ترندهای کسب و کارفرهنگ و هنر

چرا از کتری قوری مسی استفاده کنیم؟

خواص کتری و قوری مسی

قبل از این که خواص ظروف مسی و مزایای خرید کتری قوری مسی را توضیح دهیم شما را ابتدا با مس و کاربرد آن در ساخت ظروف مسی آشنا می کنیم .مس فلزی است که از لحاظ استفاده سومین فلز مورد استفاده در جهان می باشد.اما شاید این سئوال برای شما پیش بیاید که چرا از مس در ساخت ظروف مسی استفاده می شود ؟ چون مس فلزی است که به راحتی میتوان آن را شکل داد و به شکل خاصی که مدنظرمان است مانند کتری و قوری مس در بیاوریم.

به همین دلیل برای ساخت ظروف از مس استفاده می شود .ظروف مسی مانند کتری وقوری مسی copper kettle در دو شهر اصفهان و زنجان بیشتر از بقیه ی شهرها تولید می شود و کیفیت ظروف مسی زنجان و ظروف مسی اصفهان باالتر از بقیه ی شهرها می باشد. البته قیمت ظروف مسی زنجان مانند کتری و قوری مسی زنجان تفاوت چندان با قیمت ظروف مسی اصفهان ندارد .برای آشنایی بیشتر با تفاوت مس اصفهان و زنجان می توانید از مطلب ” مس اصفهان بهتر است یا مس زنجان” بازدید کنید.

آشنایی با کتری قوری مسی

کتری و قوری از زمان های قدیم تا به حال در بسیاری از خانه های ایرانی مورد استفاده قرار می گیرد و شما می توانید لذت نوشین چای را با کتری و قوری مسی دو چندان تجربه کنید.

کتری و قوری مسی خوبه ؟

برای خیلی از دوستان این سئوال هست که کتری و قوری مسی خوبه ؟ و اگر خوب هست به چه علت است ؟ علت خوب بودن ست کتری و قوری مسی به خواص جنس آن که از مس می باشد بر می گردد. یکی از خواص مس این است که گرمایی که به آن داده می شود را به طور یکنواخت به همه جا منتقل می کند و همین امر باعث می شود چایی که با آن تهیه می شود با کیفیت باشد و کتری مسی بهترین ظرف برای جوشاندن آب می باشد. اگر از لیوان مسی هم در کنار آن استفاده شود لذت نوشیدن چایی در لیوان مسی چند برابر می شود و چایی در لیوان مسی لذت و طعم خاص خود را دارد .

علاوه بر این ها کتری و قوری مسی به علت زیبایی که دارد می تواند آشپرخانه شما را زیباتر کند و تا همین جا جواب این که کتری و قوری مسی خوبه ؟ برای بسیاری از شما داده شده است. اما ست کتری و قوری مسی خواص مس که در همه ی ظروف مسی مشترک می باشد را نیز دارد . از مهمترین خواص کتری و قوری مسی که به علت خاصیت مس هست می توان موارد زیر را نام برد :

۱-اولین خواص استفاده از کتری و قوری مسی این است که چایی که در کتری و قوری مسی تهیه می شود به بهبود گوارش بدن و هضم غدا کمک شایانی می کند.

۲ -دومین خواص کتری و قوری مسی این است که استفاده از ست کتری و قوری مسی می تواند بعضی از سمومی را که در بدن انسان وجود دارد را دفع کند.

۳ -سومین خواص کتری و قوری مسی این است که نوشیدن آب و چایی که در ست کتری و قوری مسی درست شده باشد به افزایش قدرت فکر انسان کمک می کند.

۴ -چهارمین خواص کتری و قوری مسی این است که چایی که درکتری و قوری مسی تهیه می شود به علت این که سوخت وساز بدن انسان را باال می برد می تواند به الغری و کاهش وزن بدن انسان کمک کند.

۵– پنجمین خواص استفاده از کتری و قوری مسی این است که در صورت وجود زخم در بدن در بهبود زخم بدن شما می تواند موثر باشد.

۶– ششمین خواص کتری و قوری مسی این است که کتری وقوری مسی عمر باالتری نسبت به بقیه انواع کتری و قوری مسی دارند. مواردی که در باال گفته شده از مهم ترین خواص کتری و قوری مسی بود که خدمت شما بیان شد و در جواب دوستانی که می پرسیدند که کتری و قوری مسی خوبه ؟ باید گفت با توجه به خواصی که بیان شده استفاده از ست کتری و قوری مسی برای شما بسیار مفید است و می توانید از خواص کتری و قوری مسی نیز بهره مند نیز شوید.

نحوه استفاده از کتری مسی و قوری مسی

نحوه استفاده از کتری مسی با کتری معمولی تفاوتی ندارد اما به علت مس بودن کتری و قوری مسی باید نکاتی را در استفاده از کتری و قوری مسی استفاده کنید تا بهتر بتوانید از خواص کتری و قوری مسی بهره مند شوید و کتری و قوری مسی شما طول عمر بیشتری داشته باشد.البته مواردی که خدمت شما گفته می شود تقریبا برای همه ی ظروف مسی صادق است و نحوه ی نگهداری ظروف مسی تقریبا مثل هم می باشد.مهم ترین موارد مهم در استفاده از کتری و قوری مسی عبارتند از :

۱ – هنگام استفاده اول از کتری و قوری مسی بهتر است مقداری شیر در کتری وقوری بریزید و آن را بجوشانید . جوشاندن شیر در ظروف مسی باعث می شود که اوال کتری و قوری مسی شما ضد عفونی شود و در ثانی از سیاه شدن زود هنگام کتری و قوری مسی شما جلوگیری می کند و باعث می شود شما بهتر از خواص کتری و قوری مسی بهره مند شوید.

۲ -هنگامی که از کتری و قوری مسی استفاده می کنید برای این که حرارات از شعله ی پایین گاز منتقل نشود همیشه برای استفاده از کتری و قوری مسی از شعله پخش کن استفاده کنید.

۳ – برای شستن کتری و قوری مسی از آب گرم و پارچه ای که نرم است استفاده کنید و ترجیحا از تاید دستی یا شوینده ای استفاده کنید که قدرت سایندگی آن خیلی باال نباشد که به مس آسیب برساند.

۴ – کتری و قوری مسی را بعد از مدتی که از آن استفاده کردید آن را روکش یا به قول معروف سفید کنید.

قیمت ست کتری و قوری مسی

حال که با فواید کتری قوری مسی آشنا شدید بهتر دیدیم در مورد قیمت ست کتری و قوری مسی نیز با شما صحبت کنیم .قیمت کتری و وقوری مسی و قیمت ظروف مسی اصفهان را عوامل متفاوتی تعیین می کنند که مهم ترین موارد عبارتند از :

۱ – اندازه و سایز : کتری و قوری مسی در ابعاد و سایزهای متفاوتی تولید می شود و بسته به سایز و ابعاد قیمت کتری و قوری مسی متفاوت می باشد.

۲ – ممکن است در بدنه ی بعضی از ظروف مسی از طرح ها و مدل های متقاوت استفاده شده باشد که در قیمت کتری و قوری مسی تاثیر گذار می باشد. از مهم ترین طرح ها می توان به طرح مس و پرداز اشاره نمود.

۳– در ساخت کتری و قوری مسی امکان دارد از پرداخت هایی مانند حکاکی، قلمزنی، چکش کاری و … استفاده شده باشد که در قیمت کتری و قوری مسی تاثیر گذار می باشد.

۴ -بعضی از برندهای خاص به علت اعتبار و کفیتی که در محصوالتشان دارند قیمت کتری و قوری مسی آن ها باالتر می باشد. مواردی که در باال گفته شد از مهم ترین عوامل در قیمت کتری و قوری مسی می باشد. شما برای تهیه کتری و قوری مسی و کال برای تهیه محصوالت مسی به مراکز معتبر در شهر و استان خود مراجعه کنید. همچنین می تواند محصوالت مسی خود را از فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند فروشگاه نفیس مس تهیه کنید.

جمع بندی مطلب خواص کتری و قوری مسی

در این مطلب شما را با کتری و قوری مسی و خواص کتری و قوری مسی آشنا کردیم و به این سئوال که کتری و قوری مسی خوبه ؟ جواب دادیم. نحوه ی نگهداری از کتری و قوری مسی و این که چه عواملی در قیمت کتری و قوری مسی تاثیر دارد را بیان کردیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

ناصر علی محمدی

نفیس مس زنجان تولید کننده انواع ظروف مسی با کیفیت ، کار خود را به عنوان عرضه کننده ظروف مسی از اوایل سال 98 آغاز کرده و تلاش دارد محصولات مسی اصل و با کیفیت تولید شده در نفیس مس زنجان را در اختیار خانواده های ایرانی قرار دهد .
دکمه بازگشت به بالا