ترندهای کسب و کارعمومی

چرا فالوورام کم میشه؟

عواملی که موجب ریزش فالوور می‌شوند

ماندگاری دنبال‌کنندگان در پیج به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. اگر مخاطبان واقعی و مخاطبانی که از طریق Buy instagram followers به دست آورده اید از عملکرد شما راضی باشند و نیازهای آن‌ها رفع گردد، به فالوورهای وفادار تبدیل می‌شوند. با گسترش استفاده‌ی کاربران از شبکه‌ی اجتماعی اینستاگرام و تمرکز کسب و کارها روی این پلتفرم، یکی از مهمترین دغدغه های مدیران کسب و کار، کم شدن فالوورهای اینستاگرام است که تاثیر بسزایی در میزان نرخ فروش فروشگاه اینستاگرامی آنها می گذارد.فضای رقابت کسب و کارها در پلتفرم اینستاگرام آنقدر سنگین و پر هزینه شده که با کوچکترین غفلت و اشتباه در استراتژی تولید محتوا و بازاریابی، در مدت زمانی کوتاه بخش قابل توجهی از مخاطبان و فالوورهای خود را از دست خواهید داد.

ممکن است شما وقت و هزینه‌ی قابل توجهی را برای تولید محتوای غنی و ارزشمند در پیج اینستاگرامی کسب و کار خود صرف کنید و به صورت مستمر و روزانه انواع پست، استوری و لایو را به مخطبان و مشتریان بالقوه‌ی خود عرضه نمایید اما عدم تاثیرگذاری و ریزش فالوورهای اینستاگرام انگیزه را از شما بگیرد. نکته‌ی دیگر اینکه ریزشی شدن دنبال کنندگان روند جذب فالوور جدید را هم با چالش روبرو کرده و بازدهی کار را پایین می‌آورد. به طور کلی ریزش فالوور مجموعه‌ای از عوامل را دربرمی‌گیرد که در ادامه بحث آورده شده‌اند.

1- تبلیغ بیش از حد محصولات مخاطبان را فراری می‌دهد

هیچ‌کس نمی‌تواند منکر تاثیر فوق‌العاده تبلیغات در افزایش فروش باشد؛ اما اگر تنها روی انتشار محتوای فروش محور و تبلیغاتی تمرکز کنید، دیر یا زود فالوورهای خود را از دست خواهید داد. پیجی که در آن تنها محصولات تبلیغ شوند، برای کاربران به شدت کسالت‌آور شده و ترجیح می‌دهند که آن را ترک کنند.ضروری است که در کنار محتوای تبلیغاتی، پست‌های سرگرمی و آموزشی را نیز در صفحه اینستاگرام خود بگنجانید. سعی کنید محتوایی را به اشتراک بگذارید که حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشد و نظر مخاطبان را جلب کند. زمانی که با انتشار مطالب مفید نیاز فالووران را برطرف نمایید، در پیجتان ماندگار می‌شوند.

2- کپشن‌های شما به اندازه کافی جذاب نیستند

یکی از علت‌های ریزش فالوور به دلیل بی‌کیفیت بودن کپشن‌هاست. بعضی از ادمین‌ها آن‌قدر روی انتخاب عکس‌های پست وسواس به خرج می‌دهند که اثرگذاری کپشن را به کلی فراموش می‌کنند. نوشتن یک کپشن جذاب و باکیفیت باعث می‌شود که فالووران تشویق شوند، با شما ارتباط برقرار کنند. یکی از پارامترهایی که کپشن را برای مخاطبان جالب می‌کند و توجه آن‌ها برمی‌انگیزد، مطرح کردن پرسش در این متون است. با سوال پرسیدن در واقع دنبال‌کنندگان خود را دعوت به فعالیت می‌کنید. مطمئن باشید که با این کار مخاطبان نظرات خود را بیان می‌کنند و حتی احتمال دارد که سایر کاربران را نیز تگ نمایند.

3-از هشتگ‌ها به طور نادرست استفاده می‌کنید

بعضی از مدیران صفحات اینستاگرام یا به کلی از هشتگ استفاده نمی‌کنند و یا طرز به‌کار بردن آن را به خوبی بلد نیستند. هشتگ‌ها قدرت بسیار زیادی در جذب مخاطب دارند و در صورت عدم استفاده از این ابزار مفید، بازدیدکنندگان رایگان را از دست می‌دهید. استفاده غیر اصولی از هشتگ هم مضرات فراوانی دارد و موجب جریمه شدن اکانت شما از سوی الگوریتم‌های اینستاگرام می‌شود. به کار بردن هشتگ‌های اسپم، تکراری و همچنین استفاده بیش از حد از این ابزار از جمله علت‌های ریزش فالوور هستند.

4-دنبال‌کنندگان شما را اکانت‌های فیک تشکیل داده‌اند

از آنجا که فالوورهای فیک غیرواقعی هستند، هیچ گونه واکنشی نسبت به پست‌های منتشر شده نشان نمی‌دهند. هنگامی که فردی شما فالو می‌کند و می‌بیند که تعداد دنبال‌کنندگان با نرخ لایک و کامنت همخوانی ندارد، به راحتی می‌فهمد که فالووران فیک هستند و او نیز پیج را ترک می‌کند.

5-یک ادمین منفعل هستید

تنها به اشتراک گذاشتن محتوا شما را به یک ادمین فعال تبدیل نمی‌کند. بلکه لازم است که روزانه ساعاتی را به برقراری ارتباط با مخاطبان اختصاص دهید. برای بالا بردن تعامل خود می‌توانید برای کاربران کامنت بگذارید، به سوالاتشان با صبر و حوصله پاسخ بدهید و پست‌های آن‌ها را لایک کنید. ‌کافیست کمی خلاقیت به خرج دهید، تا کاربران با شما احساس نزدیکی کنند و تصمیم بگیرند که در پیجتان بمانند.

6- بیش از حد پست می‌گذارید

از جمله علت‌های ریزش فالوور پست گذاشتن به تعداد زیاد و به طور نامنظم است.‌ انتشار تعداد زیادی محتوا در یک روز فالوورها را کلافه کرده و نهایتا تصمیم می‌گیرند که شما را آنفالو کنند. بنابراین سعی کنید که هر روز تنها یک یا دو پست را در ساعات مشخصی به اشتراک بگذارید. با این کار به دنبال‌کنندگان خود فرصت می‌دهید که با کسب و‌کارتان ارتباط برقرار کنند و به آرامی با پیج آشنا شوند.

7- محتوا هایتان به اندازه کافی سرگرم کننده و جذاب نیست

برای این‌که دنبال‌کنندگان پیج شما آنفالو نکنند، بهتر است که با تولید محتوای آموزشی و سرگرم کننده رضایت خاطر آن‌ها را جلب کنید. مطالبی که به اشتراک می‌گذ‌ارید، باید محتوای غنی داشته باشد و دغدغه‌های ذهنی کاربران را برطرف کند. به‌عنوان مثال حتما از محتوای فان و خنده‌دار استفاده کنید، تا افراد بیشتری به سمت پیج سوق داده شوند.

8-احتمال دارد که شادوبن شده باشید

از جمله علت‌های ریزش فالوور می‌توان به Shadowban شدن اشاره کرد. هنگامی که فعالیت شما در پیج به طور نامتعارف و غیر طبیعی افزایش پیدا کند، یا حرکات اسپم انجام دهید، پیج در معرض شادوبن شدن قرار می‌گیرد. در این شرایط الگوریتم‌های اینستاگرام برای شما جرایمی را در نظر می‌گیرند. برای مثال پست‌هایتان در اکسپلورر نمایش داده نمی‌شوند و امکان استفاده از هشتگ‌ها نیز وجود ندارد. با این اوصاف همه روز از تعداد دنبال‌کنندگان کاسته خواهد شد.

9- منسجم نبودن پیج

صفحه اینستاگرام شما باید از یک قالب کلی پیروی نماید. برای مثال عکس‌هایی که در پست‌های خود استفاده می‌کنید، بهتر است که رنگ‌های هماهنگ داشته باشند و به نوعی برند شما را به مخاطبان معرفی کنند. نداشتن انسجام کلی در  پیج و عدم کیفیت محتواهای منتشر شده باعث آنفالو کردن مخاطبان می‌شود.

آیا کم شدن فالوورهای اینستاگرام طبیعی است؟

وقتی صحبت از ریزش فالوورهای اینستاگرام می کنیم منظور افت شدید و مداوم تعداد دنبال کنندگان یک صفحه است. به عبارت دیگر، اینکه تعداد انگشت شماری از دنبال کنندگان، صفحه‌ی شما را آنفالو کنند یک مسئله‌ی کاملا طبیعی بوده و برای بزرگترین و حرفه‌ای ترین کسب و کارهای اینستاگرامی هم اتفاق می افتد. بنابراین همانطور که از واژه‌ی ریزش پیداست، هنگامی باید به دنبال ایراد کار خود بگردید که افت فالوورها شدید و محسوس به نظر بیاید. اگر پیج اینستاگرامی فروشگاه شما در حال حاضر ۱۰ هزار دنبال کننده دارد و روزانه ۱۰ یا ۲۰ آنفالو دارید جای نگرانی نیست.

تعدادی از مخاطبین با تهیه‌ی محصول موردنظر خود از صفحه‌ی فروشگاه مربوطه خارج می شوند. همچنین بخش دیگری از این کاهش موردی دنبال کننده ها مربوط به حساب های کاربری حذف شده است. افرادی که به هر دلیل اکانت خود را به طور کامل از شبکه اینستاگرام حذف می کنند.اما در صورتی که این آمار به بیش از ۱۰۰ نفر در روز رسید لازم است در سیاست کاری خود بازنگری جدی نموده و به نکاتی که در ادامه اشاره می کنیم با دقت عمل کنید.

نتیجهگیری

علت‌های ریزش فالوور متنوع هستند و شامل مولفه‌هایی همچون رعایت نکردن قوانین اینستاگرام و عملکرد نامطلوب مدیر پیج می‌شوند. با استفاده از راه‌کارهای گفته شده در این نوشتار می‌توانید جلوی ریزش مخاطبان را بگیرید و عملکرد خود را بهبود دهید.

همان‌طور که ذکر شد، یکی از دلایل از دست دادن دنبال‌کنندگان استفاده از فالوورهای فیک است. به منظور رفع این مشکل، یک پیشنهاد عالی برای تان داریم و آن هم خریداری پلن‌های افزایش فالوور واقعی از سایت دیجی فالوور می‌باشد.

سرویس‌هایی که در این شرکت ارائه می‌شود، صددرصد از فالوورهای واقعی و ایرانی تشکیل‌شده‌اند که در زمان کوتاهی پیج شما را ارتقا داده و به جایگاهی شایسته می‌رسانند.

منابع:

jeffbullas.com

boostmeup.com

دکمه بازگشت به بالا