ترندهای کسب و کارعمومی

هزینه درمان‌های زیبایی

هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان‌ها سال ۱۴۰۲ یکی از عوامل بسیار مهم در انجام در تهران است. همانطور که می‌دانید رنج قیمت عمل بینی در سال ۱۴۰۲ برای جراحان مختلف متفاوت است. در این مقاله ما عوامل موثر بر قیمت عمل زیبایی بینی در تهران و سایر شهرها را بررسی کرده‌ایم. همچنین هزینه عمل بینی گوشتی، هزینه های قبل عمل بینی و بعد آن، هزینه عمل بینی استخوانی ۱۴۰۲ و هزینه عمل بینی ترمیمی را آورده‌ایم. در ادامه نیز معایب عمل بینی ارزان در تهران و شرایط پرداخت هزینه عمل بینی اقساط در تهران را شرح دادیم.

هزینه عمل بینی در تهران و شهرستان‌ها در سال ۱۴۰۲ چقدر است؟ (جدول قیمت)

یکی از مهم‌ترین عوامل در تصمیم گیری افراد برای انتخاب جراح بینی، قیمت عمل زیبایی بینی است. هزینه جراحی بینی مسئله مهمی است که بیمار قبل از اقدام به جراحی باید آن را در نظر بگیرد.

بالا بودن هزینه جراحی بینی یک جراح لزوما به معنای حرفه‌ای بودن او در جراحی بینی نیست، به عنوان مثال شاید دستمزد و یا با دستمزد یک جراح تازه کار برابر باشد. بنابراین باید در کنار توجه به قیمت عمل، موارد دیگری را هم در انتخاب جراح در نظر گرفت. مواردی همچون تخصص و سابقه جراح و تعداد نمونه عمل‌های موفق.
هزینه عمل بینی ۱۴۰۲ از ۱۴ میلیون الی ۸۰ میلیون تومان متغیر است. هزینه عمل بینی استخوانی در سال ۱۴۰۲ از ۱۴ الی ۸۰ میلیون تومان متغیر است.
هزینه عمل بینی گوشتی در سال ۱۴۰۲ از ۱۵ میلیون الی ۸۰ میلیون تومان متغیر است. هزینه عمل بینی گوشتی به دلیل دشواری جراحی بینی گوشتی از عمل بینی استخوانی بیشتر است.
توجه داشته باشید که برخی جراحان رقمی بالاتر از این برای جراحی بینی دریافت می‌کنند، بنابراین برای اطلاع دقیق از هزینه عمل بینی باید به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا پس از انجام معاینات لازم قیمت دقیق آن به شما اطلاع داده شود.

نوع عمل هزینه
هزینه عمل بینی استخوانی در تهران و شهرستان شروع قیمت از ۱۴ میلیون تومان
هزینه و شهرستان شروع قیمت از ۱۵ میلیون تومان
هزینه عمل بینی ترمیمی در تهران و شهرستان شروع قیمت از ۲۰ میلیون تومان
هزینه عمل انحراف بینی (سپتوپلاستی) در تهران و شهرستان شروع قیمت از ۱۰ میلیون تومان

به صورت کلی می‌توان گفت که قیمت عمل بینی در سال ۱۴۰۲ به دو دسته هزینه‌های قبل عمل بینی و هزینه‌های بعد جراحی بینی تقسیم می‌شود که در ادامه به توضیح کامل آن می‌پردازیم:

اگر تمایل دارید با هزینه معقول و مناسب و با یکی از عمل زیبایی بینی انجام دهید، می‌توانید به پزشکان لیست پایین مراجعه کنید:

هزینه‌های قبل عمل بینی شامل چه مواردی می‌شوند؟

بخشی از قیمت جراحی بینی مربوط به هزینه قبل عمل بینی است که به چند فاکتور مهم و اساسی بستگی دارد. در واقع بیمار قبل از انجام جراحی باید مبالغی را با عنوان هزینه قبل از جراحی بینی پرداخت نماید که به شرح زیر است:

هزینه مشاوره عمل بینی:

برخی از پزشکان برای مشاوره جراحی بینی و ویزیت اولیه خود هزینه‌ای دریافت نمی‌کنند، اما برای سایر پزشکان این هزینه را بایستی پرداخت کرد. خبر خوبی که برای شما داریم این است که در اکثر مواقع چنانچه از طریق مشاوران پزشک ۲۴ به جراح بینی معرفی شوید نیازی به پرداخت هزینه مشاوره عمل بینی نخواهید داشت.

هزینه آزمایش‌های قبل از عمل بینی:

قبل از انجام جراحی بینی باید آزمایش‌هایی انجام دهید که مربوط به میزان غلظت و انعقاد خون، قندخون، کم خونی، کمبود آهن و … می‌باشد که نتیجه آن را باید قبل از عمل به پزشک خود تحویل بدهید. توجه داشته باشید که جراح بدون نتایج این آزمایشات، جراحی را انجام نمی‌دهند.

هزینه عکاسی عمل بینی:

برای گرفتن عکس آتلیه برخی از پزشکان در مطب خود این کار را انجام می‌دهند که معمولا هزینه پایین‌تری دارد. عکس آتلیه‌ای هیچ گونه روتوشی بر روی آن انجام نمی‌شود تا پزشک معالج بتواند با استفاده از وضوح کامل عکس، مشکلات بینی فرد را به صورت مستقیم مشاهده کند. دقت داشته باشید که چنانچه جراح شما انجام سیتی اسکن را نیز برای شما تجویز کند هزینه سیتی اسکن نیز به هزینه‌های قبل عمل بینی اضافه می‌شود.

هزینه کلینیک یا بیمارستان:

معمولا هزینه عمل بینی در کلینیک کمتر از هزینه عمل بینی در بیمارستان است، چرا که بیمار پس از ۴ الی ۵ ساعت از عمل بینی از کلینیک ترخیص می‌شود. اما بیمارستان به دلیل دارا بودن تجهیزات بیشتر، مناسب افراد با بیماری‌های زمینه‌ای خاص است و معمولا بیمار به مدت حداقل یک شب نیاز به بستری دارد.

هزینه عمل جراح بینی:

دستمزد جراح بینی نیز بسته به میزان تخصص و مهارت پزشک در زمینه جراحی بینی متفاوت است. بهتر است برای انجام جراحی بینی تنها به دنبال عمل بینی ارزان نباشید و همه موارد را برای انتخاب در نظر بگیرید. به این نکته نیز توجه کنید که هر چه پیچیدگی این عمل بیشتر باشد، هزینه آن هم به مراتب بالاتر می‌رود، زیرا زمان و انرژی بیشتری نیاز دارد. همچنین نوع پوست و وجود انحراف بینی نیز بر هزینه نهایی عمل بینی موثر است.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از قیمت عمل بینی امروز، با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

هزینه‌های بعد از عمل بینی شامل چه مواردی می‌شود؟

بعد از عمل بینی معمولا دیگر هزینه‌ای برای پرداخت وجود ندارد، مگر اینکه هزینه معاینه بعد از عمل بینی توسط پزشک و در ویزیت‌های مختلف و یا برای تعویض چسب بینی از بیمار دریافت شود. همچنین می توان هزینه داروها و پمادهای تجویز شده توسط پزشک را به عنوان هزینه بعد از جراحی بینی در نظر گرفت.

جهت اطلاع از هزینه عمل بینی جراح مورد نظر خود و دریافت ویزیت اولیه رایگان با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

چه بیمه‌ای هزینه عمل بینی را می‌دهد؟ (آیا پرداخت هزینه عمل بینی با بیمه ممکن است؟)

شرکت‌های بیمه به ندرت هزینه جراحی بینی را پرداخت می‌کنند، به عنوان مثال پرداخت هزینه جراحی بینی با بیمه تکمیلی و یا با بیمه نیروهای مسلح معمولا صورت نمی‌گیرد به این دلیل که این نوع جراحی به عنوان یک عمل زیبایی محسوب می‌شود و به هیچ عنوان تحت پوشش بیمه‌های طرف قرارداد نمی‌باشد. در صورتی که جراحی بینی با هدف رفع نواقص تنفسی مانند پولیپپ بینی و یا انحراف بینی باشد، بیمه ممکن است بخشی از آن و یا تمام هزینه را پرداخت نماید.

چنانچه قصد انجام جراحی رینوپلاستی را دارید باید بدانید که صفر تا صد هزینه‌ عمل رینوپلاستی (هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی و یا خصوصی) را خودتان باید پرداخت کنید.


حال اگر بیمار برای درمان مشکلات تنفسی که توسط پزشک تایید شده باشد، قصد انجام جراحی داشته باشد، شرکت بیمه بخشی از هزینه عمل بینی طبق وزارت بهداشت را که مرتبط با درمان این مشکلات را پرداخت می‌کند که میزان آن نیز برای بیمه‌های مختلف متفاوت است.

در ادامه به مواردی که می‌تواند شامل بیمه درمانی گردد، اشاره شده است:

   • انحراف بینی
   • پولیپ بینی
   • شکستگی استخوان بینی
   • بزرگی شاخک‌های بینی

جهت اطلاع از هزینه عمل زیبایی بینی سال ۱۴۰۲ با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

هزینه عمل بینی گوشتی در سال ۱۴۰۲: هزینه عمل بینی پهن و گوشتی

از آنجایی که یکی از خصوصیات بارز و خاص در بینی‌های گوشتی داشتن پوستی ضخیم می‌باشد، در نتیجه فرایند جراحی کمی پیچیده‌تر و حساس‌تر است. به همین دلیل مشخص شدن تغییرات اعمال شده بر روی بینی‌های گوشتی کمی دشوارتر بوده زیرا خطوط ریز و زاویه‌ها در زیر یک پوشش بسیار ضخیم به خوبی نشان داده نمی‌شود. به علاوه عمده بینی‌های گوشتی بافت غضروف ضعیفی دارند که حین عمل نیاز به تقویت دارد که این مسئله نیز بر افزایش قیمت عمل بینی گوشتی تاثیرگذار است.

از این رو به دلیل سختی این نوع از عمل معمولا قیمت نسبت به بینی‌های استخوانی کمی بیشتر است. برای اطلاع دقیق از هزینه عمل بینی پهن باید به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا پس از انجام معاینات لازم قیمت دقیق آن به شما اطلاع داده شود.

جهت اطلاع از هزینه عمل بینی در شهر خود و دریافت ویزیت اولیه رایگان با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

هزینه عمل بینی استخوانی: قیمت عمل بینی استخوانی سال ۱۴۰۲

هزینه عمل بینی استخوانی و یا قیمت عمل بینی قوزدار با توجه به شرایط مختلفی همچون داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و همچنین دیگر مشکلات تنفسی مشخص می‌شود.
در واقع می‌توان به این صورت بیان کرد که هزینه جراحی بینی طبیعی استخوانی که نیاز به اعمال تغییرات جزئی مانند برداشتن قوز و برآمدگی کوچک بر روی بینی دارد، نسبت به یک بینی استخوانی که از غضروف‌های بسیار محکم و نوک بینی گوشتی تشکیل شده است کمتر است.

برای اطلاع دقیق از هزینه عمل بینی استخوانی (غضروفی) باید به صورت حضوری به پزشک متخصص مراجعه نمایید تا پس از انجام معاینات لازم قیمت دقیق آن به شما اطلاع داده شود.

جهت اطلاع از قیمت عمل بینی سال ۱۴۰۲ با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

هزینه عمل بینی فانتزی سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

تقریبا بسیاری از خانم‌ها تمایل دارند تا بینی خود را به فرم بینی فانتزی و یا عروسکی عمل کنند، اما این سوال برای آن‌ها به وجود می‌آید که آیا قیمت عمل بینی فانتزی نسبت به سایر مدل‌ها بیشتر است؟

منظور از بینی‌های فانتزی مدلی است که در آن علاوه بر اینکه در حفظ تناسب، اندازه و شکل بینی با سایر اجزای صورت تلاش می‌شود، نوک بینی نسبت به حالت طبیعی آن کمی بالاتر است و قوس پشت بینی نیز کمی بیشتر می‌باشد.

اما هزینه عمل بینی عروسکی نیز به شرایط مختلفی بستگی دارد که در ابتدای مقاله به آن اشاره شد، در واقع هرچه پیچیدگی و مدت زمان جراحی بینی بیشتر باشد به طور قطع هزینه دریافتی برای آن نیز افزایش پیدا می‌کند. همچنین میزان هزینه دستمزد پزشک نیز یکی دیگر از عوامل موثر بر روی هزینه عمل بینی فانتزی می‌باشد.
در نتیجه برای اطلاع دقیق از قیمت این نوع عمل باید به صورت حضوری به بهترین پزشک متخصص در این زمینه مراجعه نمایید تا پس از انجام معاینات لازم هزینه نهایی به شما اطلاع گردد.

جهت دریافت قیمت  و همچنین دریافت وقت از بهترین سالن زیبایی با ما در ارتباط باشید

هزینه عمل بینی سه بعدی سال ۱۴۰۲

یکی از روش‌های جراحی زیبایی بینی استفاده از تکنیک طراحی سه بعدی است، به صورتی که با کمک نرم‌افزار و طراحی کامپیوتری چهره، نتیجه جراحی شبیه‌سازی می‌شود.


طراحی کامپیوتری بینی که قبل از عمل صورت می‌گیرد به بیماران تصویری از نتیجه جراحی را نشان می‌دهد که با اعمال تغییرات لازم بر روی بینی و میزان تناسب آن با سایر اجزای چهره به دست آمده است که در نهایت با استفاده از قالب‌های کنترلی در زمان جراحی بینی استفاده می‌گردد.


اما حال باید بدانید که هزینه عمل بینی سه بعدی نسبت به هزینه جراحی بینی معمولی بیشتر است به این دلیل که، برای طراحی سه بعدی و تصویرسازی چهره هزینه جداگانه از بیمار دریافت می‌شود.

جهت اطلاع از هزینه عمل بینی رینوپلاستی با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

شرایط پرداخت و هزینه عمل بینی اقساط در سال ۱۴۰۲

هزینه عمل بینی به مراتب نسبت به سایر جراحی‌های زیبایی معمولا بیشتر است، از این رو برخی از افراد شرایط پرداخت آن را به صورت یک جا ندارند. گاهی اوقات نیز به دلیل مبالغ بالای جراحی بینی این افراد از انجام آن صرف نظر می‌کنند.

با این اوصاف برخی از کلینیک‌ها و پزشکان هزینه عمل بینی اقساط را برای بیماران خود در نظر گرفته‌اند، تا افرادی که توانایی پرداخت این مبالغ را ندارند بتوانند با خیالی آسوده برای انجام جراحی بینی خود اقدام کنند.
البته این مسئله را باید در نظر داشته باشید که معمولا هزینه جراحی بینی قسطی نسبت به پرداخت نقدی آن در جراحی بیشتر است، که این مورد را نیز در سایر پرداختی‌های قسطی می‌توانید مشاهده کنید.

روش پرداخت اقساطی هزینه جراحی بینی به این صورت است که ابتدا متقاضی باید به پزشک متخصص و با تجربه که از روش پرداخت قسطی نیز استفاده می‌کند مراجعه نماید و پس از انجام معاینات لازم و بررسی‌های کامل برای جراحی بینی وقت بگیرد.
سپس پزشک و یا کلینیک مبلغی را به عنوان پیش پرداخت از شما دریافت می‌کند و مابقی هزینه را به صورت قسطی و در چند دوره تقسیم می‌نماید.

این نکته را باید در نظر داشته باشید که برخی از کلینیک‌ها برای پرداخت هزینه عمل بینی اقساطی از بیمار چک و یا سفته به عنوان ضمانت دریافت می‌کنند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از جراح مورد نظر خود و همچنین اطلاع از هزینه عمل بینی سال ۱۴۰۲، با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

هزینه عمل بینی ترمیمی سال ۱۴۰۲ چقدر است؟

گاهی اوقات برای بیمار این مسئله پیش می‌آید که از نتیجه جراحی بینی خود راضی نیست و یا اینکه مشکلات ساختاری همچون مشکلات تنفسی در حین جراحی برای وی رخ می‌دهد. در این زمان است که بیمار به انجام جراحی دوم نیاز دارد که به آن جراحی ترمیمی بینی می‌گویند.

معمولا هزینه عمل بینی ترمیمی نسبت به اولین عمل بیشتر است که این مسئله بنا به دلایل مختلفی می‌باشد. البته هزینه جراحی بینی ترمیمی نیز می‌تواند بر اساس فاکتورهای مختلفی افزایش و یا کاهش یابد که در ادامه به توضیح مختصری از آن پرداخته‌ایم.

جراحی ترمیم بینی اگر برای اصلاح و بهبود مشکلات مختصری در بینی باشد مانند برداشتن پره‌های بینی و یا گذاشتن غضروف و یا حتی مواردی که می‌توان آن را در مطب و به صورت سرپایی انجام داد، هزینه آن به طور قطع کمتر می‌باشد.
اما اگر برای رفع مشکلات بعد از اولین عمل، نیاز به جراحی بینی باشد، در این مواقع باید هزینه بالاتری را برای انجام این کار پرداخت کرد.

توجه به این نکته ضروری است که، در عمل دوم و یا همان عمل ترمیم بینی به دلیل کاهش استحکام غضروف‌ها و نیاز به پیوند بافت به بینی معمولا هزینه بیشتری نسبت به عمل اول دارد.

هزینه عمل انحراف بینی سال ۱۴۰۲: قیمت عمل پولیپ بینی

عمل انحراف بینی و یا سپتوپلاستی یک روش جراحی موثر با هدف صاف کردن و اصلاح انحراف در تیغه بینی می‌باشد. در واقع این نوع از عمل را می‌توان به عنوان جراحی درمانی در نظر گرفت که در کنار عمل زیبایی بینی و یا رینوپلاستی نیز قابل انجام است.
عمل انحراف بینی باعث می‌شود تا مسیر جریان هوا در بینی و تنفس کاملا بهبود پیدا کند و در کنار آن اگر عدم قرینه بودن اصلاح شود و استخوان و غضروف اضافه در بینی نیز برداشته گردد باعث می‌شود تا به بینی و در نهایت چهره‌ای زیباتر دست پیدا کنید.

در واقع در جراحی انحراف بینی با ایجاد برش، جابه جایی مجدد، جایگزینی غضروف و یا استخوان، کج بودن بینی به طور کامل برطرف می‌گردد. البته باید در نظر داشته باشید که برای رسیدن به نتیجه ایده‌آل و مطلوب از این جراحی بایستی به بهترین متخصص در این زمینه مراجعه نمایید تا از تجربه کافی در این زمینه برخوردار باشد.

اما در خصوص هزینه عمل پولیپ بینی تنها با معاینه توسط پزشک متخصص این مبلغ تعیین می‌گردد، زیرا قیمت عمل انحراف بینی و یا حتی قیمت عمل پولیپ بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد، که در زیر بخشی از آن را بیان کرده‌ایم:

   • آیا عمل انحراف بینی همراه با عمل رینوپلاستی صورت می‌گیرد؟
   • آیا در زمان جراحی انحراف بینی نیاز به انجام جراحی پولیپ بینی هم هست؟
   • مدل بینی بیمار از نوع گوشتی است و یا استخوانی؟
   • آیا جراحی سینوس هم باید در زمان عمل انجام شود؟

این مسئله را نیز باید بدانید که، از آنجایی که جراحی انحراف بینی نوعی از عمل درمانی محسوب می‌شود، بخشی از هزینه آن با تایید پزشک ممکن است توسط شرکت‌های بیمه پرداخت گردد.


جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد هزینه عمل بینی بروز، با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

جراحی بینی با قیمت ۴ میلیون در تهران

بسیاری از کاربران از ما سوال می‌کنند که آیا انجام جراحی بینی با قیمت ۴ میلیون تومان امکان پذیر است؟ آیا انجام می‌شود؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که امکان ندارد پزشکی که سابقه کار خوبی دارد و در کلینیک معتبری عمل می‌کند، حاضر شود با چنین قیمت‌هایی، جراحی زیبایی بینی انجام دهد. اما شاید در بیمارستان‌های دولتی بتوان توسط رزیدنت‌ها، با چنین مبلغی عمل انجام داد.

جراحی بینی با قیمت ۴ میلیون در تهران و یا کمتر از آن در بیشتر موارد به جراحی ترمیمی منجر می‌شود.

هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی

قیمت عمل بینی در بیمارستان دولتی نسبت به کلینیک‌های خصوصی کمتر است شما باید بدانید که محل جراحی پزشک شما بیمارستان می‌باشد یا کلینیک خصوصی؟ انتخاب بهترین دکتر جراح بینی در تهران با قیمت مناسب با مشاورین پزشک ۲۴ میسر شده است و شما می‌توانید از طریق لینک زیر به راحتی با کارشناسان ما ارتباط برقرار کنید و عمل بینی را با قیمت مناسب انجام دهید.

برای اطلاع از هزینه عمل بینی و دریافت مشاوره رایگان با مشاورین پزشک ۲۴ در ارتباط باشید:

مقایسه هزینه جراحی زیبایی بینی در ایران و سایر کشورها

همانطور که می‌دانید عمل بینی علاوه بر ایران در سایر کشورهای جهان نیز محبوبیت بالایی دارد. اما نکته جالب توجه اینجاست که هزینه عمل بینی در بقیه کشورهای جهان از جمله آمریکا و کشورهای اروپایی خیلی بیشتر از هزینه عمل بینی در ایران است. با توجه به اختلاف قیمت ریال و دلار، هزینه عمل بینی در آمریکا حدود ۹۰% از ایران بیشتر است. همچنین به طور مشابه هزینه عمل بینی در اروپا حدود ۷۰% و در سایر کشورهای آسیایی مانند ترکیه حدود ۳۰% از ایران بیشتر است. همین مسئله باعث شده متقاضیان عمل بینی از قاره آمریکا و اروپا برای انجام عمل بینی به ایران سفر کنند.

سوالات متداول

۱هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ چقدر افزایش دارد؟

افزایش هزینه عمل بینی ۱۴۰۲ بستگی به میزان افزایش دستمزد جراح و همینطور افزایش هزینه بیمارستان و کلینیک دارد، برای اطلاع از میزان دقیق افزایش هزینه جراحی بینی در سال آینده باید ابتدا جراح بینی مد نظر خود را مشخص کنید.

۲هزینه جراحی بینی در بیمارستان میلاد و هزینه عمل بینی در بیمارستان رازی چقدر است؟

هزینه عمل بینی در بیمارستان میلاد، رازی و یا هر بیمارستان دیگر بسته به میزان دستمزد جراح انتخابی شما دارد . پس از انتخاب جراح خود ابتدا باید مطمئن شوید که ایشان در بیمارستان مدنظر شما جراحی انجام می‌دهند یا خیر؟

۳چرا هزینه جراحی بینی در شهرهای مختلف متفاوت است؟

همانطور که پیش‌تر نیز گفته شد هزینه دستمزد جراحان مختلف بر اساس سابقه کار و میزان تجربه آن‌ها باهم متفاوت است. همچنین باید توجه داشته باشید که هزینه کلینیک‌ و بیمارستان‌ در شهرهای مختلف نیز با توجه به میزان امکانات و تجهیزاتی که دارند تفاوت دارد. معمولا هزینه جراحی در کلانشهرهایی مانند تهران، مشهد، شیراز و … از سایر شهرها بیشتر است. چنانچه نیاز به اطلاعات دقیق در مورد هزینه عمل بینی در شهر محل سکونت خود دارید می‌توانید با مشاورین پزشک ۲۴ تماس بگیرید و از مشاوره رایگان عمل بینی بهره ببرید.

۴قیمت عمل بینی لیزری چقدر است؟معمولا اولین نکته ای که ذهن فردی که تصمیم به انجام جراحی بینی را درگیر می کند هزینه جراحی زیبایی بینی است. قطعا شما نیز هزینه های بسیار بالا و پایین جراحی را شنیده اید. سوال اینجاست که چه فاکتورهایی بر هزینه عمل بینی تاثیر می گذارد؟

در سال ۹۹ ممکن است شما جراحی را سراغ داشته باشید که با ۳ میلیون بینی را جراحی می کند و یا جراحی که ۲۵ میلیون هزینه برای عمل بینی در نظر می گیرد. اما سوال اینجاست چه هزینه ای معقول است؟

برای برخی افراد هزینه جراحی بینی بسیار بالا و چشمگیر است و می خواهند با کمترین مبالغ جراحی بینی انجام دهند. اما از آنجایی که بینی در ظاهر فرد بسیار موثر است توصیه می شود نهایت دقت در انجام این عمل و انتخاب جراح صورت گیرد.

عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی بینی

عوامل مختلفی بر این قیمت گذاری عمل بینی تاثیر می گذارد که به شرح زیر است:

# تجربه جراح

با توجه به تجربه و مهارت جراح و سابقه کاری او هزینه ها متفاوت است زیرا جراحی که چندین سال عمل بینی انجام داده است با چالش های هنگام عمل آشنایی کامل دارد و قطعا هزینه ی بیشتری دریافت می کند.

# نوع بینی

بینی افراد سهم به سزایی در تعیین قیمت جراحی بینی دارد. افرادی که بینی گوشتی یا غضروفی دارند معمولا هزینه بیشتری برای عمل بینی پرداخت می کنند.  اما هزینه جراحی بینی استخوانی معمولا کمی کمتر است. همچنین عمل ترمیمی بینی اگر توسط جراح دیگری(به غیر از جراح اول) انجام شود معمولا هزینه بیشتری از عمل اول دارد.

# منطقه جغرافیایی

مانند خدمات دیگر هزینه جراحی بینی نیز با توجه به منطقه ی جغرافیایی متفاوت است. به طور مثال هزینه عمل بینی در تهران با شهرستان های کوچک قابل مقایسه نیست. البته این نکته حائز اهمیت است که جراحان بینی خوب به علت امکانات شهرهای بزرگ در این شهرها اسکان دارند.

آیا عمل بینی ارزان ارزشش را دارد؟

همانطور که گفته شد عمل بینی با ۳ میلیون نیز انجام می شود اما این عمل توسط چه جراحانی انجام می شود؟ عمل بینی ارزان می تواند عوامل مختلفی داشته باشد. رزیدنت هایی که به تازگی شروع به جراحی بینی کرده اند به منظور کسب تجربه، عمل بینی را با هزینه های بسیار کم در بیمارستان ها انجام می دهند. اما نکته قابل توجه اینکه قطعا چنین افرادی تجربه مواجهه با چالش های حین عمل را ندارند و بینی های مشابه بینی فرد را جراحی نکرده اند لذا انجام عمل توسط چنین افراد می تواند ریسک بالایی داشته باشد.

یکی دیگر از عوامل عمل بینی ارزان، انجام عمل های متعدد جراح در یک روز است. برخی از جراحان زیبایی عمل های بینی زیادی در یک روز انجام می دهند که این منجر به کاهش نرخ این جراحان می باشد که قطعا دقت و تمرکز در جراحی با این کار کاهش می یابد.

هزینه جراحی زیبایی بینی استخوانی

با توجه به نوع بینی،  پوست بینی ، داشتن و یا نداشتن پولیپ بینی و دیگر مشکلات تنفسی به طور دقیق نمی توان بیان کرد هزینه   ( پوست نازک ولی غضروفها محکم )  چقدر است. قطعا یک بینی که فقط غوز و برآمدگی جزئی دارد ، نسبت به یک بینی استخوانی با غضروف های محکم و نوک گوشتی هزینه کمتری دارد. هزینه های معقول در سال ۹۹ با توجه به گفته ها حدود ۱۴ میلیون است.

هزینه جراحی زیبایی بینی گوشتی

در بینی های گوشتی با پوست ضخیم فرآیند جراحی کمی پیچیده تر و حساس تر می شود. مشخص شدن تغییرات بینی در بینی های گوشتی بسیار مشکل است زیرا خطوط تیز و زاویه ها در زیر یک پوشش ضخیم به خوبی نمایان نمی شود. لذا به دلیل سختی این نوع عمل بینی معمولا هزینه آن از جراحی بینی استخوانی بالاتر است. هزینه جراحی بینی گوشتی در سال ۹۹ حدود ۱۵ میلیون  است اما باز هم باید گفت قیمت های پایین تر و بالاتر از این نیز ممکن است وجود داشته باشد.

هزینه جراحی زیبایی بینی با لیزر

لیزر در زمینه های مختلف پزشکی استفاده های زیادی دارد اما در عمل بینی استفاده از لیزر معنی ندارد. استفاده از لیزر در برداشتن قوز بینی و یا انحراف بینی و حتی هیچ جایگاهی ندارد و جنبه تیلیغاتی دارد. پس حتی نمی توان هزینه ای نیز برای این نوع عمل در نظر گرفت.

هزینه جراحی زیبایی بینی ترمیمی

برخی از افراد بعد از اولین عمل زیبایی بینی از مشکلات تنفسی و یا ظاهر بینی خود راضی نیستند و تصمیم به جراحی مجدد بینی یا عمل ترمیمی می گیرند. فرد کاندید جراحی بینی باید در سلامت کامل روانی باشد زیرا برخی افراد به دلیل وسواس های فکری تصمیم به جراحی مجدد می گیرند. روند این جراحی از جراحی اولیه سخت تر است و به همین دلیل هزینه ی بالاتری نیز دارد.

عمل ترمیمی انواع مختلفی دارد که می تواند از یک جراحی ساده برای حذف استخوان اضافه تا تغییرات اساسی در ظاهر بینی فرد باشد. در بینی هایی که فوق العاده کوچک شده اند و یا دفورمیتی شدید دارند نیاز به پیوند غضروف گوش یا دنده وجود دارد که قطعا هزینه های بالاتری نسبت به دیگر جراحی ها دارد.

پرداخت هزینه عمل بینی توسط بیمه

شرکت های بیمه به ندرت هزینه جراحی بینی را پرداخت می کنند. انجام جراحی بینی صرفا به دلیل زیبایی، به هیچ وجه تحت پوشش بیمه های طرف قرارداد نیست. پس اگر قصد انجام عمل زیبایی برای زیباتر شدن و بالا بردن هارمونی چهره خود دارید باید صفر تا صد هزینه را خودتان پرداخت کنید.

برخی از شرکت های بیمه بخشی از هزینه های عمل بینی به دلیل انحراف یا شکستگی و مشکلات تنفسی را پرداخت می کنند، اما ثابت کردن این عوامل به شرکت های بیمه سخت و گاهی غیر ممکن است.

هزینه قبل و بعد عمل بینی

قبل از عمل بینی

قبل از انجام عمل بینی هزینه هایی که نیاز است بپردازید به شرح زیر است:

۱) هزینه ( برخی از پزشکان برای مشاوره ویزیت دریافت می کنند.)

۲) آزمایش خون

۳) عکس آتلیه ( برخی پزشکان در مطب از متقاضی عکس می گیرند و دیگر نیازی به این هزینه نیست)

۴) سی تی اسکن (در صورت انحراف بینی و مشکلات دیگر)

بعد از عمل بینی

بعد از عمل بینی دیگر هزینه ای وجود ندارد مگر اینکه پزشک هزینه جداگانه برای ویزیت و تعویض چسب دریافت کند.

بی هوشی

برخی افراد تصور می کنند بی حسی موضعی برای عمل بینی بهتر از بی هوشی عمومی است. اما نتایج تحقیقات نشان داده است این تصور اشتباه است. با توجه به اینکه جراحی بینی جز عمل های کم تهاجم تر نسبت به دیگر جراحی هاست، لذا با دوز کافی بیهوشی می توان یک بی هوشی مطلوب در طی عمل داشت. در بیهوشی کامل بیمار هیچگونه دردی در هنگام عمل احساس نمی کند و با بی حرکت بودن بیمار جراح بیشترین تسلط را بر روی بینی فرد دارد.

بزرگترین نگرانی افراد برای بیهوشی عمومی حالت ناخوشایند بعد از بیهوشی مانند حالت تهوع و استفراغ است. با ترکیب داروهای بیهوشی با داروی تهوع و سرگیجه می توان این نگرانی را به حداقل رساند. اما در بی حسی موضعی  تهوع و استفراغ در طول عمل می تواند سطح فشار خون را بالا برده و موجب کبودی، تورم و خونریزی بیشتر شود.

افرادی که برای جراحی ترمیمی از بیهوشی عمومی استفاده می کنند و در عمل اول از بی حسی موضعی استفاده کرده اند، بی هوشی را راحت تر و با عوارض کمتر توصیف می کنند. از لحاظ تکنیکی نیز بی هوشی عمومی به دلیل خونریزی کمتر و عدم حرکت بیمار بهترین گزینه است. به همین دلیل جراحان، عموما بیشتر این روش را انتخاب می کنند.

نتیجه گیری

 

طبق نظر جراحان متبحر و متخصص اگرچه امروزه لیزر کاربردهای درمانی زیادی دارد اما توانایی ایجاد تغییر در ساختار و فرم بینی را ندارد. بنابراین شاید تنها استفاده‌ای که از لیزر بتوان کرد برای ایجاد برش حین جراحی است.

۵جراحی بینی با ۱۰ میلیون امکان دارد؟

هزینه ی عمل بینی با توجه به نوع بینی و میزان پیچیدگی جراحی مشخص می‌شود که هزینه آزمایشات قبل و بعد و محل جراحی نیز روی قیمت تاثیر مستقیم دارد. به طور کلی به تبلیغات عمل بینی با قیمت‌های پایین توجه نکنید زیرا انجام جراحی بینی به طور صحیح اهمیت ویژه‌ای دارد و در گرفتن نتیجه مطلوب نهایی موثر است.


منابع: , ,

اگر قصد عمل زیبایی بینی را دارید، احتمالا اولین سوال شما این است که هزینه عمل بینی چقدر است؟ جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی جز عمل‌های زیبایی پرطرف‌دار و محبوب است. این جراحی با تکنیک‌های مختلفی انجام می‌شود. به همین دلیل قیمت آن متفاوت است. عوامل مختلفی روی هزینه عمل بینی تاثیر می‌گذارند. میزان مهارت جراح و نوع مشکل بینی در قیمت نهایی تاثیر زیادی دارد.

در این مطلب همراه ما باشید تا هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ را ذکر کنیم. همچنین هزینه این جراحی را در تهران و شهرهای دیگر برای شما عنوان می‌کنیم. قیمت عمل بینی گوشتی با استخوانی متفاوت است. همچنین اگر بخواهید عمل بینی فانتزی انجام دهید، قیمت تغییر می‌کند. جراحی انحراف بینی جز عمل‌های مشکل بوده و قیمت بیشتری دارد. در ادامه قیمت تمامی این جراحی‌ها را آورده‌ایم.

هزینه عمل بینی یا رینوپلاستی در ۱۴۰۲

برای رفع عیوب بینی و زیبایی بیشتر انجام می‌شود. گاهی هم این عمل جنبه زیبایی نداشته و برای درمان مشکلی خاص مانند بهبود تنفس باید جراحی انجام شود. جراحی بینی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دارد. اگر بینی شما در اثر آسیب دچار شکستگی شده است یا فرم آن را دوست ندارید، می‌توانید این عمل زیبایی را انجام دهید. اما مهم‌ترین مسئله بعد از انتخاب جراح حرفه‌ای، قیمت عمل بینی است. قیمت این جراحی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. پزشک باتوجه‌به میزان تجربه و محل کلینیک قیمت را تعیین می‌کند. در ادامه قیمت عمل بینی در سال ۱۴۰۲ را ذکر می‌کنیم. برای اطلاع از قیمت دقیق جراحی بینی بهتر است با یا مشورت کنید.

عوامل موثر در قیمت عمل بینی

برای عمل بینی نمی‌توان قیمت مشخصی اعلام کرد. زیرا این جراحی به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. برخی افراد برای کاهش هزینه‌ها به دنبال ارزان‌ترین جراح‌ها هستند. اما بینی تاثیر زیادی روی چهره داشته و نباید چنین ریسکی کرد. عوامل موثر در قیمت این جراحی شامل موارد زیر می‌شود.

۱. تجربه جراح

بدون شک هرچه تجربه و مهارت جراح بالاتر باشد، با چالش‌های جراحی بیشتر آشنا است و احتمال بروز مشکلات در طول عمل کاهش پیدا می‌کند. همچنین جراح باتجربه راحت‌تر می‌تواند فرم بینی مناسب چهره شما را پیدا کند. به همین دلیل پزشکان باتجربه دستمزد بیشتری نسبت به پزشکان تازه‌کار دریافت می‌کنند.

۲. نوع فرم بینی

مدل بینی در قیمت عمل تاثیر زیادی دارد. معمولا هزینه عمل بینی گوشتی نسبت به بینی استخوانی بیشتر است. زیرا فرم‌دادن به این نوع بینی سخت‌تر است. اگر مشکلی مانند انحراف بینی داشته باشید، عمل سخت‌تر بوده و هزینه آن بیشتر می‌شود. همچنین قیمت عمل بینی ترمیمی (درصورتی‌که جراح دیگری عمل اول را انجام داده باشد.) بالاتر از هزینه عمل بینی برای بار اول است.

۳. مقدار تغییر در بینی

میزان تغییرات بینی تاثیر زیادی در هزینه دارد. به‌عنوان‌مثال ممکن است شخصی فقط نیاز به رفع قوز بینی داشته باشد. اما برای شخصی دیگر باید اندازه کل بینی تغییر کند. پزشک باتوجه‌به مقدار تغییرات و مدت‌زمان جراحی هزینه را به شما اعلام می‌کند.

۴. منطقه و شهر مطب پزشک

منطقه جغرافیایی و شهر تاثیر زیادی در قیمت عمل بینی دارد. عمل بینی در تهران نسبت به شهرهای دیگر بالاتر است. همچنین هزینه این جراحی در شهرهای کوچک نسبت به شهرهای بزرگ پایین‌تر است. البته لازم به ذکر است که در شهرهای بزرگی مانند تهران امکانات جراحی بیشتر بوده و به جراحان مجرب بیشتر در این مناطق فعالیت دارند.

۵. هزینه های جانبی

علاوه بر هزینه جراحی بینی، باید به هزینه‌های جانبی هم توجه داشته باشید. برخی پزشکان برای جلسه مشاوره نیز ویزیت دریافت می‌کنند. اما برخی دیگر مشاوره را رایگان انجام می‌دهند. هزینه آزمایش‌های قبل عمل مانند آزمایش خون و نوار قلب را نیز باید لحاظ کرد. قبل از عمل باید عکاسی از بینی هم انجام شود. پزشک با استفاده از عکس آتلیه‌ای مشکلات بینی را بهتر تشخیص می‌دهد. اگر سی‌تی‌اسکن هم تجویز شود، هزینه‌های قبل از عمل بیشتر خواهد شد.

می‌خوای بینی‌ات رو عمل کنی؟

برای پیدا کردن بهترین دکتر عمل بینی همین الان مشاوره بگیر

هزینه عمل بینی ۱۴۰۲ در تهران و شهرهای دیگر

معمولا قیمت عمل بینی در تهران نسبت به شهرهای دیگر به‌خصوص شهرستان‌های کوچک بالاتر است. پزشکانی که مهارت و تجربه بالاتری دارند، نسبت به جراحان تازه‌کار قیمت بالاتری تعیین می‌کنند. به طور میانگین قیمت عمل بینی در تهران از ۱۴ میلیون تومان شروع شده و ممکن است تا ۶۰ میلیون تومان هم برسد.

هزینه عمل بینی در شهرهای بزرگ مانند شیراز معمولا با تهران تفاوت زیادی ندارد. اما در برخی شهرهای کوچک ممکن است قیمت این جراحی از ۱۰ میلیون تومان هم شروع شود. بهتر است برای اطلاع از قیمت دقیق جراحی بینی در شهر خود با متخصص گوش و حلق و بینی یا جراح پلاستیک در شهر خود مشاوره داشته باشید. شما می‌توانید از طریق سایت دکترتو یا متخصص گوش و حلق و بینی را انتخاب کنید و سوالات خود را از پزشک بپرسید.

معمولا قیمت بیشتر عمل های بینی در تهران و شهرهای بزرگ حدود ۱۵ تا ۲۵ میلیون تومان است. در جدول زیر می‌توانید قیمت انواع جراحی بینی در سال ۱۴۰۲ را مشاهده کنید.

نوع عمل بینی قیمت به تومان
عمل بینی استخوانی شروع قیمت از ۱۵ میلیون تومان
عمل بینی گوشتی شروع قیمت از ۱۶ میلیون تومان
عمل انحراف بینی شروع قیمت از ۱۵ میلیون تومان
عمل بینی ترمیمی شروع قیمت از ۲۲ میلیون تومان

هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲

هزینه های جانبی عمل بینی در سال ۱۴۰۲

علاوه بر هزینه عمل بینی باید به هزینه‌های جانبی آن نیز توجه داشته باشید. در جدول زیر می‌توانید قیمت موارد جانبی عمل را مشاهده کنید.

هزینه‌های جانبی عمل بینی قیمت به تومان
آزمایش‌های قبل از جراحی از ۱۵۰ تا ۸۰۰ هزار تومان
ویزیت پزشک از ۵۰ تا ۱۸۰ هزار تومان
داروها و چسب بینی از ۱۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان
عکس قبل عمل حدود ۲۵۰ هزار تومان

هزینه‌های جانبی عمل بینی در سال ۱۴۰۲

هزینه عمل بینی گوشتی در سال ۱۴۰۲

بینی گوشتی پوست ضخیم‌تری داشته و به همین دلیل جراحی سخت‌تر است. فرم‌دادن به بینی با وجود پوست ضخیم چالش‌های زیادی داشته و باید جراح تجربه کافی در این زمینه داشته باشد. به طور میانگین قیمت عمل بینی گوشتی در سال ۱۴۰۲ حدود ۲۰ میلیون تومان می‌شود.

به طور میانگین قیمت عمل بینی گوشتی در سال ۱۴۰۲ حدود ۲۰ میلیون تومان می‌شود.

هزینه عمل بینی استخوانی در سال ۱۴۰۲

عمل بینی استخوانی نسبت به بینی گوشتی چالش‌های کمتری دارد. اگر شخص مشکلاتی مانند پولیپ بینی یا مشکلات تنفسی نداشته باشد، عمل بینی راحت بوده و در زمان کوتاهی انجام می‌شود. درصورتی‌که مشکل بینی شما فقط قوز کوچک یا برآمدگی جزئی روی بینی باشد، هزینه آن پایین‌تر است. اما اگر نوک بینی گوشتی باشد و نیاز به تغییرات زیادی داشته باشید، هزینه عمل بالا می‌رود. به طور میانگین قیمت عمل بینی استخوانی در سال ۱۴۰۲ حدود ۱۸ میلیون تومان می‌شود.

به طور میانگین قیمت عمل بینی استخوانی در سال ۱۴۰۲ حدود ۱۸ میلیون تومان می‌شود.

هزینه عمل انحراف بینی در سال ۱۴۰۲

عمل یا سیتوپلاستی در واقع یک روش درمانی است. در این عمل تیغه بینی صاف و اصلاح می‌شود تا مسیر تنفس باز شود. جراح استخوان و غضروف اضافی را برداشته و به قرینه شدن بینی کمک می‌کند. معمولا این جراحی همراه با جراحی زیبایی انجام شده و به همین دلیل قیمت آن بیشتر می‌شود. برای انجام جراحی انحراف بینی باید به متخصص حرفه‌ای و باتجربه مراجعه کنید. به طور میانگین قیمت عمل انحراف بینی در سال ۱۴۰۲ از ۱۵ میلیون تومان شروع می‌شود. البته ازآنجایی‌که این عمل معمولا با جراحی زیبایی انجام می‌شود، باید هزینه آن را حدود ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان در نظر بگیرید.

هزینه عمل بینی فانتزی در سال ۱۴۰۲

برخی افراد به‌ویژه خانم‌ها تمایل دارند که بینی فانتزی یا عروسکی داشته باشند. در این حالت قوس بینی بیشتر شده و نسبت به حالت طبیعی به سمت بالا است. هزینه عمل بینی فانتزی به مدل بینی و میزان تغییرات بستگی دارد. اگر بینی شما کوچک و استخوانی باشد، هزینه عمل کمتر است. اما درصورتی‌که بینی گوشتی داشته باشید و نیاز به کوچک‌کردن بینی باشد، مدت‌زمان عمل بیشتر شده و هزینه آن افزایش پیدا می‌کند.

قیمت عمل بینی سه بعدی در سال ۱۴۰۲

در این حالت با طراحی سه‌بعدی و به کمک نرم‌افزارهای کامپیوتری تصویری از چهره بعد از عمل تهیه می‌شود. در نتیجه راحت‌تر می‌توان برای جراحی تصمیم گرفت. هزینه عمل بینی سه‌بعدی نسبت به حالت عادی بیشتر است. زیرا طراحی سه‌بعدی هزینه جداگانه دارد.

قیمت عمل بینی ترمیمی در سال ۱۴۰۲

برخی افراد به دلایل مختلفی نیاز دارند تا مجدد عمل بینی انجام دهند. گاهی دلیل آن زیبایی بینی بوده و گاهی در عمل اول مشکلات تنفسی ایجاد می‌شود. عمل بینی ترمیمی یا روتوش بینی نیاز به زمان بیشتری داشته و چالش‌های آن بیشتر است. در این جراحی نیاز به گرافت یا تکه غضروف است. به همین دلیل هزینه‌ها بیشتر می‌شود. اگر جراح دیگری عمل دوم را انجام دهد، معمولا قیمت عمل بیشتر می‌شود. به طور میانگین هزینه عمل بینی ترمیمی حدود ۱٫۵ تا ۲ برابر قیمت عمل بینی اولیه است. قیمت این عمل را باید حداقل ۲۲ میلیون تومان در نظر بگیرید.

برای برآورد قیمت عمل بینی همین الان مشاوره بگیر

قیمت عمل بینی ۱۴۰۲ در بیمارستان دولتی و خصوصی

هزینه عمل بینی در بیمارستان دولتی نسبت به کلینیک‌های خصوصی پایین‌تر است. در جلسه مشاوره حتما از پزشک خود سوال کنید که عمل در کدام محل انجام می‌شود. البته این مورد را در نظر داشته باشید که معمولا در کلینیک‌های خصوصی روند کار سریع‌تر پیش رفته و معطلی برای عمل کمتر است.

آیا بیمه هزینه های عمل بینی را پوشش می دهد؟

عمل بینی نوعی جراحی زیبایی بوده و بیمه هزینه‌های آن را پوشش نمی‌دهد. به همین دلیل باید تمامی هزینه‌های جراحی و هزینه‌های اضافی را خودتان پرداخت کنید. اما اگر هدف از عمل بینی، زیبایی نبوده و برای رفع مشکلات خاص مجبور به جراحی هستید، با ارائه مدارک مقداری از هزینه توسط بیمه پرداخت می‌شود.

معمولا برای رفع مشکلاتی مانند انحراف بینی، پولیپ بینی، یا بزرگی شاخک‌های بینی می‌توان از خدمات بیمه استفاده کرد.

عمل بینی نوعی جراحی زیبایی بوده و بیمه هزینه‌های آن را پوشش نمی‌دهد

قیمت عمل بینی در سال ۱۴۰۲ چقدر افزایش داشته است؟

هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ نسبت به سال قبل حدود ۲۵٪ تا ۵۰٪ افزایش داشته است. میزان افزایش قیمت به نوع جراحی، منطقه جغرافیایی و تجربه جراح بستگی دارد.

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به پزشک

در این مطلب به طور میانگین هزینه عمل بینی در سال ۱۴۰۲ را ذکر کردیم. بهتر است برای اطلاع از قیمت دقیق با دکتر گوش و حلق و بینی یا مشاوره داشته باشید. پزشک پس از معاینه بینی شما و تشخیص مشکلات بینی، قیمت دقیق را به شما اعلام می‌کند. به‌هیچ‌وجه به دنبال ارزان‌ترین پزشک برای جراحی بینی نباشید. زیرا ممکن است مشکلات جبران‌ناپذیری ایجاد شود.

شما می‌توانید برای یا جراح پلاستیک و زیبایی از طریق دکترتو اقدام کنید. در دکترتو امکان ارتباط با بهترین پزشکان در سراسر ایران وجود دارد. علاوه بر تعیین وقت حضوری، امکان و جراح پلاستیک است.

دکترتو مراقب زیبایی شماست!

 

دکمه بازگشت به بالا