اقتصادی

۴۰ هزار رشته قنوات در کشور وجود دارد

شیمیشی/لرستان معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان منابع طبیعی و سازمان های آبی گفت: 40 هزار کانال در کشور وجود دارد.

عباسعلی نوباکست امروز 14 آذرماه در جریان عملیات کاوش، تحقیق و اجرای عملیات زهکشی روستاهای آخایی و گیجالی در نزدیکی شهر بروچرد اظهار داشت: طرح های زهکشی یکی از برنامه های سازمانی است که پس از بررسی آثار اجرایی می شود. باید برنامه ریزی کرد که مراتع مبتنی بر اقتصاد باشد.

وی تصریح کرد: با توجه به میزان آب جمع آوری شده در پشت سد می توان از آن در پایین دست استفاده کرد و از این رو این پروژه ها نقش مهمی در حفاظت از آب و خاک دارند.

رئیس سازمان منابع طبیعی و اقلیم با بیان اینکه در مجموع 40 هزار کانال وجود دارد و تاکنون 10 هزار کانال آب نوسازی شده است.

نوبکس با اشاره به اینکه با این اقدام حجم آب قنوات تا 3 برابر افزایش یافته است گفت: بی شک تحقیقات و اجرای پروژه های عمرانی نقش و زیرساخت مهمی در حفاظت از آب و خاک دارد. .

وی همچنین گفت: مدیریت آب یکی از موثرترین راهکارها برای مدیریت صحیح منابع آب و خاک است که توسعه و اجرای پروژه ها در این حوزه باید در لرستان نظارت جدی داشته باشد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا