قیمت و خدمات چاپ فلت بد یا چاپ بر روی اجسام سخت

معمولاً وقتی نام چاپ و تبلیغات محیطی به گوش شما می‌رسد، اولین چیزی که به ذهنتان خطور می‌کند، چاپ بنر، چاپ پوستر، کاتالوگ و مواردی از این دست است. ولی طی چند سال اخیر حوزه چاپ و محصولات چاپی به قدری دچار تحول شده که پا را از چاپ روی انواع کاغذ و پارچه فراتر گذاشته. چاپ فلت بد نسل جدیدی از خانواده صنعت چاپ دیجیتال است. تفاوت اساسی این نوع چاپ با نسل پیش از خود، گسترش مرزهای محصولات چاپی و دامنه آنهاست. در گذشته صنعت چاپ فقط با کاغذ و مقوا شناخته شده بود، ولی با ورود چاپ یووی فلت بد دیگر چاپ کردن روی سطوح و اجسام یک رؤیا نیست!

معرفی چاپ فلت بد یا چاپ یووی

چاپ فلت بد یا Flatbed Print یک واژه انگلیسی است و به ‌معنای چاپ روی سطح اجسام مسطح است. به چاپ فلت بد، چاپ یووی نیز گفته ‌می‌شود. در بهترین مراکز چاپ فلت بد در تهران، دستگاه چاپ فلت بد دارای یک میز مسطح و عریض است، که جسم مورد نظر روی سطح این میز قرار می‌گیرد و چاپ روی آن انجام‌ می‌شود.

جسم باید دارای سطحی صاف و یکنواخت باشد، چون این روش برای اجسام کرو و گرد کاربرد ندارد. تکنولوژی چاپ فلت بد از نوع uv است. این چاپگرها معمولاً از جوهرهای ساخته شده از مونومرهای آکریلیک استفاده می‌کنند.

نحوه انجام چاپ فلت بد

فرآیند چاپ به این گونه است که ابتدا متریال چاپ روی سطح میز دستگاه قرار داده و فیکس می‌شود، تا از هرگونه حرکت احتمالی آن جلوگیری شود. سپس سطح آن کاملاً از گرد و غبار پاک می‌شود.

در مرحله بعدی جوهر روی سطح جسم پاشید می‌شود و هم زمان در معرض نور ماوراء بنفش قوی قرار گرفته و پلیمریزه می‌شود. با تابش اشعه یووی، طرح روی سطح جسم برای مدت طولانی با بهترین کیفیت نقش می‌بندد.

این فرآیند امکان چاپ طیف گسترده و مختلفی از مواد مانند چوب، کاشی، شیشه و… را فراهم می‌آورد. چاپ فلت بد از نظر طول، عرض و ارتفاع اجسام کاملاً قابل تنظیم است و امکان چاپ بر روی سطوح متفاوت با ضخامت‌های متغیر را دارد.

مزایا و ویژگی‌های چاپ فلت بد

چاپ فلت بد فقط روی اجسامی که سطح کاملاً صاف و مسطح دارند، انجام ‌می‌شود، مانند: چوب، کاشی، سرامیک، شاسی چوبی، پلاک، پلکسی، فلزات، مولتی استایل و حتی قاب گوشی!

این نوع چاپ روی اجسام کرو یا خمیده مانند لیوان، گوی یا سطوح مقعر و محدب مشابه قابل‌ اجرا نیست. زیرا جوهر پیش از چاپ، روی سطح جسم کرو لیز می‌خورد. نکته دیگری که در مورد مزایا و کاربردهای چاپ uv وجود دارند، رنگ سطح مورد نظر برای چاپ است. چاپ فلت بد اساساً 4 رنگ است و توسط آن می‌توان هر طرحی را چاپ کرد، اما لازم است رنگ سطح جسم حتماً سفید یا روشن باشد.

در مواردی که سطح جسم سفید رنگ نباشد، ابتدا یک لایه رنگ سفید به ‌عنوان رنگ پنجم روی سطح جسم و در محدوده قاب طرح چاپ می‌شود، سپس طرح اصلی چاپ می‌شود.

نوع دیگری از چاپ فلت بد نیز وجود دارد، که به آن وارنیش گفته‌ می‌شود. وارنیش از نظر دوام و ماندگاری سخت جان محسوب ‌می‌شود! زیرا چاپی که وارنیش شده باشد، کاملاً ضدآب و ضد خش خواهد بود. مرکز تخصصی چاپ سبحان یکی از بهترین و معتبرترین مراکز ارائه این نوع چاپ در تهران است.

موارد مصرف چاپ روی اجسام سخت

چاپ فلت بد کاربردهای خیلی گسترده‌ایی دارد. در واقع همین که سطح جسم صاف و یک دست باشد، یعنی امکان چاپ فلت بد را دارد. موارد مصرف چاپ فلت بد روی اجسام سخت به این ترتیب است:

 1. انواع چوب طبیعی، چوب MDF، شاسی چوبی، فیبر چوبی و فیبر pvc
 2. بوم نقاشی آماده و تابلو کنواس
 3. تایل های سقف آسمان مجازی
 4. انواع کاشی و سرامیک لعابی، مات و براق
 5. انواع آینه‌های دکوراتیو بزرگ و کوچک
 6. شیشه‌های شفاف و رنگی
 7. مجسمه، تندیس و لوح تقدیر از جنس سنگ
 8. انواع پلاک‌های فلزی
 9. سطح پلکسی گلاس شفاف، سفید و رنگی با هر ضخامت
 10. پارکت، کفپوش و لمینت
 11. چاپ روی ورق کامپوزیت آلومینیومی
 12. چاپ چرم مصنوعی و محصولات چرمی طبیعی
 13. چاپ روی فلش مموری، هارد و پاور بانک تبلیغاتی
 14. چاپ عکس روی انواع پازل چوبی و پلاستیکی

بهترین مرکز چاپ فلت بد در تهران

اگر قصد دارید از این خدمات استفاده‌کنید، پیشنهاد ما به شما مرکز تخصصی چاپ سبحان sobhanprint.com است. این مرکز سابقه درخشانی در ارائه خدمات چاپ فلت بد، چاپ یووی، چاپ یووی رول و… دارد. دفتر مرکزی این چاپخانه در میدان تجریش، شعبه دوم آن در سالن 37 نمایشگاه بین المللی تهران و شعبه سوم در تهرانپارس واقع است و همه روزه به سراسر کشور ارسال سفارش دارند.

دکمه بازگشت به بالا