علمی و پزشکی

جلوگیری از زوال عقل و کُندذهنی با “کندر”

آفتاب نیوز:

کندر یک صمغ گیاهی با طعم بسیار تلخ است که به عنوان تقویت کننده حافظه شناخته می شود، در این مقاله به بررسی اثرات کندر بر مغز و حافظه می پردازیم.

در روایات فراوانی بر فواید مصرف کندر تأکید شده و نتایج مطالعات جدید علمی مؤید تأثیر فراوان کندر در بهبود و حفظ سلامت انسان است.

یکی از اثرات مفید مصرف مداوم کندر تاثیر آن بر حافظه است، مطالعات نشان داده است که مصرف کندر حافظه و قدرت یادگیری را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد، مطالعه روی موش ها نشان می دهد که مصرف عصاره خوراکی صمغ این گیاه افزایش می یابد. همچنین مطالعات دیگر نشان می دهد که مصرف بخور در حیوانات باعث اختلال در حافظه می شود.

خواص معطر نیز برای سلامت مغز ثابت شده است. بر اساس نتایج مطالعه، سلول های تومور مغزی تحت درمان پس از نوشیدن کندر افزایش نیافته و نوشیدن عصاره آبی نیشکر در بیمار مبتلا به تومور مغزی هفت روز قبل از عمل جراحی باعث کاهش 30 درصدی مایع اطراف تومور شده است. کاهش علائم ناشی از تخریب بافت.. تبدیل به مغز شد. این مطالعه نقش ضد توموری کندر را در مغز ثابت کرد.

چه مدت پس از استفاده از بخور اثرات آن ظاهر می شود؟

طبق نتایج یک مطالعه معتبر خارجی، مصرف 4 هفته ای عطر باعث بهبود حافظه و رفع اختلالات روانی در سالمندان می شود و به همین دلیل مصرف حداقل یک ماهه بویژه در افراد مبتلا به بیماری های سیستم عصبی توصیه می شود. برو به سمت اعصاب

خواص ضد عفو کندر در طب سنتی

از نظر طب سنتی کندر طبع گرم و قابضی دارد. کندر یکی از معروف ترین مواد و گیاهان ضد فراموشی و حافظه در طب سنتی است. اگر هر روز 3 گرم کندر مرطوب ناشتا بخورد، برای رفع فراموشی بسیار نافع است و خوردن کندر با عسل نیز برای رفع فراموشی مؤثر است.

چگونه از عطر استفاده کنیم؟

روش های مختلفی برای استفاده از فواید کندر وجود دارد، اما بسیاری از متخصصان طب سنتی معتقدند که بهتر است کندر را به جای بلعیدن آن مصرف کنید. خوردن کندر علاوه بر کمک به بهبود حافظه باعث تقویت لثه ها و کاهش خطر عفونت های دهانی می شود.
برای این کار کافی است روزانه مقدار بخور بخورید!

افرادی که علاقه زیادی به نوشیدن دمنوش های گیاهی دارند نیز می توانند از خواص و طعم چای بخور بهره مند شوند; برای تهیه این چای باید یک پیمانه آب روی آتش بگذارید تا بجوشد و سپس مقداری بخور اضافه کنید و بگذارید 15 دقیقه بماند. وقتی حرارت این مخلوط کم شد مقداری عسل اضافه کنید و بعد بخورید از بخور هم می توان استفاده کرد.

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا