ترندهای کسب و کارعلمی و پزشکی

آشنایی با کاربرد تابلو لایت باکس چلنیوم + مزایای آن

انواع کاربردهای تابلو چلنیوم لایت باکس

تابلو لایت باکس چلنیوم گونه‌ای از پرفروش‌ترین تابلوها در صنعت تابلوسازی است که توانسته طرفداران زیادی را به سمت خود جذب نماید. تابلو چلنیوم به دلیل همه‌گیر شدن آن در تمامی مشاغل و کسب‌وکارها تا حد زیادی برای همگان آشنا است. ولی گاهاً حروف درشت آن برای بسیاری چندان جالب‌توجه نیست. این دسته از کارفرمایان به حروف برجسته چلنیوم علاقه‌مند هستند، اما خواهان نمونه‌ای ظریف‌تر و با قلمی دارای قطر پایین‌تر می‌باشند. در اینجا تابلو چلنیوم لایت باکس و لایت باکس شهری به میدان آمده و با قرار دادن حروف چلنیوم در یک باکس می‌کوشد تا از سایز قلم حروف بکاهد. بدین ترتیب حروفی ظریف‌تر بر روی باکس طراحی می‌شود.

روش ساخت تابلو چلنیوم لایت باکس چلنیوم:

روش ساخت سخت و پیچیده‌ای بر تابلو چلنیوم لایت باکس و لایت باکس بلواری اعمال نمی‌شود. بلکه همان روش ساخت تابلو چلنیوم اما باظرافت و دقتی بیشتر به عینه تکرار می‌گردد.

⦁ مرحله اول ساخت: طراحی حروف

ابتدا حروف بر روی پلکسی‌گلاس برش داده‌شده و سپس لایه چلنیوم بر لبه حروف چسبانده می‌شود. در اینجا حروف آماده نصب و اجرا بر روی پس‌زمینه هستند.

⦁ مرحله دوم ساخت: تولید باکس

در زمان ساخت باکس به مدد برش لیزری طرح باکس به اجرا درمی‌آید. باکس‌ها از شیشه، آلومینیوم آنادایز شده، ورق گالوانیزه، ورق ام‌دی‌اف، ورق کامپوزیت یا طلق ساخته‌شده و به دلیل مقاومت عالی قابل‌استفاده هم در فضای داخلی و هم در فضاهای خارجی هستند. فقط برای مدل‌های خارجی از ضخامت‌های بیشتر به‌منظور استحکام تابلو بهره می‌برند.

⦁ مرحله سوم ساخت: اجرای چاپ

اگر زمینه کار ساده انتخاب شود، نیازی به حکاکی نیست، اما اگر کارفرما درخواست وجود طرح را بر زمینه تابلو داشته باشد، دستگاه چاپ استیکر، چاپ فلکس یا بک لایت به میان آمده و طرح‌های چشم‌نوازی را بر زمینه کار اعمال می‌کنند. در این حالت تصویر یا محتوای تبلیغاتی بر سطح بک لایت چاپ و درنهایت بر روی باکس نصب می‌شود.

⦁ مرحله چهارم ساخت: نصب حروف

درنهایت می‌توان حروف آماده‌شده را بر روی لایت باکس پیاده‌سازی نمود. گاهاً به‌منظور محافظت از چاپ قبل از تعبیه حروف یک‌لایه محافظی از نوع آکریلیک بر روی چاپ قرار داده تا براثر عوامل مختلف چاپ تخریب نشود.

⦁ مرحله پنجم ساخت: نورپردازی

در آخرین مرحله نیز از لامپ‌های اس‌ام‌دی به‌منظور نورپردازی تابلو استفاده می‌کنند و بر زیبایی کار می‌افزایند. در صنعت تابلوسازی همیشه برای چلنیوم و انواع مختلف مدل‌های آن ارزش زیادی قائل هستند. تابلو چلنیوم لایت باکس بسیار کارآمد ظاهرشده، زیرا می‌توان آن را در قالب‌های مختلف و به‌منظور کارایی‌های گوناگون طراحی نمود.

انواع روش‌های تولید و پیاده‌سازی تابلو چلنیوم لایت باکس:

حرفه تابلوسازی به مدد سیستم‌ها و متدهای روز، دیگر در تولید هیچ تابلویی ناتوان نیست. حتی توانسته از یک مدل تابلو زیرمجموعه‌های مختلف آن را تولید نموده و به اصناف مختلف تقدیم نماید. با این توصیفات اکنون می‌توان از انواع مختلف تابلو چلنیوم لایت باکس به موارد متعددی بدین شرح نام برد:

⦁ مدل اول: تابلو چلنیوم لایت باکس دیواری

⦁ مدل دوم: تابلو چلنیوم لایت باکس ایستاده

⦁ مدل سوم: تابلو چلنیوم لایت باکس آویز

⦁ مدل چهارم: تابلو چلنیوم لایت باکس گردان

⦁ مدل پنجم: تابلو چلنیوم لایت باکس ال‌ای‌دی

⦁ مدل ششم: تابلو چلنیوم لایت باکس آویز دوطرفه و یک‌طرفه

انواع کاربردهای تابلو چلنیوم لایت باکس:

تابلو چلنیوم لایت باکس اگرچه بسیار مشهورتر است، اما می‌توان آن را با ورق‌های آلومینیوم یا ام‌دی‌اف نیز ساخت. درهرصورت از هر متریالی در ساخت این نوع تابلو چلنیوم کمک بگیرند، کاربردهای متفاوتی برای آن وجود دارد که به برخی از آنها در این بخش اشاره می‌کنیم. ساخت تابلوی تبلیغاتی اولین و مهم‌ترین صحنه حضور این مدل در صنعت تابلوسازی است. به دلیل ظرافت و زیبایی قابل‌قبول این مدل خاص از تابلو چلنیوم در دکوراسیون داخلی فروشگاه‌ها، پاساژها و مراکز خرید بسیار کارآمد می‌باشد.

البته غرفه‌های نمایشگاهی بسیاری نیز از زیبایی و برازندگی تابلو چلنیوم لایت باکس استفاده کافی و وافی را برده‌اند. دفاتر کاری، تجاری و اداری نیز توانسته از توانایی عالی این تابلو در امر بازاریابی و جذب مشتری به سودهای هنگفتی برسند. از دیگر عرصه‌های پرکاربرد تابلو چلنیوم لایت باکس می‌توان به رستوران‌ها، سالن‌های سینما و فضاهای داخلی متروها اشاره نمود که به‌راستی نمایی چشم‌نوازی را برای مشتریان و رهگذران ارائه داده‌اند.

عوامل تأثیرگذار بر قیمت تابلو چلنیوم لایت باکس:

عوامل متعددی سبب شده تا قیمت تابلو چلنیوم لایت باکس دارای رنج‌های متفاوتی باشد. اولین عامل تأثیرگذار بر این موضوع نوع متریال به‌کاررفته در تابلو است. مسلماً چلنیوم قیمتی متمایز با آلومینیوم یا ام‌دی‌اف دارد. در ادامه اندازه تابلو، جنس باکس، نوع متریال چاپی، سالنی یا بیرونی بودن تابلو، نوع نورپردازی و دیواری یا ایستاده یا آویز بودن از معیارهای بسیار مهمی است که بر هزینه نهایی این تابلو تأثیر می‌گذارند.

ولی به دلیل مقاومت عالی این تابلو در برابر شرایط بد جوی، نور خورشید و ضربه، همه خریداران از کیفیت آن راضی بوده و قیمت را کاملاً به‌صرفه می‌دانند. به‌هرحال برحسب درخواست مشتریان می‌توان از لایت باکس‌های ضخیم‌تر و مقاوم‌تر بهره برد که این امر قیمت را در کنار مقاومت نیز ارتقا می‌دهد.

مزایای استفاده از تابلو چلنیوم لایت باکس برای مشاغل:

در این بخش به ذکر مزایای تابلو چلنیوم لایت باکس پرداخته و در این راستا شمارا به برتری این تابلو بر دیگر نمونه‌های موجود در حوزه تابلوسازی متوجه می‌سازیم. به‌هرحال گونه‌های مختلفی از تابلو چلنیوم وجود دارد، اما دلیل اینکه بسیاری لایت باکس را ترجیح می‌دهند به مزایای عمده آن بازمی‌گردد.

⦁ مصرف برق کمتر:

تابلو چلنیوم لایت باکس به نسبت دیگر انواع تابلو چلنیوم مصرف برق بسیار پایینی دارند. دلیل آن نورپردازی خاص آن می‌باشد. ورق‌های به‌کاررفته در لایت باکس بسیار شفاف بوده و به‌راحتی نور را از خود عبور می‌دهند. ازاین‌رو نیازی به لامپ‌ها با توان الکتریکی بالا نیست.

⦁ هزینه مالی کمتر:

با برآورد هزینه‌های نهایی متوجه می‌شویم که این تابلو هزینه مالی کمتری را بر دوش مالکان خود تحمیل می‌سازد، ازاین‌رو بسیار پرطرفدارتر ظاهرشده است. به‌راستی هزینه ساخت کم این تابلو را باصرفه اقتصادی بالایی همراه ساخته است.

⦁ امکان تعویض متریال چاپی:

شما هر زمان تمایل داشته باشید، می‌توانید از فعالان حوزه تابلوسازی بخواهید که متریال چاپی موجود در تابلو چلنیوم لایت باکس را با نمونه‌ای دیگر جایگزین نمایند. بدون آنکه هزینه‌ای گزاف را به شما تحمیل سازد.

⦁ مقاومت عالی:

بسیاری از کارفرمایان نگران عدم مقاومت این نوع از تابلو چلنیوم هستند که برای این دست افراد باید گفت این تابلو نیز همانند هم‌ردیفان خود مقاومت عالی را در فضاهای باز و بسته به نمایش گذاشته و از این باب تمامی دغدغه‌ها را مرتفع نموده است.

⦁ مصرف کم انرژی:

کسانی که به تابلو چلنیوم علاقه‌مند هستند، اما نگران هزینه‌های برق مصرفی این تابلو می‌باشند با رفتن به سمت تابلو چلنیوم لایت باکس می‌توانند، دل‌مشغولی خود را از این باب برطرف سازند. این تابلو کمترین مصرف برق را در میان انواع تابلوهای ساخته‌شده با چلنیوم دارا است. ازاین‌رو گزینه‌ای محبوب برای دوستداران تابلوهای به‌صرفه محسوب می‌شود.

کاربرد لایت باکس در تبلیغات کسب و کارها

در تبلیغات و برندسازی از انواع تابلو، چاپ بنر، چاپ پوستر و …استفاده می شود. مجموعه بانی چاپ با توجه به سابقه طولانی که در این زمینه دارد، ارائه دهنده تمام این موارد تبلیغاتی می باشد اما چرا در این میان تابلوهای لایت باکس‌ دارای اهمیت ویژه هستند؟

-خوب دلیل آن نیز مشخص است همانطور که گفتیم به دلیل حجم بالای تبلیغات امروزه تمایل بیشتر با تبلیغاتی است که جلب توجه بیشتر نیز دارند وچاپ تابلوهای لایت باکس به دلیل اینکه پشت چاپ آن نور قرار می گیرد و موجب می شود که تبلیغات شما نورانی به نظر آید بسیار مورد توجه قرار گیرد و زمانی که شب‌ها در خیابان راه می روید تابلوهای لایت باکس به راحتی دیده می شوند.

-تابلوهای لایت باکس(Light Box)  در تبلیغات بصری بسیار پرکاربرد هستند زیرا در تبلیغات بصری بسیار موفق می باشند، اگر هزینه برای تبلیغات بصری زیاد اهمیت نداشته باشد چیزی که مسلم است لایت باکس ها دارای جذابیت خیلی بیشتر نسبت به بنرهای تبلیغاتی می باشند.

-نوری که از پشت تصویر روی تابلوهای نورانی تابیده می شود موجب می شود که نگاه‌های افراد روی تابلوها متمرکز گردد.

دکمه بازگشت به بالا