ترندهای کسب و کارعمومی

نکات مهم خرید و انتخاب پمپ تخلیه بشکه

معرفی پمپ بشکه کش و پارامترهای مهم در انتخاب پمپ تخلیه بشکه

پمپ‌های تخلیه بشکه که همان پمپ‌های بشکه کش هستند یکی از اجزای اصلی و وسایل ضروری صنایع بزرگ و مهم جهان به شمار می‌رود. کار با این وسیله بسیار راحت است و درعین‌حال ازجمله کاربردی‌ترین وسایل صنعتی به شمار می‌رود. آنچه در این زمینه پیچیده است، اجزای پمپ‌های تخلیه بشکه و کنارهم قرارگیری این اجزا در کنار هم است. جنس بدنه این نوع دستگاه‌های صنعتی بسیار مقاوم است و می‌تواند امتحان خود را در برخورد و واکنش با مواد شیمیایی با موفقیت پس دهد.

اگر اطلاعات کاملی در مورد انواع مختلف این پمپ‌های صنعتی و نحوه کار با آن‌ها یا چگونگی خرید آن‌ها ندارید، در این محتوا تمام نکات مهمی که لازم است آن‌ها را هنگام خرید دوزینگ پمپ‌ها رعایت کنید را به شما آموزش خواهیم داد. تا پایان محتوا همراه مجموعه ما باشید.

ساختار پمپ بشکه کش

پمپ‌های درام از یک شافت عمودی در داخل یک لوله باریک ساخته شده‌اند که در داخل شکاف درام قرار می‌گیرد. موتور پمپ به شافت عمودی در بالاترین قسمت لوله در بالای درام وصل می‌شود و بخش پمپاژ نیز در بالای شافت درون درام قرار می‌گیرد. این پیکربندی یک فضای خالی در درام به‌وجود می‌آورد تا احتمال ریختن سیال و آسیب به کاربر را کاهش دهد.

پمپ بشکه کش چگونه کار می‌کند؟

در یک پمپ بشکه کش، موتور در بالای لوله مکش در قسمت بیرونی ظرف قرار می‌گیرد. لوله مکش که اندازه آن با توجه به عمق ظرف تعیین می‌شود، از طریق دهانه‌ای قسمت درب و بالای ظرف را پوشانده و داخل ظرف را کاملا ایزوله می‌کند. همچنین پمپ درام از یک موتور کوچک متصل به شفت تشکیل شده است که با یک موتور الکتریکی AC یا DC کار می‌کند. موتور پمپ درام را از طریق سوئیچ روشن می‌کند.

هنگامی‌که درام پمپ فعال می‌شود، مکانیسم پمپاژ آن، محتویات داخل ظرف را می‌مکد؛ پمپی که در انتهای پایین لوله مکش و در درون سیالی که باید پمپ شود، حضور دارد، انتهای لوله مکش را به سمت لوله خروجی هدایت می‌کند و یک جریان برای تخلیه سیال از ظرفی به ظرف دیگر به وجود می‌آورد.

پایه لوله برای ایفای نقش، به یک پروانه پمپ گریز از مرکز کوچک یا یک روتور مجهز شده است. هنگام خرید پمپ تخلیه بشکه به این نکته توجه کنید که برخی از پمپ‌های درام را می‌توان با دست و با استفاده از میل‌لنگ فعال کرد. چرخش دستی را می‌توان از طریق پمپ پیستونی نیز انجام داد.

اهمیت استفاده از پمپ‌های تخلیه در صنایع بزرگ

    بسیاری از دستگاه‌های صنعتی حجم یا وزن زیادی دارند و جابه‌جا کردن آن‌ها از شهری به شهر دیگر و حتی در مسافت‌های کمتر نیز بسیار مشکل است. بشکه کش‌ها به‌راحتی قابل‌جابه‌جایی هستند و می‌توان بدون هیچ آسیب و پرداخت هزینه‌های زیاد آن‌ها را جابه‌جا کرد.

    هزینه‌های اولیه و ثانویه در خرید دستگاه‌های صنعتی، اهمیت بالایی دارد و سود و زیان صاحبان صنایع را تعیین می‌کند. پمپ‌های تخلیه بشکه، دستگاه‌هایی هستند که هزینه‌های تعمیرات یا بازسازی بعد از مدت‌ها برای آن‌ها بسیار کم است و این عامل، هزینه‌های اولیه صنایع را تا حدود زیادی پایین می‌آورد.

    انتقال مواد شیمیایی، می‌تواند با خطرات و وقایع مرگبار همراه باشد. انتقال‌دهنده‌های این مواد که همان بشکه کش‌ها هستند، باید در مقابل انواع واکنش‌های شیمیایی، آتش‌سوزی و انفجار مقاومت داشته باشند. بشکه کش هایی که امروزه در سطح بازار قرار دارند، به‌راحتی انواع مواد شیمیایی و سیالات منفجره را انتقال می‌دهد. البته قیمت پمپ‌های بشکه کش، با توجه به ویژگی‌هایی که این نوع دستگاه‌ها دارند متفاوت است و باید حتماً فروشگاه معتبری را برای خرید پیدا کنید. در ادامه مطلب به شما بهترین فروشنده بشکه کش های صنعتی را معرفی خواهیم کرد.

    صنایع نفتی که وسیع‌ترین صنایع کشور هستند، نیاز به انتقال‌دهنده‌های غول‌پیکر دارند که استفاده از ذاین انتقال‌دهنده‌های صنعتی، بهترین راه است.

    به‌راحتی هواگیری می‌شود.

    مکش بالایی که انواع مختلفی از این انتقال‌دهنده‌ها دارند، می‌تواند در زمان انتقال سیالات بسیار سرفه جویی کند.

علاوه بر مطالبی که ذکر کردیم نکات بیشتری وجود دارد که مزایای استفاده از های بشکه کش را بهتر نمایش می‌دهند. اگر قصد خرید پمپ بشکه کش را دارید و اطلاعات دقیقی از قیمت پمپ بشکه کش یا نکات مهمی که هنگام خرید باید به آن‌ها توجه کنید ندارید، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

پمپ بشکه کش مناسب برای حوزه کاری خود را بیابید

هنگام خرید این نوع دستگاه‌ها، حتماً حوزه کاری خود را مشخص کنید. اگر قرار است برای فعالیت‌های سبک از دوزینگ پمپ‌ها استفاده کنید، نیاز به دستگاهی متناسب با کار خود دارید و اگر قرار است در کارهای سنگین آن را به کار ببرید، به ابزارهایی گران‌قیمت‌تر و مقاوم‌تر نیازمند هستید. البته فراموش نکنید مایعی که قرار است توسط پمپ‌های انتقال منتقل شود نیز تفاوت‌هایی با یکدیگر دارند که این تفاوت‌ها در انتخاب و قیمت دوزینگ پمپ تأثیرگذار و مهم است.

یکی از نکاتی که هنگام خرید حتماً باید آن را موردتوجه قرار دهید، نوع و میزان ویسکوزیته دقیق سیالاتی است که می‌خواهید آن را منتقل کنید. اگر بخواهیم مجموعه نکات مهم لازم برای خرید پمپ‌های بشکه کش را بر اساس اهمیت دسته‌بندی کنیم، باید آن‌ها را در فهرستی که در زیر آمده است قرار دهیم.

    کسب‌وکارتان را بررسی و تحلیل کنید و نوع پمپ مناسب فعالیت خود را بیابید.

    جنس بدنه دستگاه بسیار مهم است و جزو عاملی است که طول عمر پمپ بشکه کش را تعیین می‌کند. مایعاتی که در کار شما دخیل هستند و به پروانه‌ها، چرخنده‌ها، بلبرینگ، گیربکس و تک‌تک اجزای اصلی بشکه کش برخورد دارند را به‌دقت بررسی کنید؛ چراکه اگر جنس بدنه دستگاه شما مقاوم در برابر تمام واکنش‌های شیمیایی، خوردگی، زنگ‌زدگی، تحلیل رفتگی و… نباشد، طول عمر آن بسیار کوتاه خواهد بود.

    همچنین دقت داشته باشید که جنس بدنه دستگاه باید سازگار با شرایط محیطی و دمایی سخت باشد. منظور از شرایط سخت، دماهای بسیار بالایی است که ممکن است به سطح درونی لوله‌ها و به‌طورکلی بدنه دستگاه آسیب بزند. شرایط محیطی برای حالاتی اهمیت پیدا می‌کند که شما مجبور باشید برای انتقال سیالات، دستگاه خود را به عمق بسیار زیادی از زمین بفرستید. اگر جنس بدنه دستگاه شما از فلزات بسیار محکم و سخت نباشد، ممکن است لوله‌های منتقل‌کننده هنگام استخراج دچار انفجار شوند.

    نوع موتور را با دقت و اطلاعات کامل انتخاب کنید؛ چراکه بعضی از سیالات ویژگی‌ها و واکنش‌هایی دارند که مناسب انواع موتورها نیست. مواد منفجر شونده انواع خاصی از واکنش‌ها را دارند که ممکن است موتور را از کار بیندازد یا در عملکرد صحیح آن اختلال ایجاد کند؛ بنابراین برای انتقال مواد منفجر شونده، حتماً از بشکه کش‌های ضد انفجار و بشکه کش‌های محرک هوا استفاده کنید.

    نکته مهمی که در این زمینه باید بدانید این است که برای خرید چنین دستگاه‌های گران‌قیمت و پرکاربردی حتماً و حتماً باید مشاوره‌های قبل از خرید دریافت کنید. بسیاری از خریدارها ممکن است در این مرحله فریب بخورند با تعریف و تمجیدهای فروشنده‌ها پمپی را که مناسب فعالیت و حوزه کاری آن‌ها نیست خریداری کنند. خوب است بدانید هر مشاوری قبل از اینکه نوع سیال شما ویژگی‌ها و واکنش‌های سیال، میزان ویسکوزیته و به‌صورت کلی صفرتا صد مایعاتی که با دستگاه منتقل می‌شوند را بداند، نمی‌تواند مشاوره صحیح در رابطه با خرید این دستگاه به شما بدهد. تیم باتجربه صنعت پلاس با مشاوره‌های صحیح و اصولی توسط کارشناسان حرفه‌ای در این زمینه می‌تواند خرید شما را تضمین کند.

هنگام خرید پمپ درام به چه نکاتی توجه کنیم؟

نکاتی که باید در هنگام خرید پمپ صنعتی در نظر داشته باشید را در ادامه بررسی کردیم:

  • نحوه استفاده و کاربری پمپ را برای انتخاب سری پمپ مناسب، نوع موتور، لوازم جانبی و نوع پمپ اصلی تعیین کنید.
  • سازگاری برنامه خود را با جریان پمپ درام، نوع مواد شیمیایی، سیال، ویسکوزیته، اندازه و موتور بررسی کنید.
  • دقت کنید که مواد به‌کاررفته در ساخت لوله بیرونی و سایر قطعات درگیرشونده با سیال، از نظر شیمیایی مقاوم باشد. لوله‌های پمپ و سایر قطعات پمپ درام از پلی‌پروپیلن، فولاد ضدزنگ ۳۱۶، PVDF، CPVC و پلی‌پروپیلن خالص ساخته می‌شوند تا برای کار کردن با انواع سیالات، سازگار بوده و طول عمر بالایی داشته باشند.
  • اگر مایعی که پمپاژ می‌کنید، قابل اشتعال یا احتراق است، یک موتور ضدانفجار یا محرک هوا انتخاب کنید.
دکمه بازگشت به بالا