بین الملل

دیده‌بان حقوق بشر خواستار تحریم تل‌آویو شد

سازمان دیده‌بان حقوق بشر خواهان تحریم رژیم صهیونیستی و تعلیق ارسال سلاح برای این رژیم شد.

به گزارش شیمیشی، دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد: کودکان در غزه به دلیل مشکلات مربوط به گرسنگی و کمبود غذا جان خود را از دست می‌دهند. کودکان، زنان باردار و زنان شیرده از سوء تغذیه شدید رنج می‌برند. بیمارستان‌ها خدماتی برای معالجه بیماران ندارند. باید دولت‌های جهان ارسال سلاح برای اسرائیل را برای تسهیل ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه متوقف کنند.

به نقل از المیادین، رژیم صهیونیستی از هفتم اکتبر جنگی را علیه نوار غزه به راه انداخته و بیشتر بیمارستان‌های نوار غزه را ویران و از دور خدمات‌رسانی خارج کرد. همچنین بسیاری از اعضای کادر درمان را بازداشت و برخی از آنها را به شهادت رسانده است.

رژیم صهیونیستی طی دوره اخیر جنایت‌هایی را در بیمارستان الشفا انجام داد که صدها شهید و مجروح بر جای گذاشته است. این رژیم همچنین اخیرا خودروهای سازمان خیریه «آشپزخانه مرکزی جهانی» را هدف قرار داد که به کشته شدن هفت تن از اعضای آن منجر شد.

اخیرا سازمان آکسفام در گزارشی اعلام کرد رژیم صهیونیستی عمدا گرسنگی در غزه را افزایش داده است.

روزنامه یدیعوت آحارونوت روز دوشنبه در گزارشی نوشت انزوای رژیم صهیونیستی در جهان به دلیل جنگ غزه افزایش یافته است و تعدادی از کشورها به دنبال تحریم تسلیحاتی این رژیم هستند.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا