ترندهای کسب و کارورزشی

بهترین دوچرخه های دنده ای در بازار ایران

امروزه با توجه به تنوع دوچرخه های دنده ای  در بازار شما برای خرید دوچرخه با گزینه های زیادی رو به رو هستید بنابراین انتخاب بهترین نوع دوچرخه کار راحتی نیست. به عنوان مثال اگر شما برای مسافرت به دوچرخه نیاز دارید و یا این که می خواهید به تناسب اندام بپردازید یا در محل زندگی خود دوچرخه سواری کنید باید با توجه به نیاز خود اقدام به خرید دوچرخه کنید. بنابراین حتما برای شما سوال است  که چه نوع دوچرخه ای مناسب نیاز شما می باشد و ممکن است نسبت به دوچرخه های مختلف شناخت کافی نداشته باشید.

ما در این مقاله بهترین دوچرخه های موجود در بازار ایران را به شما معرفی می کنیم تا به راحتی بتوانید یک دوچرخه مطابق نیاز خود خریداری کنید. در ابتدا باید جاهایی که قرار است با دوچرخه طی کنید را مد نظر بگیرید زیرا اصلی ترین گزینه برای انتخاب دوچرخه همین موضوع است. همچنین انتخاب دوچرخه بستگی به سلیقه شما دارد اما بهتر است دوچرخه ای را خریداری کنید که که بتوانید به راحتی و بدون هیچ گونه مشکلی از آن استفاده کنید.

بهترین دوچرخه های دنده ای

دوچرخه کورسی

یکی از نکاتی که دوچرخه های کورسی را از سایر دوچرخه ها متمایز کرده ساخت فریم آیرودینامیک می باشد که این موضوع برای سواری های سرعتی این دوچرخه می باشد. این دوچرخه ها به گونه ای طراحی شده گه لاستیک دوچرخه در نزدیک ترین حالت ممکن به فریم دوچرخه باشد.

برای ساخت فریم این نوع دوچرخه ها از سبک ترین مواد استفاده شده است و این مسئله کمک می کند تا شما بتوانید سرعت بالاتری را تجربه کنید.

دوچرخه های کورسی و یا دوچرخه مسابقه ای نیز  به آن ها گفته می شود مجهز به طبق های 2 الی 3 عددی هستند. یکی از وجه تمایز این دوچرخه ها نسبت به دوچرخه های کوهستانی طبق قامه بزرگ تر است.

هرچقدر طبق قامه دارای دندانه های بیشتری باشد شما می توانید سرعت بیشتری را تجربه کنید، بنابراین تعداد دندانه های دوچرخه کورسی زیاد بوده و طبق قامه آن بزرگ است.

یکی دیگر از مواردی که موجب شناخت دوچرخه های کورسی می باشد، خودروهای کوچک تر و در نتیجه تعداد دندانه های کمتر نسبت به خودرو و دوچرخه کوهستان می باشد.

همچنین سیستم ترمز این نوع دوچرخه ها بر اساس نوع سواری آن بر روی آن ها تعبیه می شود و معمولا برای این نوع دو چرخه ها از سیستم ترمز ویبریک استفاده می شود.

دوچر خه های کورسی یا همان مسابقه ای معمولا دارای دوشاخ خشک می باشند، وجود این دو شاخ خشک موجب می شود تا انرژی کمتری هدر رود. همچنین طراحی بی نظیر فریم دوچرخه کورسی موجب دفع شدن ضربات وارده از سطح زمین می شود و شما دیگر نیازی ندارید که یک دوچرخه با دو شاخ کمک فنر دار داشته باشید.

فرمان این نوع دوچرخه به شما کمک می کند تا بتوانید آیرودینامیک ترین حالت ممکن را روی دو چرخه داشته باشید بنابراین فر مان دوچرخه های کورسی پهنا و عرض کمی دارند.

دوچرخه شهری

دوچرخه های شهری از نظر فریم تقریبا شبیه به دوچرخه های کورسی هستند اما تنها کمی از نظر زاویه بندی متفاوت هستند و این دوچرخه ها نسبت به دوچرخه های کورسی کشیده تر هستند.

سات دوچرخه های شهری معمولا از مواد آلومینیومی که بسیار  مقاوم هستند ساخته شده اند که این مسئه موجب راندمان سواری بالایی می شود.

سیستم دنده دوچرخه های شهری را به گونه ای طراحی کرده اند که بتوانند بالاترین راندمان سواری را در اختیار شما قرار دهند، بنابراین تعداد دندانه های طبق قامه آن از دوچرخه های کوهستان بیشتر بوده و از دوچرخه های کورسی کمتر است.

اما در قسمت خودرو دوچرخه شهری تعداد دندانه های این قسمت از تعداد دندانه های خودرو دوچرخه کوهستان کمتر و از تعداد دندانه های دوچرخه کورسی بیشتر است.

دوچرخه های شهری به دلیل نوع سواری آن ها دارای دو نوع ترمز می باشند، اما برخی از دوچرخه های شهری که از آن ها فقط در مسیر شهری استفاده می شود مجهز به ترمزهای ویبریک یا لقمه ای هستند.

اما برخی دیگر از دوچرخه های شهری که در مسیرهای خاکی نیز از آن ها استفاده می شود مجهز به ترمزهای دیسک مکانیک یا ترمزهای دیسک هیدرولیک هستند.

دوچرخه های کوهستان

برای ساخت دوچرخه های کوهستان از مواد آلومینیومی یا مواد کربنی که سبک هستند استفاده شده است تا علاوه بر این که استقامت و مقاومت بالایی داشته باشند وزن آن ها نیز کم باشد.

فریم دوچرخه های کوهستان در مقایسه با دوچرخه های شهری و کورسی کشیده تر است و چرخ ها دورتر از فریم قرار دارند.

سیستم دنده دوچرخه های کوهستان ر ا به گونه ای ساخته اند که راندمان سواری بالایی را در اختیار شما قرار می دهند بنابراین مجهز به طبق هایی هستند که تعداد دنده های کمتری نسبت به دو نوع دیگر دارند.

در دوچرخه های کوهستان تعداد خودرو نسبت به سایر دوچرخه های سبک بیشتر بوده و در نتیجه دندانه های بیشتری نیز دارد.

به دلیل این که دوچرخه های کوهستان در مناطق کوهستانی مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین ترمز به کار رفته در آن ها ترمزهای دیسکی می باشد. مزیت این نوع ترمزها نسبت به ترمزهای ویبریک این است که این ترمزها سرعت عملکرد بالایی داشته و راندمان ترمزگیری بالایی را در هر شرایطی دارد.

نتیجه گیری

همان طور که قبل تر نیز  اشاره کردیم دوچرخه های دنده ای در انواع مختلف در بازار موجود هستند که شما باید با توجه به نیاز خود اقدام به خریداری آن ها کنید.

دکمه بازگشت به بالا