ترندهای کسب و کارعمومی

با دستگاه لیزر برش و حکاکی پارچه، کسب‌وکار خود را متحول کنید

طراحی و اجرای الگوها و طرح‌های زیبا و پیچیده روی پارچه‌ها،‌ به ظرافت و دقت بسیار زیادی نیاز دارد. به همین خاطر سرعت تولید محصولات پارچه‌ای با این طرح‌ها بسیار پایین است اما با استفاده از دستگاه مدرن لیزر برش و حکاکی پارچه، افراد می‌توانند زیباترین و ظریف‌ترین محصولات پارچه‌ای را با سرعت و دقت بسیار بالا تولید کنند. این دستگاه‌ها با ابعاد مختلفی تولید می‌شوند تا بتوان از آن‌ها در کارگاه‌های بزرگ یا کوچک به‌راحتی استفاده کرد. با توجه به مزایای بی‌شمار دستگاه‌های لیزر برش و حکاکی پارچه، افراد با خرید آن‌ها می‌توانند درآمد و کسب‌وکار خود را متحول کنند و به سطح بالاتری از نظر سبد محصولات بروند. در این مطلب با دستگاه برش لیزری پارچه آشنا می‌شویم.

دستگاه لیزر حک و برش پارچه چیست و چگونه کار می‌کند؟

پارچه از ظریف‌ترین و حساس‌ترین متریال‌های غیرفلزی است که از آن برای ساخت انواع محصولات مانند پرده، رومیزی، شال، روسری و انواع لباس استفاده می‌شود. ساخت محصولات پارچه‌ای دو مرحله بسیار مهم برش و دوخت دارد. برخی از انواع لوکس و خاص این محصولات نیز به حکاکی یا طراحی الگو نیاز دارند. در زمان‌های قدیم تمام این مراحل با دست انجام می‌شد اما طی سال‌های اخیر و با گسترش تکنولوژی، دستگاه لیزر پارچه جایگزین نیروی دست افراد شده‌اند.

این دستگاه‌ها با استفاده از فناوری بسیار پیشرفته لیزر انواع پارچه‌های پشمی، نخی و پنبه‌ای را با نهایت دقت و بیشترین سرعت، برش می‌زنند و روی آن‌ها حکاکی می‌کنند. در دستگاه لیزر برش و حکاکی پارچه از تکنولوژی لیزر CO2 استفاده می‌شود که بهترین نوع لیزر برای برش و حکاکی متریال‌های غیرفلزی مانند پارچه است. این دستگاه‌ها دقت بسیار بالایی دارند و می‌توانند پیچیده‌ترین طرح‌ها و الگوها را روی انواع پارچه‌ها حکاکی کنند.

برای آشنایی بیشتر با این دستگاه‌ها روی لینک زیر کلیک کنید:

https://rotecgroup.com/products/application/fabric/

مزایای خرید دستگاه لیزر برش و حکاکی پارچه چیست؟

همان‌طور که اشاره شد، افراد با خرید دستگاه‌های لیزر برش و حکاکی پارچه می‌توانند شرایط کسب‌وکار و درآمد خود را متحول کنند. این امر به علت مزایای بی‌شمار این دستگاه‌های کاربردی است. برای مثال شما با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توانید انواع محصولات پارچه‌ای را در کارگاه خود برش بزنید یا پیچیده‌ترین طرح‌های دیجیتال و زیبا را روی محصولات مورد نظرتان حکاکی کنید. این در حالی است که حکاکی و برش پارچه با بیشترین سرعت و دقت انجام می‌شود. به همین خاطر مزایای بی‌شمار دستگاه لیزر برش و حکاکی پارچه، نظر هر فردی را برای خرید آن‌ها جلب می‌کند. با مزایای خرید این دستگاه‌ها آشنا می‌شویم.

امکان تولید محصولات پارچه‌ای با تیراژ و سرعت بالا

دو عدد از مهم‌ترین مولفه‌ها برای کارگاه‌های تولیدی محصولات پارچه‌ای، سرعت و تیراژ تولید محصول است. هرچه سرعت تولید محصولات پارچه‌ای بیشتر باشد، سود نهایی فروش آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود. از طرف دیگر کارگاه‌ها باید بتوانند در یک روز، تعداد زیادی محصول پارچه‌ای تولید کنند. به همین دلایل، یکی از مهم‌ترین مزایای خرید دستگاه‌های لیزر برش و حکاکی پارچه امکان تولید محصولات پارچه‌ای با تیراژ و سرعت بسیار بالا است. کار با این دستگاه‌ها بسیار آسان است و آن‌ها می‌توانند انواع پارچه‌ها را با دقت بسیار بالا و سرعتی مثال‌زدنی برش دهند. از طرف دیگر حکاکی پیچیده‌ترین طرح‌های دیجیتالی روی پارچه نیز برای این دستگاه‌های لیزر بسیار ساده است.

برش و حکاکی روش پارچه با نهایت کیفیت و دقت

باوجود این که سرعت و تیراژ بالا برای مالکان کارگاه‌های تولید محصولات پارچه‌ای اهمیت بسیار زیادی دارد، کیفیت و دقت در اولویت اول این افراد است. چرا که این دو مولفه تضمین‌کننده فروش خوب محصولات در بازار هستند. خوشبختانه دستگاه‌های لیزر برش و حکاکی پارچه دقت بسیار بالایی دارند و می‌توانند با کم‌ترین خطا، کار حکاکی یا برش پارچه را انجام دهند. این امر در تولید محصولات پارچه‌ای لوکس مانند لباس‌های خاص اهمیت بسیار زیادی دارد. این دستگاه‌ها می‌توانند پیچیده‌ترین طرح‌ها را روی این دسته از لباس‌ها، بدون هیچ‌گونه خطا حکاکی کنند.

مصرف پایین انرژی و ابعاد مناسب

بسیاری از کارگاه‌های تولید محصولات پارچه‌ای ابعاد بسیار کوچکی دارند و به‌اصطلاح کارگاه‌های خانگی هستند. به همین خاطر دستگاه‌های لیزر برش و حکاکی پارچه با ابعاد مختلفی تولید می‌شوند تا تمام کارگاه‌ها بتوانند از آن‌ها برای تولید باکیفیت و سریع محصولات پارچه‌ای استفاده کنند. از طرف دیگر این دستگاه‌ها مصرف انرژی بسیار پایینی دارند و با کم‌ترین هزینه، برش و حکاکی انواع پارچه را انجام می‌دهند.

کاربردهای متنوع دستگاه لیزر برش و حکاکی پارچه

دستگاه‌های لیزر برش و حکاکی پارچه کاربردهای بسیار متنوعی در صنعت تولید محصولات پارچه‌ای دارند. برای مثال با استفاده از این دستگاه‌ها می‌توان محصولاتی مانند شال و روسری، پرده و لباس‌های مجلسی و کلاسیک را تولید کرد. از جمله کاربردهای این دستگاه‌ها در تولید محصولات پارچه‌ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • برش انواع پرده‌های زینتی
  • برش پارچه برای تولید انواع لباس‌ها مانند تیشرت و شلوار
  • حکاکی طرح‌های پیچیده روی انواع لباس‌های مجلسی و خاص
  • تولید رومیزی‌های زیبا و لوکس
  • تولید، برش و حکاکی کیف‌های پارچه‌ای

بهترین دستگاه‌های لیزر برش و حکاکی پارچه کدام‌اند؟

همان‌طور که اشاره شد، مدل‌های مختلف دستگاه لیزر برش و حکاکی پارچه در بازار موجود هستند که افراد می‌توانند متناسب با ابعاد و شرایط کارگاه خود، هر یک از آن‌ها خریداری کنند. از بهترین مدل‌های این دستگاه‌ها می‌توان به مدل‌های RT1490، RT1390 و RT1610 اشاره کرد. این دستگاه‌ها برای برش و حکاکی غیر فلزات طراحی شده‌اند و با استفاده از آن‌ها می‌تواند انواع مواد غیرفلزی مانند پارچه را به‌آسانی برش زد یا روی آن حکاکی انجام داد. با این دستگاه‌ها آشنا می‌شویم:

  • دستگاه RT1490: دستگاه RT1490 یکی از بهترین دستگاه‌های برند روتک است که ابعاد بسیار مناسبی برای کارگاه‌های کوچک و متوسط دارد. در این دستگاه از فناوری تیوب لیز CO2 استفاده شده است تا با بیشترین دقت و کیفیت، کار برش و حکاکی پارچه را انجام دهد. ابعاد این دستگاه 107 در 131 در 175 میلی‌متر است
  • دستگاه RT1390: دستگاه RT1390 یکی دیگر از محصولات برند روتک است که برای کارگاه‌های متوسط و بزرگ تولید می‌شود. این دستگاه با توان 80، 100، 120 و 150 وات کار می‌کند و از فناوری تیوب لیزر CO2 در آن استفاده شده است. دستگاه RT1390 ابعادی در حدود 1300 در 900 میلی‌متر دارد که نشان‌دهنده توانایی بالای آن است
  • لیزر RT1610: یکی از بهترین و پرفروش‌ترین دستگاه‌های لیزر برش و حکاکی برند روتک، دستگاه RT1610 است. این دستگاه برای کارگاه‌های بزرگ تولید شده است و مانند دیگر دستگاه‌های لیزر پارچه دارای فناوری لیزر CO2 است

دستگاه لیزر برش و حکاکی پارچه را از روتک بخرید

شما با خرید دستگاه لیزر برش و حکاکی می‌توانید سبد محصولات پارچه‌ای کارگاه خود را گسترش دهید و یا سرعت و تیراژ تولید محصولات خود را به‌شدت بالا ببرید. این دستگاه‌ها توسط برندهای مختلفی تولید می‌شوند اما برند روتک مرجع تولید بهترین مدل‌های این دستگاه‌ها در ایران است. اگر به دنبال خرید بهترین دستگاه‌های لیزر برش و حکاکی پارچه هستید، محصولات برند روتک می‌توانند گزینه‌ای ایده‌آل برای شما باشند.

دکمه بازگشت به بالا