عمومی

عملیات وعده صادق و چند نکته

فرزندان ملت ایران و دلاورمردان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، از بامداد یکشنبه ۲۶ فروردین ۱۴۰۳، اهداف مهم و راهبردی را در داخل سرزمین‌های اشغالی، با پرتاب صدها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار دادند.

به گزارش شیمیشی، یدالله جوانی در یادداشتی با این عنوان در پایگاه بصیرت نوشت: در خصوص این عملیات تاریخی، غرور آفرین و موفق، گفتنی‌های فراوان وجود دارد که به نکاتی چند از آن اشاره می‌شود:

۱_این عملیات وعده صادق نامیده شد، تا هم دوستان و هم دشمنان بدانند که جمهوری اسلامی، به آن چه می‌گوید عمل می‌کند. این عملیات نشان داد که بیانات فرمانده معظم کل قوا از قبیل؛ «دوران به زن در رو گذشته» یا «یکی بزنید ده تا می‌خورید» عبارت‌های درست، منطقی و با پشتوانه بوده است.

۲_اقدام جمهوری اسلامی براساس منشور سازمان ملل، یک اقدام کاملاً درست و بر مبنای اصل دفاع مشروع انجام گرفته است. عملیات وعده صادق، پاسخی به جنایت‌ها و تجاوزهای متعدد رژیم صهیونیستی و از جمله جنایت آنان در حمله به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق و به شهادت رساندن تعدادی از مستشاران نظامی جمهوری اسلامی در کشور سوریه بود.

۳_انجام این عملیات برای ملت ایران در این مقطع زمانی، یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر در راستای تامین امنیت ملی، حفظ و ارتقای سطح بازدارندگی نظامی در برابر تهدیدات دشمن بود.

۴_عملیات وعده صادق به صورت واقعی، بخش کوچکی از توان نظامی و دفاعی ملت ایران را به نمایش گذاشت. دشمنان باید بر روی این نکته بیش از پیش توجه و تامل داشته باشند و از این پس در مقابل ملت بزرگ و مقتدر ایران، دچار خطای محاسباتی نشوند.

۵_طی عملیات وعده صادق، ناتوانی گنبد آهنین بیش از پیش آشکار شد. در این عملیات، بیش از نیمی از موشک‌ها و پهپادهای تمام ساخت ایرانی که از مسافت بسیار دور پرتاب شده بود، با عبور از سامانه‌های دفاعی، با دقت اهداف خود را منهدم کردند.

۶_جمهوری اسلامی ایران با صراحت هرچه تمام، قبل و حین عملیات اعلام کرد، هرنوع واکنش رژیم صهیونیستی را، تجاوزی دیگر تلقی کرده و با تهاجم سنگین‌تر پاسخ خواهد داد.

۷_ایالات متحده آمریکا، باید پیام و تهدید ایران را جدی گرفته و از هر نوع همراهی با رژیم صهیونیستی در اقدام احتمالی علیه جمهوری اسلامی اجتناب کند. آمریکایی‌ها به خوبی می‌دانند که در صورت خطای محاسباتی و همراه شدن با رژیم جنایتکار صهیونیستی، تمام نیروها و پایگاه‌های آنان در منطقه و فرا منطقه، در مقابل جمهوری اسلامی و اضلاع جبهه مقاومت، به شدت آسیب پذیر است.

۸_جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده، خواهان تقویت روابط با تمامی کشورهای منطقه و به ویژه همسایگان بر اساس اصل حسن همجواری و منافع مشترک می‌باشد؛ لکن این پیام را هم با صراحت به همه کشورهای منطقه و همسایگان داده، در صورت ارتکاب اشتباه محاسباتی و قرار دادن زمین و فضای خود در اختیار دشمن ملت ایران برای تهاجم به کشورمان، آن کشورها به هدف مشروع برای مقابله با دشمن تبدیل خواهند شد.

۹_خوشحالی، برپایی جشن و پایکوبی و اعلام حمایت مردم ایران از اقدام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی علیه رژیم صهیونیستی و پاسخ کوبنده به جنایت‌های متعدد این رژیم، نشان می‌دهد این عملیات، یک مطالبه برحق عمومی و بر اساس عزم و اراده ملی انجام شده است.

۱۰_خوشحالی و حمایت سایر ملت‌ها در منطقه و فرا منطقه، از مشروعیت بین المللی اقدام جمهوری اسلامی ایران حکایت می‌کند.

۱۱_این عملیات که دارای ماهیت کاملا دفاعی و پاسخی به جنایت‌های رژیم صهیونیستی است، نشان داد سیاست‌های جمهوری اسلامی و دوراندیشی‌های رهبر حکیم انقلاب اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا طی چند دهه گذشته مبنی بر تقویت بنیه دفاعی و قدرت موشکی کشور، سیاست‌های درست، عالمانه و واقع بینانه بوده است.

۱۲_ آخرین نکته، اعتماد و اعتقاد ملت ایران و نیروهای مسلح کشورمان به پیروزی نهایی جبهه حق علیه جبهه باطل است. هیچ تردیدی وجود ندارد که رژیم صهیونیستی، هرنوع سیاست و اقدامی را در پیش گیرد، با آن سیاست و اقدام، فقط خود را به نقطه پایانی موجودیت نامشروع، ظالمانه و جنایتکارانه اش نزدیک‌تر می‌کند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا