اقتصادی

چقدر کارت‌ بانکی در کشور داریم؟

تا پایان مردادماه امسال تعداد کارت های بانکی در کشور به بیش از 401 میلیون کارت رسید.

به گزارش شیمیشی ، موجودی کارت های بانکی صادره از سوی بانک ها تا پایان مرداد امسال نشان می دهد که در حال حاضر 401 میلیون و 546 هزار و 517 کارت بانکی در کشور به صورت برداشت ، وام ، هدیه و کارت های پرداخت الکترونیکی در کشور وجود دارد. به

بررسی آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد که بانک ملی با صدور انواع کارت های بانکی در صدور انواع کارت های بانکی رتبه اول را دارد.

در پایان مرداد ماه سال جاری 263 میلیون و 604 هزار و 637 کارت برداشت در کشور وجود داشت به همراه بانک ملی ایران با 45 میلیون و 912 هزار و 216 کارت که بیشترین صدور کارت برداشت در بین بانک ها و موسسات اعتباری است. در کشور.

بانک های صادرات ، ملت و سپه در خط مقدم هستند و بانک خاورمیانه حداقل تعداد کارت برداشت را در شبکه بانکی منتشر کرده است.

در عین حال ، بر اساس آخرین اعلام بانک مرکزی ، 6 میلیون و 642 هزار و 22 کارت اعتباری بانکی در شبکه بانکی وجود دارد که بانک ملی با 2 میلیون و 371 هزار و 656 کارت بانک ، دارای بیشترین تعداد کارت اعتباری در بین بانک ها و موسسات مالی است. مالک اعتبار کشور را داشت.

علاوه بر این ، آمارهای بانک مرکزی نشان می دهد که 129 میلیون و 314 هزار و 828 کارت هدیه یا هدیه در کشور از طریق شبکه بانکی وجود دارد ، در حالی که بانک ملی ایران در وهله اول 33 میلیون و 395 هزار و 160 کارت هدیه صادر کرده است. سپس جدول شامل سواحل پارسیان و ملت نیز می شود.

بر اساس این گزارش ، تا پایان مرداد امسال که بازار اصلی پول الکترونیکی متعلق به بانک ملت است ، یک میلیون و 985 هزار و 30 کارت پول الکترونیکی در کشور وجود دارد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا