ترندهای کسب و کارعلمی و پزشکی

فواید پاکسازی پوست صورت در ارایشگاه

پاکسازی صورت در ارایشگاه چگونه است و چه مزایایی دارد؟

اگرچه مراقبت از پوست و پاکسازی صورت در خانه امکان پذیر است اما عده ی زیادی علاقه مندند که توسط یک متخصص، زیبایی و طراوت را به صورت خود هدیه دهند. افراد بنا به دلایل متفاوتی از پاکسازی پوست استفاده میکنند.خدمات پوستی با انواع دستگاه پاکسازی توسط بهترین پزشک پوست در تهران صورت انجام می پذیرد.

در حالی که بعضی ها میخواهند از شر جوش های زیر پوستی و سر سیاه خلاص شوند عده ی دیگه ای سعی بر این دارند با پاکسازی از پیری پوست خود پیشگیری کنند و عده ای در تلاشند با این کار احساس ریلکسی و آرامش را تجربه کنند.

فیشیال یا پاکسازی صورت یکی از بروزترین متدهای مراقبت از پوست می باشد که با مراحل مختلف در نهایت جوانی و زیبایی را برای شما به ارمغان میاورد. الو پزشک با ارائه خدمات در لاین های مختلف مراقبت از پوست، این امکان را به شما می دهد تا با استفاده از بهترین و با کیفیت ترین مواد مراقبتی پوست لبخند رضایت را بر روی لب های شما بیاورد.

فواید پاکسازی

پاکسازی پوست آلودگی های ناشی از محیط را از پوست های شما زدوده ،منافذ باز پوست را تمیز ،سلول های مرده پوست را لایه برداری و هچنین مشکلات رایج پوستی را رفع میکند.

این مراحل چندگانه در نهایت موجب جوانسازی و تغذیه پوست صورت میشود. فیشیال پوست یک روش مراقبتی ودرمانی از پوست است که در اسپاها و مراکز آرایشی صورت میگیرد .

پاکسازی صورت و یا همان فیشال پوست باعث افزایش جریان یا همان گردش خون زیر پوست صورت ،جلوگیری از چروک و حتی افتادگی پوست صورت ،سفت شدن پوست،باعث برداشته شدن لایه های کدر کراتینی روی سطح پوست ،تنظیم چربی سطح پوست، آبرسانی و مرطوب نمودن پوست و در نهایت کمک به بی اثر کردن الودگی های ناشی از محیط بر روی سطح پوست شما میشود.

زمان پاکسازی پوست

پاکسازی پوست نخستین مرحله و درواقع گام بنیادی مراقبت از پوست و زیبایی آن است. پاک‌سازی پوست سطوح مختلفی دارد و به همین دلیل باید برای هر اقدام، نوعی از زمان‌بندی تعریف شود.

تشخیص زمان پاکسازی پوست

این‌که پوستتان در چه حال است، در درجه‌ی اول از ظاهر آن پیداست. از هر ماده و روشی که برای پاکسازی پوست استفاده کرده باشید، اثر آن تا مدت معینی بر پوست معلوم است و به مرور این اثر از بین می‌رود و نیاز به تجدید دارد.

نکته‌ی دیگر این است که برخی از سطوح و روش‌های پاک‌سازی باید به صورت روزانه انجام شوند. برخی دیگر از روش‌ها را باید برای مثال به صورت هفتگی یا ماهانه یا حتی هرچندماه یک‌بار انجام داد. برای این کار بهتر است از یک متخصص پوست نیز مشورت بگیرید.

پاک سازی هفتگی در منزل یا آرایشگاه

پوست دائما در حال تجدید و بازسازی است و سلول‌های مرده‌ای بر روی آن به جا می‌ماند که تنها با کمک لایه‌بردارها و اسکراب‌های مخصوص برطرف می‌شود. برای این کار بهتر است همیشه یک ماده لایه‌بردار مناسب پوست خود در منزل داشته باشید و هفته‌ای یک الی دوبار از آن استفاده کنید.

زمانی که قصد دارید از منزل خارج شوید، اصلا برای استفاده از اسکراب مناسب نیست زیرا پوست پس از لایه‌برداری بسیار حساس است و قرار گرفتن در معرض نور خورشید و هوای آلوده به آن آسیب بیشتری می‌زند. بنابراین بهتر است روز تعطیل یا شب‌هنگام را برای این کار انتخاب کنید.

اگر در آرایشگاه اقدام به لایه‌برداری و پاکسازی پوست می‌کنید نیز باید مراقبت‌هایی انجام دهید. حتما کرم ضد آفتاب و مرطوب کننده پس از آن استفاده کنید. ضمنا بهتر است به سرعت به منزل بروید و مدت زیادی پس از لایه‌برداری بیرون نمانید.

مراحل پاکسازی صورت

قبل از هر عملیات پاکسازی صورت لازم است با یک متخصص فیشال صورت مشاوره کنید تا بهترین روش پاکسازی و به کار گیری مواد لازم را براساس نوع پوست و مشکلات پوستی شما ارائه دهند این مشاوره پوستی با یک متخصص به این دلیل است که میزان چربی که پوست هر فرد ایجاد میکند متفاوت است ولی به طور کلی مراحل پاکسازی به شرح زیر است:

در این مرحله به وسیله اسفنج یا پد مخصوص بهمراه یک پاک کننده ی قوی سعی بر پاکسازی پوست از آلودگی های ناشی از محیط و همچنین لوازم آرایشی که درون منافذ باز پوست شما جا خوش کرده اند میکنیم، سپس یه وسیله یک حوله صورت را خشک نموده و آماده ی مرحله بعدی برای پاکسازی پوست میشویم.

در بعضی از موارد این کار پاکسازی برای بار دوم و به منظور  اطمینان بیشتر از پاک شدن تمام آلودگی ها انجام میشود و در نهایت به وسیله انداختن نور بر روی صورت و یا ذره بین از درست بودن مراحل پاکسازی مطمئن میشویم.

پاکسازی روزانه

بهداشت مناسب پوست و مراقبت‌های روزانه و شبانه از جمله اقدامات اساسی و اولیه برای سلامت و زیبایی آن است. برای این‌کار حتما باید دست کم روزی یک بار صورت خود را با شوینده و پاک کننده‌ی مناسب بشویید.

هرگز شب را با مواد آرایشی بر روی پوست به صبح نرسانید. شب، هنگام تجدید و بازسازی پوست است و وجود آلودگی‌ها و چربی‌ها این روند را با مشکل مواجه ساخته و پوست شما را بیمار می‌کند.

اگر از منزل خارج نشده‌اید، بهترین زمان شست‌وشوی پوست پیش از خواب است اما اگر بیرون از منزل بوده‌اید، بهتر است پاکسازی پوست را به محض ورود به منزل انجام دهید تا آلاینده‌های بیرون دراولین فرصت از سطح پوست پاک شوند و به عمق آن نفوذ نکنند.

می‌توانید برای پاک‌سازی در منزل، از مواد طبیعی موجود مثل لیمو، جوش شیرین، ماست، محلول سرکه‌ی سیب، انواع ماسک میوه و مانند آن نیز استفاده کنید تا ضمن پاکسازی پوستتان، آن را آب‌رسانی و ویتامین‌رسانی کنید.

اگر شما دارای پوست بسیار حساسی باشد قطعا متخصص فیشیال از این روش برای پاکسازی پوست شما استفاده نخواهد کرد.اما به طور کلی این روش باعث خارج کردن جوش های زیر پوستی و سر سیاه پوست شما خواهد شد.بعد از اتمام این دوره وارد مرحله بعدی از فیشیال خواهیم شد.

بسته به اینکه شما از چه مرکز زیبایی برای این کار استفاده میکنید ،متخصص پاکسازی شما باید بعد از اتمام دو مرحله قبل عملیات لایه برداری را با استفاده از اسکراب و کرم های مخصوص که شامل آنزیم ها و اسید های مخصوص این کار هستند به منظور لایه برداری پوست های مرده انجام دهند.

در این مرحله از پاکسازی صورت به وسیله یک ابزار مخصوص یا در بعضی از موارد به وسیله دست جوش های سر سیاه و جوش های زیر پوستی را با فشار ملایم جوری که به پوست شما آسیبی وارد نشود خارج میکنیم. این مرحله مرحله نهایی برای خارج کردن پوست های مرده و چربی های موجود بر روی پوست شماست.

یکی از لذت بخش ترین مراحل ماساژ صورت میباشد زیرا در این مرحله تمام خستگی شما با ماساژی ملایم از پوست صورت شما خارج شده و در نهایت باعث افزایش گردش خون زیر پوست صورت شما خواهد شد در نتیجه شادابی و زیبایی خاصی را به صورت شما هدیه میدهد.

مراحل کامل

تمامی این مراحل پاکسازی در مدت ۶۰ دقیقه صورت میگیرد و در نهایت به وسیله یک کرم مرطوب کننده و کرم ضد آفتاب مراحل پاکسازی به پایان میرسد.بهترین و ایده آل ترین بازه ی زمانی برای تکرار عملیات پاکسازی ماهی یکبار میباشد اگرچه این یک نسخه واحد برای تمامی افراد نیست و بسته به پوست شما ممکن است متفاوت باشد.توصیه ما این است اگر پوستی حساس دارید و یا از آکنه پوستی رنج میبرید عملیات پاکسازی پوست را به طور مداوم تکرار کنید تا نتیجه معجزه آسای آن را ببینید.

پاکسازی پوست به این روش در واقع یک روش آسان واولیه برای از بین بردن لک های پوستی است.اگر شما از مشکلات جدی و شدید پوستی رنج میبرید باید به این نکته اشاره کنیم که پاکسازی پوست اگرچه باعث بهتر شدن وضعیت پوست شما خواهد شد اما توانایی حل مشکلات شدید پوستی نظیر سوختگی ،چروک و جوش های شدید پوستی را نداشته و بهتر است با مراجعه به دکتر روش درمانی مناسب برای این قبیل مشکلات را دریافت کنید.

آیا پاکسازی پوست برای آقایان هم مناسب است؟

بله تعجب نکنید ،فیشیال یا همان پاکسازی پوست برای آقایان هم امکان پذیر است اما با این تفاوت که مواد مورد استفاده برای آقایون از فروملاسیون متفاوتی است و معمولا مشکلات پوستی ناشی از اصلاح صورت و حساسیت های پوستی را برطرف میکند.

در نهایت سخن آخر این که برای اینکه همیشه حس زنده بودن و جوانی را تجربه کنید مراقب پوست های زیبای خودتان باشید اگر چه این روزها تنوع در محصولات پوستی زیاد است با شناخت مناسب از نوع پوست خود از محصولات مراقبتی پوست مناسب استفاده کنید.

پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه چیست؟

پیش از بررسی هر روش پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه، بهتر است بدانیم پاکسازی پوست در خانه یا آرایشگاه به چه فرآیندی گفته می‌شود. پاکسازی پوست در خانه یا پاکسازی پوست در آرایشگاه فرآیندیست که در آن با استفاده از روش‌های مختلف و مواد پاک‌کننده، سلول‌های مرده پوست از سطح پوست برداشته می‌شوند. این کار سبب ایجاد شادابی و طراوت در پوست شده، و به سلامت آن کمک می‌کند.

از برترین متخصصین شهرتان رایگان قیمت بگیرید، با آن ها چت کنید و بهترین را انتخاب کنید.

یا پاکسازی پوست در آرایشگاه برای افرادی که پوستی چرب دارند، و جوش‌های سرسفید و سرسیاه زیادی دارند یک روش درمانی عالیست. همچنین، فواید پاکسازی صورت در آرایشگاه برای افراد 30 سال به بالا و دختران و پسرانی که جوش‌های زیادی روی صورت‌شان دارند، از بقیه گروه‌ها بیشتر است. پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه برای پوست‌های چرب یک یا دوبار در ماه، و برای پوست‌های مختلط-خشک و نرمال هر سه ماه یکبار انجام می‌شود.

انواع روش های پاکسازی صورت

پاکسازی صورت در آرایشگاه به دو روش پاکسازی بدون دستگاه و پاکسازی با دستگاه انجام می‌شود که در ادامه آنها را بررسی می‌کنیم.

1. پاکسازی پوست در آرایشگاه بدون دستگاه

در پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه بدون دستگاه، متخصص ابتدا نوع پوست شما را از طریق نگاه، لمس و یا به کمک لامپ مخصوص تشخیص می‌دهد. زیرا مواد لازم برای پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه برای هر نوع پوست متفاوت است. در ادامه، پوست شما از آلودگی‌ها، آرایش و ضدآفتاب با توجه به نوع پوست پاک می‌شود.

مواد لازم برای پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه

در ادامه به طور خلاصه مواد لازم برای پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه بدون استفاده از دستگاه را آورده‌ایم. این موارد برای تمیز کردن پوست و پیش از انجام پاکسازی پوست در آرایشگاه استفاده می‌شوند:

 • پوست چرب: ژل و تونر
 • پوست نرمال: شیر پاک‌کن و تونر
 • پوست خشک : شیرپاک‌کن و تونر مخصوص
 • پوست مختلط: پاک‌کننده مخصوص برای هر قسمت

روش پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه

قبل از انجام پاکسازی پوست در آرایشگاه، موهای شما با هدبند بالا نگه داشته می‌شود تا با مواد لازم برای پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه آغشته نشود. سپس، متخصص پاک‌کننده را به صورت شما می‌زند و دورانی ماساژ می‌دهد.

در ادامه مراحل پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه پوست شما با اسفنج خیس کاملا تمیز و بعد خشک می‌شود. پد به تونر آغشته شده و تمام صورت شما به جز چشم‌ها با آن پاک می‌شود. برای پاک کردن دور چشم، پد پنبه‌ای مخصوص چشم به پاک‌کننده دور چشم آغشته شده و روی چشم‌های شما گذاشته می‌شود. متخصص پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه پد را به آرامی به سمت خارج چشم می‌کشد و اینکار را تا پاک شدن کامل آرایش ادامه می‌دهد.

در ادامه اسکراب یا پیلینگ با توجه به نوع پوست برای لایه‌برداری و آب‌رسانی انجام می‌شود. پس از اتمام این مرحله و پاک کردن آن، اگر پوست‌تان چرب باشد یا آکنه داشته باشید، از بخور یا ماسک زغال در مراحل پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه استفاده می‌شود. مراحل نهایی پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه بدون دستگاه شامل ماساژ (که زمان آن با توجه به نوع پوست مشخص می‌شود)، ماسک پایانی، کرم و ضد آفتاب (باز هم با توجه به نوع پوست) می‌شود.

2. پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه با دستگاه

روش پاکسازی صورت در آرایشگاه با دستگاه که در ادامه توضیح می‌دهیم، مخصوص پوست‌های چرب بدون آکنه است. دستگاه پاکسازی پوست در آرایشگاه برای این روش دستگاه گالوانیک نام دارد. این روش پاکسازی پوست در آرایشگاه به صورت عمیق بوده و چربی‌ها و آلودگی‌های پوست را از لایه‌های عمیق‌تری بیرون می‌کشد.

پس از اتمام کار با دستگاه پاکسازی پوست در آرایشگاه و اتمام مراحل پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه، متخصص به پوست شما ماسک پاکسازی می‌زند، بعد از پاک کردن آن پوست را ضدعفونی می‌کند، و از ماسک آرام‌بخش استفاده می‌کند (دستگاه پاکسازی پوست در آرایشگاه ممکن است کمی پوست را ملتهب کند). پاکسازی پوست در آرایشگاه در این روش نیز با زدن کرم و ضد آفتاب مناسب به پایان می‌رسد.

اگر باردار هستید، ناراحتی قلبی و تنفسی دارید، پوست‌تان خشک و حساس است و آکنه دارید، در بدن باطری قلبی یا پلاتین دارید، نمی‌توانید از دستگاه پاکسازی پوست در آرایشگاه استفاده کنید.

فواید پاکسازی صورت در آرایشگاه

در ادامه فواید پاکسازی صورت در آرایشگاه برای هریک از مراحل این فرآیند را بررسی می‌کنیم:

 1. مهمترین فواید پاکسازی صورت در آرایشگاه این است که باعث زیبایی و شادابی پوست می‌شود.
 2. ماساژ صورت در فواید پاکسازی صورت در آرایشگاه باعث می‌شود تا خون زیر پوست شما به حرکت درآید.
 3. انجام پاکسازی پوست صورت در آرایشگاه آلودگی‌های سطحی و دانه‌های سرسیاه را از سطح پوست شما برمی‌دارد.
 4. آبرسانی پوست در پاکسازی پوست در آرایشگاه باعث افزایش رطوبت پوست می‌شود که برای رطوبت رساندن به لایه بیرونی بسیار مفید است.
 5. باعث ریلکسی و آرامش شما شده و به جذب مواد اکسیژن‌ رسان کمک می‌کند. ماساژ همچنین به دلیل تحریک پوست باعث دفع مواد زائد می‌شود.
 6. آبرسانی برای پوست‌های خشک نیز بسیار مفید است و مانع از چروک زودرس می‌شود. بنابراین، جوان ماندن پوست از فواید پاکسازی صورت در آرایشگاه است.
 7. باعث می‌شود تا مواد معدنی و اکسیژن‌دار به سطح درمیست پوست برسد (لایه‌ای درونی که زیر سطح پوست قرار دارد). در لایه درمیست کلاژن وجود دارد و پاکسازی پوست باعث جوان سازی پوست می‌شود.

آموزش پاکسازی صورت در آرایشگاه و روش‌های آن

پاکسازی صورت با هدف ازبین‌بردن سلول‌های مرده پوست، چربی، کثیفی، آرایش و سایر آلاینده‌ها از سطح و عمق پوست با استفاده از محصولات مخصوص برای این‌کار، انجام می‌شود. این نوع مراقبت از پوست به بازنگه‌داشتن منافذ و جلوگیری ازبروز بیماری‌های پوستی مانند التهاب و آکنه کمک می‌کند.

در این شرایط رفتن به مراکز تخصصی برای دریافت خدمات مربوط به جوان‌سازی پوست توصیه می‌شود

پاکسازی صورت در آرایشگاه با آن نوع از مراقبت از پوستی که در خانه انجام می‌دهید بسیار متفاوت است. شرط اساسی و اولیه انجام پاکسازی در مراکز مختلف، آموزش پاکسازی صورت در آرایشگاه بوده و به این‌شکل شما از مراقبت اصولی‌تری بهره خواهید برد. توصیه می‌شود به‌صورت دوره‌ای و منظم به انجام این‌کار بپردازید.

این توصیه بویژه برای افرادی که بالای ۳۰ سال سن دارند و همچنین اشخاصی که از پوست چرب به‌همراه جوش و آکنه رنج می‌برند، جدی‌تر است. برای این دسته از افراد، یک یا دوبار پاکسازی در ماه و برای افراد با انواع دیگر پوست مانند خشک، مختلط و یا نرمال، هر سه ماه یک‌بار کافی است.

