اقتصادی

ماموریت رئیسی به وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان برنامه

رئیس دولت سیزدهم وزیر آموزش و پرورش را موظف کرد گزارشی برای اطلاع و اطمینان خانواده ها از وضعیت تحصیلی و نمرات دانش آموزان ارائه کند.

به گزارش شیمیشی، سیدابراهیم رییسی عصر امروز یکشنبه 3 دی ماه 1402 در جلسه شورای دولت با تاکید بر اعتماد خانواده ها به کیفیت مراکز علمی و اطمینان خاطر از وضعیت آموزش و پرورش، وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش موظف شد هیئت رضا مراد صحرایی جهت اطلاع و اطمینان خاطر خانواده ها از وضعیت تحصیلی و نمرات دانش آموزان گزارشی ارائه کنید.

مسئولیت داود به عنوان رئیس سازمان برنامه و بودجه برای رفع نیازهای وزارت جهاد کشاورزی برای برخورد با عقاب ها از دیگر دستورات رئیس کمیته کار در جلسه امروز بود.

پیش از سخنان رئیسی، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در گزارشی از برپایی نمایشگاه سلامت علم بنیان از حضور 22 شرکت علمی در این نمایشگاه خبر داد. محصولاتی از جمله دارو و تجهیزات پزشکی رونمایی شد.

روح الله دهقانی فیروزآبادی، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن تشریح جزئیات این نمایشگاه، گفت: در این نمایشگاه 22 نوع دارو و ملزومات پزشکی وجود دارد که فناوری تولید بسیار بالایی دارند.

معاون رئیس جمهور در حوزه علمی و فناوری نیز گزارشی از رشد چشمگیر فروش محصولات علمی پایه در کشور ارائه کرد و گفت: در سال 1401 فروش محصولات نانو در کشور 30 ​​میلیون دلار و 70 میلیون دلار بوده است. دلار از صادرات در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی، حمل و نقل و ساخت و ساز به درآمد کشور تبدیل شده و بیش از 80 درصد صادرات به کشورهای عراق، افغانستان، روسیه، ترکیه و گرجستان را به خود اختصاص داده است.

رئیس هیأت اجرایی با آگاهی از گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری این موفقیت ها و اخبار آن را با امید فراوان در جامعه اعلام کرد.

سید احسان خاندوسی وزیر امور اقتصادی و دارایی در واکنش به اظهارات اخیر یکی از مقامات دولت سابق در خصوص وضعیت توسعه اقتصادی به گزارش یک ماه و نیم پیش بانک جهانی اشاره کرد و گفت: : بر اساس این گزارش، دهه 1390 در ایران از نظر اقتصادی گم شده است که متوسط ​​درآمد هر نفر در این دهه تنها 0.6 درصد بوده است.

رئیسی در ابتدای این جلسه ضمن تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رجب به اعضای دولت گفت: بدانید هر کاری که برای رفع مشکلات مردم و بازکردن گره های زندگی آنها انجام می دهیم، زمینه عبادت است و اگر موضوع رضایت خداوند است، ارزشمند خواهد بود.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا