اقتصادی

اعلام لیست نوبت‌ متقاضیان خودروهای داخلی در فروردین ماه

مدیرکل دفتر صنعت خودروی وزارت صلح، بر آغاز مرحله اول طرح بزرگ تلفیقی فروش خودروهای داخلی (خارج از قرعه کشی موفق یا غیر موفق) از فردا (شنبه) تاکید کرد. که فهرست متقاضیان تایید صلاحیت شده در مرحله اول، در بهمن ماه 1402 اطلاع رسانی و مشخص خواهد شد.

به گزارش شیمیشی، بزرگترین طرح فروش یکپارچه خودروهای داخلی خارج از فرآیند قرعه کشی برای تعیین برنده و حذف دیگرانبا هدف عرضه جامع و شفاف خودروهای داخلی از فردا (شنبه 29 اسفند) آغاز می شود. اولین قدم اجرای این طرح است بر اساس آن، متقاضیان خرید خودروی داخلی از فردا تا سه‌شنبه (3 اسفند) می‌توانند با تعریف حساب شخصی به نام سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان، 100 میلیون تومان به آن حساب واریز و مسدود کنند. اولین قدم را برای شرکت در این طرح بردارید.

شایان ذکر است که لات در این پروژه تنها برای تعیین دایره توزیع خودرو برای مشتریان استفاده خواهد شد. البته متقاضیان نباید پلاک فعال داشته باشند و در 48 ماه گذشته خودرویی از دو خودروساز بزرگ خریداری نکرده باشند.

پس از بررسی حساب وکلای متقاضیان، مرحله دوم از تاریخ 5 الی 7 اسفندماه اجرا می شود و متقاضیان می توانند به سامانه مراجعه کنند. www.esalecar.ir ثبت نام وسیله نقلیه مورد نظر؛ بلافاصله پس از پایان ثبت نام، علاوه بر اولویت بندی متقاضیان، طبق برنامه زمان بندی تولید، خودروی درخواستی به متقاضی واگذار می شود. این مرحله تا پایان فروردین ماه ادامه خواهد داشت و در این مدت مبلغ بلوکه شده باید در حساب پروکسی خریدار باقی بماند.

بیشتر بخوانید: عرضه خودرو یکپارچه بدون قرعه کشی از 29 اسفند آغاز می شود

لیست انتصاب افراد در فروردین ماه مشخص می شود

عبدالله توکلی لاهیجانی، مدیر کل صنعت خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص این طرح بزرگ برای فروش یکپارچه خودروهای داخلی اعلام کرد: با توجه به رشد مستمر تولید خودرو و الگوبرداری از کشورهای موفق جهان، از فردا (شنبه) مرحله ابتدا طرح بزرگ عرضه یکنواخت خودروهای داخلی بر اساس لیست انتظار آغاز می شود، مرحله اول انتخاب متقاضیان است و می توانند ثبت نام کنند. با نمایندگی حساب شخصی خود به نفع سازمان پشتیبانی که در آن مبلغ مشخصی وجود دارد. این افراد می توانند از تاریخ 5 تا 8 اسفندماه در سایت اعلام شده پیش ثبت نام کنند تا در لیست انتظار خودرو مورد نظر خود قرار گیرند.

بر اساس بیانیه وزارت صنعت، معدن و تجارت، وی در خصوص حذف قرعه کشی مبنی بر برنده شدن/عدم برنده شدن متقاضیان، گفت: قرعه کشی به معنای دادن خودرو به عده ای و ندادن آن به برخی دیگر است. اما در شکل فعلی به تمامی متقاضیان واجد شرایط یک خودرو داده می شود. ; فقط زمان تحویل خودرو یا اولویت آنها مشخص می شود. بنابراین در واقع همه متقاضیان در لیست انتظار قرار می گیرند و نوبت آنها مشخص می شود.

کسانی که مایل به ادامه نیستند می توانند با انصراف از طرح، مبلغ مسدود شده را در حساب حقوقی شخصی خود برداشت کنند.این مقام وزارت امنیت افزود: پس از اعلام نتایج، اگر فردی بخواهد خودرو را در ساعت مشخص شده تحویل بگیرد، می تواند با توجه به قیمت روز ثبت نام در طرح فروش خودرو را تایید کند. بر اساس برنامه تولید خودروسازان و تثبیت جریان تولید، از فروردین ماه سال آینده زمان تحویل خودرو به کلیه متقاضیان و پس از آن با فراخوان خودروسازان و قیمت روز مصوب موسسه اعلام خواهد شد. . شورای رقابت، متقاضیان می توانند ثبت نام خود را تایید و نهایی کنند. کسانی که مایل به ادامه نیستند می توانند با انصراف از طرح، مبلغ مسدود شده را در حساب حقوقی شخصی خود برداشت کنند.

متقاضیان طرح یکپارچه در جدیدترین طرح ایران خودرو شرکت نکنند

توکلی لاهیجانی با تاکید بر امکان ثبت نام همزمان در فروش اخیر خودروهای ایرانی و طرح بزرگ فروش یکپارچه خودرو خاطرنشان کرد: افرادی که تا زمان اعلام نتایج در سامانه فروش بزرگ خودرو، طی بازه زمانی اعلام شده در اعلام این طرح در سامانه esalecar.ir از خودروسازان کشور در صورت خرید خودرو از لیست حذف خواهند شد. در این زمینه لازم است دقت شود همانطور که گفته شد برای این طرح فروش وکالت حساب شخصی به نفع سازمان پشتیبانی و بلوکه 100 میلیون تومانی اعتبار تا زمان اعلام نتیجه تعیین وقت الزامی است. پس از آن یا متقاضی با اطلاعیه پایان ثبت نام و پرداخت هزینه خودرو موافقت می کند و یا انصراف خود را از لیست انصراف اعلام می کند.

بازار خودرو در سال آینده رقابتی تر خواهد بود

توکلی لاهیجانی بیان کرد: با اجرای این طرح و تحویل خودرو پیش بینی می شود در سال آینده بازار خودرو افزایش یابد.

مدیرکل دفتر صنعت خودرو وزارت حراست، توسعه خودروسازی را مورد توجه قرار داد و گفت: از سال 1396 تا سال 1400 کمتر از یک میلیون دستگاه خودرو و حدود 700 تا 800 هزار دستگاه خودرو تولید شده که 20 درصد از این میزان است. تولید شدند. خودروهای ناکافی اما امسال بحران کاهش تولید خودرو را پشت سر گذاشتیم به طوری که تخمین زده می شود تا پایان سال به یک میلیون و 300 هزار دستگاه برسیم که تولید را 40 درصد افزایش می دهد و ثبات را افزایش می دهد. جریان تولید در کشور واقعی بود.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا