ترندهای کسب و کارعلمی و پزشکی

قهوه برای درمان اعصاب

آیا کافئین می تواند افسردگی را درمان کند؟

در یک پژوهش در مورد ارتباط مصرف کافئین و افسردگی، مصرف کافئین، ریسک ابتلا به این بیماری را کاهش می داد.

پژوهش دیگری همین ارتباط را بین مصرف قهوه و افسردگی نشان داد.گرچه دیگر مواد غذایی و نوشیدنی حاوی قهوه در این پژوهش بررسی نشده بود.

بعضی از این پژوهش ها پیشنهاد می دهند ماده ای در قهوه و نه کافئین وجود دارد که به بهبود افسردگی کمک می کند.

یک پژوهش 10 ساله، نشان داد مصرف قهوه ی کافئین دار، با ریسک خودکشی پایین تر ارتباط دارد

آیا قهوه و افسردگی به هم مرتبط می باشند؟

قبل از آنکه بخواهیم به این موضوع بپردازیم شاید بتوان به راحتی یک دید کلی از رابطه بین آنها پیدا کنیم:

همه ما زمانی که صبح از خواب بیدار می شویم با یک کرختی و خستگی زیادی رو به رو می شویم که غلبه بر آن بسیار سخت می باشد. اما تجربه نشان داده که نوشیدن یک فنجان قهوه، چگونه می تواند این خستگی و کم انرژی بودن را از بین ببرد.

حال کافیست یک نگاه کلی به علائم افسردگی بیاندازیم، متوجه این موضوع خواهیم شد که بسیاری از علائم افسردگی نیز با همین خستگی و کرختی همراه خواهد شد. پس احتمالاً باید فهمیده باشید که نوشیدنی قهوه و کافئین می تواند تاثیرات مثبتی در رفع افسردگی داشته باشد.

همین تاثیرات فوق العاده قهوه باعث شد که محققان و دانشمندان کمی دقیق تر و علمی تر به این موضوع نگاه کنند تا  بتوانند اگر رابطه ای مثبت بین قهوه و افسردگی قابل کشف می باشد را پیدا کنند.

این بررسی ها در سال 2016 بود که با جمع آوری اطلاعات و آزمایشات مختلف که در طی 25 سال جمع آوری شده بود به نتیجه انجامید. طبق بررسی هایی که از سال 1990 تا 2015 انجام شد نشان داد که قهوه و افسرگی می توانند رابطه مستقیمی باهم داشته باشند و کافئین موجود در قهوه در کاهش احتمال ابتلای افراد به افسردگی نقش چشمگیری دارد.

این بررسی ها آنجایی نتایج مهمتری به همراه شد که در یک آزمایشی که بر روی 300 نفر یرای تاثیر قهوه و افسردگی انجام شد نشان داد که نوشیدن 3 فنجان قهوه در روز در زنان، احتمال فکر کردن به خودکشی را به شکل ویژه ای کاهش می دهد، این موضوع در مورد مردان با درصد کمتری همراه بود.

کافئین چه تاثیری بر بدن دارد؟

کافئین از معده و روده کوچک وارد جریان خون شما می شود. هنگامی که کافئین وارد جریان خون شما می شود، سیستم عصبی مرکزی – اعصاب، مغز و نخاع – را تحریک می کند تا احساس بیداری و هوشیاری بیشتری داشته باشید. کافئین خستگی را کاهش می دهد و تمرکز را بهبود می بخشد. همچنین باعث ترشح اسید در معده می شود و ممکن است پس از مصرف کافئین دچار سوزش سر دل یا سوء هاضمه شوید.

هنگامی که کافئین می نوشید، سیگنال دهی دوپامین در مغز شما افزایش می یابد. دوپامین یک ماده شیمیایی است که به کنترل انگیزه، احساسات و حرکت کمک می کند. وقتی سیگنال دهی افزایش می یابد احساس هوشیاری و بیداری بیشتری می کنید.

مصرف چه قدر کافئین زیاد است؟

یک فرد به طور متوسط ​​۲۰۰ میلی گرم کافئین در روز مصرف می کند. این معادل دو فنجان قهوه  است. مصرف حداکثر ۴۰۰ میلی گرم یا چهار فنجان قهوه برای اکثر افراد مشکلی ایجاد نمی کند. اما، کافئین بسته به اندازه، جنسیت و حساسیت افراد به آن، تأثیر متفاوتی دارد. اگر به کافئین حساس هستید، حتی مقادیر متوسط ​​آن می تواند باعث بی خوابی (مشکل در خواب)، ضربان سریع قلب، اضطراب و احساس بی قراری شود. متخصصان سلامت و تغذیه معتقد هستند که مصرف بیش از ۶۰۰ میلی گرم کافئین در روز (معادل چهار تا هفت فنجان قهوه) بیش از حد است.

علائم مصرف بیش از حد کافئین چیست؟

علائم مصرف بیش از حد کافئین ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • سردرد، عصبی بودن، سرگیجه.
  • احساس لرزش.
    بی خوابی
  • ضربان قلب تند یا ضربان قلب غیر طبیعی.
  • افزایش فشار خون.
  • کم آبی بدن

قهوه فوری سوپریم دکتر بیز مناسب ‌ترین و بهترین داروی گیاهی است که می‌تواند ریه را پاکسازی کند، قوای جسمی و جنسی را تقویت کرده، باعث کاهش وزن و جلوگیری از پیشرفت بیماری MS شود

قهوه گانودرما شرکت بیز با پایین ترین قیمت و تا 50٪ تخفیف خرید انواع محصولات دکتر بیز بصورت آنلاین و اینترنتی با امکان ارسال رایگان ارائه می دهد

فروشگاه دکتر بیز ارائه دهنده انواع محصولات دکتر بیز ارگانیک و طبیعی است که در تولید آن از هیچ ماده شیمیایی استفاده نشده است لیست تمام محصولات دکتر بیز و خرید مستقیم از شرکت بدون واسطه را می توانید در همین جا تجربه کنید جهت اطلاع از آدرس فروشگاه دکتر بیز کلیک کنید

دکمه بازگشت به بالا