتیک (Smart Check) مسائل ماشین لباسشویی را تشخیص می دهد و راه حل های ساده­ ای ­را با استفاده از برنامه تلفن های هوشمند ارائه می دهد که باعث صرفه جویی در وقت و هزینه تعمیرات می شود.

برای فعالسازی این امکان نیاز به مراجعه حضوری به نمایندگی تعمیر لباسشویی بوش نیست. اول باید برنامه Samsung Smart Washer را از Play Store یا Apple Store دانلود کنید، و روی تلفن همراه دارای دوربین نصب کنید.دکمه Power را فشار دهید تا ماشین لباسشویی روشن شود.دکمه های Spin و Dry Level را به طور همزمان فشار دهید و تا 3 ثانیه نگه دارید تا وارد حالت عیب یابی هوشمند (Smart Check) شوید.

ماشین لباسشویی، فرایند تشخیص خود را شروع می کند و در صورتی که مشکلی را تشخیص دهد، یک کد اطلاعاتی را نمایش می دهد.برنامه Samsung Smart Washer را روی تلفن همراه خود اجرا کنید.گزینه Smart Check را انتخاب کنید.گزینه Smart Check را جهت راه اندازی تشخیص خودکار انتخاب کنید.گزینه Next را بزنید.

تلفن همراه را نزدیک نمایشگر ماشین لباسشویی قرار دهید تا اینکه تلفن همراه و ماشین لباسشویی یکدیگر را بیابند.سپس، کد اطلاعاتی به طور خودکار توسط برنامه تشخیص داده می شود. در صورتی که کد اطلاعاتی به درستی تشخیص داده شد، گزینه Next را بزنید.در صورتی که برنامه نتوانست کد اطلاعاتی را درست تشخیص دهد، کد اطلاعاتی را به صورت دستی در صفحه برنامه وارد کنید.

برنامه، اطلاعات دقیقی را درباره مشکل فراهم می کند، شما می توانید نتیجه را با استفاده از ‘Save results’ ذخیره کنید.گزینه OK را انتخاب کنید.شما می توانید نتیجه را در تاریخچه تشخیص عیب یابی هوشمند روی صفحه اصلی کنترل کنید.گزینه ‘Error History’ را انتخاب کنید.شما می توانید نتیجه را در تاریخچه تشخیص کنترل کنید.

نرم افزار عیب یابی ماشین لیاسشویی سامسونگ چیست؟

واقعیت این است که نسل ماشین های لباسشویی و از جمله ماشین های لباسشویی سامسونگ کاملا پیچیده است و تکنسین ها و تعمیرکاران زبده و کاملا آموزش دیده که دانش تئوریک و عملی مناسبی داشته باشند قادر به عیب یابی و تعمیر خواهند بود. اما در حال حاضر خوشبختانه نرم افزارهای عیب یابی به کمک خدمات پس از فروش بوش می آید و کار را دقیق تر و البته ساده تر می‌کند.

با اسمارت چک قادر خواهید بود تا سیستم عیب یابی اتوماتیک در اختیار داشته باشید و به راه حل های ساده ای برای رفع عیب پی ببرید.

مزیت نرم افزار عیب یابی ماشین لیاسشویی سامسونگ چیست؟

اگر مشکل خیلی اساسی نباشد شاید خود مشتری هم قادر باشد تا با بهره گیری از برنامه ایرادیابی لباسشویی سامسونگ قضیه را حل کند. اما اگر مشکل جدی باشد هرچقدر هم که توسط نرم افزار آگاهی کسب کنید اما در نهایت برای تعمیر و یا تعویض قطعه باید به نماینده مجاز تعمیر ماشین لباسشویی دنیا سرویس و یا تعمیرکار ماهر مراجعه کنید. در اینجا سعی میکنیم تا شما را با نرم افزار عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ آشنا کنیم.
برای اسمارت چک لازم است تا برنامه ی Samsung smart washer را از playstore دانلود کنید. آن را روی تلفن همراهتان نصب کنید. به یاد داشته باشید که تلفن همراه شما باید دوربین مناسبی داشته باشد. با فشار بر روی پاور ماشین لباسشویی روشن می‌شود. اگر بخواهید بصورت خودکار عیب را تشخیص دهید باید Smart check را بزنید و بعد next را بزنید.

این در حالی است که ابتدا دو دکمه ی spin وdry level را با هم تا 3 شماره فشار داده اید تا ماشین لباسشویی وارد مرحله عیب یابی شود. تلفن را به ماشین لباسشویی بشناسانید، حالا اطلاعات عیب یابی را روی صفحه برنامه بنویسید. آن را ذخیره و Ok را بزنید. اگر گزینه error history را انتخاب کنید قادر خواهید بود تا عیب را در زمان معینی تشخیص و یادداشت کنید. حالا شما می‌توانید با دقت و صرف وقت کمتری به تعمیر و یا تعویض قطعه دستگاه مبادرت کنید.
کد خطاهای ماشین لباس شویی سامسونگ

عیب یابی کدهای خطای ماشین لباسشویی سامسونگ به شما کمک میکند تا آنها را رمز گشایی کرده و یک تصمیم آگاهانه بگیرید. چنانچه لباسشویی سامسونگ شروع به اعلام کد خطا کند، مطالب زیر به خوبی خطاها را رمز گشایی میکند.

کدهای دستور خطا در لباسشویی سامسونگ به شرح موارد زیر است:

  • کد خطای LO و یا FL که باعث بوجود آمدن خطا در قفل درب لباسشویی میشود که مراحل زیر را برای درست کرد باید انجام داد.

– هنگامی که گردش لباسشویی کامل شد اگر موفق به باز کردن درب آن بعد از هفت مرتبه تلاش نشدید، شما کد LO یا FL را دریافت کرده اید. در ابتدا لباسشویی را از برق جدا کرده وقفل درب را ببندید.

– در صورت نیاز سوییچ کرده و درب را محکم فشار دهید. اعمال فشار برای باز کردن درب ممکن است قفل را دچار مشکل کند. هرچند، تعویض ساده است و از تماس گرفتن با متخصصان فنی مقدارکمی گران تر میباشد.

  • کد خطای ds در لباسشویی باعث میشود که درب آن قفل نشود.

– اگر لباسشویی شروع به کار نکند و پیغام ds را مشاهده نمایید، درب لباسشویی باز است و قفل آن ناکارآمد میباشد. برای بررسی کردن قفل درب، از حالت آزمون تشخیص استفاده کنید.

– Assembly را کلیک کنید. اگر نشان داد که “درب معیوب است”، به حالت قبل برگردانید.

  • کد خطای dc در لباسشویی باعث میشود که عملکرد آن نا متوازن شود.

– کد dc به این معنا است که در آخرین چرخش، عملکردی به صورت نامتوازن مشاهده شود. زمانی که نامتوازن است و این کد مشاهده میشود دیگ نباید بیشتر از 150 rpm بچرخد. گردش را متوقف کرده و یا اجازه بدهید که به پایان برسد. عملکرد را مجدد اجرا کرده و منتظر بمانید. اگر این کار مشکل را حل نکرد، امکان دارد که سیستم توقف دچار مشکل شده باشد. بررسی شود که در نواحی دیواره ها و درزها ذرات پلاستیکی روی زمینه داخلی لباسشویی قرار نگرفته باشد.

  • دستورخطای SudF70، در لباسشویی به دلیل مقدار زیاد از حد کف نمایان میشود.

 

-از یک پاک کننده عادی استفاده کنید اگر بیشتر از کفایت پاک کننده استفاده کنید ممکن است کف بیش از اندازه تولید کند. این موضوع باعث میشود که مدت چرخش طولانی شود، لباس هایتان چرک و بد بو شود و لباسشویی شما را بد بو کند. اجازه دهید که کف ها ته نشین شوند و در لباس شویی بچرخد. مجددا لباسشویی را روشن کرده ولی این بار بدون اینکه از پاک کننده برای تمیز کردن لباسشویی خود استفاده کنید.

  • اعلام کد خطای IE در لباسشویی باعث میشود تا سنسور میزان سطح آب دچار مشکل شود.

– در ابتدا، لباسشویی را از برق جدا کرده و سیم برق اتصال به سنسور سطح آب و برد کنترل اصلی را بررسی کنید. بعد از اینکه لباسشویی را به برق متصل کردید، اگر کد خطای IE همچنان مشاهده شد سنسور سطح آب باید تعویض شود.

  • چنانچه کد خطای nF در لباس شویی مشاهده شود برنامه پر کردن آب دچار مشکل میشود.

– اگرپر کردن آب لباسشویی 40 دقیقه یا بیشتر زمان ببرد و یا اینکه سطح آب بعد از 6 دقیقه تغییری نکند، این کد آشکار میشود. شیر منبع آب در پشت لباسشویی بررسی شود که کاملا باز باشد و دچار پیچ خوردگی نشده باشد.

لوله ها ممکن است به خاطر اینکه بدون محافظ در دمای پایینی قرار گرفته باشد، یخ بزند. به نظر میرسد که اگر ورودی آب پر باشد دریچه دچار مشکل خواهد شد. که باید تعویض شوند.

  • کد خطای LE در لباس شویی باعث سطح آب اندک در طی چرخش آن میشود.

– افت سطح آب میتواند به دلیل وجود نشتی در دیگ لباسشویی و یا نصب نادرست مجراهای تخلیه که میتواند به علت بیرون افتادن لوله خرطومی از لباسشویی باشد. کد خطای OE در لباس شویی باعث لبریز شدگی یا بالا رفتن سطح آب شود.

– لباسشویی که بیش از حد پر شده است، عمدتا به خاطر دریچه ورود آب میباشد که به درستی جریان آب بسته نشده است. در این صورت دریچه ورودی آب باید تعویض شود.کد خطای nF1 در لباس شویی زمانی اعلام میشود که مجراهای آب سرد و گرم برعکس شده باشند.

– شلنگ های پر کننده آب گرم و سرد را که در پشت لباسشویی واقع شده اند به درستی متصل کنید. کد خطای tE به این دلیل اعلام میشود که دمای آب خیلی زیاد و یا خیلی کم باشد.

– حالت آزمایش تشخیص را اجرا کنید تا دمای آب توسط حسگر برد کنترل بررسی شود. اگر دمای فعلی به طور قابل ملاحظه ای متفاوت بود، سنسور دما و یا ترمیستور باید تعویض گردد.کد خطای nd زمانی ظاهر میشودآب تخلیه نشود.

– اگر لباس شویی تا 15 دقیقه نتواند آب را تخلیه کند، دریچه پر کننده لباس شویی و شلنگ را به جهت مشاهده مسدود شدگی و یا وجود مانع بررسی کنید. چنانچه پمپ معیوب و یا آسیب دیده باشد، آن را تعویض نماید.کد E2 هنگامی که کلید روی برد کنترل گیرکند، اعلام میشود.

– با نیروی ملایمی سعی بر آزاد کردن کلید شود. اگر نتوانستید کلید را آزاد سازید، برد واسط کنترل کاربر(برد کنترل sub-PCB نیز نامیده میشود) را تعویض نمایید.کد خطای 3E زمانی که از دورسنج گرداننده موتور هیچ سیگنال و یا علامتی بروز نکند، اعلام میشود.لباسشویی را از برق جدا کنید.

– اتصالات تسمه سیم در گرداننده موتور و برد کنترل الکتریکی چک شود. اگر اتصالات سیم کشی درست باشند ، گرداننده موتور(محرک موتور) و یا دورسنج نیاز به تعویض دارد.کد خطای 2E زمانی بروز میکند که برد کنترل داخلی دچار آسیب شده باشند. لباسشویی را به مدت 5 دقیقه برای راه اندازی مجدد برد الکتریکی قطع کنید. مجددا آن را به برق متصل کنید.

اگر کد دوباره نشان داده شد، برد کنترل الکتریکی را تعویض نمایدد. کد خطای AE به خاطر خطا در اتصالات بین PCB اصلی و Sub PCB در پنل کنترل ایجاد میشودسیم تسمه های برد کنترل PCB در پنل کنترل بررسی شود. اگر اتصالات سیمی درست بودند، یکی یا هردو برد کنترل را تعویض نمایید.

  • کد خطای SF زمانی که PCB اصلی دچار خطا شود اعلام میشود.لباسشویی را به مدت 5 دقیقه برای راه اندازی مجدد برد کنترل الکتریکی قطع کنید.لباسشویی را مجددا وصل کنید. چنانچه کد مذکورمجددا ظاهر شد، برد کنترل را تعوض کنید.
  • کد خطای Hr زمانی که رله گرم کننده خراب شود نشان میدهد. رله گرم کننده بخشی از از PCB برد کنترل اصلی است. لباسشویی را به مدت 5 دقیقه از برق برای راه اندازی مجدد قطع کنید. مجددا لباسشویی را به برق وصل کنید. اگر کد مذکور مجددا نمایان شد، PCB برد کنترل را تعویض نمایید.

 

شما میتوانید با استفاده از این کدهای خطا به سادگی مشکلات لباسشویی سامسونگ را که بخشی از آموزش تعمیرات لوازم خانگی است، برطرف سازید.

دکمه بازگشت به بالا