ترندهای کسب و کارعلمی و پزشکی

جلوگیری از آلزایمر با برنج قهوه ای

برنج قهوه ای (Brown rice) از جداکردن پوسته اطراف دانه های خالص و تصفیه نشده به دست می آید. این دانه ها، ها، مواد مغذی و لایه های گیاهی خود را حفظ می کنند. این برنج در مقایسه با سفید از عطر و بوی دلپذیرتری برخوردار است. برای خرید برنج دم سیاه کلیک کنید.

این نوع برنج منبعی غنی از ، انواع ویتامین ها، ، اسید های چرب، و … است. برای کنترل سطح ، ، تقویت ، آرامش اعصاب، جلوگیری از بروز ، مشکلات قلبی و … توصیه می شود این نوع برنج مورد استفاده قرار گیرد.

در این مقاله از نشریه علمی به معرفی برنج قهوه ای، طرز تهیه، طرز پخت، خواص درمانی و … می پردازیم.

مقایسه برنج قهوه ای با برنج سفید

از آن جایی که برنج قهوه ای تمام بخش های نظیر سبوس (پر از فیبر)، جوانه و آندوسپرم (غنی از ) را حفظ می کند، دانه کامل در نظر گرفته می شود.

این در حالی است که برای تولید برنج سفید فرآیندی روی برنج انجام می شود که سبوس و جوانه برنج قهوه ای را از بین می برد. این فرایند موجب سفید شدن دانه های برنج می شود.

بررسی های انجام شده نشان می دهد، این برنج به دلیل داشتن کل مواد غذایی کلسترول را کاهش داده و خطر بروز سکته، بیماری های قلبی و دیابت نوع ۲ را کاهش می دهد. به همین دلیل، مصرف این برنج نسبت به برنج سفید گزینه سالم تری است.

ارزش غذایی برنج قهوه ای

بر اساس پایگاه اطلاعات ملی مواد غذایی ، این نوع برنج یک غذای سالم و غنی از مواد معدنی ضروری مانند منگنز، آهن، روی، فسفر، کلسیم، منیزیم و پتاسیم است.

ارزش غذایی برنج قهوه ای

علاه بر این، سرشار از انواع ویتامین ها مانند ویتامین B۱ (تیامین)، ویتامین B۲ )ریبوفلاوین)، ویتامین B۳(نیاسین)، ویتامین B۶ ،اسید فولیک، ویتامین E (آلفا – )و ویتامین K، پروتئین و مقدار زیادی فیبر است. با مصرف این برنج می توان، اسیدهای چرب ضروری بدن را نیز تامین کرد.

چرا مصرف برنج قهوه ای توصیه می شود

این نوع برنج نسبت به برنج سفید کیفیت و مقدار مواد غذایی بیشتری دارد. در فرآیند تبدیل برنج قهوه ای به برنج سفید، بیشتر ارزش غذایی آن از بین می رود. انواع زیادی از برنج قهوه ای با طعم منحصر به فرد، اجزای آروماتیک و غلظت متنوعی از اسیدهای چرب در بازار وجود دارد. در ادامه به هر یک از این ویژگی ها می پردازیم.

طعم برنج قهوه ای نسبت به برنج سفید

این نوع برنج در اصل بومی غرب آسیا است که با شرایط آب و هوایی ایران نیز سازگاری داشته و تولید می شود. از این رو، تولید آن از سال ها قبل در ایران رواج یافته و بسیاری از ایرانی ها شیفته این برنج مرغوب هستند. برنج قهوه ای نسبت به برنج سفید طعم دلپذیر تری دارد.

به دلیل ارزش غذایی بسیار بالای این برنج، به شدت به خانواده های ایرانی توصیه می شود. متاسفانه بسیاری از مردم ایران با خواص و ویژگی های این برنج باکیفیت آشنا نیستند. به همین دلیل تمایل دارند همان برنج های سفید معمول را مورد استفاده قرار دهند.

قیمت خرید و فروش برنج قهوه ای

برنج به دلیل داشتن خواص و فواید فراوانی که دارد عمده وعده غذایی ایرانیان را تشکیل می دهد. از این رو، به مقدار فراوان تولید و به بازار عرضه می شود. برنج انواع مختلفی دارد که قیمت خرید و فروش هر یک متفاوت است.

قیمت خرید و فروش برنج قهوه ای از برنج سفید بالاتر است. از آن جایی که در برنج قهوه ای لایه سبوس تراشیده نمی شود همه انتظار دارند که ارزان تر از برنج سفید باشد. اما فرایند تولید برنج قهوه ای هزینه بیشتر دارد. این برنج را می توان به صورت حضوری و یا آنلاین از فروشگاه های معتبر مانند فروشگاه اینترنتی گیلان گشت و … خریداری کرد.

نحوه انتخاب و نگهداری برنج قهوه ای

این برنج حاوی روغن های طبیعی است. به همین دلیل، اگر برای مدت طولانی نگهداری شوند می توانند کهنه شوند. از این رو توصیه می شود تاریخ آن را بررسی کرده و از برنج تازه استفاده کرد.

این برنج را به صورت خام می توان تا شش ماه در یک ظرف پر از هوا و در دمای اتاق نگهداری کرد تا دست نخورده باقی بماند. برای افزایش عمر برنج می توان آن را در یخچال نگهداری کرد.

نحوه انتخاب و نگهداری

نگهداری این برنج باید با احتیاط انجام شود. ذخیره نادرست برنج پخته شده امکان رشد باکتری به نام باسیلوس را افزایش داده و موجب مسمومیت غذایی می شود. از این رو، نباید در دمای اتاق نگهداری شود. علاوه بر این، توصیه می شود یشتر از یک بار گرم نشود.

نحوه پخت برنج قهوه ای

برنج قهوه ای به دلیل داشتن پوشش فیبر بیرونی، به آب بیشتر و مدت زمان طولانی تر برای پخت نیاز دارد. به ازای یک فنجان برنج، می توان از دو و نیم تا سه فنجان آب استفاده کرد. خیساندن برنج قبل از پخت، زمان پخت آن را کاهش می دهد. این نوع برای پخت به حدود ۳۵ تا ۴۰ دقیقه زمان نیز دارد تا طبخ شود.

پیشگیری از آلزایمر  یکی از مهمترین بیماری های عصر حاضر امری ضروری است. پیشگیری از آلزایمر در بین بیماری های زوال عقلی قرار می گیرد و باید در بازه های سنی مطلوب ایده هایی برای پیشگیری از آن به کار گرفته شود. امروزه محققان و دانشمندان در سراسر جهان ایده های گوناگونی را برای پیشگیری از آلزایمر مطرح می کنند. که در بین ایده های یاد شده رسیدگی به رژیم غذایی جزو اصلی ترین روش ها برای در امان ماندن این بیماری است.

در این قسمت از مقاله قصد آن را داریم به طور کلی و جزیی یکی از مهمترین راهکارها را برای پیشگیری از آلزایمر برای برای شما معرفی کنیم. یک راهکار کاملا ارگانیک و طبیعی که می تواند از زوال عقلی به طور جدی شما را در امان نگه دارد با ما همراه باشید تا بتوانید اطلاعات خود را در این زمینه ارتقا دهید. لازم به ذکر است که در طب سنتی نیز راهکارهای مفیدی از دیرباز برای پیشگیری از آلزایمر مطرح بوده و در هر برهه ای انسان ها از روش های مختلفی برای در امان ماندن بیماری های عقلی بهره جسته اند. البته با توجه به افزایش فشار و استرس و اضطراب های روزانه امروزه پیشگیری از آلزایمر به یک اصل بسیار مهم تبدیل شده است و هر فردی باید اقدامات مطلوبی را در این استا انجام دهد و پزشکان نیز توصیه های جدی در این مورد دارند.

راهکارهای پیشگیری از آلزایمر

راهکارهای مختلفی هم در علم پزشکی و هم در طب گیاهی برای فشار و استرس و اضطراب های روزانه امروزه پیشگیری از آلزایمر به یک اصل بسیار مهم تبدیل شده است و وجود دارد که اصلی ترین آنها رسیدگی به رژیم غذایی می باشد. بدون شک شما می توانید با استفاده از یک رژیم غذایی سالم به طور جدی خود را در برابر بیماری های مختلف ایمن سازید و این امر بسیار مهم است. افرادی که از یک رژیم غذایی سالم بهره مند هستند و از مواد مغذی مهم در بین وعده های غذایی خود استفاده می کنند به ندرت به برخی از بیماری های حاد مبتلا می شود در واقع می توان گفت زمانی که بدن ویتامین ها و مواد مغذی کاملی را دریافت می کند تقویت می یابد و همین امر سبب می شود در برابر بسیاری از بیماری ها مقاومت کند. راهکارهای دیگری نیز برای فشار و استرس و اضطراب های روزانه امروزه پیشگیری از آلزایمر به یک اصل بسیار مهم تبدیل شده است و وجود دارد که در مرحله ی دوم به دور ساختن استرس و اضطراب های بیش از حد روزمره می باشد و همچنین استفاده ی کامل از حافظه ی خود نیز می تواند گامی موثر برای فشار و استرس و اضطراب های روزانه امروزه پیشگیری از آلزایمر به یک اصل بسیار مهم تبدیل شده است و در نظر گرفته شود.

توجه کنید خواندن روزانه چند صفحه از یک کتاب مغز شما را به تفکر وا می دارد و می تواند یک گزینه ای مطلوب برای فشار و استرس و اضطراب های روزانه امروزه پیشگیری از آلزایمر به یک اصل بسیار مهم تبدیل شده است و در نظر گرفته شود. ما در این قسمت از مقاله سعی بر آن داریم  که بیشتر تمرکز خود را بر روی اولین گزینه ی پیشگیری از آلزایمر  قرار دهیم. و به معرفی مواد غذایی مطلوب برای در امان ماندن از آلزایمر بپردازیم. با معرفی کردن یک ماده ی مغذی و اضافه شدنان به رژیمغذایی روزمره شما می توانید گامی موثر در برابر پیشگیری از آلزایمر داشته باشید. پس برای به دست آوردن اطلاعات کامل در این زمینه با ما همراه باشید.

 

آیدا چم سورکی

آیدا چم سورکی هستم متولد 1381 تحصیل کرده در رشته علوم تربیتی و علاقمند به نویسندگی و فعال در شبکه های اجتماعی
دکمه بازگشت به بالا