اجتماعی

استفاده از لامپ زنون در خودرو ممنوع است/ جریمه ۳۴۰۰ خودروی متخلف در تهران

معاون آموزش و فرهنگ راهنمایی و رانندگی پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از جریمه شدن بیش از 3400 خودروی سواری به دلیل نصب لامپ زنون در تهران خبر داد.

به گزارش شیمیشی، سرهنگ فیروز کاشیر به ممنوعیت لامپ زنون بر روی خودروهای سواری اشاره کرد و گفت: نور لامپ های زنون حدود 10 تا 100 برابر نور لامپ های رشته ای و رنگ آن سفید است. این نور شدید در حین رانندگی برای رانندگان خودروهای دیگر مشکلاتی ایجاد می کند و دید راننده را نسبت به سایر خودروهای سواری برای مدتی با اثراتی بر روی چشم محدود می کند. به همین دلیل استفاده از آن در خودروهای سواری ممنوع است.

دستیار آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ ادامه داد: قدرت لامپ خون همان قدرتی است که در فلاش دوربین های عکاسی استفاده می شود، وجود ندارد، به همین دلیل قابل استفاده و روشنایی نیست. ” نصب آن جریمه نقدی دارد.

کشیر همچنین گفت: ماموران پلیس راه تهران بزرگ از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه 3400 خودرو را به دلیل نصب لامپ زنون جریمه کردند. این رانندگان باید لامپ ماشین خود را عوض کنند.

وی همچنین گفت: در این مدت بیش از 167 هزار پرونده نیروی انتظامی در خصوص ایرادات سیستم روشنایی خودرو در خیابان های تهران به ثبت رسیده است و با توجه به نقص فنی خودروها معاینه فنی معاینه فنی را لغو می کند. از این خودروها کنسل شد.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا