علمی و پزشکی

طراح ارشد آیفون، پس از ۲۰ سال این شرکت را ترک کرد!

چند هفته پیش گزارش هایی مبنی بر خروج دو مدیر مهم اپل از این شرکت منتشر شد. بلومبرگ گزارش داد که این بار نوبت پیتر راسل کلارک است که نزدیک به 20 سال در اپل کار می کرد. بر اساس این گزارش، او در ماه اکتبر از سمت خود استعفا داد و اکنون قصد دارد به شرکت فناوری فضایی واست بپیوندد.

بیشتر بخوانید:

راسل کلارک برای همکاری نزدیک با جانی آیو او در طراحی بسیاری از محصولات مهم مانند iMac، iPad Nano، MacBook Pro و MacBook Air نقش داشت. او همچنین در توسعه چندین مدل آیفون و تبلت های آیپد مشارکت داشت. نام راسل کلارک در بیش از 1000 سند ثبت اختراع اپل ذکر شده است.

قبل از اپل، راسل کلارک استودیوی طراحی خود را داشت که به مشتریان بزرگی مانند نایک و سواچ خدمت می کرد. اکنون شغل او در Vast این است که به عنوان مشاور برای کمک به شرکت در ساخت تیم طراحی صنعتی و همچنین ارائه بازخورد ارزشمند در مورد تمام جنبه های طراحی صنعتی در شرکت خدمت کند.

طراح ارشد آیفون بعد از 20 سال از این شرکت جدا شد!

واست می گوید که راسل کلارک اپل را ترک کرد تا پروژه های ناامید کننده تری را دنبال کند. این موضوع در مورد بسیاری دیگر از طراحان مهم اپل مانند خود جانی آیو نیز صادق بود که در سال 2019 اپل را ترک کرد و شرکت طراحی خود به نام LoveFrom را تأسیس کرد. در سال 2022، جانشین Ayu نیز شرکت را ترک کرد.

منابع ناشناس به بلومبرگ گفتند تانگ تانمعاون فعلی طراحی محصول اپل، در ماه فوریه این شرکت را ترک خواهد کرد. در اپل، تان به دلیل کمک به تبدیل AirPods و Apple Watch به “محرک های بزرگ رشد” برای شرکت شناخته شد. با نگاهی به تحولات چند سال اخیر، به نظر می رسد که مشکلات زیادی در بخش طراحی اپل وجود دارد. اپل هنوز در مورد جدایی راسل کلارک اظهار نظری نکرده است.

بیشتر بخوانید:

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا