ترندهای کسب و کارعمومی

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی 8 کیلویی

برنامه شستشو لباسشویی ال جی + معنی کلمات روی لباسشویی

لباسشویی‌های اتوماتیک امروزی با انجام تمامی مراحل شستشو آنهم تنها با فشار دادن چند دکمه، شما را از اتلاف زمان بسیار و انجام دادن کاری پرزحمت آسوده کرده‌اند. با این حال، در صورتی که طرز کار با ماشین لباسشویی ال جی را بلد نباشید و در انتخاب برنامه شستشوی مناسب دچار اشتباه شوید، ممکن است به لباس‌های خود آسیب رسانده و حتی موجب استهلاک بیش از اندازه دستگاه شوید و نیاز به تعمیر ماشین لباسشویی ال جی پیدا کنید.

در این مطلب از آراسرویس قصد داریم تا به صورت کامل و با ارائه تصاویر راهنما، نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی ۶، ۷، ۸، ۹ و ۱۰. ۵ کیلویی را به همراه معنی کلمات روی لباسشویی ال جی، انواع تنظیمات برنامه شستشوی لباسشویی ال جی و… را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

در این مطلب چند نمونه از صفحه کاربری یا همان دکمه‌های ماشین لباسشویی ال جی را که در جلوی دستگاه قرار دارند، برای شما آورده‌ایم که از مدل‌ها و ظرفیت‌های مختلف از جمله لباسشویی ال جی ۶، ۷، ۸، ۹، و ۱۰. ۵ کیلویی انتخاب شده‌اند و بر اساس آن‌ها، معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی و تمامی برنامه‌های شستشوی لباسشویی ال جی را شرح خواهیم داد، تا نحوه کار با ماشین لباسشویی ال جی را به خوبی یاد گرفته و امکان کار با تمامی مدل‌ها را داشته باشید. زیرا همچنان که خواهید دید، شباهت‌های بسیاری در میان مدل‌های مختلف ال جی وجود دارد و بنابراین با خواندن کامل این متن، روش استفاده از لباسشویی ال جی را صرف نظر از مدل آن فرا خواهید گرفت.

اگر لباسشویی ال جی شما دچار مشکل شده و به کمک تعمیرکار باتجربه و حرفه ای جهت تعمیر لباسشویی نیاز دارید، میتوانید با مراجعه به صفحه تعمیر  لباسشویی ال جی درخواست خود را ثبت کنید تا کارشناسان ما در سریعترین زمان ممکن با شما تماس حاصل نمایند.

طرز کار با ماشین لباسشویی ال جی

پس از نصب صحیح لباسشویی ال جی، نوبت به استفاده از آن می رسد. ممکن است این کار ساده بنظر بیاید. اما بسیاری از افراد، نحوه کار با لباسشویی ال جی خود را به درستی نمی دانند و یا فکر می کنند که روش آنها درست است! عمدتا در انتخاب بهترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی برای شستن پتو، حوله، کفش و… دچار اشتباه شده و مثلا به لباس های حساس و ظریف خود با انتخاب برنامه نامناسب آسیب می زنند. برخی نیز مراقبت از دستگاه را به خوبی نمی دانند و هرگونه اشتباهی اعم از قرار دادن البسه زیاد درون دستگاه، وزنه های سنگین بر روی لباسشویی و… را مرتکب شده و موجب بروز مشکل و خرابی لباسشویی ال جی خود می شوند.

روش کار با لباسشویی ال جی به این صورت است که ابتدا با در نظر گرفتن ظرفیت دستگاه (6، 7، 8، 9 و یا 10.5 کیلویی) مقدار مناسب لباسها را در داخل دیگ دستگاه قرار داده و سپس درب آن را می بندیم. سپس به مقدار مناسب پودر لباسشویی و یا مواد مشابه آن (مایع و قرص شستشو) را در محفظه جاپودری لباسشویی ال جی می ریزیم. البته مایع را می توان در داخل دیگ هم ریخت و قرص را باید حتما در داخل دیگ قرار داد.

در صورتی که بخواهیم چند مرتبه شستشو و یا پیش شستشو داشته باشیم، بخش های کوچکتر محفظه جاپودری را هم باید پودر بریزیم. همچنین برای نرم کننده هم قسمت مخصوصی تعبیه شده است، که در صورت نیاز به استفاده از نرم کننده باید در این قسمت مایع نرم کننده ریخته شود. در صورت نیاز با مراجعه به مقاله نحوه استفاده از جاپودری ماشین لباسشویی میتوانید اطلاعات بیشتری در این رابطه کسب کنید.

حال با زدن دکمه power یا همان استارت لباسشویی را روشن می کنیم و با توجه به نوع لباسها، جنس آنها و میزان کثیفی لباسها برنامه شستشوی مناسب را انتخاب می کنیم (تمامی برنامه های شستشوی لباسشویی ال جی در ادامه مطلب توضیح داده شده است). علاوه بر انتخاب برنامه، امکان افزودن تنظیمات اضافی همچون آبکشی اضافی، خشک کن و غیره برای سیکل شستشو وجود دارد، که برای اینکار باید معنی گزینه های ماشین لباسشویی و کارایی دکمه های لباسشویی ال جی را به خوبی بدانید. در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

    تنظیمات اشتباه می تواند مشکلاتی همچون خشک نشدن لباس ها در ماشین لباسشویی را به وجود آورد. در این خصوص در مقاله آراسرویس بیشتر بخوانید.

در نهایت با انتخاب دکمه Start یا شروع، فرآیند شستشو به صورت اتوماتیک آغاز می گردد و تنها پس از اتمام کامل سیکل شستشو، درب دستگاه را می توان باز نمود.

توجه کنید که در بسیاری از مدل های لباسشویی، در اواسط فرآیند شستشو امکان توقف وجود ندارد. پس از شروع سیکل، باز کردن درب لباسشویی برای اضافه یا کم نمودن لباس ممکن نیست و باز کردن محفظه جاپودری هم اشتباه است. البته به تازگی در برخی از مدل های جدید لباسشویی ال جی، قابلیت توقف در اواسط کار و اضافه و کم کردن لباسهای داخل دستگاه نیز افزوده شده است.

انواع برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

در این قسمت تمامی برنامه های شستشوی لباسشویی ال جی ظرفیت های 6، 7، 8، 9 و 10.5 کیلویی به همراه مشخصات و تنظیمات آن ها را آورده ایم . در صورتی که در مورد تعمیرات لوازم خانگی خود اعم از لباسشویی، ظرفشویی، جاروبرقی و غیره سوالی دارید می توانید از کارشناسان خبره ما راهنمایی بگیرید.

    برنامه شستشوی پنبه ای (Cotton):

جنس لباس مناسب: برای لباسهای رنگی سبک (پیراهن، لباس شب، پیژامه و…) و لباسهای کتان سفید نسبتا کثیف (لباس زیر) – دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۹۵ درجه) – در این برنامه شستشو به کمک حرکات متفاوت دیگ عملکرد بهتری از لباسشویی دیده می شود.

    برنامه شستشوی پنبه ای کم مصرف (Cotton Eco):

مشابه با برنامه پنبه ای است که در برخی مدل ها cotton+ نامگذاری شده است – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – با مصرف حداقل انرژی عملکرد شستشوی بهینه را ارائه میکند.

    برنامه شستشوی ضد چروک (Easy Care):

جنس لباس مناسب: پلی آمید، اکریلیک، پلی استر – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – این برنامه مناسب پیراهن های پرمصرف روزانه که نیازی به اتو ندارند مناسب است.

    برنامه شستشوی ترکیبی (Mix):

جنس لباس مناسب: انواع لباس به جز لباس های خاص (ابریشمی/ ظریف، لباس ورزشی، لباس های تیره، پشمی، پر/ پرده ها) – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – برای شستشوی خودکار البسه گوناگون به طور همزمان.

    برنامه شستشوی لباس کودک (Baby Care):

جنس لباس مناسب: برای لباس بچه نسبتا کثیف – دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۹۵ درجه) – حذف لکه های چربی و آبکشی بهتر برای اقلام بزرگ چون روکش لحاف، متکا و غیره.

    برنامه شستشوی ضد حساسیت (Skin Care):

جنس لباس مناسب: برای لباس هایی که مستقیما با پوست در تماس هستند (مثل لباس زیر، حوله، دستمال، ملحفه، بالش و روکش متکا) – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – حذف موثر مواد شوینده از روی لباس.

    برنامه شستشوی بهداشتی (Hygiene):

جنس لباس مناسب: برای لباس های پنبه ای، لباس زیر، روکش بالشت، روتختی و البسه کودک – دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد – این برنامه البسه را در دمای بالا می شوید.

    برنامه شستشوی پُر Duvet در لباسشویی ال جی:

جنس لباس مناسب: برای موارد داخل رختخواب (مثل پر، بالش، پتو و روکش مبلمان) کثیف – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – این برنامه برای موارد بزرگی چون پتو، لحاف و غیره مناسب است.

    برنامه شستشوی لباس ورزشی (Sports Wear):

جنس لباس مناسب: این برنامه مناسب لباسهای ورزشی و کفش کتانی است – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه)

    برنامه شستشوی ظریف (Delicate):

این برنامه با اسم gentle care هم نامگذاری شده است – جنس لباس مناسب: برای لباسهای ظریفی که به آسانی خراب می شوند – دمای مناسب: ۳۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – مناسب برای لباس های زیر، بلوز و لباس های ظریف.

    برنامه شستشوی پشمی (Wool):

جنس لباس مناسب: برای البسه پشمی قابل شستشو با ماشین لباسشویی – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – حتما از مواد شوینده مخصوص البسه پشمی قابل شستشو با ماشین استفاده کنید.

    برنامه شستشوی سریع ۳۰ دقیقه ای (Quick 30):

جنس لباس مناسب: برای البسه رنگی که نسبتا کثیف هستند – دمای مناسب: ۳۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – این برنامه شستشوی خودکار و سریعی برای میزان لباسهای کم و نسبتا کثیف ارائه می نماید.

    برنامه شستشوی شدید ۶۰ دقیقه ای (Intensive 60):

جنس لباس مناسب: برای لباسهای پنبه ای و ترکیبی (برنامه ویژه ۶۰ دقیقه ای برای لباسهای معمولی) – دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – برای شستشوی خودکار و بهتر با حداقل مصرف انرژی این برنامه توصیه می شود.

    برنامه آبکشی+خشک کن (Rinse+Spin):

جنس لباس مناسب: برای البسه عادی قابل شستشو – قابل استفاده برای لباسهایی که فقط به آبکشی نیاز دارند، یا افزودن آبکشی به البسه ای که برای آنها نرم کننده به کار رفته است.

    برنامه شستشوی مستقیم کم حجم (Direct Wear):

جنس مناسب لباس: برای البسه مخلوط پنبه، لباس های پلی استر، بلوز – دمای مناسب: ۲۰ درجه سانتی گراد – حداکثر ۳ یا ۴ تکه لباس – این برنامه به صورت سریع و در عرض ۸۰ دقیقه برای تعداد کمی لباس نسبتا کثیف، فرآیند شستشو و خشک کن را اجرا می کند.

    برنامه شستشوی لکه بری (Stain Care):

جنس مناسب لباس: برای لباسهایی با پارچه مخلوط پنبه و لباسهای غیر ظریف – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (۳۰ درجه تا ۶۰ درجه) – این برنامه قابلیت پاک کردن لکه از جمله لکه نوشیدنی، قهوه، آبمیوه، خاک و غیره را دارد (دمای شستشو به تدریج و مرحله به مرحله زیاد شده تا لکه های مختلف را پاک نماید).

    برنامه شستشوی بیصدا (Silent Wash):

جنس مناسب لباس: برای لباسهای پنبه ای ترکیبی، پلی استر ترکیبی، بلوز و غیره – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – این برنامه با حداقل انرژی و ارتعاش و مصرف الکتریسیته برای استفاده در شب مناسب است.

    برنامه شستشوی البسه مشکی (Dark Wash):

جنس مناسب لباس: البسه تیره رنگ پنبه ای یا ترکیبی – دمای مناسب: ۲۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) – این برنامه مانع از تغییر رنگ البسه می شود و برای لباسهایی که احتمال سفید شدن دارند مناسب است (از مواد شوینده ویژه استفاده کنید).

    برنامه دانلود شده (Download Cycle):

در صورتی که هیچ برنامه خاصی را دانلود نکرده باشید، این گزینه به صورت پیشفرض بر روی برنامه آبکشی+خشک کن (Rinse+Spin) قرار دارد.

    برنامه شستشوی موارد رختخواب (Bedding):

این برنامه مشابه با برنامه پر یا Duvet در لباسشویی های ال جی و غیره است. در برخی مدل ها نیز با نام bedcover نامگذاری شده است- برای شستشوی روتختی، ملافه، رولحافی و غیره مناسب است. توصیه می شود فقط یک نوع کالا و زیر ۲ کیلوگرم را با این برنامه بشورید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی

حال که کلیت طرز استفاده از ماشین لباسشویی ال جی و برنامه های شستشوی آن را توضیح دادیم، لازم است تا با معنی کلمات روی لباسشویی ال جی نیز آشنا شده و کارکرد دکمه های ماشین لباسشویی ال جی را به خوبی بدانیم تا بتوانیم استفاده صحیح و کاملی از دستگاه داشته باشیم.

در اینجا با بررسی بیش از ده ها مدل مختلف از لباسشویی های ال جی و پنل کنترلی هر یک، چهار مدل مختلف از آنها را برای شما عزیزان انتخاب کردیم و قصد داریم تا معنی علامت ها و طرز استفاده از دکمه های لباسشویی ال جی را توضیح دهیم. در این بخش دکمه های اصلی را در هر پنل توضیح داده ایم و کاربرد دکمه های لباسشویی ال جی که در همه مدل ها یکسان هستند را به بخش بعدی موکول کرده ایم. تکرار می کنیم که به دلیل تشابه و یکسان بودن لغات و واژه های روی لباسشویی ال جی، استفاده از این آموزش برای تمامی مدل ها و ظرفیت های 6، 7، 8، 9 و 10.5 کیلویی امکان پذیر است.

در صورتی که ماشین لباسشویی شما به تعمیر نیاز دارد، وارد صفحه تعمیر لباسشویی شوید.

معنی کلمات و آموزش دکمه های ماشین لباسشویی ال جی

دکمه های روی ماشین لباسشویی ال جی نمونه اول

1- دکمه پاور (Power) :

با فشردن این کلید لباسشویی روشن و خاموش می شود.

2- دکمه شروع/ توقف (Start/Pause) :

با فشار دادن دکمه شروع یا توقف، امکان آغاز سیکل شستشو و یا متوقف ساختن آن را دارید. در صورتی که عمل توقف انتخاب شده باشد و یا در پایان سیکل شستشو باشید، به مدت ۱ الی ۲ دقیقه درب باز نخواهد شد.

3- صفحه نمایش (Display) :

 • صفحه نمایش مواردی چون تنظیمات، زمان باقیمانده، قابلیت های دلخواه و پیامهای وضعیت دستگاه را نمایش می دهد. زمانی که دستگاه روشن باشد، تنظیمات پیش فرض بر روی صفحه نمایش روشن می شوند.
 • صفحه نمایش زمان باقیمانده را در نمایشگر دیجیتال نشان می دهد. در زمانیکه دستگاه بصورت اتوماتیک مشغول محاسبه وزن سبد لباسها می باشد، چشمک زدن یا حالت تشخیص روی خواهد داد.
 • با توجه به مدل لباسشویی، اعداد مربوط به دور چرخش دستگاه ممکن است متفاوت باشند.

4- ولوم برنامه ها (Program Knob) :

برنامه های مختلف بر اساس نوع لباس ها وجود دارند که به کمک ولوم چرخشی قابل انتخاب هستند. با انتخاب هر یک از برنامه ها لامپ مربوط به آن روشن می شود.

5- تنظیمات دلخواه (Options) :

این بخش امکان انتخاب تنظیمات اضافی را به صورت دلخواه به شما می دهد که در صورت انتخاب شدن هر یک، چراغ مربوط به آن روشن می شود. با استفاده از این کلیدها می توانید تنظیمات دلخواه را پس از انتخاب برنامه اصلی شستشو اعمال نمایید.

تنظیم برنامه خشک کن لباسشویی ال جی:

علامت های خشک کن بر روی لباسشویی ال جی

1- عادی یا نرمال: پارچه های پنبه ای و کتان مانند حوله های پنبه ای، تیشرت و البسه کتان – این گزینه را برای کاهش زمان و انرژی مصرفی در هنگام سیکل خشک کردن لباس ها انتخاب کنید.

2- آماده اتو: برای البسه کتان و پنبه ای که در انتهای سیکل آماده اتو باشند – برای اینکه لباسها آماده و به راحتی قابل اتو باشند، خشک کردن را در شرایط مرطوب اتمام می کند.

3- دمای پایین: برای پارچه های حساس و ظریف و الیاف مصنوعی مناسب برای برنامه های ضد چروک و ترکیبی – برای کاهش صدمات وارده به لباسها در دمای پایین خشک می کند.

4- نرمال بهینه: مشابه با برنامه خشک کن عادی با قابلیت مصرف انرژی کمتر.

نکته:

 • انتخاب زمان سیکل خشک کن با توجه به حجم البسه قابل تغییر است. پیشنهاد می شود برای ۱٫۵ کیلو لباس زمان ۶۰ دقیقه انتخاب گردد.
 • جهت اطمینان از نتایج خشک کن عالی، بیشترین دور چرخش دستگاه را در سیکل شستشو انتخاب نمایید.
 • در صورتی که ماکزیمم حد البسه در سیکل خشک کن رعایت شده باشد، می توان به صورت پشت سر هم (شستشو+خشک کن) از دستگاه استفاده نمود.

عملکرد دکمه های ماشین لباسشویی ال جی

در بخش قبل با چهار نمونه از پنل های کنترلی ال جی آشنا شدیم و معنی کلمات روی ماشین لباسشویی را بیان کردیم و در ارتباط با کارایی دکمه های اصلی لباسشویی مطالبی را گفتیم. در این قسمت آموزش عملکرد دکمه های لباسشویی ال جی را که در تمامی مدل ها یکسان اند، قرار داده و نیز طرز استفاده از دکمه های لباسشویی ال جی را به صورت مرحله ای بیان کرده ایم.

·         دکمه تاخیر زمانی Delay در لباسشویی:

با استفاده از این دکمه می توانید لباسشویی را به گونه ای تنظیم نمایید که پس از مدت زمان معلومی، به صورت اتوماتیک شروع به کار نموده و شستشو را انجام دهد. درواقع با این کار تاخیر زمانی در آغاز شستشو ایجاد می کنید.

مراحل کار: ابتدا دستگاه را روشن کرده و سپس برنامه مورد نظر شستشو را انتخاب کنید. اکنون کلید تاخیر زمانی که با اسامی مختلفی چون Delay End، Time Delay، Delay و یا صرفا شکل یک ساعت بر روی دستگاه مشخص شده را بفشارید و زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید. در پایان دکمه شروع/ مکث را فشار دهید.

·         دکمه پیش شستشو (Pre Wash):

معمولا در صورتی که البسه خیلی کثیف باشند، استفاده از گزینه پیش شستشو یا خیس خوردن مناسب است. در این مواقع باید پودر شستشو نیز در قسمت مخصوص در محفظه جاپودری جهت پیش شستشو اضافه شود.

مراحل کار: پس از روشن کردن دستگاه و انتخاب برنامه شستشو، دکمه پیش شستشو یا Pre Wash را بفشارید. در برخی مدلها لازم است تا به مدت ۳ ثانیه این دکمه را نگه دارید. سپس دکمه شروع/ توقف را بفشارید.

·         دکمه ضد چین و چروک (Crease Care):

در صورتی که قصد دارید از چین و چروک لباسها جلوگیری کنید، استفاده از گزینه ضد چروک لباسشویی توصیه می شود.

مراحل کار: پس از روشن کردن دستگاه و انتخاب برنامه شستشو، دکمه ضد چروک یا Crease Care را انتخاب کنید و سپس دکمه شروع/ توقف را بفشارید. البته در برخی مدلها لازم است تا این کلید را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید.

·         دکمه شستشوی بهداشتی (Medic Rinse):

برای پاکیزگی بیشتر در حالت آبکشی، استفاده از گزینه شستشوی بهداشتی یا Medic Rinse توصیه می شود. از این قابلیت برای افزایش تاثیر تمیزی البسه در تمامی برنامه ها به جز Wool، Delicate، Sports Wear، Duvet، Quick 30 و Intensive 60 می توان استفاده کرد.

·         دکمه شستشو با حداکثر توان (Intensive):

هنگام شستشوی البسه زیاد یا لباس هایی که خیلی کثیف هستند، با انتخاب گزینه حداکثر توان یا Intensive می توانید تاثیر شستشو را افزایش دهید. انتخاب این گزینه با توجه به برنامه انتخابی سبب افزایش مدت زمان شستشو می شود.

·         دکمه انتخاب دما (Temp):

دکمه انتخاب دما، دمای فرآیندهای شستشو و خشک کنی را برای برنامه انتخاب شده تعیین می کند. این دکمه را تا انتخاب دمای مناسب خود فشار دهید تا چراغ دمای مورد نظر روشن شود. تمامی سیکل های خشک کن از آب سرد شیر استفاده می کنند. دمای فرآیند را با توجه به نوع البسه خود و به کمک برچسب مشخصات آنان انتخاب نمایید، تا بهترین نتایج شستشو را شاهد باشید.

·         دکمه چرخش یا آبگیری (Spin):

با استفاده از این گزینه امکان تعیین دور چرخش لباسشویی را برای برنامه های مختلف جهت آبگیری و خشک کردن دارید. با زدن کلید چرخش یا Spin به صورت مداوم، تا رسیدن به دور بر دقیقه مدنظر خود و سپس انتخاب دکمه شروع، می توانید آبگیری را تنظیم کنید. همچنین در صورتی که دستگاه را بر روی حالت بدون چرخش یا No Spin قرار داده باشید، همچنان لباسشویی به مقدار کمی خواهد چرخید تا سریعا آب تخلیه شود.

·         دکمه آبکشی اضافی (+Rinse):

به کمک این دکمه می توانید یک مرتبه مراحل آبکشی البسه را افزایش دهید.

·         دکمه افزودن البسه (Add Item):

به کمک این دکمه این امکان را خواهید داشت تا پس از شروع یک فرآیند شستشو، البسه جدید به داخل سبد اضافه یا کم کنید.

مراحل کار: وقتی که ال ای دی روشن است، کلید افزودن لباس یا Add Item را فشار دهید. لباس ها را اضافه یا کم کنید و سپس دکمه شروع/ مکث را بفشارید. به دلایل ایمنی، زمانی که سطح آب در داخل سبد بالا بوده و یا دما آب بالا باشد، درب همچنان قفل می ماند و امکان اضافه کردن لباس وجود ندارد.

·         دکمه برنامه دلخواه (Favorite program):

این دکمه به شما این امکان را می دهد تا تنظیمات برنامه دلخواه خود را یکبار برای همیشه در دستگاه ذخیره نموده و برای دفعات بعدی سریعا به آن دسترسی داشته باشید.

مراحل کار: دستگاه را روشن کرده و یک برنامه را انتخاب کنید. سپس تنظیمات اضافی و گزینه های دلخواه (نحوه شستشو، تعداد آبکشی، ضد چروک و…) را انتخاب کنید. اکنون کلید Favorite را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید. تنظیمات شما ذخیره شده اند. برای استفاده مجدد، پس از روشن کردن دستگاه کلید Favorite را انتخاب کرده و دکمه شروع/ مکث را فشار دهید.

دکمه های ترکیبی ماشین لباسشویی ال جی:

برخی قابلیت های ماشین لباسشویی ال جی با فشار دادن یا نگه داشتن همزمان چند دکمه فعال می شود. توضیحات این ویژگی ها و طرز استفاده از آنان در ادامه آورده شده است.

·         قفل کودک (Child Lock):

در صورتی که قصد دارید تا فرزندان تنظیمات دستگاه را با فشار دادن دکمه ها تغییر ندهند، استفاده از قابلیت قفل کودک بسیار کاربردی است. قفل کودک تمامی دکمه های دستگاه به جز دکمه روشن/ خاموش را از کار می اندازد. حتی با خاموش شدن دستگاه و روشن شدن مجدد آن، قابلیت قفل کودک فعال است و تا غیر فعال نکردن آن به این حالت باقی خواهد ماند.

مراحل کار: برای فعال و یا غیر فعال نمودن قفل کودک کلید یا کلیدهای مربوط به آن را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید. پس از فعال شدن عبارت CL بر روی نمایشگر ظاهر می گردد و در هنگام غیر فعال شدن قفل کودک، زمان باقی مانده از شستشو نشان داده می شود.

·         شستشوی دیگ (Tub Clean):

شستشوی دیگ برنامه ویژه ایست که به کمک آن داخل دیگ لباسشویی را تمیز می کنید. در این برنامه به کمک میزان بیشتری از آب با دمای بالا و در سرعت چرخش بالا، تمامی نقاط داخلی دیگ لباسشویی تمیز می شوند.

مراحل کار: ابتدا هرگونه لباس و چیزی را از داخل دیگ بیرون آورید و درب را خالی ببندید. سپس در قسمت اصلی پودر ریزی محفظه جاپودری از پودر مخصوص ضد رسوب و تمیز کننده استفاده کنید. دستگاه را روشن کرده و کلید یا کلیدهای شستشوی دیگ یا Tub Clean را ۳ ثانیه نگه دارید. عبارت tcl بر روی نمایشگر ظاهر خواهد شد. دکمه شروع/ مکث را انتخاب کنید. پس از پایان فرآیند درب دستگاه را باز بگذارید تا خشک شدن سریعتر اتفاق بیوفتد.

کامل ترین راهنمای کار با دکمه ها و برنامه های ماشین لباسشویی ال جی

در این مقاله آموزشی قصد داریم تا بهترین و کامل ترین راهنمای کار با دکمه ها و برنامه های ماشین لباسشویی ال جی را برای کاربران این برند به اشتراک بگذاریم. کلید ها و اصطلاحات روی لباسشویی ال جی به دو گروه اصلی تقسیم می شوند.

 • کلید های روی لباسشویی ال جی
 • برنامه های لباسشویی ال جی

کلید های لباسشویی ال جی برای تنظیم موارد مختلف روی آن قرار گرفته و برنامه های متنوع شستشو در لباسشویی ال جی نیز برای شستن لباس ها با جنس های مختلف در آن تعبیه شده اند.

معنی کلیدها و اصطلاحات روی ماشین لباسشویی ال جی

معنی کلیدها و اصطلاحات روی ماشین لباسشویی ال جی خیلی هم پیچیده نیست و کاربران تنها با مرور مطالب و عناوین مندرج در این مقاله می توانند به آنها پی برده و برای رفاه بیشتر حال خود از آنها استفاده نمایند.

معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی عبارتند از:

 • Rinse آبکشی
 • Spin Speed سرعت چرخش
 • Dry Level خشک کن
 • Delay End تاخیر زمانی
 • دما
 • Start/Pause شروع / توقف
 • Power روشن و خاموش
 • Display صفحه نمایش
 • Rinse & Spin آبکشی و خشک کن
 • Eco اقتصادی
 • Drum دیگ لباسشویی
 • Pre wash پیش شستشو
 • Medic Rinse آبکشی پایانی
 • Crease Care اتو کشی
 • Reset (ریست) تنظیمات پیش فرض
 • Child Lock (چایلد لاک) قفل کودک
 • Half Load (هالف لود) نیمه بار
 • Cycle End انتهای چرخش
 • Mix شستشوی ترکیبی
 • Delicate لباس های ظریف
 • Synthetic برای پارچه های مصنوعی
 • Whites شستشوی لباس های سفید
 • Wool لباس های پشمی
 • Normal برنامه شستشوی معمول
 • Rinse/Spin ) تخلیه و آبکشی
 • Sport ورزشی
 • Eco شستشوی بهینه
 • Cotton کتان
 • Drain Only فقط تخلیه
 • Spin Only فقط خشک کن
 • Hand Wash شستشوی دستی

طرز کار کلیدهای روی ماشین لباسشویی ال جی

در این بخش از مقاله معنی کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی به طرز کار کلیدهای روی ماشین لباسشویی ال جی می پردازیم. برای آشنایی با عملکرد هر کدام از کلید های روی لباسشویی ال جی به نکات زیر دقت نمایید.

Start/Pause شروع / توقف

معنی Start/Pause شروع / توقف کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

 • بعد از انتخاب یکی از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی با فشردن این دکمه دستور آغاز را برای آن صادر می نمایید.
 • همچنین برای توقف برنامه نیز می توان از آن بهره برد

Power روشن و خاموش

معنی Power روشن و خاموش از کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

 • این دکمه دستگاه ال جی شما را روش و خاموش می نماید.

Display صفحه نمایش

معنی Display صفحه نمایش از کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

 • نمایشگر LED یا LCD (بر حسب مدل لباسشویی) دستگاه است که تمام محتویات در جریان لباسشویی را نشان می دهد.
 • تمام گزینه های فعال در لباسشویی را در آن مشاهده خواهید کرد.
 • زمان باقیمانده از شستشوی لباس ها را نشان می دهد.
 • برنامه فعال لباسشویی را نیز نشان می دهد.

Rinse آبکشی

معنی Rinse آبکشی از کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

 • برای آبکشی لباس ها از آن استفاده می شود.
 • استفاده از این برنامه در پایان شستشوی لباس ها مانع از باقی ماندن پودر اضافی روی آنها می شود.
 • معمولا زمان آن کوتاه و بسته به مدل لباسشویی از 5 تا 30 دقیقه است.

Spin Speed سرعت چرخش

معنیSpin Speed سرعت چرخش از کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

 • سرعت چرخش دیگ لباسشویی ال جی را تنظیم می نماید.

Dry Level خشک کن

معنی این کلمه از کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

 • بعد از پایان شستشو این برنامه لباس های شما را خشک می کند.
 • ممکن است میزان مصرف انرژی در لباسشویی را افزایش دهد.

Pre Wash پیش شستشو

معنی Pre Wash پیش شستشو از کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

 • برای شستشوی اولیه بدون استفاده از پودر لباسشویی از این برنامه استفاده می شود.
 • مخصوص لباس های خیلی کثیف و خیلی چرک است
 • برای لباس های لکه دار نیز برای نرم کردن از آن استفاده می شود.

Delay End تاخیر زمانی

معنی Delay End تاخیر زمانی از کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

 • برای ایجاد تاخیر زمانی در برنامه های شستشوی لباسشویی ال جی کاربرد دارد.

Temp. دما.

معنی Temp. دما. از کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

 • وظیفه تنظیم دمای آب در دیگ لباسشویی ال جی به عهده این دکمه است.

Rinse & Spin آبکشی و خشک کن

معنای این برنامه از برنامه های شستشوی لباسشویی الجی به قرار زیر است:

 • در انتهای کار لباسشویی برای آبکشی و خشک کردن لباس ها از این برنامه استفاده می شود.

 برنامه Medic Rinse آبکشی پایانی

معنای این برنامه از برنامه های شستشوی لباسشویی الجی به قرار زیر است:

 • آبکشی پایانی لباسشویی است که در دمای 40 درجه صورت می پذیرد.

 برنامه Intensive متمرکز

معنای برنامه Intensive متمرکز از برنامه های شستشوی لباسشویی الجی به قرار زیر است:

 • برای شستشوی متمرکز لباس های کثیف استفاده می شود.
 • وقتی لباس ها لکه های خاص دارند استفاده کنید.

 برنامه Crease Care اتو کشی

این برنامه شستشوی لباسشویی ال جی:

 • برای از بین بردن چروک در لباس ها استفاده می شود.
 • در انتهای برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی می توانید از آن بهره مند شوید.

 برنامه Eco اقتصادی

معنای این برنامه از برنامه های شستشوی لباسشویی الجی به قرار زیر است:

 • برای شستشوی اقتصادی با مصرف انرژی کم در لباسشویی کاربرد دارد
 • در برنامه های خیلی سنگین از این دکمه استفاده نمی شود.

 معنای قابلیت Child Lock قفل کودک

معنای Child Lock قفل کودک از برنامه های شستشوی لباسشویی الجی به قرار زیر است:

 • از این دکمه در لباسشویی ال جی می توانید برای قفل کردن عملکرد سایر دکمه ها استفاده کنید.
 • بیشتر یک دکمه مراقبتی و محافظتی است.

 معنای برنامه Half Load نیمه بار

معنای Half Load نیمه بار از برنامه های شستشوی لباسشویی الجی به قرار زیر است:

 • این دکمه دستگاه ال جی باعث می شود تا در صورت کم بودن حجم لباس ها در لباسشویی کمتر آب مصرف شود.

طریقه عملکرد قابلیت Reset برگشت به تنظیمات پیش فرض

معنای Reset برگشت به تنظیمات پیش فرض از برنامه های شستشوی لباسشویی الجی به قرار زیر است:

 • این دکمه لباسشویی ال جی باعث برگشت به تنظیمات پیش فرض می شود.
 • در برخی مواقع در صورت بروز ارور می توانید از این تکنیک برای درست کردن دستگاه استفاده کنید.

 نحوه کار با دکمه Drum Clean تمیز کردن دیگ لباسشویی

معنای Drum Clean تمیز کردن دیگ لباسشویی از برنامه های شستشوی لباسشویی الجی به قرار زیر است:

 • این دکمه در ماشین لباسشویی ال جی برای تمیز کردن داخل دیگ استفاده می شود.
 • در برخی از مدل ها می توانید آن ار با عنوان Self-Clean مشاهده کنید.

آموزش استفاده از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

ماشین لباسشویی های نسل جدید الجی برنامه های بسیار متنوعی دارند. این برنامه ها به شما این امکان را میدهند که متناسب با هر جنس پارچه ای شستشوی مختص به آن را انتخاب کنید. به عنوان مثال در شستشوی لباس های ظریف دمای آب را پایین تر تنظیم کنید یا در شستشوی پارچه های سنگین تر ماند پارچه های پشمی میزان اب بیشتری وارد لباسشویی کنید. این برنامه ها به صورت پیش فرض در برد الکترونیکی این دستگاه طراحی شده اند که کار را برای شما ساده تر میکنند.

آموزش استفاده از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی به قرار زیر می باشد:

Cotton (شستشوی لباس های کتان)

معرفی Cotton (شستشوی لباس های کتان) به شرح زیر است:

 • برای شستشوی لباس هایی از جنس نخ است.
 • معمولا دار دمای بسیار بالا صورت می پذیرد.

Synthetic (پارچه های مصنوعی) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

معرفی Synthetic (پارچه های مصنوعی) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

معنی این کلمه از کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

 • لباس هایی که از الیاف مصنوعی ساخته شده اند با این برنامه شسته می شوند.

Cotton Eco  (شستشوی به صرفه لباس های کتان)

معرفی Cotton Eco  (شستشوی به صرفه لباس های کتان) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

این برنامه شستشوی لباسشویی ال جی:

 • برای شستشوی لباس های نخی و کتان با مصرف انرژی پایین است.

Mix (ترکیبی) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال  جی

معرفی Mix (ترکیبی) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

در این برنامه شستشوی لباسشویی ال جی:

 • در صورت متفاوت بودن رنگ لباس ها در لباسشویی از این برنامه استفاده نمایید.
 • برای لباس های ظریف و حساس مناسب نمی باشد.

Easy Care (اتو کشی)

معرفی Easy Care (اتو کشی) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

 • بعد از پایان شستشو از آن برای اتوکشی لباس ها و جلوگیری از ایجاد چروک در آنها
 • اتو زدن لباس های ریف و حساس با آن کمی برای لباس خطرناک است.

Duvet (لحاف) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

معرفی Duvet (لحاف) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

در این برنامه شستشوی لباسشویی ال جی:

 • مناسب برای پارچه های بزرگ مانند لحاف، روکش مبل است.

Skin Care (مراقبت از پوست)

معرفی Skin Care (مراقبت از پوست) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

 • برای شستن لباس هایی که حساسیت پوستی دارند.
 • و لباس هایی که با مناطق حساس بدن در تماس هستند کاربرد دارد.

baby Care (مراقبت از کودک) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

معرفی baby Care (مراقبت از کودک) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

این برنامه شستشوی لباسشویی ال جی:

 • برای از بین بردن لکه ها و چرک روی لباس کودک استفاده می شود.
 • برای لکه گیری لباس ها با لکه های خاص نیز می توان از ان بهره برد.

Sports Wear (شستشوی لباس های ورزشی)

معرفی Sports Wear (شستشوی لباس های ورزشی) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

 • مناسب برای شستشوی لباس های ورزشی و کفش ورزشی است.
 • لباس های ورزشی با الیاف مصنوعی را به خوبی می شود.

Delicate (لباس های ظریف) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

معرفی Delicate (لباس های ظریف) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

در این برنامه شستشوی لباسشویی ال جی:

 • لباس های ظریف و حساس شسته می شوند.

Wool (لباس های پشمی)

معرفی Wool (لباس های پشمی) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

معنی این کلمه از کلمات روی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

 • مخصوص لباس های پشمی است.

Quick 30 (شستشوی سریع 30 دقیقه ای) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی

معرفی Quick 30 (شستشوی سریع 30 دقیقه ای) از برنامه های شستشوی ماشین لباسشویی ال جی به شرح زیر است:

در این برنامه شستشوی لباسشویی ال جی:

 • برای شستشوی سریع لباس ها از آن استفاده می شود.
 • زمانی که وقت کافی ندارید از ان بهره ببرید.
 • مصرف انرژی بالایی دارد.

برنامه Whites (شستشوی لباس های سفید) از برنامه های شستشوی لباسشویی ال جی

برنامه Whites (شستشوی لباس های سفید) در لباسشویی ال جی:

 • برای شستشوی لباس های سفید در ماشین لباسشویی ال جی کاربرد دارد.
 • بهینه ترین کیفیت را برای این لباس ها ایجاد می نماید.

برنامه Pre Wash (برنامه پیش شستشو لباس ها) از برنامه های شستشوی لباسشویی ال جی

برنامه Pre Wash در لباسشویی ال جی:

 • برای عملیات پیش شستشو قبل از شروع شستشو می توانید از این برنامه استفاده کنید.
 • در این برنامه از پودر و مایع لباسشویی استفاده نمی شود.

برنامه Shirts (شستشوی تیشرت ها و لباس های مصنوعی) از برنامه های شستشوی لباسشویی ال جی

برنامه Shirts (شستشوی تیشرت ها و لباس های مصنوعی) در ماشین لباسشویی ال جی:

 • برای شسشتوی تیشرت های مردانه و زنانه که از جنس مصنوعی هستند کاربرد دارد.

برنامه Dark Wash (شستشوی لباس های تیره) از برنامه های شستشوی لباسشویی ال جی

برنامه Dark Wash (شستشوی لباس های تیره) در لباسشویی ال جی:

 • برای شستن لباس های تیره و مشکی در ماشین لباسشویی ال جی می توانید از این برنامه استفاده کنید.

 برنامه Hygiene (لباس های حساس) از برنامه های شستشوی لباسشویی ال جی

برنامه Hygiene (لباس های حساس)  در لباسشویی ال جی:

 • برای شستشوی لباس های افراد حساس پوستی کاربرد دارد.
 • هیچگونه حساسیتی برای این دست از افراد ایجاد نمی کند.
دکمه بازگشت به بالا