ترندهای کسب و کارعمومی

بهترین و ارزانترین دستگاه جوش اینورتر

دستگاه جوش انواع مختلفی دارد که نوع اینورتر با مصرف برق کمتر و وزن بسیار سبک، در بین این دستگاه‌ها پرفروش‌تر است. همچنین دستگاه جوش اینورتر باعث ایجاد نوسانات برق نمی‌شود و جوشکاری با آن با کیفیت بیشتری انجام می‌شود. از سوی دیگر زمان استفاده از آن می‌توانید از انواع الکترود معمولی استفاده کنید و عدم چسبندگی الکترود را هم به دنبال ندارد. اگر شما به دنبال یک دستگاه جوش اینورتر با قیمت مناسب هستید، باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ در این مطلب با ما همراه باشید تا از ویژگی‌های چنین دستگاهی با شما صحبت کنیم.

قابلیت استفاده برای کارهای خانگی و نیمه‌صنعتی

یک واقعیت کاملا واضح در مورد دستگاه جوش اینورتر اینست که اگر از نوع سه فاز باشد، می‌توانید از آن برای کارهای سنگین و صنعتی استفاده کنید. اما این دستگاه گرانتر است و باید با برق سه فاز کار کند. در حالی که دستگاه جوش اینورتر تک فاز سبک‌تر است و از آن می‌توانید برای کارهای سبک و خانگی به راحتی استفاده کنید.

توجه داشته باشید حتی در صورت ارزان بودن، باید دستگاه مورد نظر شما چرخه کاری کمتری داشته باشد. برای مثال در دستگاه‌های 150 ولت، دستگاه بعد از 2 دقیقه خاموش می‌شود که مناسب نیست. اما اگر به دنبال بهترین و ارزانترین دستگاه جوش اینورتر با چرخه کاری مناسب هستید، بهتر است آن را با 220 ولت انتخاب کنید.

قابلیت استفاده با برق شهری

یکی دیگر از ویژگی‌های یک دستگاه جوش مناسب و ارزان، عملکرد آن با برق شهری است. به هر حال با توجه به قیمت دستگاه جوش ارزان برای کارهای خانگی و سبک کاربرد دارد و شما آن را در منزل و به برق تکفاز شهری متصل می‌کنید. محدوده آمپر برخی از این دستگاه‌ها بین 20 الی 200 آمپر است که به راحتی با برق خانگی 400 آمپر کار می کند.

توجه به قیمت دستگاه جوش اینورتر

اگر به دنبال یک دستگاه جوش با قیمت مناسب و ارزان هستید، ما می‌توانیم محصولی به نام «دستگاه جوش(اینورتر) 400 آمپر(خرده) ادون مدل TB-400» را به شما معرفی کنیم. اگرچه این دستگاه کوچک (با ابعاد 35*20*17.5 سانتیمتر) است و تنها 4 کیلوگرم وزن دارد، اما با الکترودهای سایز 1.6 تا 4 میلی‌متر به راحتی عمل می‌کند.

توجه داشته باشید که حتی در صورت ارزان بودن، دستگاه باید قابلیت‌های متعددی نیز داشته باشید تا جوشکاری با کیفیت بالا و به راحتی انجام شود. یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین قیمت این دستگاه، آمپر دستگاه است که هر چقدر توان آن بیشتر باشد، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. در مورد محصولی که به شما معرفی کردیم، حداکثر جریان، 200 آمپر است که می‌توانید از آن برای کارهای سبک و خانگی به راحتی استفاده کنید.

داشتن خدمات پس از فروش و ضمانتنامه

ارزان بودن دستگاه جوش اینورتر نباید به این معنا باشد که محصول مورد نظر بدون ضمانتنامه و خدمات پس از فروش عرضه شود. وقتی قصد خرید یک دستگاه جوش سبک و خانگی را دارید، ضمن اینکه باید به حداکثر جریان، توان، ولتاژ ورودی، سبک بودن برای جابجایی راحت دستگاه و برند توجه داشته باشید، حتما از فروشنده در مورد خدمات پس از فروش دستگاه نیز سوال کنید. ابزار بیات از جمله مراکزی است که می‌توانید اطلاعات کامل در مورد هر دستگاه را از این فروشگاه دریافت کنید.

دستگاه جوش اینورتر ارزان که برای مصرف خانگی است، برای انجام جوشکاری‌های سنگین مثل اسکلت ساختمان مناسب نیست. اما همان کاربرد سبک نیز شامل خدمات پس از فروش است و در صورتی که در حین کار دچار مشکل شود، می‌توانید مطابق با ضمانتنامه، آن را رایگان تعمیر کنید.

داشتن شدت جریان مناسب دستگاه جوش

به طور کلی دستگاه جوش اینورتر با توانایی‌های متفاوتی در میزان تولید شدت جریان عمل می‌کنند. همانطور که اشاره کردیم این مورد یکی از مهم‌ترین معیارهای تعیین قیمت دستگاه جوش اینورتر است که عامل اصلی وجه تمایز این دستگاه نیز محسوب می‌شود. شما قرار نیست از دستگاه جوش اینورتر ارزان و خانگی برای جوشکاری قطعات با ضخامت بالا استفاده کنید. اما همین دستگاه باید بتواند با تولید شدت جریان متناسب (حداقل 150 آمپر) جوشکاری قطعات را به بهترین شکل برایتان انجام دهد.

بهترین دستگاه‌های جوشکاری ارزان قیمت بین 200 تا 300 آمپر شدت جریان تولید می‌کنند که برای کارهای خانگی یک دستگاه مناسب و کاربری هستند.

داشتن چرخه عملکرد مناسب دستگاه جوش

چرخه عملکرد به مدت زمانی گفته می‌شود که دستگاه بدون وقفه کار می‌کند و بعد از آن باید خاموش و موتور خنک شود. چرخه عملکرد دستگاه جوش به صورت درصدی بیان می‌شود و در دستگاه‌های MIG با MMA با هم متفاوت است. برای مثال در جوشکاری MMA اگر چرخه جوش برای دستگاه جوشکاری با حداکثر خروجی 140 آمپر، 30 درصد باشد، بسیار بالا تلقی می‌شود. اما اگر میزان چرخه کاری در یک دستگاه با حداکثر جریان خروجی 100 آمپر، 60 درصد باشد، می‌توان گفت این دستگاه می‌تواند به صورت متناوب یک الکترود 2.6 میلی‌متری را جوشکاری کند.

داشتن وزن و حجم سبک

دستگاه جوش اینورتر خانگی باید به طور مداوم جابجا شود و گاهی ممکن است بخواهید آن را از یک ساختمان به ساختمان دیگری ببرید یا در قسمت‌های مختلف ساختمان، آن را جابجا کنید. تنها در شرایطی که وزن دستگاه سبک باشد، می‌توان انتظار داشت که دستگاه جوش را بتوان به راحتی جابجا کرد.

به طور کلی وزن این دستگاه می‌تواند بین 4 تا 7 کیلوگرم باشد که البته وزن یک دستگاه جوش اینورتر صنعتی و نیمه صنعتی بیشتر از این مقدار است. اما دستگاه‌های اینورتر خانگی وزن سبک‌تری دارند. ناگفته نماند که در برندهای مختلف می‌تواند وزن و حجم دستگاه متفاوت باشد.

داشتن لوازم جانبی برای عملکرد بهتر

وقتی از دستگاه جوش استفاده می‌کنید به وسایل زیادی نیاز دارید که از جمله می‌توان به ماسک و فرچه جوشکاری، انبر اتصال، کابل جوش و انبر جوش اشاره کنیم. از این وسایل برای گرفتن الکترود در زمان جوشکاری و انتقال شدت جریان به آن، استفاده می‌شود. اگر کیفیت این لوازم نامناسب باشد، شما مجبورید بعد از مدت کوتاهی دوباره لوازم دیگری را برای دستگاه جوش اینورتر ارزان قیمت خود تهیه کنید که در این صورت دیگر دستگاه ارزان نخواهد بود. اگر بخواهید جوشکاری با کیفیت بیشتری انجام شود، لازم است تا دستگاه جوش اینورتر با انبر و کابل مناسب را خریداری کنید.

دستگاه جوش اینورتر سه برد 300s ادون مدل MMA300S یکی از انواع دستگاه‌های جوشکاری اینورتر است که حدود 6.5 کیلوگرم وزن دارد و با تمامی لوازم جانبی عرضه می‌شود.

در آخر

دستگاه جوش اینورتر به عنوان یکی از پرفروش‌ترین دستگاه‌های جوشکاری در بازار است که به دلیل کیفیت بالای جوشکاری و سرعت بالای عملکرد، محبوبیت بالایی در بین جوشکاران دارد. وقتی از یک دستگاه جوش اینورتر ارزان قیمت صحبت می‌شود، یعنی از آن می‌توانید برای کارهای خانگی استفاده کنید. با این حال باید برای خرید آن به نکات زیادی دقت داشته باشید و در این مطلب تلاش کردیم به چند نکته مهم در مورد بهترین و ارزانترین دستگاه جوش اینورتر بپردازیم. امیدواریم آنچه گفته شد پاسخ کاملی برای سوالات شما بوده باشد.

دکمه بازگشت به بالا