علت اوتیسم در طب سنتی

در مورد در کودکان موارد زیادی، از تاثیر نوزاد نارس و اوتیسم تا مصرف اسید فولیک و اوتیسم مطرح است. علت اوتیسم در طب سنتی بررسی شده است اما هنوز به صورت علمی علت واحدی برای اوتیسم مشخص نشده است. دکتر صابر به صورت کاملا تخصصی در زمینه درمان اختلال اوتیسم فعالیت می نماید. کودک با اختلال ADHD، دوست ندارد کار تکراری انجام دهد یا زمان زیادی را صرف کاری کند. با استفاده از جدول زیر می توانید با انواع شباهت ها و تفاوت اختلال اوتیسم و اختلال بیش فعالی و نقص توجه بيشتر آشنا شوید.

اوتیسم در طب سنتی

کلینیک دکتر صابر با در اختیار داشتن 46 نیروی متخصص کاردرمان و گفتار درمان و روانشناس به فعالیت مشغول می باشد و تمام امکانات روز دنیا در زمینه درمان کودکان اوتیسم را در دو شعبه فعال خود در تهران گرد آوری کرده است. کودک مبتلا به اختلال ، می تواند بدون وقفه صحبت می کند. آن ها بیشتر در میان صحبت دیگران می پرند و سعی می کنند مکالمه را خودشان ادامه دهند. ولی باید بدانید که کودک مبتلا به اوتیسم هم می تواند ساعت ها در مورد مبحث مورد علاقه ش صحبت کند. تكرار و ترتیب دیگر تفاوت اوتیسم و بیش فعالی، تکرار و ترتیب است. کودک اوتیستیک علاقه به تكرار و ترتیب دارد.

ولی کودک مبتلا به هیچ علاقه ای به تکرار ندارد حتی اگر تکرار کردن برایش آموزنده باشد. کودک مبتلا به اوتیسم ممکن است همیشه یک مدل غذا را در رستوران سفارش دهد و یا مداوم یک پیراهن را بپوشد یا با یک مدل اسباب بازی، بازی کند. آن ها زمانی که تغییری در روتینشان اتفاق بیفتد، ناراحت می شوند. کودکان نارس، چون خیلی زودتر از موعد طبیعی متولد می شوند، احتمالا بسیاری از سیستم های بدن آنان به خوبی نوزادانی که تمام دوره را طی میکنند، تکامل نیافته اند و مستعد ابتلا به بسیاری از تاخیرها و نگرانی‌های سلامتی هستند. در حقیقت هرگاه نوزادانی چند هفته زودتر متولد می شوند، متخصصان اطفال، به همان مقدار انتظار عقب افتادن رشد و تکامل آنها را دارند.

طی ماههای آخر بارداری، جنین با سرعت حیرت ‌انگیزی رشد می‌کند و ریه‌های او تکامل می یابند. قیمت لباس گروه شب نقاب با توجه به شرایط بازار و نوسانات متغیر است . وقتی فرآیندهای داخلی بدن کامل نیستند، روند تکامل نیز کوتاه می‌شود. نوزادان نارسی که با مشکلات عصبی متولد می شوند، توانایی کنترل دمای بدنشان را ندارند یا حتی اولین تنفس آنها با کمک دستگاه انجام می‌شود. گفتن اینکه، آیا تولد زودهنگام سبب اوتیسم می‌شود، سخت است . با وجود موثر بودن بعضی از این داروها در کاهش علائم اوتیسم هنوز تحقیقاتی دال بر موثر بودن درمان های سنتی بر بروز اوتیسم وجود ندارد.

اگر چه ممکن است بعضی از ناهنجاری‌های عصبی آنها باعث زود به دنیا آمدن شود، ولی در بسیاری از کودکان که در چهل هفته کامل بارداری رشد یافته‌اند نیز احتمال مشاهده ی اختلال وجود دارد. تا کنون ارتباط مستقیمی بین و تولد زودرس اثبات نشده است، هرچند می توان دید که چگونه یک اثر نامطلوب روی توانایی کودک باعث می‌شود که دیرتر به مهارت‌های به خصوصی در زندگی دست یابد. در زمینه تشخیص علت اوتیسم طب سنتی به بررسی تاثیر داروهای گیاهی مختلف بر کاهش علائم اوتیسم پرداخته است. در تحقیقات انجام شده تاثیر 32 دارو گیاهی چینی بررسی شده.

با وجود اینکه بسیاری از ، عقیده ندارند که علت اوتیسم، آلرژی غذایی است، هنوز هم بعضی از آنها بر این اعتقاد اصرار دارند. آنان می گویند افراد اوتیستیک و حساسیت جدی که سیستم ایمنی شان را تضعیف کرده است، نمی‌توانند قارچها و باکتریها و پروتئین‌های خاص در محصولات غذایی ویژه را هضم کنند، اما مطالعات ذکر کردند که تقویت این شرایط واقعا رابطه روشنی را اثبات نمی‌کند. اکثر آنها نشان دادند که معمولاً شماری از کودکان اوتیستیک از آلرژی غذایی رنج می‌برند. در بعضی مردم آلرژی غذایی می تواند باعث ناتوانی بدن در سوزاندن مواد خاصی شود، اما هیچ تحقیقی به طور صد درصد اثبات نکرده که آلرژی می‌تواند باعث اوتیسم در کودکان شود.

از این تحقیقات پرسش‌های زیادی مطرح می شود. برای مثال : اگر حساسیت غذایی باعث اوتیسم می‌شود، چرا خیلی از بچه های این گروه به هرگونه غذایی که می‌خورند، هیچ حساسیتی نشان می‌دهند؟ طرح‌های لباس کارتونی پسرانه معمولاً شامل الهام‌بخش‌هایی از موضوعات مورد علاقه پسران همچون روباهان، هیولاها، و اتومبیل‌ها می‌شوند . بسیاری از کودکان اوتیستیک از آلرژی شدید به محصولات غذایی خاصی رنج میبرند، اما این شبیه اختلالی که به آن ها نسبت داده می شود، نیست به احتمال بیشتر این دو حالت با هم وجود دارند و یکی دیگر را تشدید می کند. وقتی آلرژی فردی توسعه می یابد بدن نسبت به مواد خاصی عکس العمل نشان می‌دهد که آلرژن نامیده می شود.

آلرژن سلول ها را تحریک می کند و سپس آنتی هیستامین آزاد می‌کند و سپس منجر به بروز التهاب می‌شود. اگر فرد یک ناسازگاری برای مثال نسبت به مواد چسبنده داشته باشد و با بی توجهی این مواد را بخورد، سیستم گوارشی او معذب میشود و ممکن است احساس درد در ناحیه شکم، نفخ و کلا احساس ضعف و بیماری داشته باشد. این فرد هنوز اوتیستیک است و احساس خوبی ندارد و احساس می‌شود که بعضی رفتارهای او که معمولا با اختلال رشدی اش همراه هستند، تشدید می‌شود. اگر او به طور طبیعی دست هایش را تکان می دهد و صداهای های بلند می ترسد. اگر آلرژی او را اذیت می‌کند و وقتی با صدایی که دوست ندارد، مواجه می‌شود، ممکن است با شدت بیشتری با واکنش نشان دهد.

اگر دوست دارد برای کنترل بیشتر روی محیط اطرافش بدون توقف دور خودش بچرخد، وقتی احساس خوبی ندارد، احتمالا این کار را با قدرت بیشتری انجام می‌دهد اما این حالت حتی در اشخاص غیر اوتیستیک هم درست است. هنگامی که ما بیمار هستیم، معمولا مثل همیشه فعالین نمی کنیم، تحریک پذیر می‌شویم و نگرانی به آسانی درما گسترش می‌یابد. همه ما می‌خواهیم احساس بهتری داشته باشیم. برخی ها بر این که اوتیسم می‌تواند با میزان پذیرش اسید فولیک زنان پی جویی شود، پا فشاری می‌کنند. اسید فولیک ماده ای طبیعی است و در بدن به ویتامین b به نام (فولات) تبدیل می‌شود. (مخصوصاً در دوران بارداری) و چندین دهه بود که مادران باردار اسید فولیک کافی نمی خوردند و به همین علت، هزاران کودک با نقایص مادرزادی متولد می شدند.

ولی امروزه این مواد غذایی در دسترس است : در بسیاری از نان های غنی شده، غلات و سبزیجاتی که توسط سازمان نظارت بر غذا و دارو توصیه شده است، وجود دارد. لباس مرد آهنی واقعی می‌تواند با توجه به ترکیبات مختلفی از رنگ‌ها و طرح‌ها، شخصیت و اعتبار خاصی را به کودکان ارائه دهد . علی‌ رغم این منتقدان معتقدند، زنان باردار امروزه بیش از حد این ماده را در رژیم غذایی شان دارند ولی با این حال باز هم کودکان اوتیستیک متولد می شوند. اگرچه این نظریه جالب است (مانند بسیاری از فرضیه هایی که در مورد علت اوتیسم مطرح شده است) ولی هیچ ارتباط مستقیمی بین اسیدفولیک و اوتیسم تا به‌حال اثبات نشده و تا امروز هیچ تحقیقی وجود نداشته است که این تئوری را تایید کند‌ .

دانشمند با این موضوع موافق اند ولی سازمان نظارت بر غذا و دارو موافق نیست، زیرا این سازمان مدعی است که در تحقیقات خود بسیار سخت کوش است و هیچ دلیلی برای تغییر توصیه های مربوط به اسید فولیک نمی بیند‌. در واقع این ماده غذایی به عنوان سلاح قدرتمندی در پیشگیری از ضایعات نخاعی آنسفالیت در کودکان اثبات شده است. به علاوه، برخی متخصص اوتیسم معتقدند که تجویز دوز بالایی از اسید فولیک روشی عملی برای مداخله کودکان اوتیستیک است، اما به هر حال این موضوع در مطالعات کنترل شده اثبات نشده است. بنابراین بسیاری از متخصصان در پیروی از این مداخله هوشیارانه عمل می کنند.

دکمه بازگشت به بالا