اقتصادی

یک چینی دیگر به جمع سرمایه‌گذاران ارس پیوست/تولید محصول صادراتی برای اولین بار در خاورمیانه

شیمیشی/ آذربایجان شرقی در ادامه توسعه سرمایه گذاری ها در منطقه، طرح سرمایه گذاری تولید فویل آلومینیومی برای استفاده در خازن های الکترولیتی به تصویب کمیسیون اقتصادی سازمان منطقه آزاد ارس رسید.

این طرح با سرمایه گذاری 19 میلیون دلاری چین در منطقه آزاد ارس اجرا می شود و در فاز اول این طرح سالانه یک میلیون و دویست متر مربع فویل آلومینیوم تولید می شود و برای 50 نفر اشتغال مستقیم ایجاد می کند. .

معاون مالی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ارس، علی نوید درباره این طرح گفت: شرکت مذکور تنها تولید کننده فویل آلومینیوم در خاورمیانه خواهد بود و برنامه بلندمدت آنها ایجاد کارخانه تولید خازن های الکترولیتی است. در منطقه

به گزارش شیمیشی، از سوی سخنگوی امور بین الملل سازمان منطقه آزاد ارس، وی گفت: تنها پنج کارخانه از این نوع در چین و تایوان فعال است و با احداث یک واحد تولیدی در ارس در زمینی به مساحت 22 هزار متر مربع و در قاب به مدت یک سال 100 درصد محصولات به چین صادر می شود و ارزآوری برای کشور به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا