اقتصادی

کفش‌های نایک و آدیداس در انبار خاک می‌خورند

مقامات محلی گفتند که یکی از بزرگترین تولیدکنندگان کفش ویتنام برای برندهای بزرگی مانند نایک و آدیداس هزاران کارگر خود را تا پایان ماه به دلیل کاهش سفارشات اخراج خواهد کرد.

به گزارش شیمیشی، شرکت کفش سازی ویتنامی نایس و آدیداس 6000 نفر را اخراج خواهند کرد.

ویتنام، یکی از بزرگترین صادرکنندگان پوشاک، کفش و مبلمان در جهان، به شدت از بحران هزینه زندگی در بازارهای اصلی خود در اروپا و ایالات متحده آسیب دیده است و قدرت خرید مصرف کنندگان در سراسر جهان کاهش یافته است.

وزارت کار این کشور اعلام کرده است که بیش از 630 هزار کارگر در ویتنام تا سال 2022 شغل خود را از دست خواهند داد یا ساعات کار خود را کاهش خواهند داد.

طبق گزارش کنفدراسیون عمومی کار ویتنام، در سه ماهه آخر سال 2022 نسبت به سال قبل، تعداد کارگران از ایالات متحده آمریکا 30 تا 40 درصد و از اروپا 60 درصد کاهش یافته است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا