بین المللترندهای کسب و کار

مهاجرت به کانادا: نکات مهم برای ایرانیان درخواست‌دهنده ویزای توریستی

رعایت نکات زیر می‌تواند شانس ویزای کانادا را افزایش دهد و مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا را برای شما کوتاه تر کند. به عبارت دیگر رعایت نکردن دقیق هر کدام از آنها می‌تواند یکی از دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا به شمار آید. هزینه‌های پروسه‌های آزمون زبان، ارزیابی مدارک، و اخذ ویزا از جمله عواملی است که در محاسبه هزینه‌‌های مهاجرت به کانادا باید مد نظر قرار گیرد . آیا تمایل دارید با خدمات تخصصی نگارش دعوتنامه و نامه هدف از سفر یا اکسپلنیشن لتر به صورت کاملا سفارشی و منطبق با شرایط خود، شانس دریافت ویزای کانادا را به حداکثر برسانید؟ لطفا شرایط خود را از طریق چت یا آدرس شرکت رادسام با ادمین‌های اداری دفتر تورنتو به اشتراک بگذارید .

وابستگی شغلی

هرچه مدارک و مستندات شغلی کاملتری ارائه دهید که وابستگی کاری شما به کشور مبدا را قوی‌تر نشان دهد شانس ویزای ویزیتوری کانادا شما بالاتر است. پیشنهاد می‌شود کارمندان حتما فیش حقوقی، گواهی اشتغال، نامه مرخصی، بیمه، قرارداد کار، همینطور بازنشستگان، فیش حقوقی، حکم بازنشستگی، بیمه، و کارفرمایان، روزنامه رسمی، جواز کسب، اساسنامه شرکت، مدارک مالیاتی، لیست بیمه و هرآنچه ثابت کند یک بیزنس دایر و فعال دارند ارائه نمایند. برای مشاهده چک لیست مدارک مورد نیاز ویزای کانادا لطفا را کلیک کنید. یکی از مهمترین دلایل ریجکتی ویزای توریستی کانادا ارائه مدارک مالی ضعیف یا غیر منطقی یا غیرقابل توجیه برای افسر است. نامه تمکن بانکی نامه‌ای به زبان انگلیسی، صادر شده توسط بانک که نشان دهنده متوسط موجودی چهار الی شش ماه گذشته حساب شما می‌باشد.

میزان تمکن مالی کانادا برای ویزای مولتی

در مقاله‌ای بطور مفصل در مورد میزان دقیق اشاره کردیم. ما در قوانین مهاجرتی، مبلغ دقیقی برای تمکن بانکی ویزای توریستی کانادا اشاره نشده است. اما پیشنهاد می‌کنیم حداقل مبلغ 10 هزار دلار کانادا در حسابهای بانکی متقاضی و همین میزان در حساب دعوت‌کننده از بستگان / دوستان نشان داده شود. البته هر چقدر تمکن مالی (شامل تمامی دارایی‌های نقد و غیر نقد)، و تمکن بانکی به طور خاص بالاتر باشد، در جلب نظر مثبت افسر تاثیر خواهد داشت. به شرط اینکه: اولا: گردش شش ماهه گذشته با موجودی انطباق داشته باشد؛ ثانیا: سورس یا منبع پول مشخص باشد. توجه: به هیچ وجه پیشنهاد به ارائه تمکن بانکی یک روزه، یا ارائه مدارک مخدوش و غیر واقعی نمی‌شود.” چون عواقب قانونی غیر قابل جبرانی دارد.

وابستگی خانوادگی

اما اگر قصد اقدام خانوادگی دارید پیشنهاد می‌شود در صورت امکان، مستنداتی نظیر وابستگی شغلی همسر، تحصیل همسر یا فرزندان مثلا گواهی اشتغال به تحصیل و نامه مرخصی مدرسه یا دانشگاه را به همراه اشاره به حضور پدر، مادر، خواهران و برادران در کشور مبدا ارسال نمایید. اگر مجرد هستید می‌بایستی حتما قبل از اقدام با یک کارشناس خبره مشورت کنید تا کمبود وابستگی خانوادگی شما را با نقاط قوت دیگر پوشش دهد. پیشنهاد می‌شود متقاضیانی که دارای شرایط خاص مثل کمبود سابقه سفرهای خارجی یا فاقد دعوت‌کننده هستند، به ویژه متقاضیان مجرد، یا متاهلینی که قصد اقدام همزمان دارند، حتما قبل از هر اقدامی با یک کارشناس متخصص و حرفه‌ای مشورت کنند.

نمونه نامه هدف از سفر به کانادا چیست؟ آیا تا به حال برای مجوز توریستی و موقتی کشور کانادا اقدام کرده‌اید؟ ویزای ارزشمندی که تنها نام موقتی و توریستی را به یدک کشیده و در واقع دارای اعتبار 5 ساله است، یعنی به شما این اجازه را می‌دهد تا برای چندین بار به کانادا سفر کرده و در هر بار ورود برای حداکثر 6 ماه اقامت کانادا داشته باشید؛ باید به این نکته توجه کنید که ارائه هرگونه مدرک فیک و جعلی و اطلاعات نادرست و غیرقابل اثبات در نامه هدف از سفر به کشور کانادا برای شما دردسرساز بوده و شانس موفقیت شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهد.

از این رو می‌توان این طور گفت که ارزش و اعتبار ویزای کانادا (حتی در نوع معمولی و ویزیتور) بسیار بالا بوده و گذر کردن از مراحل نسبتاً سخت و آماده سازی مدارکی مثل نامه هدف از سفر به کانادا منطقی به نظر می‌رسد. اگر تا به حال فکر می‌کردید که مدارکتنها شامل رزرو بلیط هتل و هواپیما، بیمه درمانی، گذرنامه، مدارک مالی و موارد این چنینی می‌شود و تا به حال اسم نامه هدف از سفر به کانادا به گوشتان نخورده است، باید بگوییم که این مدرک سفر از اهمیت بالایی در پروسه اپلای ویزا از سفارت کانادا برخوردار بوده و نباید به هیچ عنوان آن را نادیده گرفت.

نامه هدف از سفر به کانادا چیست؟

به طور کلی، هدف از سفر بخشی از پروسه درخواست ویزای توریستی کشور کانادا محسوب می‌شود. عموماً نامه هدف از سفر به کشور کانادا را با نام SOP نیز می‌شناسند. مدرکی که در زمان اپلای ویزای این کشور نقشی تاثیرگذار در تصمیم‌گیری افسر ویزا داشته و می‌تواند موجب ریجکت و یا تائید درخواست شما گردد. از این رو می‌خواهیم تا در ادامه شما را با این نامه آشنا کرده و با ارائه نمونه ای از آن به خوبی جزئیات این مدرک را به شما شرح دهیم؛ همچنین در ادامه قصد داریم تا برخی دیگر از مدارک مشابه و البته مهم پروسه اخذ ویزای این کشور را نیز مورد بررسی قرار دهیم.

در واقع، نامه SOP به افسر ویزا کمک می‌کند تا به دنبال دلایل لازم برای تائید و یا رد درخواست ویزای توریستی شما گشته و از آنها استفاده نماید. بر همین اساس، در هنگام آماده‌سازی نامه هدف از سفر به کانادا باید موارد زیر را به خوبی رعایت کنید: می‌توان این طور گفت که نامه هدف از سفر به کشور کانادا همچون یک راز مگو دارای نکات ظریفی بوده که کمتر کسی با آن آشنایی کامل دارد. شما این امکان را دارید تا به جای آزمون و خطا و پذیرش ریسک بالای ریجکتی اپلای ویزای توریستی کانادا، از گزینه‌هایی نظیر  و یا راهنمایی تخصصی کارشناسان موسسه مهاجرتی نیلگام در این زمینه استفاده کنید.

به طور خلاصه، شما ملزم هستید تا در نامه هدف از سفر به این کشور(به زبان انگلیسی) شواهد قانع کننده‌ای برای اخذ ویزای کانادا و قصد از بازدید از این کشور ارائه دهید. مثلاً،اگر به مراسم عروسی نزدیکان خود دعوت شده‌اید، ملزم به آپلود دعوتنامه در مدارک خود خواهید بود. چنانچه قصد شرکت در مراسم ترحیم فردی در کانادا را دارید، ارائه آگهی درگذشت و مدارک اثبات کننده رابطه شما الزامی است. چنانچه برای شرکت در یک کنفرانس قصد دریافت ویزای ویزیتور کانادا را دارید، ارائه دعوتنامه همایش و کنفرانس مورد نیاز بوده و چنانچه دعوت نشده باشید، یک کپی از برنامه کنفرانس را در نامه هدف از سفر خود پیوست کنید.

حتماً باید به این نکته توجه داشته باشید که داشتن وابستگی و ارتباط قوی با کشور مبدا یعنی ایران بسیار اهمیت بیشتری از داشتن وابستگی در کانادا داشته و برای موفقیت در امر صدور ویزای کشور کانادا بسیار حیاتی و مهم است. اینکه چگونه این موضوع را به افسر CIC بیان کنید که قصد حضور دائم در کانادا را نداشته و برای ادامه امور مهم زندگی نظیر کار و یا تحصیل، حتماً به کشور مبدا باز می‌گردید. یعنی ذکر جزئیات موجه و قابل اثبات در نامه هدف از سفر به کشور کانادا نقش مهمی در این موضوع داشته و باید این پیام را برساند که نیتی به جز حضور کوتاه مدت در کانادا نداشته و به طور حتم به کشور مبدا باز خواهید گشت.

این مشورت نه تنها می‌تواند موجب سالها صرفه جویی در زمان ارزشمند شما، و جلوگیری از اتلاف صدها میلیون تومان هزینه شود، بلکه می‌تواند احتمال موفقیت شما را در مسیر سرنوشت‌ساز Immigration and citizenship به کانادا افزایش دهد. برای همین، اشاره به تمامی جزئیات مهم در این نامه اهمیت فراوانی داشته و در تصمیم‌گیری نهایی تاثیر بسزایی خواهد گذاشت؛ اینکه از چه کشوری قصد حضور در کانادا را دارید، برای چه مدت می‌خواهید در این کشور اقامت داشته باشید، محل سکونت شما کجاست (هتل، نزد دوستان و یا اقوام)، دارای چقدر بودجه هستید و به چه صورت می‌خواهید آن را در سفر خود خرج کنید و توانایی اثبات تمکن مالی خود را داشته باشید.

به موقعیت شغلی خود در کشور مبدا اشاره کرده، نامه دارای سربرگ اشتغال، تائیدیه کارفرما و مرخصی را پیوست کنید، حتماً به ملک و یا املاک خود در ایران اشاره کرده و هرگونه جزئیات مورد نیاز برای اثبات داشتن دل‌مشغولی و وابستگی به کشور مبدا از جمله روابط عاطفی، مسائل کاری و مالی و گزینه‌های این چنینی را با ذکر جزئیات ارائه دهید. برهمین اساس، توصیه می‌کنیم که جهت کسب اطلاعات بیشتر و انجام تخصصی این پروسه با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی نیلگام تماس گرفته و بدون نگرانی، انجام صفر تا صد پروسه ویزای کانادا را به ما بسپارید. اما برای اینکه درک بهتری از نامه هدف از سفر به کانادا SOP پیدا کنید، بد نیست تا در ادامه به نمونه‌ای از آن اشاره نماییم:

نمونه نامه هدف از سفر به کانادا

در این بخش قصد داریم تا یک نمونه از این نامه را به عنوان مثال به شما ارائه دهیم، اما چون کیفیت عکس‌های جستجو شده در اینترنت چندان مناسب نیست، تنها به بارگزاری متن نمونه نامه SOP بسنده می‌کنیم: از آنجایی که همانند نمونه نامه هدف از سفر به کانادا در بالا، شما نیز ملزم به آماده سازی متن SOP به زبان انگلیسی هستید، توصیه می کنیم که از کمک و خدمات تخصصی یک دارالترجمه رسمی برای این مهم استفاده کنید، چون ممکن است نتوانید به طور شخصی، تمامی جزئیات مورد نیاز نامه را در ساختاری درست و موجز به اطلاع افسر سفارت برسانید.

در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که جزئیات بسیار زیادی برای مدارک مورد نیاز درخواست ویزای کشور کانادا وجود دارد که از آن جمله می‌توان به ترجمه فیش حقوقی متقاضی، نامه ترجمه شده تمکن مالی، مدارک بیمه و سوابق کاری، فرم درخواست تکمیل شده ویزا و همچنین ایمیل های پشتیبان و پیگیری پروسه اپلای اشاره کرد. در یک جمع‌بندی کلی می‌توان این طور گفت که مدارک تنها به نامه هدف از سفر محدود نشده و شامل گزینه‌های ریز و درشت زیادی می‌شود.همچنین باید به این نکته نیز اشاره کنیم که نامه SOP فقط برای ویزای توریستی نبوده و برای سایر مجوزها نظیر ویزای تحصیلی و یا کار این کشور نیز کاربرد دارد.

لیلا بنی نعمتی

من لیلا هستم، خبرنگاری که با نگاهی به آینده، مسائل امروز را تحلیل می‌کنم. در این سایت، با بررسی روندهای اجتماعی و اقتصادی، به دنبال درک بهتر چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی جامعه در آینده هستم.
دکمه بازگشت به بالا