علمی و پزشکی

علائم هشداردهنده سرطان پستان

آفتاب نیوز:

نسرین مومنی با بیان اینکه سرطان سینه امروزه یکی از عوامل نگران کننده در سلامت زنان است، گفت:

وی همچنین گفت: این سرطان شایع ترین سرطان در بین زنان است و باید به پیشگیری و تشخیص به موقع آن اهمیت داد.

باید به علائم هشدار دهنده توجه کنید

به گفته این کارشناس سلامت، برای پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان سینه باید علائم هشدار دهنده آن را شناخت. مهم ترین علائم عبارتند از توده در سینه یا زیر بازو، تغییر شکل (کاهش انعطاف پذیری) و سفتی، تغییرات پوستی (قرمزی، تورم، کبودی، نارنجی پوست، خارش و تورم) و هرگونه تخلیه ای که ممکن است نیاز باشد. مورد بررسی قرار گیرد.

مومنی تصریح کرد: بهترین راه برای کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه در عین داشتن سبک زندگی سالم، مراقبت های منظم مانند معاینات دوره ای و ماموگرافی (در صورت لزوم) به ویژه در افراد پرخطر است.

کارشناس بهداشت شهرستان تاکستان گفت: اکثر توده های سینه توسط خود فرد و گاهی توسط ماماها و پزشکان در معاینه تشخیص داده می شود. بنابراین توصیه می شود از 20 سالگی هر ماه خودآزمایی پستان انجام شود. وی افزود: بهترین زمان برای معاینه روزهای پنجم تا دهم قاعدگی است.

توجه به روانشناسی زنان ضروری است

کارشناس سلامت روان شبکه بهداشت و درمان تاکستان نیز توجه به سلامت روانی و روانی زنان در این حوزه را مهم دانست.

به گفته آزیتا مهریان، برای دستیابی، حفظ و ارتقای سلامت روان نیاز به مهارت های زندگی از جمله مدیریت استرس و کنترل خشم و ارتباط صحیح با اعضای خانواده و مقابله با افکار منفی است.

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا