اجتماعیترندهای کسب و کار

انواع خودرو هیوندای موجود در ایران

بهترین خودروهای هیوندای بازار ایران کدامند؟

خودروی هیوندای چی بخریم؟ در راهنمای انتخاب نمایندگی لوازم یدکی هیوندای و خرید خودروی هیوندای پیش‌رو سعی کردیم که بهترین خودروهای هیوندای بازار ایران را به علاقمندان و خریداران این خودرو معرفی کنیم. در ابتدا باید گفت که هر خریدار خودرو در نقاط مختلف در حین فرایند خرید خودرو ممکن است چندین بار دچار شک و تردید شود؛ از قیمت و کیفیت محصولات در دسترس گرفته تا برندهایی که در بازار موجود است همگی بر انتخاب نهایی او تاثیرگذار خواهند بود. در این میان، اگر یک خریدار ایرانی با توجه به وضعیت فعلی اقتصادی و تورم و گرانی بیش از حد در عرصه تهیه کردن خودرو جزو گروهی باشد که از توانایی مالی بیشتر برخوردار هستند، به سمت گزینه‌های خارجی خواهد رفت.

یکی از این برندهای فعال خارجی و آسیای شرقی که چند سال است توانسته اعتماد مشتریان کشور را به خود جذب کند شرکت هیوندای کره جنوبی است. در مطلب زیر به معرفی چند مورد از بهترین خودروهای هیوندای بازار ایران خواهیم پرداخت تا اگر کسی به دنبال خرید یکی از مدل‌های این برند معروف و موفق است، با دقت و تحقیق بیشتری به انتخاب خود بپردازد.

۱ هیوندای i20 مونتاژ

یکی از بهترین خودروهای هیوندای بازار ایران هیوندای i20 است. عمر حضور این هاچ‌بک قدیمی هیوندای در ایران به بیش از ۸ سال می‌رسد. در روزهای اول معرفی این ماشین، خیلی زود پای نسخه بازطراحی شده‌اش به کشور باز شد که دارای چند امکان اضافه مثل دوربین عقب، سیستم بدون کلید و سنسور باران بود؛ در حالی که موتور آن هم تقویت شده بود.

با این حال، امروز در بازار خودروهای صفر کشور مدل تازه و مونتاژی آن قرار دارد؛ کرمان‌موتور هیوندای i20 جدید را از اواخر سال ۱۳۹۵ مونتاژ و تولید کرد. این نسخه برخلاف نمونه‌های قبلی از طراحی زیر نظر گروهی از آلمان بهره گرفته که ظاهر و چهره ماشین را به مراتب جذاب‌تر کرده است.

از آنجا که به نبود بعضی از امکانات و آپشن‌ها در این ماشین خرده گرفته شد، گروه ایرانی مونتاژکننده آن دو سال بعد نسخه آپشنال i20 را معرفی کرد که چند قابلیت جدید به آن اضافه شده بود و ظاهر ماشین نیز دچار تغییرات کوچکی شد.

این محصول هیوندای با همه این تغییرات در این سال‌ها از کیفیت ساخت خوبی برخوردار است؛ با وجود ابعاد نه چندان بزرگ، دارای کابین جادار و از همه مهمتر مصرف سوخت پایین و کمتر از ۷ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر را دارد. اما شتاب اولیه آن ضعیف است و از پایین بودن قدرت موتور رنج می‌برد. هم‌اکنون در هنگام نوشتن این مطلب و طبق اخرین اخبار سایت hyundai.com، هیوندای i20 در بازار داخل قیمتی در حدود ۷۵۰ میلیون تومان دارد.

۲ هیوندای النترا

در ادامه پاسخ به این تردیدها درباره اینکه خودروی هیوندای چی بخریم؟ به یکی از سدان‌های شناخته شده این شرکت می‌رسیم. بعد از اینکه نسل پنجم النترا چه در کشور و چه در دنیا به استقبال خوبی رسید، نسل ششم آن نیز حدود ۵ سال پیش با نام تجاری AD به ایران آمد.

ابعاد و چهرهٔ نسخهٔ جدید هیوندای النترا در نسل آخر کشیده‌تر شده و گنجایش موتور آن نیز به ۲۰۰۰ سی‌سی رسیده است. این ماشین نیز بعد از گذشتن از روزهای اول واردات، به مونتاژ در ایران رسید و باز هم کرمان موتور این نقش را بر عهده داشت. در کیفیت نوع مونتاژی تفاوت و نقصی در مقایسه با نسخه وارداتی نیست و خوش‌ساخت بودن النترا به‌ویژه از لحاظ محکم بودن شاسی و بدنه قابل اعتناست.

این محصول در رقابت با نمونه‌های هم‌رده بازار امکانات بیشتری دارد و به دلیل فرمان‌پذیری با کیفیت و خوبش جزو انتخاب‌های اول خریداران است. شاید تنها صندوق نه‌چندان جادار و بزرگ آن و همچنین فنربندی کمی خشک و نامطلوب نکات منفی النترا باشد، اما بازار خوب دست‌دوم این ماشین به فروش آن کمک می‌کند.

هیوندای النترا هم اکنون یکی از بهترین خودروهای هیوندای بازار ایران است که در هر دو نسخه وارداتی و مونتاژ به‌صورت صفر می‌توان آن را خرید.

۳ هیوندای سوناتا (بنزینی و هیبریدی)

گزینه بعدی بهترین خودروهای هیوندای در ایران از جمله محصولاتی است که به دو صورت بنزینی و هیبریدی در کشور حضور دارد. سوناتا نامی معروف و آشنا برای علاقمندان و طرفداران هیوندای است و بیش از ۱۵ سال از حضور این خودروی با کیفیت کره‌ای در ایران می‌گذرد.

بعد از دو نسل NF و YF، آخرین نسل سوناتا در ایران با نام تجاری LF شناخته می‌شود که هم در طراحی و استحکام در ساخت و بدنه و هم در کیفیت رانندگی بهبود یافته است. در نسخهٔ جدید این سدان خوش‌ساخت یک تکنولوژی هوشمند در سوپاپ‌ها و سیلندرهای موتور قرار گرفته که با استفاده از یک مهارکننده و تنظیم‌کننده برقی، تایمینگ بهتری به این بخش می‌دهد. هیوندای سوناتا LF به صورت نیمه‌فول و فول در بازار وجود دارد.

غیر از نسخه بنزین‌سوز، این مدل در سه تیپ هیبریدی هم به کشور وارد شده‌اند که برای خرید در دسترس است. هر سه نوع هیبریدی پایه، نیمه‌فول و فول تنها در امکانات باهم تفاوت دارند و ساختمان فنی و مکانیکی آنها با هم یکی است.

یک موتور ۲۰۰۰ سی‌سی به همراه یک محرک برقی که با باتری‌های ۲۷۰ ولتی لیتیوم تغذیه می‌شود بر روی این ماشین قرار گرفته و در مقایسه با نوع بنزینی که که موتور ۲۴۰۰ سی‌سی دارد مسلما سوخت کمتری مصرف می‌کند.

سوناتا در هر نوع و تیپش خودروی با کیفیت و دارای ایمنی بالاست؛ رانندگی بسیار نرمی از خود نشان می‌دهد؛ دارای بازار دست دوم خوب و به نسبت خودروهای هم‌رده از آپشن‌های متنوعی بهره می‌برد. اما شتاب اولیه بالایی ندارد و به‌دلیل پیچیدگی فنی، دانش خاصی در تعمیرات می‌طلبد.

۴ هیوندای توسان ix35

بعد از این موارد گفته شده در خصوص راهنمای خرید خودروی هیوندای به یکی از شاسی‌بلندهای فعال این برند کره‌ای در داخل کشور می‌رسیم. هیوندای توسان با وجود موارد تکنیکی مشابه با پلتفرم النترا، در کلاس کراس‌اوور ساخته و ارائه شد و به خاطر ادامه داشتن کیفیت ساخت بالای هیوندای در این مدل، توسان نیز با استقبال خوبی مواجه شد.

با این حال، چند سال پیش و در نسخه جدید این ماشین با کد تجاری TL، گنجایش موتور از ۲۴۰۰ به ۲۰۰۰ سی‌سی کاهش یافت تا بازار این محصول تحت تاثیر قرار بگیرد. موقع خرید این مدل باید دقت کنید و ببینید که آن انتخاب توسط کدام گروه ایرانی ارائه شده و یا احتمالاً جزو واردات مجزا و شخصی است یا خیر؟ چرا که بین تعدد آپشن‌ها در نمونه‌های فول وارداتی دو گروه ایرانی و واردات شخصی این محصول تفاوت وجود دارد.

در هر صورت توسان از بدنه بسیار با کیفیتی برخوردار است، با وجود شاسی‌بلند بودن خودرو مصرف سوخت زیادی ندارد و در ۱۰۰ کیلومتر کمتر از ۸.۵ لیتر بنزین مصرف می‌کند؛ ضمن اینکه دارای تنوع خوبی در امکانات رفاهی و جانبی بوده و فضای اتاقک نیز جادار و بزرگ است.

البته باید گفت که توسان شتاب اولیه کمی دارد و بخاطر تقاضا و فروش نه چندان پر تعداد، ممکن است دارنده آن هنگام تعمیر و تهیه لوازم یدکی دچار مشکلاتی شود. توسان یکی از بهترین خودروهای هیوندای موجود در بازار ایران است.

۵ هیوندای سانتافه ix45

گزینه بعدی بهترین خودروهای هیوندای بازار ایران، کراس‌اوور دیگری است. سانتافه به‌نوعی یکی از محبوب‌ترین شاسی‌بلندها بین مشتریان ایرانی است و بعد از اینکه حدود ۶ سال پیش نمونه‌های وارداتی این عنوان از اقبال مناسبی بین خریداران بهره‌مند شد، نسخه بازطراحی شده سانتافه خیلی زود برای ارائه در دسترس علاقمندان قرار گرفت.

کرمان موتور که حضور پررنگی در ارائه محصولات هیوندای در ایران داشت، فروش نسل جدید را با توجه اسپرت‌تر شدنش آغاز کرد. اگر چه که سانتافه هم به خاطر واردات مختلف توسط دو گروه ایرانی دارای نسخه‌های متفاوتی از لحاظ پراکندگی امکانات و به اصطلاح فول و نیمه‌فول بودن در کشور است، اما در نهایت این شاسی‌بلند جزو محصولات خوش‌ساخت و پر آپشن بازار به حساب می‌آید.

کیفیت رانندگی و کارکرد فنی این ماشین بالاست؛ بازار خوبی در بخش کارکرده‌ها دارد و به دلیل اضافه شدن برخی امکانات و رادارها در تولیدات آخر و جدیدش همچنان جزو پرفروش‌های بازار است.

متاسفانه ساختار اتاقک آن به‌نوعی است که دید خوبی به سرنشینان نمی‌دهد. ضمن اینکه کیفیت به‌کار رفته در ساخت ادوات کابین و داشبورد بالا نیست. این محصول در سال ساخت ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ به صورت نو در بازار معامله می‌شود.

۶ هیوندای آزرا (گرنجور)

آخرین گزینهٔ فعال این شرکت کره‌ای در بازار ایران در این مطلب شاید جواب روشن و قطعی به سوال کدام ماشین هیوندای بهتر است ندهد، اما بدون شک یکی از زیباترین سدان‌های موجود در کشور است.

هیوندای آزرا از همان ابتدا چشم‌ها را به خود جذب و فروش خوبی پیدا کرد، اما بعد از چند سال ورود آن متوقف شد. تا اینکه مدتی بعد و در میانه سال ۱۳۹۷، نسخه جدید و شیک این مدل محبوب دوباره به کشور وارد شد. در میان تمامی محصولات هیوندای در ایران، آزرا با ارائه مدل ۲۰۱۹ جدیدترین ماشین این برند کره‌ای به حساب می‌آید.

نسل ششم هیوندای آزرا اگر چه در پلتفرم با سوناتا و کیا اپتیما مشترک است، اما ظاهر و طراحی مشخصاً به‌روزتر و چهره‌ای خیره‌کننده دارد. هر چند که از لحاظ تعدد و تنوع آپشن‌ها از رقبای خارجی خود در سطح پایین‌تری قرار می‌گیرد، اما کیفیت ساخت بسیار بالا و ایمنی خوب بدنه در کنار این رخ و صورت جذاب، کماکان خریداران را به سمت خود جلب می‌کند.

متاسفانه واردات این خودرو به‌دلیل عدم توانایی مشتریان در خرید و تقاضای کم پر تیراژ نبوده و برای همین در خدمات پس از فروش، تعمیرات و دسترسی به لوازم یدکی سختی‌ها و مشکلاتی دیده می‌شود.

جمعبندی؛ این بود فهرست بهترین خودروهای هیوندای در ایران

همانطور که در ابتدا گفتیم در این راهنمای خرید خودروی هیوندای سعی کردیم بهترین خودروهای هیوندای موجود در بازار ایران را به شما معرفی کنیم و در واقع، پاسخی به سوال کدام خودروی هیوندای را بخریم داده باشیم.

مطمئناً فهرست خودروهای خوب و خاص هیوندای به همین لیست ختم نمی‌شود از هیوندای i10 گرفته تا هیوندای اکسنت از جمله خودروهای دیگر هیوندای هستند که در ایران طرفداران خودشان را دارند.

در هر صورت امیدواریم که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی از این خودروساز در اختیارتان قرار داده باشد. نظر شما درباره خودروهای بالا چیست؟ از نظر شما بهترین خودروهای هیوندای کدامند؟ نظرات و پیشنهادات خودتان را با ما در میان بگذارید تا به کمک شما این فهرست را تکمیل کنیم.

معرفی خودرو هیوندا و مدل های مختلف آن

در کشور ما ایران، هیوندا توسط شرکتی به نام آسان موتور و کرمان موتور محصولات مختلفش را به بازار عرضه می کند. این شرکت سالانه حدود 1.6 میلیون خودرو تولید می‌کند. در این مقاله با چند مدل از تولیدات متنوع آن و بهترین مرکز برای خرید آشنا می‌شویم.

هیوندا جنسیس

شرکت هیوندا با تولید هیوندا جنسیس در سال 2007 میلادی و معرفی آن در نمایشگاه نیویورک توانست بازار خوبی در میان رقبای اروپایی کسب کند. و با توجه به کیفیت و ظاهر بسیار زیبای این خودرو در سال 2008 اقدام به تولید انبوه این خودرو کرد.

نسل اول این خودرو از این سال آغاز شد. شرکت آسان موتور نیز در سال 2010 شروع به عرضه این خودروی زیبا و باکیفیت کرد. که تا سال 2013 ادامه داشت، نسل دوم این خودرو در سال 2015 همراه با امکانات پیشرفته تری تولید شد که با توجه به تحریم ها نتوانست به صورت رسمی وارد ایران شود. البته این خودرو در مناطق آزاد ایران به تعداد محدود وارد شده است . که ورود آن به خاک اصلی کشور نیازمند در یافت گذر موقت می‌باشد.

مزیت های هیوندا جنسیس نسبت به دیگر خودرو ها

خودروی هیوندا جنسیس در دو مدل کوپه و ساده تولید میشود که با توجه به لوکس بودن آن در میان خودرو های خوب بازار جایگاه خوبی دارد در ادامه برخی از مزیت های آن را به شما معرفی خواهیم کرد امکاناتی از قبیل:

 • موتور قدرتمند
 • فضای بزرگ و مناسب برای خانواده
 • استفاده از چرم و تزئینات چوبی در داخل کابین خودرو
 • سیستم تهویه مطبوع
 • داشبورد بزرگ و دو رنگ این خودرو که با چرم پوشیده است

همچنین طراحی ساده ای دارد که نشانی از رگه های طراحی ژاپنی در آن می‌باشد. در کنسول مرکزی خودور نیز سیستم صوتی و صفحه نمایشگر جا گرفته است.

هیوندا اکسنت

اکسنت از آخرین محصولاتی است که هیوندا تولید کرده و از طراحی متفاوتی نسبت به سایر خودرو های هیوندا برخوردار شده است. که آنرا نسبت به تولیدات قدیم زبان‌زد کرده است. این ماشین لوکس بعد از سال 1994 میلادی جایگزین مدل معروف اکسل شد و بعد از ان تا هم اکنون 5 نسل از آن روانه بازار شده است.

در ترکیب چراغ‌ها و ظاهر بیرونی خودرو سبکی متفاوت ایجاد شده که نمایی بسیار زیبا دارد. البته ناگفته نماند که صندلی های خودروهای وارداتی بدون روکش چرم می‌باشند.

شرکت اتوموبی با دارا بودن سابقه‌ای طلایی در صنعت لوازم یدکی و فوکوس بر رویانواع قطعات و لوازم یدکی اصلی هیوندا در تلاش است که بتواند با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه محصولات خوبی را به مشتریان عرضه نماید برای اطلاعات بیشتر از لیست محصولات و قیمت انواع لوازم یدکی هیوندا می‌توانید از سایت اتوموبی، صفحه مخصوص به لوازم یدکی هیوندای به آدرس دیدن نمایید.

مزیت ها و آپشن های HYUNDAI ACCENT

با توجه به سطح قیمت و نوع بازار هدف این خودروی شهری مقرون به صرفه، می‌توان گفت آپشن های موجود در کابین هیوندای اکسنت، اگرچه گستردگی خاصی ندارد، اما مناسب و تقریباً قابل قبول ارزیابی می‌شود. مهم‌ترین خدمات نسخه فول هیوندای اکسنت به شرح زیر است:

 1. زیبایی بی نظیر این خودرو به دلیل طراحی چراغهای خشمگین
 2. برخورداری از فضای بزرگ  داخل کابین خودرو
 3. سیستم ABS
 4.  وجود 6 ایربگ
 5. ترمز ضدقفل
 6. سیستم مدیریت پایداری
 7. هشدار دهنده‌ی باد لاستیکه‌ از جمله امکانات این خودرو است که در سال 2011 توانست 5 ستاره را از موسسه ایمنی آمریکا دریافت کند .

بهتر است بدانید که این خودرو در بازار داخلی از کیفیت ،امکانات و طراحی زیبایی در مقایسه با سایر خودروها برخوردار است که طرفداران زیادی را به خود جذب می‌کند.

در این میان باید یک مقایسه‌ی انجام دهیم چرا که اصلی رقیب اکسنت در بازار سراتو است،

اصلی ترین رقیب در بین رقبای هیوندا اکسنت، خودروی کیا سراتو می‌باشد که از نظر مونتاژ در سطح پایین تری نسبت به هیوندای اکسنت قرار می‌گیرد ولیکن از موتوری قوی و ویژگی های اسپرت بهتری برخوردار است که باعث ایجاد رقابت در میان آن دو شده است.

هیوندا سانتافه

کراس اوورهای چند منظوره در سرتاسر جهان طرفداران خاص خود را دارند. البته چنین خودروهایی نه در شرایط مسابقه‌ای مانند یک کوپه اسپرت حرکت می‌کنند، نه کیفیت سواری مانند خودروهای سدان را دارند و نه شاسی بلندهای واقعی را شکست می‌دهند، پس دلیل این همه محبوبیت چیست؟! پاسخ ساده است.

کراس اوورها یک نوع آچارفرانسه در خودروها هستند، منظور از آن این است که اگرچه در هیچ رشته‌ی بهترین عملکرد را ندارند، اما می‌توانند در موقعیت های مختلف عملکرد موثری داشته باشند و به عنوان یک وسیله نقلیه همه کاره عمل کنند.

با توجه به وجود سیستم دو دیفرانسیل و برخی ویژگی های جانبی، می توان با این خودروها نگاهی اجمالی به جاده های زمینی سبک تری داشت، هیوندای سانتافه یکی از کراس اوورهای چندمنظوره است که امکانات خوب زیاد و متوسط ​​کم دارد و توانسته در بازار ایران و حتی جهان خود را در دل مردم جای دهد.

تولیدات نسل اول این خودور در آمریکا به  سال 2006 برمی گردد ،که در نمایشگاه دیترویت معرفی شد و به دلیل عدم دید مناسب و ورودصدای محیط به داخل کابین ایراداتی به آن گرفته شد. که در تولیدات نسل دوم در بین سالهای 2007 تا 2012 این ایرادات برطرف شد.این خودرو در سه تیپ تولید شده است.

برخی از مزیت های HYUNDAI SANTAFE

 • سیتم هوشمندAWD
 • ظاهر زیبا و بزرگ
 • دارای 12 ایربگ
 • سیستم ترمز ABS
 •  کنترل سیستم صوتی روی فرمان
 • سنسور پارک عقب
 • تهویه سرنشینان
 • سیس تم ورود بدون کلید
 • سیستم مدیریت پیمایش
 • گرم کن صندلی های جلو
 • کروز کنترل

هیوندا آزرا

هیوندای آزرا یک سدان لوکس نسبتا بزرگ است که از سال 1986 توسط هیوندای تولید می‌شود. این خودرو تاکنون در شش نسل از جمله محدودتر نسل چهارم، پنجم و ششم به بازارهای مختلف عرضه شده است و توانسته با ارائه ویژگی های لوکس و زیبا و همچنین قیمت خوب وارد بازار کشور ما نیز شود.

هیوندای آزرا از سال 1386 توسط شرکت آسان موتور وارد کشور می‌شد اما آخرین نسل آن در تعداد محدودی از مدل های 2018 و 2019 توسط کرمان موتور به خریداران ایرانی ارائه شد که البته تعداد آنها نسبتاً محدود بود.

نسل ششم ازرا از نظر پلتفرم شبیه به سوناتا LF و کیا اپتیما GF است و به همین دلیل از نظر اندازه بزرگتر از این خودروها به نظر نمی‌رسد. در هر صورت در ادامه این مقاله شما را با مشخصات ظاهری، کابین، مشخصات فنی، ابزارآلات و وضعیت فروش هیوندای آزرا 2018-2019 آشنا خواهیم کرد.

امکانات و آپشن های HYUNDAI AZERA

 1. سیستم صوتی با قابلیت پخش های متعدد
 2. 6 اسپیکر 172 واتی
 3. دارای 8 ایربگ
 4. نشان دهنده مقدار باد تایرها
 5. برف پاک کن حساس به باران
 6. گرمکن صندلی جلو
 7. شیشه های مجهز به کاهش نورآفتاب
 8. سنسور پارک عقب
 9. آینه الکترو کرومیک
 10. سیستم ورود بدون کلید
 11. کامپیوتر سفر

بهترین فروشگاه لوازم یدکی اصلی و اورجینال هیوندا در تهران

اگر دارنده خودوری هیوندا می‌باشید و خرید لوازم یدکی یکی از دغدغه های اصلی شما محسوب می‌شود. باید در انتخاب لوازم یدکی اصلی خودروی خود دقت لازم را بعمل آورید و به فروشگاه‌های معتبر قطعات در سطح شهر مراجعه کنید، زیرا انتخاب لوازم اصلی با عمر مفید خودرو رابطه مستقیم دارند و یکی از مزیت های اصلی این انتخاب صحیح باعث می‌شود از فرسودگی خودرو جلوگیری بعل آید.

چون هیوندا دارای بیشترین تنوع در تولیدات خود می‌باشد شرکت اتوموبی برای راحتی مشتریان عزیز تمامی قطعات با استفاده از فروشگاه اینترنتی به آدرس نیز به فروش می‌رساند تا همه‌ی دارندگان خودروهای هیوندای از هر کجای ایران عزیز بتوانند به راحتی خرید کنند از این جهت براحتی قطعات هیوندا در اکثر شهرهای ایران در دسترس دارندگان این محصول قرار می‌گیرد.

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا