اقتصادی

مصرف بنزین دوباره رکورد زد

به گزارش خبرگزاری شیمیشی،با رسیدن به ایام پایانی سال و شروع سفرهای جاده‌ای، مصرف بنزین در کشور به‌شدت افزایش یافته و طبق آمارهای شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، در روز گذشته مصرف روزانه بنزین به ۱۴۰ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر رسیده است.

این رقم رکورد جدیدی در مصرف بنزین ماه پایانی سال محسوب می‌شود به‌طوری که نسبت به روز مشابه سال گذشته که مصرف بنزین ۱۳۷ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر بود، رشدی حدودا ۳ میلیون لیتری داشته و همچنین نسبت به بیشترین میزان مصرف بنزین در اسفند ماه تا پیش از روز ۲۸ اسفند که ۱۳۳ میلیون لیتر بوده نیز رشدی بیش از ۷ میلیون لیتری را نشان می‌دهد.

به نقل از شیمیشی، پانزدهم اسفند ماه بود که فضل‌اله اکبری، معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از پیش‌بینی افزایش مصرف بنزین در ایام نوروز به ۱۵۰ میلیون لیتر خبر داد و گفته بود: “سال گذشته میانگین توزیع روزانه بنزین (در ایام نوروز) ۱۴۴ میلیون لیتر بوده که پیش‌بینی می‌شود در این ایام به ۱۵۰میلیون لیتر برسد.”

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا