ترندهای کسب و کارعمومی

بهترین نهال انگور

اگر تصمیم به پرورش انگور در حیاط منزل و یا باغ خود را دارید، احتمالا به دنبال بهترین نهال انگور هستید. انگور دارای تنوع فراوانی است. حبه های انگور ممکن است گرد، بیضی، کشیده باشند. همچنین رنگ آن نیز ممکن است زرد، سبز، قرمز و سیاه باشد. محصول بهترین نهال انگورممکن است کاربردهای متفاوتی نیز داشته باشد؛ برخی برای تازه خوری مناسب‌تر هستند و برخی برای تهیه مویز، برخی برای تهیه آبغوره، آبمیوه و شیره و …

انواع مختلف درختان انگور میزان باردهی متفاوتی دارند. برخی از ارقام بسیار پربارتر و پرسودتر از ارقام دیگر هستند. بنابراین بهترین نهال انگور باید با توجه به میزان باردهی نهال، همچنین کاربرد محصول و همچنین سازگاری درختان با منطقه تعیین گردد. ما در ادامه به معرفی چند نمونه از بهترین نهال انگور می‌پردازیم.

انگور شرابی، اولین و بهترین نهال انگور

انگور شرابی را می توان اولین و بهترین نهال انگور موجود در بازار معرفی کرد. این نهال که با عنوان انگور سیاه سردشت نیز شناخته می شود و منشا اولیه آن نیز به شهرستان سردشت در استان آذربایجان غربی باز می‎گردد. انگور شرابی گرد، بیضی و درشت است. هر انگور حدود 5 گرم است. این انگور به رنگ قرمز مایل به سیاه است. اغلب اوقات برای تولید آبمیوه، دلستر و نوشابه‎‌های میوه‎ای از این انگور استفاده می‎شود. بنابراین شما می‌توانید با پرورش انگور سیاه سردشت با کارخانه‎داران در این زمینه همکاری کنید. پس میتوان گفت با خرید نهال این ارقام میتوانید سوداوری مناسبی داشته باشید.

درختان انگور شرابی در برابر سرما بسیار مقاومت و استقامت دارند؛ به همین جهت بهترین نهال انگور برای کاشت در مناطق کوهستانی و سرد هستند. درختان انگور سیاه سردشت یا همان انگور شرابی یکی از پربارترین انواع درختان انگور هستند. میزان محصول‌دهی درختان انگور شرابی 40 تن در هر هکتار است. این انگور در اواخر تابستان و یا اوایل مهر قابل برداشت است. یکی دیگر از مهمترین عواملی که موجب شده است انگور شرابی به عنوان یکی از بهترین نهال انگور شناخته شود، عمر مفید بسیار طولانی آن است. درخت انگور شرابی تا 100 سال محصول دهی عالی دارند و کاشت آن‌ها بسیار سودآور است.

انگور ترکمن، دومین نهال از لیست بهترین نهال انگور

انگور ترکمن یکی از مرغوب‌ترین و بهترین نهال انگور است. محصول آن نسبت به ارقام دیگر بسیار درشت‌تر است. این انگورهای بیضی و سیاه رنگ، بسیار خوش عطر، خوش طعم و شیرین هستند. یکی دیگر از مزیت های اصلی بهترین نهال انگور قابلیت حمل و نقل و قابلیت ماندگاری بسیار خوب آن است. انگور ترکمن از ارقام بی دانه است. این انگور پس از خشک شدن، مویز نامیده می‌شود. در واقع برای تهیه مویزهای مرغوب بازاری از این انگور استفاده می‌گردد.

درخت انگور ترکمن از مقاوم‌ترین انواع انگور است و سرما را به خوبی تحمل می کند؛ بنابراین برای کاشت در مناطق کوهستانی، سرد و معتدل جز بهترین نهال انگور به شمار می‌روند. میزان باردهی سالیانه درختان مو ترکمن بسیار عالی و چشمگیر است. از هر هکتار از زمین حدود 150 تن انگور برداشت می‌گردد. این نهال حدود 60 الی 75 سال نیز میوه‌د‌هی می‌کند. بنابراین کاشت بهترین نهال انگور ترکمن بسیار پرسود و با صرفه خواهد بود.

انگور ردگلوب، سومین رقم در لیست نهال های مو برتر

سومین رقم در لیست بهترین نهال انگور، انگور ردگلوب است. این انگور وارداتی است و منشا اولیه آن آمریکا و ایالت کالیفرنیا می‌باشد. انگور ردگلوب بسیار درشت است و هر حبه حدود 10 الی 14 گرم وزن دارد. این انگور به رنگ قرمز است و طعم شیرین و لذیذی نیز دارد. برخی از ارقام انگور ردگلوب دانه‌دار و برخی دیگر بدون دانه هستند. پوست انگور ردگلوب نازک است؛ اما به دلیل سفت بودن بافت قسمت گوشتی در برابر ترک خوردگی، مقاومت خوبی دارد.

یکی از مهمترین ویژگی‌های بهترین نهال انگور ردگلوب ماندگاری و جابجایی بسیار خوب آن است. این انگور به دلیل اینکه بسیار شیرین است، برای تهیه شیره انگور بسیار کاربرد دارد. انگور ردگلوب در ماه شهریور قابل برداشت است. این نهال پس از کاشت خیلی زود شروع به میوه‌دهی می‌کند و از در سال‌های ابتدایی نیز میزان باردهی آن نسبتا بالا است. بنابراین برای افرادی که مایل هستند خیلی زود به سود اقتصادی برسند، جز بهترین نهال انگور است. درختان انگور ردگلوب در هر هکتار حدود 40 تن تولید محصول می‌کنند. با توجه به عمر بسیار بالا این درخت مو، که حدود 100 سال است، می‌توان این نهال را بهترین نهال انگور نامید.

خرید بهترین نهال انگور

در این مطلب سعی بر آن داشتیم که شما را در زمینه خرید بهترین نهال انگور راهنمایی کنیم. به جز مواردی که شرح داده شد، نهال‌های با کیفیت و مرغوبی دیگر نیز وجود دارد. از جمله انگور لعل قرمز و سفید که بسیار پربار هستند و محصولات مرغوبی دارند. درختان مو لعل عمر مفید بسیار بالایی نیز دارند. البته نکته مهم در خصوص این نهال، خودداری از کاشت آن در مناطق سردسیر است. درختان انگور لعل در مناطق معتدل که در معرض تابش فراوان نور خورشید هستند، بسیار عملکرد خوبی خواهند داشت.

همچنین یکی دیگر از بهترین نهال انگور در ایران، انگور یاقوتی است. حبه‌های این انگور ریز، متراکم، به هم چسبیده و به رنگ یاقوت است. این انگور برای مصرف تازه‌خوری بسیار پرطرفدار و پرفروش است؛ اما کشمش آن چندان خوش طعم نیست. انگور یاقوتی نیز یکی از ارقام پربار با عمر مفید بسیار طولانی است.

انگور عسگری به عنوان یکی از معروف‌ترین و بهترین نهال انگور در کشور ما است. حبه‌های انگور عسگری متوسط و سفید رنگ است. این انگور علاوه بر تازه خوری برای تهیه کشمش و شیره انگور نیز به کار می‎رود. شما با کاشت این نهال، قطعا یکی از محبوب‌ترین و پرفروش‌ترین نوع انگور را برداشت خواهید کرد. انگور صاحبی نیز یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین ارقام انگور است. این انگور دانه درشت و پوست نازک است. البته باید توجه داشت که این نهال تحمل سرمای زیر 18 درجه را ندارد.

با توجه به آنچه ذکر شد؛ اگر شما تمایل به خرید بهترین نهال انگور را دارید باید در میان نهال‌های ذکر شده، نهالی را انتخاب نمایید که با شرایط اقلیمی شما سازگار باشد. همچنین باید هدف خود را از کاشت نهال تعیین کنید. برای مثال آیا شما تمایل دارید محصول خود را برای مصرف تازه خوری به بازار ارئه کنید، یا می‌خواهید از آن مویز، شیره و یا آبمیوه تهیه کنید. سپس با بررسی این موارد مناسب‌ترین و بهترین نهال انگور را انتخاب نمایید. شما میتوانید با خرید نهال از بزرگترین نهالستان منطقه یعنی اکین نهال کیفیت محصولات خود را تضمین کنید.

دکمه بازگشت به بالا