اجتماعی

بیمه سلامت کدام خدمات درمان سوختگی را پوشش می‌دهد؟

مدیر کل دفتر خدمات حرفه ای سازمان بیمه سلامت ایران در مورد خدمات درمان سوختگی که توسط این نمایندگی بیمه انجام می شود، توضیح داد.

محمد اسماعیل کاملی در گفت وگو با شیمیشی. وی در خصوص خدمات درمان سوختگی ارائه شده توسط بیمه سلامت گفت: کلیه خدمات و هتل های بیماران سوختگی در بخش های عادی، سوختگی و سوختگی بیمارستان بر اساس قیمت مصوب هیئت وزیران تحت پوشش قرار می گیرد که درصد آن 90 درصد و سازمان. 95 درصد با سهم سازمان در صندوق های تنزیل شده پرداخت شده است.

وی همچنین گفت: مابه التفاوت قیمت دارو، تجهیزات و … در موارد سوختگی شدید با تاکید کمیته استانی (ویژه و غیرپزشکی) از طریق هزینه غیر استاندارد پرداخت می شود که در علاوه بر هزینه سهم سازمان بیمه سلامت در پرداخت اولیه.

بیشتر بخوانید:

کاملی در خصوص قیمت پرداختی برای تجهیزات آتش نشانی توضیح داد: بر اساس ماده یک قانون اساسی هیات وزیران (تعرفه دولتی)؛ هزینه خدمات اولیه و مصالح متداول برای ادارات پذیرفته شده در تخت های سوخته معادل 12% تعرفه اقامت (هتلینگ) می باشد.

به گفته وی، انواع کت و شلوار آتش نشانی و نقره بر عهده سازمان بیمه سلامت است اما پرداخت کت و شلوار فشاری بر عهده این سازمان نیست.

وی در خاتمه تاکید کرد: بیمه دارویی بر اساس بسته خدماتی، وظیفه موسسات بیمه پایه محاسبه و پرداخت می شود.

من باید بگویم؛ رئیس انجمن حمایت از بیماران سوختگی نیز پیش از این در گفت و گو با شیمیشی با تاکید بر ضعیف بودن بیمه درمان سوختگی در کشور اعلام کرد: در خصوص درمان بیمه سوختگی متاسفانه لباس های جدید و مدرن با فناوری نانو و آنتی بیوتیک ها هستند. تعبیه شده در الیاف لباس که به بهبودی سریعتر بیمار کمک می کند؛ از طرفی پس از ترخیص بیمار از بیمارستان، برای جلوگیری از بافت بیش از حد بدن، پوشیدن لباس مخصوص آتش نشانی ضروری است. ، که آنها ندارند.”

همچنین به گفته رئیس بیمارستان جراحی پلاستیک 15 خرداد، شرکت های بیمه، جراحی پلاستیک را یک خدمات زیبایی می دانند و پوشش نمی دهند و از نظر روحی صورت و بافت تحت فشار هستند و با این کار فقط می خواهند صورت معمولی. در واقع، او نمی‌خواهد زیباتر باشد، اما می‌خواهد به چهره‌ای که از قبل سوخته بود بازگردد.”

انتهای پیام

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا