اقتصادیترندهای کسب و کار

استفاده از بهترین کتاب ها برای قبولی در آزمون تیزهوشان

 

1- کتاب 1000 تست استعداد تحلیلی ششم و نهم تیزهوشان مهروماه

مولف:

هدف اصلی از تالیف کتاب ، تقویت هوش غیر کلامی دانش آموزان و استعداد تحلیلی آن ها برای کسب آمادگی لازم جهت حضور در آزمون استعدادهای درخشان می باشد. این کتاب با ارائه راهنما به همراه حل مثال های گوناگون می تواند دانش آموزان را در پاسخ گویی به سوالات یاری نموده و با دارا بودن پاسخ نامه ای کامل برای تمامی پرسش ها، موجبات لازم را برای درک هر چه بهتر مفاهیم فراهم سازد.

2- کتاب سنجش هوش و استعداد ششم IQ گاج

مولفان: ، و

هوش جامع اسمارتیز ششم پویش از سه بخش اصلی تشکیل شده است. بخش اول آن با هدف آشنایی و تسلط هر چه بیشتر دانش آموزان با سوالات هوش زبانی و انواع معماها طراحی شده است. در بخش دوم این کتاب نیز سوالات استدلال غیر کلامی و استعداد تحلیلی به همراه درسنامه ای کوتاه ارائه شده اند که مطالعه آن ها تاثیر بسزایی در تقویت قدرت استدلال و تحلیل دانش آموزان دارد. در نهایت، بخش سوم این کتاب دربردارنده سوالات استعداد تحلیلی آزمون های دوره های گذشته می باشد که با مرور آن ها می توانید با سبک و سیاق طراحی سوالات آشنا شوید.

3- کتاب هوش و استعداد تحلیلی ششم ابتدایی اندیشمند

مولفان: و

هوش et فرازمینی ششم شامل تست هایی است که هوش کلامی و هوش غیر کلامی دانش آموزان را به چالش می کشد. هوش کلامی مختص آن دسته از توانایی های ذهنی است که نیازمند درک زبان می باشد و هوش غیر کلامی نیز می تواند در تشخیص ارتباط معنادار بین تصاویر، الگوهای خاص و حجم ها موثر باشد. بنابراین مطالعه این کتاب می تواند موجب حضور توانمند شما در آزمون تیزهوشان گردد.

4- کتاب آموزش هوش و استعداد غیر کلامی مهروماه

مولفان: و

از دو بخش “الگوها” و “تیپ ها” تشکیل شده است. قسمت اول شامل ارائه الگوهایی می باشد که برای حل سوالات استعداد تحلیلی نیاز است و در قسمت دوم، به طرح سوالاتی از آزمون های استعداد تحلیلی پرداخته شده و در قالب تیپ ها و زیرتیپ ها توضیحاتی ارائه شده است. این کتاب با بیانی شیوا و رسا می تواند سطح آمادگی دانش آموزان را برای شرکت در آزمون تیزهوشان افزایش دهد.

5- کتاب هوش فرازمینی ET پنجم و ششم گامی تا فرزانگان

مولف:

یکی از کاملترین کتب در زمینه آزمون تیزهوشان ششم به هفتم می باشد و منطبق با آخرین تغییرات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم می باشد. کتاب هوش فرازمینی ET پنجم و ششم گامی تا فرزانگان ویژه دانش آموزان سال پنجم و ششم بوده و دانش آموزان این پایه ها می توانند از آن بهره مند شوند. مطالبی که در این کتاب مورد بررسی قرار می گیرد، شامل هوش زبانی، هوش ریاضی، هوش شهودی، هوش طبیعی و استعداد دقت و تمرکز بوده که هر یک از آن ها شامل زیر شاخه های فراوانی می باشد که به تفصیل در کتاب توضیح داده شده است. در ویرایش جدید این کتاب بیش از 285 مبحث و 4000 تست از مباحث ذکر شده وجود دارد.

6- کتاب هوش کمپلکس پنجم و ششم دبستان مهروماه

مولف:

نیز یکی از کاملترین منابع برای شرکت کنندگان آزمون تیزهوشان ششم به هفتم است. این کتاب که مخصوص دانش آموزان مقاطع پنجم و ششم است، در ویرایش 1400 خود شامل بخش های هوش و استعداد غیر کلامی (استعداد تحلیلی)، هوش و استعداد کلامی، هوش ریاضی، هوش فنی، سرعت و دقت و تمرکز و خلاقیت می باشد که هر یک از این بخش ها خود شامل مباحث جزئی تر می شوند.

7- کتاب هوش مالتیپل ششم به هفتم خیلی سبز

مولفان: و

شامل فصل هایی از قبیل هوش تصویری- فضایی، هوش کلامی- زبانی، هوش منطقی، هوش ریاضی، هوش اجتماعی، هوش فنی- مکانیکی، استعداد تحلیلی، کفایت داده ها و هوش واگرا–هوش هیجانی می باشد.

8- کتاب های استعداد تحلیلی (هوش غیر کلامی) و استعداد تحلیلی (هوش کلامی) قلم چی

مولفان: هیئت مولفان کانون

​کتاب های و  که مکمل یکدیگر می باشند. کتاب استعداد تحلیلی شامل بخش هایی از قبیل یافتن شکل ناهماهنگ، الگویابی، جایگاه نقاط و شکل، تجسم فضایی و پرسشهای ترکیبی می باشد. کتاب دوم نیز شامل سر فصل هایی از جمله هوش ادبی و زبانی، هوش منطقی و ریاضی، هوش تمرکز و سرعت عمل و چهار آزمون جمع بندی می باشد و هر یک از بخشهای کتاب هوش کلامی شامل تعداد زیادی زیر شاخه می باشد که به تفصیل به مطالب مربوطه پرداخته اند.

 

 

بهترین کتاب های ریاضی تیزهوشان ششم

به‌طورکلی، تعداد زیادی از سؤالات آزمون تیزهوشان ششم به هفتم، بر مبنای اصول ریاضی همچون اشکال هندسی، استدلال تحلیلی، تصویری، استدلال فضایی و روابط ریاضی طراحی شده است. کسب آمادگی و موفقیت در این آزمون مستلزم مطالعۀ کتاب های کمک آموزشی مرتبط با این موضوعات است. در ادامه‌ی مطلب به معرفی بهترین  در بخش تیزهوشان خواهیم پرداخت.

کتاب رشادت ریاضی ششم ابتدایی مبتکران

کتاب رشادت ریاضی ششم ابتدایی مبتکران از سری کتاب های کمک آموزشی ریاضی تیزهوشان ششم ابتدایی است و در رده‌ی پرفروش‌ترین سری  قرار دارد. کتاب رشادت (مخفف رمز شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان تیزهوش) ریاضی ششم مبتکران شامل آموزش و حل تمرینات پیشرفته مباحث درسی ششم ابتدایی، پرسش‌های چندگزینه‌ای تألیفی، سؤالات هوش و استعداد تحلیلی و آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان و مدارس نمونه دولتی همراه با پاسخ تشریحی کامل است.

جلد اول این کتاب به درس‌نامه‌ها، سؤالات و آزمون‌ها و جلد دوم به پاسخ‌نامه‌ی تشریحی سؤالات و آزمون‌ها اختصاص داده شده است. کتاب رشادت ریاضی ششم ابتدایی مبتکران اثر همکاری مشترک محمد برجی اصفهانی و هادی عزیززاده است که در 277 صفحه تنظیم شده است.

کتاب تیزهوشان ریاضی ششم دبستان خیلی سبز

کتاب تیزهوشان ریاضی ششم دبستان خیلی سبز با هدف ارتقاء سطح علمی و کسب آمادگی دانش‌آموزان برای شرکت در آزمون‌های تیزهوشان گردآوری شده است. کتاب مشتمل بر دو جلد سؤالات و جلد پاسخ‌نامه است. جلد اول شامل درس‌نامه‌های جامع، نکات و مثال‌های مهم و بیش از 1600 سؤال چهارگزینه‌ای طبقه‌بندی‌شده است که نمونه سؤالات آزمون‌های تیزهوشان، استعدادهای درخشان، مدارس نمونه دولتی و آزمون‌های بین‌المللی ریاضی را نیز در برمی‌گیرد.

جلد دوم کتاب ریاضی ششم از سری  به پاسخ‌نامه‌ی تشریحی کامل سؤالات جلد اول کتاب اختصاص داده شده است. کتاب تیزهوشان ریاضی ششم دبستان خیلی سبز اثر همکاری مشترک بهنام بناپور و سعید هادیان است.

کتاب مرشد ریاضی ششم ابتدایی مبتکران

کتاب ریاضی ششم ابتدایی مبتکران از سری  از مجموعه کتاب های کمک درسی ششم ابتدایی است که با هدف آموزش و آماده‌سازی داوطلبان شرکت در آزمون‌های مدارس تیزهوشان و سایر مدارس ممتاز در دو جلد گردآوری شده است. جلد دوم کتاب به پاسخ‌نامه تشریحی سؤالات جلد اول اختصاص داده شده است. از ویژگی‌های کتاب مرشد ریاضی ششم دبستان می‌توان به ارائه‌ی بیش از 350 نکته کلیدی، بیش از 2000 سؤال چهارگزینه‌ای طبقه‌بندی‌شده مرتبط با آزمون‌های مدارس تیزهوشان، نمونه دولتی، مسابقات و المپیادهای علمی و بین‌المللی، پاسخ‌نامۀ جامع تشریحی و آزمون‌های آمادگی مدارس ممتاز اشاره کرد.

کتاب نیترو ریاضی تیزهوشان ششم ابتدایی

کتاب نیترو ریاضی تیزهوشان ششم ابتدایی انتشارات پویش، گلچینی از سؤالات آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی است که به‌منظور آشنایی دانش‌آموزان با این سؤالات و آماده‌سازی آن‌ها برای شرکت در آزمون‌های ورودی این مدارس گردآوری شده است. کتاب شامل بیش از 1800 سؤال برگزیده‌ی‌ نکته دار طبقه‌بندی‌شده به‌صورت فصل‌به‌فصل، پاسخ‌نامه‌ی تشریحی مفاهیم پیشرفته و بیش از 320 نکته مهم آموزشی از مباحث ریز تا مفهومی المپیادهای ریاضی است.

فصل آخر کتاب نیترو ریاضی تیزهوشان ششم ابتدایی به سؤالات هوش، خلاقیت و استدلال ریاضی اختصاص داده شده است. روند آموزشی کتاب به‌گونه‌ای است که دانش‌آموز با آموختن مطالب پایه از طریق حل سؤالات ساده‌تر، توانایی حل سؤالات دشوارتر را کسب می‌نماید. کتاب نیترو ریاضی تیزهوشان ششم ابتدایی از سری کتاب های تیزهوشان برتر ششم به هفتم است که توسط مسعود بیگدلی به تألیف رسیده است.

کتاب تیزهوشان ریاضی ششم ابتدایی کاهه

کتاب تیزهوشان ریاضی ششم ابتدایی  از سری کتاب های تیزهوشان ششم ابتدایی و یکی از کاربردی‌ترین کتب موجود جهت آماده‌سازی داوطلبان شرکت در آزمون‌های تیزهوشان و سایر مدارس ممتاز است. کتاب تیزهوشان ریاضی ششم ابتدایی کاهه شامل درس‌نامه‌های کامل بر طبق سرفصل‌های کتاب درسی، نکات مهم آموزشی، بیش از 1600 سؤال چهارگزینه‌ای آموزشی و پاسخ‌نامه‌ی تشریحی جامع سؤالات است.

این سؤالات بسیاری از نمونه سؤالات آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی و … را نیز پوشش می‌دهد. انتهای کتاب مشتمل بر نمونه سؤالات آزمون‌های مدارس برتر و مسابقات بین‌المللی ریاضی سنوات گذشته همراه با پاسخ‌نامه کلیدی است.

 

بهترین کتاب های تیزهوشان فارسی ششم

سؤالات آزمون‌های ورودی تیزهوشان ششم به هفتم شامل دو بخش استعداد تحلیلی و استعداد تحصیلی است. منبع سؤالات استعداد تحصیلی، غالباً سؤالات هوش و استعداد مرتبط با است. یکی از مهم‌ترین دروس این آزمون فارسی ششم ابتدایی است. برای آشنایی بیشتر شما داوطلبان گرامی با مجموعه کتاب های تیزهوشان برتر ششم به هفتم، در ادامه به معرفی برخی از بهترین  در بخش تیزهوشان پرداخته‌ایم.

کتاب تیزهوشان فارسی ششم دبستان خیلی سبز

کتاب تیزهوشان فارسی ششم دبستان خیلی سبز، از سری کتاب های جامع جهت ارتقا سطح علمی و آماده‌سازی دانش‌آموزان ششم ابتدایی شرکت‌کننده در آزمون‌های ورودی مدارس برتر است. کتاب مشتمل بر 8 فصل و شامل روایت درس به درس، معنی و مفهوم واژگان، املاء، دانش ادبی، دستور زبان فارسی و… می‌باشد.

هر فصل کتاب تیزهوشان فارسی ششم دبستان انتشارات خیلی سبز حاوی سؤالات چهارگزینه‌ای برای سنجش آموخته‌های دانش‌آموز است. مباحث و درس‌نامه‌های کتاب و بیش از 700 پرسش چهارگزینه‌ای، پاسخنامه‌ی تشریحی کامل و آزمون‌های جامع تمامی نیازهای شرکت‌کنندگان آزمون‌های تیزهوشان را پوشش می‌دهد.

کتاب مرشد فارسی ششم ابتدایی مبتکران

کتاب مرشد فارسی ششم ابتدایی انتشارات مبتکران، یکی از منابع کمک آموزشی جامع و کاربردی جهت آماده‌سازی دانش‌آموزان ممتاز و داوطلبان آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان، نمونه دولتی، استعدادهای درخشان و سایر مدارس ممتاز بشمار می‌رود. کتاب مرشد فارسی ششم ابتدایی انتشارات مبتکران شامل آموزش بیش از 350 نکته مهم زبانی و ادبی، برگزیده‌ی سؤالات آزمون‌های ورودی مدارس برتر، آزمون‌های پیشرفت تحصیلی سمپاد، المپیادها و مسابقات داخلی و بین‌المللی به‌صورت تفکیک‌شده و بیش از 2000 پرسش چهارگزینه‌ای همراه با پاسخ تشریحی کامل برای پوشش دادن تمامی سؤالات آزمون‌ها است.

کتاب رشادت فارسی ششم ابتدایی مبتکران

کتاب رشادت فارسی ششم ابتدایی مبتکران، از مجموعه کتاب های جامع و کاربردی کمک آموزشی رشادت (مخفف رمز شکوفایی استعدادهای دانش‌آموزان تیزهوش) ششم ابتدایی است. کتاب های رشادت کلیه‌ی مطالب کتب درسی را به‌صورت پیشرفته و فرادرسی ارائه می‌دهد. ابتدای هر درس کتاب به زندگی‌نامه شاعر یا نویسنده متن و سپس شرح واژگان، ادبیات و عبارات مهم درسی اختصاص داده شده است.

در ادامه به شرح نکات دستوری و آرایه‌های ادبی پرداخته و در پایان نیز سؤالات چهارگزینه‌ای با پاسخ تشریحی برای سنجش دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است. از مشخصات دیگر کتاب رشادت فارسی ششم ابتدایی مبتکران می‌توان به آزمون‌های ورودی مدارس ممتاز اشاره کرد.

کتاب تیزهوشان فارسی ششم ابتدایی کاهه

کتاب تیزهوشان فارسی ششم ابتدایی کاهه با هدف ایجاد یک منبع کاربردی و مفید جهت آماده‌سازی دانش‌آموزان ممتاز ششم ابتدایی و شرکت‌کنندگان آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان و سایر مدارس ممتاز گردآوری شده است. طرح کلی کتاب به‌صورت درس‌نامه‌های جامع و خط به خط کتاب فارسی ششم، بیش از 600 سؤال چهارگزینه‌ای تألیفی و پیشرفته و آزمون‌های ورودی مدارس برتر همراه با پاسخ‌نامه تشریحی می‌باشد که علاوه بر آماده‌سازی دانش‌آموزان، موجب تقویت مهارت‌های تست‌زنی آن‌ها می‌شود.

درس‌نامه‌های کتاب مباحث تاریخ ادبیات، معنی اشعار و متون، معانی واژگان مهم، نکات دستوری و … را در برمی‌گیرد. بخش انتهایی کتاب به آزمون‌های تیزهوشان و مدارس ممتاز سال‌های گذشته اختصاص داده شده است.

کتاب نیترو فارسی تیزهوشان ششم ابتدایی پویش

کتاب نیترو فارسی تیزهوشان ششم ابتدایی انتشارات پویش، ارائه‌ای جامع و پیشرفته از کلیه‌ی مطالب کتاب فارسی ششم دبستان است که در دو جلد به تألیف رسیده است. کتاب نیترو فارسی تیزهوشان ششم ابتدایی انتشارات پویش منبعی مفید برای دانش‌آموزان تیزهوش و داوطلبان شرکت در آزمون‌های ورودی مدارس ممتاز بشمار می‌رود.

کتاب نیترو فارسی تیزهوشان ششم ابتدایی پویش شامل هفت قلمرو تاریخ ادبیات، قالب‌های شعری، معنی واژگان و غلط املایی، آرایه‌های ادبی، دستور زبان، نویسندگی و علائم نگارشی و مفهوم معنایی همراه با تجزیه‌وتحلیل تمامی اشعار و متون کتاب می‌باشد. تست‌های موضوعی و پاسخ‌های تشریحی این قلمروها، بسیاری از نمونه سؤالات آزمون‌های ورودی مدارس ممتاز را پوشش می‌دهد. همچنین آزمون‌هایی مشابه با آزمون‌های ورودی مدارس ممتاز در انتهای هر فصل ارائه شده است.

بهترین کتاب های علوم تیزهوشان ششم

فراگیری علوم تجربی به درک و شناخت دنیای اطراف کمک می‌کند. اهمیت و ضرورت این درس و ارتباط آن با دنیای امروزی به‌خصوص با پیشرفت تکنولوژی بر کسی پوشیده نیست. ازاین‌رو علوم تجربی یکی از دروس و منابع مهم آزمون‌های سنجش دانش‌آموزی مدارس نمونه و مسابقات و المپیادهای مختلف تلقی می‌شود. ازآنجا که محوریت سؤالات این آزمون‌ها، خلاقیت، هوش و استعداد تحلیلی داوطلبان است، برای آمادگی و موفقیت در آن نباید تنها بر کتب درسی بسنده کرد. کسب موفقیت در این آزمون‌ها علاوه بر مطالعۀ کتب درسی، مستلزم مطالعۀ کتب کمک آموزشی پیشرفته و کاربردی است. برای آشنایی شما داوطلبان عزیز با کتاب های تیزهوشان برتر ششم به هفتم، در ادامه به معرفی برخی ازبهترین  در بخش تیزهوشان ششم خواهیم پرداخت.

کتاب تیزهوشان علوم ششم دبستان خیلی سبز

کتاب تیزهوشان علوم ششم دبستان ، مجموعه‌ای کامل از مباحث مهم و سؤالات چهارگزینه‌ای مفهومی کتاب علوم ششم ابتدایی است. کتاب حاضر در راستای ارتقا کیفیت آموزش و درک بهتر مفاهیم علمی برای داوطلبان شرکت در آزمون‌های ورودی مدارس تیزهوشان، استعدادهای درخشان، نمونه و سایر مدارس ممتاز به تألیف رسیده است. کتاب تیزهوشان علوم ششم دبستان خیلی سبز شامل مثال‌ها و نکات مهم آموزشی کتاب درسی، سؤالات چهارگزینه‌ای طبقه‌بندی‌شده همراه با پاسخ تشریحی می‌باشد.

کتاب رشادت علوم ششم ابتدایی مبتکران

کتاب رشادت علوم ششم ابتدایی ، یک منبع آموزشی کمک درسی جامع علوم ششم ابتدایی است که با هدف آماده‌سازی داوطلبان شرکت در آزمون‌های ورودی مدارس برتر گردآوری شده است.

کتاب رشادت علوم ششم ابتدایی مبتکران شامل درس‌نامه‌های کامل و کاربردی مطابق فصول کتب درسی، جداول مختص نکات آموزشی مهم، بیش از 900 پرسش چهارگزینه‌ای متنوع همراه با پاسخنامۀ تشریحی است. سؤالات کتاب علاوه بر تست‌های تألیفی، تست‌های آزمون‌های مدارس برتر سال‌های گذشته را نیز پوشش می‌دهد. 3 آزمون جامع با پاسخنامۀ تشریحی نیز در انتهای کتاب ارائه شده است.

کتاب مرشد علوم ششم ابتدایی مبتکران

کتاب مرشد علوم ششم ابتدایی مبتکران اثر رقیه قاسمی مرزبالی، از سری کتاب های کمک درسی مرشد مبتکران ویژه‌ی دانش‌آموزان ششم ابتدایی داوطلب شرکت در آزمون‌های مدارس برتر است. آموزش مباحث از طریق بیش از 1000 سؤال چهارگزینه‌ای تألیفی و سؤالات آزمون‌های ورودی مدارس برتر، پاسخنامۀ تشریحی همراه با نکات کلیدی و نمونه آزمون‌های جامع تیزهوشان از ویژگی‌های کتاب مرشد علوم ششم ابتدایی مبتکران بشمار می‌روند.

 

 

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا