ترندهای کسب و کارعمومی

نحوه استفاده از اسپری دوپلی کالر

کیفیت اسپری رنگ دوپلی کالر بر کسی پوشیده نیست و افرادی که قبلا نیز از اسپری رنگ استفاده کرده اند، به برتری برند دوپلی کالر نسبت به سایر برندهای موجود در بازار واقف هستند. با این حال اگر اسپری رنگ دوپلی کالر را با روش نادرست استفاده کنید، ممکن است نتیجه دلخواه و مطلوبی نگیرید. به همین دلیل قصد داریم نحوه استفاده از دوپلی کالر را آموزش دهیم. بنابراین پیشنهاد می کنیم تا انتها با ما همراه باشید.

نحوه استفاده از دوپلی کالر

شما برای رنگ آمیزی سطح مورد نظر خود از هر برندی که استفاده کنید، می بایست نحوه استفاده آن رنگ را طبق روش پیشنهادی کارخانه تولیدی انجام دهید، در غیر این صورت نتیجه دلخواه و مطلوبی کسب نخواهید کرد. به دلیل پرطرفدار بودن برند دوپلی کالر در این مطلب به نحوه استفاده از اسپری دوپلی کالر خواهیم پرداخت.

 • قبل از اقدام به رنگ آمیزی سطح مورد نظر، ابتدا آن قسمت را به طوری که هیچ اثری از گرد و غبار، چربی و … نماند، تمیز کنید. در غیر این صورت ممکن است چربی و گرد و غبار باعث عدم چسبندگی رنگ بر روی سطح مورد نظر گردد.
 • غلظت رنگ های دوپلی کالر زیاد است. بنابراین قبل از مصرف حدودا 3 دقیقه اسپری رنگ را تکان دهید تا زمانی که صدای گلوله فلزی داخل رنگ را به خوبی بشنوید.
 • رنگ را با فاصله 25 سانتی متری و با زاویه 45 یا 60 درجه بر روی سطح مورد نظر اسپری کنید.
 • در دمای 25 درجه، پوشش رویه حدودا 5 دقیقه بعد از اتمام رنگ آمیزی خشک می شود.
 • پس از پایان رنگ آمیزی، به منظور جلوگیری از خشک شدن رنگ داخل نازل، اسپری را به صورت وارونه پاشش نمایید تا به این ترتیب نی و نازل آن از رنگ تخلیه شود. ضمنا لازم به ذکر است که قبل از تکان دادن اسپری نباید نازل را فشار دهید. در غیر این صورت رنگ ته نشین شده وارد نازل می شود و همین اتفاق باعث انسداد مسیر خروج رنگ می گردد.
 • در فصل سرد زمستان، پس از رنگ آمیزی، حلال دیرتر از حد معمول تبخیر می شود و همین موضوع باعث شره کردن رنگ پس از رنگ آمیزی می شود. راهکار این مشکل بسیار ساده است. قبل از رنگ آمیزی، با کمک آب گرم اسپری را تا دمای 35 درجه گرم کنید.

توجه : به هیچ وجه برای گرم کردن اسپری، آن را روی شعله گاز و یا داخل آب در حال جوش قرار ندهید. یک ظرف را پر از آب گرم کرده و اسپری را داخل آن قرار دهید.

با توجه به موارد بالا، طریقه استفاده از اسپری دوپلی کالر، بسیار راحت و آسان است. برای کسب نتیجه مطلوب، به چند نکته ای که گفته شد دقت کرده و بر همان اساس عمل نمایید.

خشک شدن اسپری رنگ دوپلی کالر چقدر زمان می برد؟

یکی از مهم ترین ویژگی های رنگ های دوپلی کالر که باعث شده این برند از سایر برندهای موجود در بازار پرطرفدارتر باشد، مدت زمان خشک شدن آن است. با اسپری رنگ دوپلی کالر دیگر لازم نیست ساعت ها منتظر خشک شدن رنگ باشید. حدود  5 الی 10 دقیقه پس از اتمام رنگ پاشی، رنگ دوپلی کالر به طور کامل خشک می شود.

انواع اسپری رنگ دوپلی کالر

دوپلی کالر یکی از برندهای معروف اسپری رنگ است که محصولات متنوعی تولید می کند. پس از آموزش نحوه استفاده از دوپلی کالر بهتر است با انواع اسپری های برند دوپلی کالر آشنا شویم. انواع اسپری رنگ دوپلی کالر عبارت است از :

 • اسپری رنگ نسوز دوپلی کالر

اسپری رنگ نسوز دوپلی کالر قادر به تحمل دمای 690 درجه سانتی گراد است. این اسپری رنگ در صنایع مختلف مثل خودروسازی، نیروگاه برق، پالایشگاه و … که تجهیزات در دمای بالا قرار می گیرند، کاربرد بسیاری دارد به همین دلیل تحت عنوان رنگ نسوز شناخته می شود.

 • اسپری رنگ فلوئورسنت دوپلی کالر

اسپری رنگ فلوئورسنت پس از رنگ آمیزی سطرح مورد نظر درخشندگی بسیار زیادی دارد و همین موضوع باعث تمایز آن از اسپری رنگ معمولی می شود. ضمنا لازم به ذکر است که اسپری رنگ فلئورسنت دوپلی کالر از نظر پوشش دهی نیز بسیار قوی عمل می کند. علاوه بر موارد فوق با خرید برند دوپلی کالر سرعت عمل شما در رنگ کردن بسیار افزایش می یابد، زیرا محصولات دوپلی کالر به خشک شدن سریع (حدود 10 دقیقه) معروف هستند. اگر برای کارتان نیاز به رنگ فلئورسنت دارید لازم است بدانید که این نوع اسپری رنگ برای سطوح بتنی، سیمانی، چوبی، پلاستیکی، آجری، سقف و … مناسب است.

 • اسپری رنگ رال دوپلی کالر

در تولید اسپری رنگ رال دوپلی کالر، استاندارد رنگ رال رعایت شده است. رال رنگ یک سیستم کد گذاری برای تعریف رنگ ها علی الخصوص رنگ های پوششی است که دارای 213 رنگ می باشد. اسپری رنگ رال دوپلی کالر بر پایه رزین اکرلیک روغنی تولید می شود و در کمتر از ده دقیقه پس از رنگ کردن، خشک می شود. استفاده از استاندارد رال در تولید این دسته از اسپری های دوپلی کالر جهت شناسایی نوع و گرید رنگ کاربرد دارد و در صنایع مختلف مثل تولید تجهیزات صنعتی، ترافیکی و ساختمانی بسیار کاربردی و مفید است.

 • اسپری رنگ دودی و چراغ طلق خودرو دوپلی کالر

اسپری رنگ دودی چراغ و طلق خودرو، از محصولات پر فروش برند دوپلی کالر محسوب می شود که برای دودی کردن شیشه اتومبیل (به جای برچسب)، دودی کردن چراغ خودرو، کاسه چراغ و … استفاده می شود.

 • اسپری رنگ متالیک دوپلی کالر گلد

رنگ های متالیک، با نام رنگ های پوسته فلزی یا پلی کروماتیک نیز شناخته می شوند. به دلیل ماهیتی که دارن، انعکاس شدید نور در این رنگ باعث درخشندگی سطوحی می شود که توسط رنگ متالیک رنگ شده اند.

منبع : فروشگاه اینترنتی ابزار میهن

دکمه بازگشت به بالا