ترندهای کسب و کارعمومی

آیا قهوه برای آلزایمر خوب است

تاثیر قهوه بر آلزایمر که مدت ها است محققان در این باره در حال تحقیقات هستند چراکه آلزایمر نوعی بیماری که هیچ گونه درمانی تا به امروز برای آن پیدا نشده است. حافظه بهترین سرمایه هر انسانی می باشد که خاطرات گذشته و اتفاقات حال را در خود ذخیره می کند. ثبت تمام اتفاقات و خاطرات تنها در ذهن و حافظه انسان ماندگار است و آلزایمر نوعی بیماری که می تواند تمام این اتفاقات را در حافظه حذف کند. این بیماری مدت زیادی است که شناخته شده و افراد بالای 60 سال به مرور زمان دچار آلزایمر می شوند.

آلزایمر نوعی بیماری که تمام حافظه را تخلیه کرده و برای جلوگیری از آن بسیاری از پزشکان در حال تحقیقات می باشد. اما امروزه تنها راه پیشگیری از بیماری آلزایمر نوعی نوشیدنی تلخ می باشد که بسیاری از افراد آن را با لذت نوش جان می کنند. تاثیر قهوه بر آلزایمر سال ها است که نوعی درمان برای این بیماری شناخته شده است.

امروزه افراد زیادی به دنبال خرید قهوه گانودرما از شرکت بیز هستند باید عرض کنیم که قیمت قهوه فوری سوپریم دکتر بیز در سایت ما با تخفیف ویژه است.

نوشیدن قهوه می تواند راهی باشد برای جلوگیری از بروز بیماری آلزایمر و یا پیشگیری از این بیماری.نوشیدن و  بسیار کمک می کند تا آلزایمر به سراغ شما نیایید چرا که وجود ماده ای محرک در قهوه که کافئین نام دارد برای هوشیاری و حافظه بسیار موثر بوده همچنین بدن نیز ثابت شده است.

بیماری آلزایمر چیست؟

شایع ترین نوع بیماری مخرب برای مغز و اعصاب، آلزایمر نام دارد که باعث می شود خاطرات، نام و چهره ما در خاطر عزیزان و آشنایانمان که سن بالایی دارند رفته رفته و برای همیشه حذف شود. ظاهر شدن اختلالاتی در رفتار و حرکات فیزیکی، از بین رفتن قدرت فهم، از بین رفتن توانایی شناسایی افراد، فراموشی خاطرات ثبت شده در ذهن، بی انگیزگی و … همه نشان دهنده بیماری آلزایمر می باشد.

طبق گزارش های داده شده این بیماری می تواند افراد بالای 40 سال را درگیر خود کند اما در سنین پایین تر موردی دیده نشده است. آلزایمر نوعی بیماری که به سبک زندگی شما بستگی دارد به همین دلیل باید عادات زندگی خود را مورد بررسی قرار دهید تا متوجه شوید آیا شما هم گزینه ی این بیماری در آینده می باشید یا خیر؟

فواید و تاثیر قهوه بر آلزایمر

اگر روزانه یک فنجان قهوه جزء مصرف روزانه شما می باشد باید خوشحال باشید چرا که تاثر قهوه بر آلزایمر شناخته شده است و می تواند افراد را از زوال عقل و فراموشی ذهن در آینده نجات دهد. طبق نتایج انجام شده بر روی حیوانات و انسان ها، قهوه اثر خنثی کننده ای بر روی آلزایمر دارد.

قهوه دارای یک اسید چرب به نام ایکوزانویل 5 هیدرو کسی تریپتامید (HET) است که ماده ای در پوشش مومی دانه های قهوهمی باشد، از مغز موش در برابر بیماری محافظت می کند و محققان به این نتیجه رسیده اند، زمانی که EHT با کافئین همراه شود، آمیزش این ترکیب باعث افزایش فعالیت کاتالیزوری می شود که این موضوع از تجمع پروتئین های مضر که باعث بیماری آلزایمر و زوال عقل می شوند جلوگیری می کنند.

قهوه باعث می شود بتا آمیلوئید که یکی از پروتئین های مخرب مغز است تا میزان 50 درصد کاهش پیدا کند این ماده در مغز افرادی که مبتلا به بیماری آلزایمر هستند دیه می شود در نتیجه کافئین موجود در قهوه باعث کاهش پروتئین های مضر مغز و حافظه می شود و از بروز زودرس این بیماری جلوگیری می کند به همین دلیل تاثر قهوه بر آلزایمر شناخته شده است و مورد استفاده افراد بسیاری قرار گرفته است.

بهترین خبر این است که همان فوایدی را دارد که قهوه معمولی دارد قهوه ها را با درجات مختلفی تفت و یا رست می کنند که تاثر آن ها برای مهار آلزایمر یکسان می باشد یعنی هنگامی که برای خرید قهوه می روید چه دانه های قهوه مدیوم رست شده باشند و چه دارک رست شده باشند هیچ گونه فرقی در تاثیر قهوه بر آلزایمر نمی گذارد.

در نتیجه فرقی ندارد شما به نوشیدن چه نوع قهوه ای (قهوه اسپرسو، قهوه سبز، قهوه سیاه) علاقه دارید در هر حال با نوشیدن یک فنجان قهوه در طول روز می توانید خطر ابتلا به آلزایمر را از خود دورتر کنید.

میزان مصرف قهوه برای جلوگیری از آلزایمر

صد در صد با خواندن مطالب بالا به این نتیجه رسیده اید که نوشیدن قهوه را به سبک و رژیم غذایی خود اضافه کنید اما بهتر است قبل از این تصمیم بدانید که استفاده بالا و بیش از حد قهوه می تواند نتیجه عکس روی مغز شما بگذارد.

طبق تحقیقات انجام شده کسانی که روزانه به مقدار زیادی قهوه مصرف می کنند دو برابر افراد معمولی که قهوه در زندگی آن ها جایی ندارد در معرض بیماری آلزایمر قرار دارند در نتیجه اگر می خواهید مصرف قهوه را در زندگی خود افزایش دهید به خودتان لطف کنید و آن را هرگز وارد زندگی تان نکنید اینگونه سلامتی خود را تضمین می کنید.

در برخی از افراد دیده می شود که با نخوردن آن دچار سر درد و بی حوصلگی می شوند درست است که مصرف قهوه هوشیاری ذهن را افزایش می دهد اما باید در مصرف آن متعادل عمل کنید و را بدانید تا نتیجه ای درست دریافت کنید.

تاثر قهوه بر افرادی که بیماری آلزایمر دارند

همان طور که در بالا مطالعه کردید قهوه ماده ای است که می تواند از زوال عقل جلوگیری کند بنابراین نوشیدن قهوه باعث کاهش بیماری آلزایمر و یا جلوگیری و پیشگیری از ان می شود. اما سوال برخی از افراد این است که آیا زمانی که دچار بیماری آلزایمر شده ایم می توانیم قهوه و تاثیر آن را دریافت کنیم؟ برای پاسخ به این سوال باید بدانید طبق تحقیقاتی که انجام شده کافئین موجود در قهوه باعث می شود تا اطلاعات ثبت شده در حافظه ثبیت پیدا کند و یادآوری ها را اسان کندو تنها نکته ای که در استفاده از قهوه باید رعایقهوه و آلزایمر مدت ها است که به یک موضوع جذاب برای تحقیقات تبدیل شده است. اما دلیل آن چه می تواند باشد؟ حافظه؛ گنجینه ای باارزش که گذر زمان را در خود ثبت و ضبط می کند. حتی اگر تمام آثار عینی یک اتفاق از بین بروند، حافظه همچنان به عنوان یادآور آن باقی خواهد ماند. به همین خاطر است که می گوییم یک رابطه تمام نمی شود، مگر اینکه خاطرات آن فراموش شود.

مدت زیادی است که نوعی بیماری مغزی به نام آلزایمر شناخته شده است. بیماری غیرقابل بازگشتی که تمام حافظه را خالی کرده و خاطرات بسیار قدیمی یا ساختگی را جایگزین آن می کند. با وجود اینکه آلزایمر را می شناسیم، اما همچنان تحقیقات برای یافتن راه درمان و یا جلوگیری از آن ادامه دارد و نتیجه ای قطعی به دست نیامده است. اما چه کسی می تواند فکرش را کند که یک نوشیدنی سیاه لذیذ، روزی به عنوان مهارکننده این بیماری غم انگیز به دنیا معرفی شود؟ در این مقاله با دید عمیق تری می خواهیم در مورد و تأثیر آن در پیشگیری از آلزایمر بحث کنیم.

آلزایمر در یک قدمی ما

آلزایمر با حدود 47.5 میلیون مبتلا، شایع ترین بیماری مخرب اعصاب است و هر 4 ثانیه، یک مورد جدید از آلزایمر در جهان تشخیص داده می شود. این همان بیماری است که نام و چهره ما را از یاد عزیزانمان می برد و آن ها را در توهماتشان فرو می کشد.

بااینکه آلزایمر رایج است، اما هیچ کس نمی داند قرار است مبتلای بعدی خودش باشد یا خیر! این بیماری با علائمی مانند فراموشی، از دست دادن توانایی شناسایی، کاهش قدرت فهم، بی انگیزگی، کاهش تمایلات، تغییر رفتار و کاهش توان حرکتی و فیزیکی ظاهر می شود. امکان بروز این بیماری از دهه 40 زندگی آغاز می شود و در سنین پایین تر موردی دیده نشده است.

شاید با خود می گویید چطور بفهمیم آلزایمر در انتظار پیری ما نشسته و چگونه از آن فرار کنیم؟ این فکر در سر افرادی که آلزایمر را در میان اعضای خانواده خود تجربه کرده اند، بیشتر از بقیه است. زیرا احتمال ابتلا در افرادی که در خانواده خود مورد آلزایمر دارند، افزایش می یابد. در پاسخ باید گفت که آلزایمر به سبک زندگی نیز بستگی دارد. عادات خود را بررسی کنید. ممکن است بسیاری از آن ها مولد آلزایمر باشند. البته موارد زیادی نیز وجود دارند که با وجود یک سبک زندگی سالم، تنها به دلیل آسیب شدید در قسمت سر دچار آلزایمر شده اند.

بیماری آلزایمر؛ انواع، علائم، علل، مراحل، پیشگیری و درمان - روانشناسی منطق

آیا قهوه از آلزایمر جلوگیری میکند ؟

قهوه، موثر در پیشگیری از آلزایمر، شاید این یک خبر خوب برای کسانی باشد که مصرف روزانه حداقل یک فنجان قهوه، جزو روتین زندگی آن ها است. فکر کنید که صرف یک یا یک فنجان لذیذ یا ، شما را از زوال عقل نجات دهد. به این ترتیب، قهوه و آلزایمر را تنها در مقاله ها کنار هم می بینیم.

جهت خرید اینترنتی قهوه گانودرما دکتر بیز از سایت ما با تخفیف ویژه کلیک کنید.

نتیجه تحقیقاتی که بر نمونه های حیوانی و انسانی برای بررسی رابطه بین قهوه و آلزایمر انجام شده است، اثر خنثی کننده قهوه بر علائم آلزایمر را نشان داده است. در گذشته اعتقاد بر آن بود که نوشیدن مداوم قهوه، با کاهش خطر ابتلا به زوال عقل و بیماری هایی مانند آلزایمر و پارکینسون همراه است و اکنون دانشمندان می گویند که دلایلی برای این اظهارات دارند.

در یک مطالعه بر روی قهوه و آلزایمر که به تازگی منتشر شده است، محققان دانشکده پزشکی راتگرز رابرت وود جانسون دریافتند که یک اسید چرب به نام ایکوزانویل 5 هیدرو کسی تریپتامید (HET) که ماده ای در پوشش مومی دانه های قهوه است، از مغز موش در برابر بیماری محافظت می کند. محققان دریافتند وقتی EHT با کافئین جفت شود، آمیزش ترکیبات باعث افزایش فعالیت کاتالیزوری می شود که به جلوگیری از تجمع پروتئین های مضر مرتبط با بیماری های زوال عقل مانند آلزایمر کمک می کند.

همچنین قهوه قادر است میزان بتا آمیلوئید که یک پروتئین مخرب مغز است (این پروتئین معمولا در مغز افراد مبتلا به آلزایمر دیده می شود) را تا 50 درصد کاهش دهد. اگر بخواهیم این نام ها و اصطلاحات سرگیجه آور را کنار بگذاریم، باید به بیان ساده تر بگویم که طی تأثیراتی که بر مغز می گذارد، باعث کاهش پروتئین های مولد آلزایمر و جلوگیری از فعالیت عوامل اصلی بروز آن می شود. نتیجه این تحقیقات کاهش ابتلا به آلزایمر با نوشیدن قهوه را نشان داد.

چند فنجان قهوه در روز ما را از آلزایمر نجات می دهد؟

احتمالا به محض خواندن مطلب بالا، راهی آشپزخانه خود شده اید و قصد دارید از این به بعد در حالی که هر روز یک دل سیر قهوه می نوشید، به خطر آلزایمر لبخندی از سر پیروزی بزنید. شاید هم تازه می خواهید به مراجعه کرده و قهوه را به سبد خرید خود اضافه کنید. اما قبل از رها کردن مطلب در اوج ماجرا، به این مطلب حیاتی نیز توجه کنید:

همه ما میدانیم داروها شفابخش هستند و در هنگام بیماری به داد ما می رسند. اما مصرف بیش از حد و خارج از نسخه آن ها چطور؟ مصرف قهوه نیز به همین شکل است. بنابراین، بیایید قهوه و آلزایمر را در یک جبهه قرار ندهیم.

محققین طی تحقیقاتی یافتند که مصرف میزان بالایی از قهوه می تواند تاثیر عکس بر روند جلوگیری از آلزایمر داشته باشد. طبق این مطالعات فهمیدند کسانی که دفعات بسیار زیاد در روز قهوه می نوشند، 1.5 برابر بیشتر از افرادی که عادت به مصرف روزانه مقدار متعادل قهوه دارند در خطر ابتلا به آلزایمر قرار می گیرند. بخش جالب نتایج اینجا بود که امکان بروز آلزایمر در این افراد، به میزان 2 برابر افرادی که قهوه مصرف نمی کنند اعلام شد. بنابراین اگر می خواهید در نوشیدن قهوه زیاده روی کنید، با مصرف نکردن آن لطف بزرگی به سلامتی خود می کنید.

تاثیر قهوه بر افراد مبتلا به آلزایمر

همان طور که گفته شد، قهوه و آلزایمر دشمنی دیرینه دارند و قهوه از بروز زوال عقل جلوگیری می کند؛ بنابراین کاهش آلزایمر با نوشیدن قهوه یک موضوع واضح است. اما آیا بر کسانی که دچار آلزایمر شده اند نیز تاثیر دارد؟ یا کار از کار گذشته و نوش دارو پس از مرگ سهراب است؟ دراین باره تحقیقاتی در دانشگاه کالیفرنیا انجام شده و نتایج جالبی به دست آمده است.

بر اساس این آزمایش، کافئین حافظه طولانی مدت را با بهبود فرآیند تثبیت اطلاعات افزایش می دهد تا یادآوری آنها آسان تر شود. اما اشتباه نکنید. نکته حائز اهمیتی که در نتایج تاثیر زیادی گذاشته، همان استفاده بی رویه کافئین است. شرکت کنندگانی که 300 میلی گرم کافئین دریافت کرده بودند، در آزمایش عملکرد خوبی نداشتند و عوارض جانبی منفی مانند احساس سردرد و بی حسی را گزارش کردند.

بی خیال قهوه نشوید

تأثیرات قهوه بر مغز و رابطه قهوه و آلزایمر، مطلبی بحث برانگیز است و هرروزه تحقیقات زیادی دراین باره انجام می گیرد. اما چیزی که مشهود است، تاثیر مثبت و بر بدن است. امکان ندارد طرفدار قهوه باشید و بتوانید بی هیچ عکس العملی از کنار کافه بگذرید.

بنابراین از کنار تاثیر قهوه بر آلزایمر نگذرید و به محض ورود، یک سفارش دهید. مطمئن باشید تا زمانی که در زیاده روی نکنید، خطر ابتلا به بیماری های زیادی از جمله آلزایمر را پس زده اید. یک فنجان در روز که به جایی برنمی خورد. بنابراین با عطر و طعم یک فنجان قهوه، به جنگ زوال عقل بروید.

شما میتوانید در هر ساعت از شبانه روز برای خرید قهوه گانودرما موکا دکتر بیز  از همین صفحه با کمترین قیمت ممکن نسبت به کلیه فروشنده های اینترنتی و فیزیکی اقدام نمایید و در اسرع وقت از طریق پست یا تیپاکس مرسوله خود را تحویل بگیرید.

 

دکمه بازگشت به بالا