بین الملل

شرایط ورود دارو به فهرست دارویی کشور

یوسفی تشریح کرد؛

شرایط ورود دارو به فهرست دارویی کشور

دبیر کارگروه بررسی و تدوین فهرست دارویی سازمان غذا و دارو، داران بودن تاییدیه معتبر بین المللی، مزیت درمانی و هزینه اثربخشی را، شروط ورود دارو به فهرست دارویی کشور اعلام کرد.

به گزارش گروه سلامت خبرگزاری علم و فناوری آنا، نازیلا یوسفی، با اشاره به استفاده‌ حداکثری از نظرات تخصصی و کارشناسی در فرایند ورود دارو‌ها به فهرست دارویی کشور، گفت: هم افزایی متخصصین برای معرفی ملکول‌های جدید مناسب به بازار دارویی کشور در سال ۱۴۰۲ با برگزاری ۱۷ کمیته بالینی با حضور پزشکان، متخصصین و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله گوارش، اورولوژی، نفرولوژی، عفونی، درد، مراقبت‌های ویژه، زنان و زایمان، پوست، روماتولوژی، هماتولوژی و آنکولوژی، ریه، غدد، مغز و اعصاب انجام شد.

وی همچنین از برگزاری ۱۷ کمیته اقتصاد دارو با متخصصین و اعضای هیئت علمی اقتصاد و مدیریت دارو خبر داد و افزود: با بررسی دقیق ابعاد مختلف دارو‌های پیشنهادی به دبیرخانه کارگروه بررسی و تدوین، دارو‌هایی وارد فهرست دارویی کشور شدند که علاوه بر داشتن تاییدیه‌های معتبر بین المللی، دارای مزیت درمانی در نظام سلامت ایران بوده و با قیمتی هزینه اثربخش به نظام دارویی کشور پیشنهاد شده باشند.

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا