استان ها

ماده جدید برای ترک سیگار تأیید علمی گرفت

آنا گزارش می دهد؛

ماده جدید ترک سیگار تأیید علمی دریافت کرد

دانشمندان ادعا می کنند که سیتیزین می تواند یک داروی جایگزین برای ترک سیگار باشد.

به گزارش خبر خبرگزاری آنا، از مقاله مهندسی جالب دانشمندان ادعا می کنند که سیتیزین می تواند یک داروی جایگزین برای ترک سیگار باشد.

هنگامی که افراد تصمیم به ترک سیگار می گیرند، ممکن است علائم ترک مانند تحریک پذیری، هوس، مشکل در تمرکز و نوسانات خلقی را تجربه کنند. این علائم در درجه اول به دلیل کاهش ناگهانی سطح نیکوتین است.

برای کاهش این علائم، افراد سیگاری اغلب از چسب های نیکوتینی به عنوان نوعی درمان جایگزین نیکوتین (NRT) برای کمک به آنها استفاده می کنند. دانشمندان ادعا می کنند که سیتیزین می تواند جایگزین مناسبی باشد.

سیتیزین، یک داروی گران قیمت ترک سیگار که از دهه 1960 در اروپای شرقی استفاده شده است، احتمال ترک سیگار را در مقایسه با داروهای جایگزین به طور قابل توجهی دو برابر می کند.

این یافته نشان می دهد که سیتیزین ممکن است بهتر از NRT باشد. باید گفت که سیتیزین مشخصات ایمنی مطلوب را نشان می دهد و نگرانی در مورد عوارض جانبی جدی را ایجاد می کند.

محققان 12 مطالعه تحقیقاتی مختلف را بررسی کردند و در هشت مورد از این مطالعات، سیترون و دارونما با 5922 بیمار مقایسه شدند. 2996 نفر از این بیماران سیتیزین دریافت کردند.

آنها دریافتند افرادی که سیتیزین مصرف می کنند بیش از دو برابر بیشتر از افرادی که دارونما مصرف می کنند، سیگار را ترک می کنند. محققان همچنین دریافتند که هرچه افراد حمایت بیشتری برای تغییر رفتار خود داشته باشند (مانند دریافت مشاوره روانشناسی)، سیتیسین بهتر عمل می کند.

سیتیزین یک ماده با دسترسی محدود است و این مطالعه علمی جدید، ضمن برجسته کردن تأثیر بالقوه سیتیزین بر سلامت جهانی، خواستار افزایش دسترسی به آن در مقیاس وسیع‌تر است.

دکمه بازگشت به بالا