ترندهای کسب و کارعمومی

پایه تابلو ترافیکی چیست؟پایه تابلو ترافیکی چیست؟

پایه تابلو ترافیکی یکی از تولیدات ما می‌باشد که به جهت قرار گیری علایم ایمنی و ترافیکی راهنمایی و رانندگی در سطح شهرها و جاده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.تجهیزات ترافیکی از مهم‌ترین نوع تجهیزات استفاده شده در شهرها و جاده‌ها می‌باشد، این تجهیزات در هر شرایط آب و هوایی به کمک رانندگان و عابرین پیاده می‌آیند و سالانه جان ملیون ها انشان را نجات می‌دهد، تجهیزات ترافیکی با توجه به طیف گستره‌ای که دارند در رسته بندی‌های مختلفی مثل،تابلوها، تجهیزات ترافیکی (مثل نیوجرسی‌ها و…) و چراغ‌های ترافیکی و… تهیه و استفاده می‌گردند.

پایه ترافیکی دارای مشخصه‌های بسیار زیادی می‌باشد و به دلیل اینکه این پایه‌ها تمام مدت با شرایط طبیعی مثل باد و باران و …. سر و کار دارند باید از برترین و متریال و ضد زنگ تهیه شده باشند.پایه تابلو ترافیکی به تنهایی مورد استفاده نیست و باید همراه با فریم و علایم ایمنی استفاده گردد، برای نصب فریم و علایم باید یک عدد بست تابلو استفاده کرد که فریم را به پایه ترافیکی متصل کند و جلوگیری کند از جدا شدن تابلو از پایه.

شرکت های معتبر بسیاری جهت قرارگیری علائم ترافیکی، پایه هایی به نام پایه تابلو ترافیکی ساخته اند.  از مهم ترین تجهیزاتی که تا به امروز در سطح شهر ها نصب شده است، تابلو های ترافیکی هستند. تابلو های ترافیکی در هر شرایطی به رانندگان و عابران پیاه کمک کرده اند و در طی سال به وسیله این تجهیزات مهم جان بسیاری از افراد نجات داده می شود. طیف گسترده ای از تابلو های ترافیکی از جمله تابلو ها، ، و… وجود دارد.

What is the base of a traffic sign?

پایه ترافیکی چیست؟

زمانی که شما در شهر خود رانندگی می کنید، به تابلو های ترافیکی اهمیت چندانی نمی دهید زیرا بسیاری از مسیر ها را می دانید اما یک فرد زمانی اهمیت این تابلو ها را متوجه خواهد شد که، به عنوان مسافر وارد یک شهر دیگر شود؛ تابلو های ترافیکی با نشان دادن مسیر درست به مسافران سفر آنها را بی خطر می سازد. اگر پایه تابلو ترافیکی وجود نداشت، وسیله ای نبود که علائم ترافیکی بر روی آن قرار گیرد و با نبود تابلو های مهم ترافیکی، مشکلات زیادی برای مردم به وجود می آمد. پایه های ترافیکی به سه دسته کلی تقسیم می شوند که در ادامه آنها را معرفی خواهیم کرد.

همانطور که از نام پایه ترافیکی مشخص می باشد. این پایه ها در تقاطع ها نصب می شوند و در واقع به این دلیل نصب می شوند که نظم را در رفت و آمد ایجاد کنند تا خطر تصادف را کاهش دهند. شکی در این نیست که اگر این تابلو ها وجود نداشتند عبور از تقاطع های مختلف بسیار دشوار بود و همچنین خطر تصادفات زیادی مردم را تهدید می کرد. این پایه ها طوری ساخته شده اند که علاوه بر اینکه در برابر نیرو های مختلف مقاومت بسیاری دارند، بلکه می توانند وزن چراغ های راهنمایی و رانندگی و… را نیز تحمل کنند. این چراغ ها همچنین باعث می شوند تا نظم در رفت و آمد ها و حمل نقل ایجاد شود. در واقع می توان گفت که وجود این پایه ها در قسمت های مختلف شهر ضروری بوده و در غیر این صورت نظم حمل و نقل به هم می ریزد و خطرات زیادی به وجود می آید.

پایه تابلو دروازه ای سازه‌هایی هستند که برای پشتیبانی از تابلوهای دروازه‌ای استفاده می‌شوند. این تابلوها معمولاً برای نمایش اطلاعات مربوط به یک کسب و کار، سازمان یا رویداد استفاده می‌شوند. پایه‌های تابلو دروازه‌ای از مواد مختلفی از جمله فولاد، آلومینیوم و چوب ساخته می‌شوند و در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف موجود هستند.رایج‌ترین نوع پایه تابلو دروازه‌ای، پایه لوله ای است. پایه‌های لوله ای از فولاد یا آلومینیوم ساخته می‌شوند و معمولاً در زمین کاشته می‌شوند. آنها برای پشتیبانی از تابلوهای دروازه ای در ورودی های کسب و کارها، سازمان ها و رویدادها استفاده می شوند.

کاربرد پایه ترافیکی چیست؟

برای قرارگیری علائم ترافیکی بر روی پایه ها، باید جنس پایه تابلو ترافیکی بسیار مقاوم و ضد زنگ باشد و این پایه ها باید در تمام شرایط جوی مقاومت های لازم را داشته باشند. استفاده تنها از پایه های ترافیکی بی معناست و حتما باید علائم ترافیکی بر روی آن نصب شود؛ این علائم ها را به کمک بست به پایه ها متصل می کنند.

پایه ترافیکی را به دلیل برقراری نظم و کاهش تصادف در تقاطع ها نصب می کنند. همه ما می دانیم اگر تابلو های ترافیکی بر روی تقاطع ها وجود نداشتند، تصادف های زیادی صورت می گرفت و جان بسیاری از افراد تهدید می شد. پایه های تابلو ترافیکی به حدی در شرایط مختلف مقاوم هستند که به راحتی می توانند وزن چراغ های راهنمایی و رانندگی را تحمل کنند. بطور کلی وجود پایه های ترافیکی در سطح شهر الزامیست و نبود آنها سبب ایجاد بی نظمی در شهر می شود.

در واقع شما وقتی در محل زندگی خود شروع به رانندگی می کنید و خیابان ها را می شناسید، توجه نه چندان زیادی به تابلو ها و پایه های ترافیکی دارید، اما وقتی که در مسافرت هستید و از محل زندگی خود خارج شده اید کاربرد واقعی این تابلو ها را می بینید. این پایه ها با توجه به اینکه تابلوهایی ساده هستند، اما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و همه مردم مخصوصا مسافران شهر های مختلف باید به آنها توجه کنند تا سفرشان راحت و بی خطر باشد. این تابلو ها دارای سه دسته می باشند. دسته اول: تابلو های مسیر نما. دسته دوم: تابلو های ریلی. دسته سوم: علائم ترافیکی و چراغ راهنما. این دسته ها هر کدام وظیفه مخصوص به خود یعنی تابلو های هشدار دهنده، تابلوهای منع کننده و تابلو های آگاهی دهنده دارند.

انواع پایه های ترافیکی

پایه ترافیکی از نظر شکل و ظاهر به سه نوع لوله ای، ورق های چند وجهی و یا مستطیل تقسیم می شوند. همچنین این پایه ها از نظر کاربردی هم به سه بخش مختلف تقسیم می شوند. این بخش ها عبارتند از:

  • پایه های ترافیکی به همراه کنسول یک طرفه : از این نوع پایه برای نصب چراغ راهنمایی و رانندگی و تابلو ها استفاده می شود.
  • پایه های ترافیکی به همراه کنسول دو طرفه و یا بیشتر
  • پایه های ترافیکی بدون کنسول: از این پایه برای نصب چراغ های عابر پیاده استفاده می شود.

پایه های ترافیکی به همراه کنسول یکطرفه معمولا برای نصب چراغ راهنما و تابلو ها مناسب می باشند. و پایه های بدون کنسول نیز برای نصب چراغ های عابر پیاده و… استفاده می شود.

پایه تابلو یک طرفه L یک طرفه نوعی پایه هستند که برای نصب و نگهداری تابلوها، تخته‌ها، پانل‌ها و موارد مشابه استفاده می‌شوند. این پایه دارای شکل حرف “L” است، به طوری که یک سر آن به صورت عمودی در زمین قرار می‌گیرد و قسمت افقی آن به عنوان قاعده برای نگهداری و حمایت از تابلو یا سایر موارد استفاده می‌شود.

نصب پایه ترافیکی

مرحله بعد از تحقیق و تهیه پایه تابلوها نصب آن می‌باشد، به جهت نصب بهتر و مقاوم‌تر نیاز به فونداسیون دارید، فونداسیون استفاده شده برای این محصول به دو صورت آماده و ریختگی استفاده نمود. حجم و ابعاد مورد نظر برای فونداسیون با توجه به جنس خاک، طول پایه تابلو، فضای مورد نظر و… متفاوت می‌باشد، همچنین نکته‌ای را که به جهت نصب این پایه باید رد نظر بگیرید این است که مکان و فضای درستی را انتخاب کنید، یعنی چی؟

به معنای دیگر باید فضایی را در نظر بگیرید که نیازی نباشد در طول مدت زمان‌هایی آن را تغییر داد، دید خوبی برای رانندگان داشته باشد، مشکلی برای عابرین پیاده نداشته باشد، درختان و گیاهان با مرور زمان مشکلی ایجاد نکنند.

چه عواملی در قیمت پایه ها تاثیر میگذارد؟

اگر بخواهیم مقایسه ای در قیمت هر پایه داشته باشیم باید به نکات زیر توجه کنید.

  • ارتفاع پایه مورد نظر
  • جنس استفاده شده در بدنه اصلی
  • ضخامت ورق های استفاده شده
  • وزن ساره
  • نوع پوشش استفاده شده
  • قطر دهانه های بالا و پایین و…

اهمیت پایه های ترافیکی

با وجود اینکه همه مردم تمام قوانین ترافیکی را می دانند و همه آن ها را رعایت می کنند، پایه ترافیکی نیازمند توجه دو برابر می باشد. زیرا که اگر یک لحظه از این تابلو ها غفلت کنید، ممکن است خطرات جبران ناپذیری شما را تهدید کنند. به عنوان مثال تابلو هایی که در پیچ های تند نصب می شوند، ممکن است صبح ها به دلیل روشنایی زیاد مهم نباشند. اما هنگام رانندگی در شب این تابلو ها از اهمیت بالایی برخوردار می شوند. معمولا تابلو های راهنما از جنس شبرنگ تولید می شوند و به همین دلیل در شب با وجود نور بسیار کم به راحتی دیده می شوند. همچنین تابلو های دیگر نیز به اندازه راهنما های پیچ مهم می باشند. برای مثال تابلو های شیب جاده، مسافت شهر ها، مسیر های پمپ بنزین ها، دور برگردان ها و…. .

پایه‌های چراغ راهنمایی سازه‌هایی هستند که برای پشتیبانی از چراغ‌های راهنمایی استفاده می‌شوند. آنها از مواد مختلفی از جمله فولاد، آلومینیوم و فایبرگلاس ساخته می‌شوند و در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف موجود هستند.

رایج‌ترین نوع پایه چراغ راهنمایی، پایه لوله ای است. پایه‌های لوله ای از فولاد یا آلومینیوم ساخته می‌شوند و معمولاً در زمین کاشته می‌شوند. آنها برای پشتیبانی از چراغ های راهنمایی در بزرگراه ها، جاده ها و خیابان ها استفاده می شوند.نوع دیگری از پایه چراغ راهنمایی، پایه تیرچه است. تیرچه ها از فولاد یا آلومینیوم ساخته می شوند و معمولاً روی تیرهای برق یا تیرهای دیگر نصب می شوند. آنها برای پشتیبانی از چراغ های راهنمایی در تقاطع ها، مناطق پیاده روی و سایر مناطقی که فضای محدودی وجود دارد استفاده می شوند.

نوع سوم پایه چراغ راهنمایی، پایه قابل حمل است. پایه‌های قابل حمل از فولاد یا آلومینیوم ساخته می‌شوند و می‌توانند به راحتی از مکانی به مکان دیگر منتقل شوند. آنها برای پشتیبانی از چراغ های راهنمایی در رویدادهای موقت مانند کنسرت ها، رویدادهای ورزشی و کارهای ساختمانی استفاده می شوند.

دکمه بازگشت به بالا