بهترین مدرک کامپیوتر برای مهاجرت

مدرک بین المللی چیست ؟

مدرک icdl بین المللی مدرکی است که 3 شرط مهم را داشته باشد.

اول اینکه مدرک صادر شده قابل استعلام باشد.

دوم اینکه بعد از صدور و ترجمه مدرک بین المللی توسط دارالترجمه های رسمی، مدرک از طرف وزارت خارجه و قوه قضاییه مورد تایید باشد. یعنی بعد از ترجمه رسمی امکان دریافت مهر تایید این دو سازمان را داشته باشد.

سوم اینکه سازمانی که این مدرک را صادر کرده دارای اعتبار جهانی و بین المللی باشد. یعنی مدرک ترجمه و تایید شده این سازمان توسط ارگان ها و سازمان های خارجی مورد قبول باشد.

اگر مدرک بین المللی کامپیوتر دریافتی شما این دو ویژگی را دارد شما می توانید جهت قوی کردن رزومه کاری خود برای مهاجرت در زمینه تخصص کاری برای کشورهای مختلف گواهینامه مهارت بین المللی و یا مدرک بین المللی معتبر با قابلیت استعلام ارائه کنید.

بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت

برای جواب بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت کدام است؟ در ادامه به معرفی برخی دوره های الزامی و پردرآمد برای مهاجرت خواهیم پرداخت. درواقع برای آن که شما بتوانید بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت را دریافت کنید و امتیاز بالایی را برای مهاجرت کسب کنید ابتدا نیاز است علاقه و استعداد خود را پیدا کنید و سعی کنید مدرک بین المللی برای آن حوزه دریافت کنید تا بتوانید بعد از مهاجرت در کشور های دیگر به کسب درآمد از طریق اشتغال در آن حوزه بپردازید. اگر به فکر تحصیل یک رشته پردرآمد برای مهاجرت به کشور های خارجی هستید حتما مقاله بهترین رشته های تحصیلی برای مهاجرت را مطالعه کنید و محبوب ترین رشته های تحصیلی در کشور های مختلف را مشاهده کنید.

مدرک بین المللی icdl

بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت مدرک icdl میباشد.مدرک بین المللی ICDL یا همان مهارت های هفتگانه در تمامی وزارتخانه ها و سازمان های دولتی و خصوصی دارای اعتبار کامل است. به همین دلیل دریافت مدرک ICDL بین المللی جهت استخدام در سازمان های دولتی و خصوصی از الزامات قطعی بوده و عمدتاً مهم ترین چالش پیش رو برای متقاضیان و کارکنان سازمان ها و شرکت های خصوصی و دولتی می باشد.

اگر در مورد ICDL  و مهارت های هفتگانه اطلاعات کمی دارید حتما مقاله ICDL چیست را مطالعه کنید. با توجه به آنچه گفته شد شرکت در دوره آموزش ICDL  و فراگیری مهارت های اساسی ICDL  رکن اصلی و مهم برای استخدام شما در سمت هایی مانند کارمند اداری، کارپرداز، مسئول دفتر، منشی و… است. دوباره متذکر می شویم که که از سال 1381 با تصویب هیئت وزیران، ارائه مدرک ICDL برای تمامی استخدام های خصوصی و دولتی الزامی شده است.

مدرک بین المللی برنامه نویسی

یکی مواردی که به عنوان بهترین مدرک بین المللی برای مهاجرت در سطح دنیا مطرح میشود و طرفداران زیادی در جهان دارد و همیشه به عنوان نیاز بازار کار مطرح میشود برنامه نویسی میباشد. مدرک بین المللی برنامه نویسی اعتبار زیادی در جهان دارد و در صورتی که شما بتوانید به برنامه نویسی در حوزه مورد علاقه خود تسلط کافی پیدا کنید میتوانید این اطمینان را داشته باشید که با مهاجرت به کشور های دیگر نیز همواره میتوانید کسب درآمد داشته باشید. برنامه نویسی کامپیوتر در بخش های مختلف مطرح میشود و شما میتوانید برنامه نویسی اندروید و برنامه نویسی وب را یاد بگیرید و از این راه کسب درامد در کشور های خارجی داشته باشید.

کسب مدارک آی تی و ارزشی فراتر از حد تصور

کسب مدارک تخصصی توسط هر فرد، در وهله اول نشان دهنده مهارت ها و توانمندی های وی در بیان و درک مفاهیم تخصصی درحوزه مربوطه تلقی میگردد. این برتری به کارفرمایان، همکاران و یا حتی خود فرد اثبات می کند که او در مواجه با مسائل و موضوعات، به شکلی تخصصی عمل می کند. این موضوع سبب خواهد شد تا انتظارات همکاران و تصمیم گیرندگان از او در زمینه مشاوره های کاری (با توجه به آگاهی و بینش شما در حوزه تخصصی مورد نظر) افزایش پیدا کند. در این بین تجربه و تخصص چنین افرادی است که می تواند یک کسب و کار را در مواجه با تغییرات داخلی و خارجی به سمت رشد و پیشرفت اقتصادی سوق دهد.

مدارک تخصصی اساساً تاییدیه هایی هستند که سبب بالارفتن ارزش کاری افراد می گردند زیرا در صنعت بسیار رقابتی و پرتقاضای فناوری اطلاعات، داشتن توانایی ها و مهارت هایی که سبب متمایز شدن یک فرد از فرد دیگر می گردد به آسانی حاصل نخواهد شد.

تصمیم گیری برای دریافت مدارک IT  و همچنین انتخاب نوع مدرک دریافتی دو مقوله اساسی در کسب مدارک آی تی به حساب می آیند. در واقع شما می بایست هدف خود از کسب مدارک IT ( ترفیع؟ حقوق بالاتر؟ مهارت های خاص) را مشخص نمایید. تصمیم گیری صحیح در این زمینه برای کسی که به عنوان یک متخصص IT قصد ادامه فعالیت دارد بسیار حائز اهمیت است زیرا بهره مندی از فرصت های لازم در جهت ارتقای دانش فنی جزو آیتم های موفقیت متخصصان IT به شمار می رود.

معرفی برخی از مدارک معتبر و با ارزش حوزه IT

با توجه به صدها مدرک موجود در حوزه آی تی، کدامیک از این مدارک محبوب تر، معتبرتر و مناسب با اهداف کاری شما می باشد؟ این مقاله قصد دارد تا شما را با 18 مدرک معتبر و با ارزش حوزه IT (بدون هیچ اولویت بندی خاص) و بر اساس جستجوی سایت ها، بازخوردهای حاصله از مربیان و اساتید این حوزه و اطلاعات موجود در گزارش Global Knowledge 2017 IT Skills and Salary Report آشنا سازد.

1. مدرک AWS Certified Solutions Architect – Associate

حتی طراحان دوره آموزشی آمازون که چهار سال پیش در حال راه اندازی  برنامه های آموزشی کسب مدرک AWS بودند قادر به پیش بینی چنین تقاضای جهانی برای کسب مدارک AWS در حوزه سرویس های محاسباتی و رایانشی(Cloud services) نبودند. امروزه گواهینامه های AWS بسیار محبوب می باشند و برخی از بالاترین حقوق های دریافتی اختصاص به متخصصان این حوزه دارد.

AWS Certified Solutions Architect – Associate دربردارنده استانداردهای لازم برای متخصصان فضای ابری (cloud professionals)، و بسیاری از سازمان ها می باشد. در حال حاضر سرمایه گذاری های وسیعی توسط سازمان ها در حوزه خدمات ابری AWS در حال انجام است. براساس گزارش مهارت و دستمزد کارکنان حوزه فناوری اطلاعات، در ایالات متحده آمریکا و کانادا، مدرک AWS در رده سوم پردرامدترین مدارک آی تی (119،085 دلار) قرار دارد.

گواهینامه سطح دستیاری (associate-level) AWS برای متخصصان آی تی که در پی افزایش مهارت های خود در حوزه رایانش ابری و ایجاد موقعیت های شغلی بهتر هستند، مناسب می باشد.طبق گزارش فوق، 28 درصد تصمیم گیرندگان تمایل بالایی به استخدام متخصصان فضای ابری داشته و مطمئناً با توجه افزایش تقاضای جهانی در زمینه رایانش و محاسبات ابری ، احتمال کاهش متخصصین این حوزه بدون هیچ علتی بسیار بعید به نظر می رسد.

با توجه به یکه تازی AWS در حوزه فضای ابری، ضرورت مهارت در زمینه های اختصاصی AWS (AWS-specific) به خوبی مشهود می باشد و بعلاوه به دلیل وجود موقعیت های شغلی با درآمدهای فوق العاده خوب برای متخصصان این حوزه، می توان علت افزایش متقاضیان برای کسب گواهینامه AWS را به خوبی احساس کرد.

2. مدرک CCNA Routing and Switching

براساس نظرسنجی از بیش از 14000 مخاطب، تقریباً 18 درصد افراد دارای مدرک CCNA بودند، که خود نشان دهنده محبوبیت بالای مدرک CCNA و دوره های شبکه سیسکو در بین کارکنان فناوری اطلاعات می باشد. بعلاوه کسب این مدرک باعث خواهد شد تا شما مهارت های مورد نیاز برای برنامه ریزی، پیاده سازی، تایید و رفع مشکلات شبکه های مبتتنی بر سوئیچ ها و روترهای سیسکو را کسب نمائید.

جای تعجب نیست که مدرک CCNA یکی از مدارک پرتقاضای امروز دنیای فناوری اطلاعات محسوب می گردد زیرا تکنولوژی رایانش ابری و فناوری های در حال تغییر مانند QoS و کنترلرهای بی سیم، همگی نیازمند درک عمیقی از مباحث مربوط به شبکه می باشند. با افزایش تلفن های همراه و ظهور اینترنت اشیاء (IoT)، یک مهندس شبکه باید دائما در حال پیشرفت و همگام سازی خود با رشد فناوری و افزایش مهارت های لازمه در حوزه های جدید فناوری اطلاعات باشد. در حقیقت مدرک CCNA مکمل شکاف مهارتی ناشی از سبقت تکنولوژی از آموزش می باشد.

تقاضای زیاد برای کسب این مدرک و سابقه طولانی مدت کمپانی سیسکو در حوزه شبکه یکی از عوامل اصلی مقبولیت این مدرک به حساب می آید. این میزان محبوبیت و درآمد دارندگان مدرک سیسکو باعث شده تا مدرک CCNA همواره در لیست پردرآمدترین مدارک IT در سال های گذشته قرار بگیرد. همچنین این مدرک پیش نیاز اصلی کسب مدرک CCNP R&S می باشد که سالانه به عنوان یکی از مدارک برتر و سودآور IT شناخته می شود.

3. مدرک PMP — Project Management Professional

PMP یکی از قدیمی ترین و معتبرترین مدارک در حوزه مدیریت پروژه است که از زمان آغاز به کار خود یعنی از سال 1984 تا به حال و حتی پس از گذشت 33 سال همچنان از مقبولیت و محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

علاوه بر سابقه طولانی، مدرک PMP یک مدرک بسیار معتبر برای ارتقا از پست های مهندس فنی به پست های مدیریتی می باشد. بنابراین، متخصصین -CertifiedPMP دارای حقوق های بالاتر از حد استاندارد هستند، به ویژه هنگامی که مدرکشان در کنار سایر مدارکی تخصصی قرار می گیرد این موضوع بیشتر نمود پیدا می کند. به عنوان مثال با کنار هم قرار گرفتن این مدرک و مدرک AWS، متوسط حقوق تا 30،674 دلار و با یکی از مدارک امنیتی ، تا 26،515 دلار افزایش می یابد. چنین افزایش حقوق مشابهی در کنار هم قرار گرفتن مدرک PMP با مدارک ITIL®، Red Hat® و مایکروسافت، نیز وجود دارد.

یکی دیگر از دلایل ارزشمند بودن مدرک PMP مربوط به آزمون آن می باشد زیرا یکی از سخت ترین آزمون ها در بین مدارک دیگر آی تی می باشد. در این آزمون، پنج زمینه مرتبط با چرخه عمر پروژه در حوزه های مختلف صنعتی مورد ارزیابی قرار می گیرد. حداقل الزامات برای شرکت در این آزمون ، دارا بودن مدرک آکادمیک (دوره چهار ساله) و حداقل سه سال تجربه کاری در مدیریت پروژه با 4500 ساعت فعالیت در پروژه های معتبر و 35 ساعت آموزش در مدیریت پروژه است. کسب این گواهینامه قطعاً نیاز به یک تخصص و انگیزه بالا برای رویارویی با چالش های پیش رو می باشد.

4. مدرک CompTIA Network+

اعتبار و اهمیت یادگیری network+ به حدی است که مایکروسافت، سیسکو و سایر موسسات، کسب مدرک network+ را به عنوان بخشی از پیش نیاز های ضروری برای کسب گواهینامه های خود قرار داده اند. این مدرک آغاز یک مرحله مستمر برای کسب گواهینامه های دشوارتر و اختصاصی تر به حساب می آید.

اما اگر شما هم با این پرسش مواجه اید که نتورک پلاس چیست باید بگوئیم که مدرک بین المللی network+ شایستگی یک کارشناس فنی در مدیریت، نگهداری، عیب یابی، نصب و پیکربندی زیرساخت های اصلی شبکه را اثبات می کند. از زمان ارائه مدارک کامپتیا از سال 1999 تا به حال، بیش از 235،000 نفر این گواهینامه را دریافت کرده اند.

پایین بودن هزینه دوره network+ در کنار ارزش بالای آن باعث شده تا دریافت این مدرک به تکنسین های شبکه، دارندگان مدرک A+ و نیز کسانی که در زمینه پشتیبانی شبکه، سرپرستی شبکه یا آموزش شبکه فعالیت می کنند، به شدت پیشنهاد گردد.

5- مدرک CompTIA Security+

نیاز به متخصصین حرفه ای امنیت بسیار بالا بوده و مدرک Security+  اولین گام برای موفقیت های آتی کارشناسان امنیت سایبری به حساب می آید. تمام متخصصان فناوری اطلاعات، صرفنظر از نوع تخصص، می توانند از مزایای این مدارک سطح مقدماتی (foundation-level) و vendor-neutral (مدارکی که وابسته به تولید کننده خاصی نمی باشد) بهره مند شوند. برای کسب این مدرک، داشتن تجربه کاری به عنوان سرپرست شبکه و تمرکز محض بر روی مسائل امنیتی و تجربه کار در حوزه امنیت اطلاعات می تواند کمک شایانی به شما در زمینه آموزش security+ نماید. همچنین فراموش نکنید که برای کسب این مدرک شرکت در دوره NetworK+ اکیداً توصیه می گردد.

با اضافه شدن رایانش ابری، افزایش پیچیدگی و افزایش تخلفات شبکه ای، امروزه نگرانی سازمان ها بیشتر از همیشه نسبت به مسائل امنیت فناوری اطلاعات معطوف گشته است. سرفصل دوره های امنیت شبکه و مباحث security+ به گونه ای تدوین شده اند که به خوبی دانش لازم برای پیش بینی، واکنش و محافظت در برابر حملات سایبری را فراهم می نمایند.

دکمه بازگشت به بالا