مراحل پاکسازی پوست در آرایشگاه چگونه است؟

برای افرادی که به پوست خود اهمیت می‌دهند و همواره برای مراقبت و محافظت از آن تلاش می‌کنند، اطمینان از نحوه انجام کار و روش‌های مربوط به آن بسیار مهم است، به‌همین خاطر بهتراست برای مراجع خود مراحل پاکسازی پوست را به‌خوبی توضییح دهید. برای این منظور از تجربیات عملی خود و آموزش پاکسازی صورت در آرایشگاه استفاده کنید. مراحل پاکسازی پوست صورت به ترتیب زیر است:

مرحله آماده‌سازی

باتوجه به نوع پکیجی که توسط فرد انتخاب می‌شود، اولین قدم آماده‌سازی برای پاکسازی پوست است. در این مرحله، ابتدا باید به فرد مشاوره‌های لازم داده شده و سوالاتی مانند سابقه بیماری، نوع دارویی که درحال مصرف آن است، مقدار آبی که در طول روز به بدن خود می‌رساند، شرایط کاری، تغذیه، فعالیت بدنی و مانند اینها پرسیده شود.

این به شما کمک می‌کند که با آگاهی از نوع سبک زندگی فرد، مناسب‌ترین مراحل را برای پاکسازی پوست او انجام دهید. تعویض و پهن‌کردن روانداز یکبارمصرف برروی تخت، زدن هدبند به‌منظور جمع‌کردن موی سر، پاک‌کردن صورت فرد از آرایش، کرم مرطوب‌کننده و یا کرم ضدآفتاب و… از جمله کارهایی‌ست که باید در مرحله آماده‌سازی برای پاکسازی صورت انجام شود. تمام این نکات در آموزش پاکسازی صورت در آرایشگاه به شما گفته خواهد شد.

مرحله مشخص‌کردن نوع پوست و بررسی ویژگی‌های آن

در این مرحله، باید با دقت و باتکیه بر دانش و تجربه خود، به بررسی پوست مراجع بپردازید. اهمیت این مرحله تا جایی‌ست که تشخیص شما، نوع پکیج و محصولاتی که قرارهست برای پاکسازی استفاده شود را تعیین می‌کند. بنابراین پس از بررسی و تشخیص نوع پوست فرد، پکیج مناسب را برای شروع کار خود انتخاب کنید.

مرحله بخور دادن پوست صورت

برای بازشدن منافذ و آماده‌سازی پوست جهت دریافت موثر محصولات مربوط به پاکسازی، از دستگاه‌های بخور کمک بگیرید. این‌کار به ریلکس شدن پوست، بازشدن منافذ و تخلیه جوش‌های سرسیاه کمک می‌کند. باید بدانید که بخوردادن برای افرادی که دارای پوست‌های حساسی هستند، مناسب نیست.

بهتراست برای این افراد این مرحله را حذف کرده و یا با درجه تنظیم ملایم‌تر و مدت زمان کمتری انجام دهید. همچنین با توجه‌به آموزش پاکسازی صورت در آرایشگاه، برای افزایش اثربخشی مرحله بخوردادن پوست، می‌توانید از انواع دانه‌ها و برگ‌های گیاهی مانند گل‌بابونه استفاده کنید.

برای این‌کار کافی‌ست این مواد را در قسمت مخزن آب دستگاه قرار دهید تا از فواید آن در بازکردن و تمیزکردن منافذ بهره ببرید. کمک‌به افزایش میزان گردش خون در زیر پوست، آبرسانی، ایجاد شفافیت، شادابی و روشنی پوست از دیگر مزایای استفاده از بخوردادن در پاکسازی پوست است.

همچنین با توجه‌به آموزش پاکسازی صورت در آرایشگاه، برای افزایش اثربخشی مرحله بخوردادن پوست، می‌توانید از انواع دانه‌ها و برگ‌های گیاهی مانند گل‌بابونه استفاده کنید.

منبع : (https://drgoya.com/blog/)

دکمه بازگشت به بالا