لایم وایر چیست؟ معرفی پلتفرم LimeWire و توکن LMWR

LimeWire اولین مارکت پلیس Web3 مختص هنرمندان، برندها و سازندگان محتوا است که بر مبنای بلاکچین، NFT ها و توکن ها بین هنرمندان و طرفداران آنها اقتصاد دورانی ایجاد کرده است.

با رشد فضای دیجیتال، راه های نمایش خلاقیت تولیدکنندگان نیز افزایش پیدا کرد. تولید محتوا به عنوان یکی از موارد استفاده در بلاک چین با ایجاد توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) محبوبیت پیدا کرد. مفهوم توکنیزه کردن متن ها، تصاویر، صدا، ویدئو و غیره به سرعت به یک صنعت میلیارد دلاری تبدیل شد و در بلاک چین برای هنرمندان و سازندگان فضایی را ایجاد کرد که قبلاً مختص علاقه‌مندان کامپیوتر و معامله‌گران پرخطر بود. پروژه لایم وایر (LimeWire) برای حل مشکلات قدیمی مانند سرقت ادبی، توزیع حق امتیاز و حق مالکیت تولید محتوا را با فناوری بلاکچین ترکیب می کند.

لایم وایر چیست؟

LimeWire اولین مارکت پلیس Web3 مختص هنرمندان، برندها و سازندگان محتوا است که بر مبنای بلاکچین، NFT ها و توکن ها بین هنرمندان و طرفداران آنها اقتصاد دورانی ایجاد کرده است. LimeWire در دهه 2000 به عنوان یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین نرم افزارهای اشتراک گذاری فایل شناخته میشد.

این پلتفرم در اوج محبوبت خود، بیش از 50 میلیون کاربر فعال داشت که انواع محتوا را از طریق یک شبکه P2P با یکدیگر به اشتراک می گذاشتند. امروزه، LimeWire به پلتفرمی تبدیل شده است که با کمک فناوری بلاک چین، NFTها و توکن‌ها شرایطی را فراهم میکند تا مشترکین خود امکان دریافت حق مالکیت، معامله و کسب درآمد از محتوای انحصاری خود را داشته باشند.

LimeWire به پلتفرمی تبدیل شده است که در آن سازندگان، هنرمندان و برندها می توانند با ایجاد انجمن های اختصاصی، محتوای سازندگان را با طرفدارانشان به اشتراک بگذارند. در عین حال، سازندگان نه تنها صاحب محتوای خود هستند، بلکه می توانند از طریق فروش آن در یک بازار واسط یا با مشاهده آن در پلتفرم های «پولی» (پرداخت به ازای هر بازدید) از مزایایی برخوردار شوند. هدف LimeWire ایجاد یک اقتصاد دورانی است که در آن با ایجاد ارتباط بین سازندگان و طرفدارن آنها یک روش درآمدی برای هردوی آنها ایجاد کند.

تاریخچه لام وایر

همانطور که گفته شد، LimeWire در دهه 2000 به عنوان یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین نرم افزارهای اشتراک گذاری فایل شناخته میشد. این نرم افزار توسط مارک هاوارد گورتون تأسیس شد و در نهایت در سال 2010 پس از شکایت در مورد نقض حق کپی رایت تعطیل شد. سپس در سال 2022، کارآفرینان اتریشی به نام پاول و جولیان زته‌مایر، حقوق این سرویس را خریداری کردند و آن را به یک بازار NFT تغییر نام دادند. آنها با موفقیت یک پیش فروش استراتژیک و خصوصی 10.4 میلیون دلاری با شرکت هایی از جمله Kraken Ventures، Crypto.com Capital، GSR و Arrington Capital را اجرا کردند. سپس یک فروش عمومی موفق دیگر کل مبلغ جمع آوری شده را به 17.75 میلیون دلار افزایش داد.

لایم وایر چگونه کار میکند؟

از سال 2023، هنرمندان و سازندگان با پرداخت حق عضویت می‌توانند انجمن‌های انحصاری ایجاد کنند، همچنین این پلتفرم اخیراً یک استودیوی هوش مصنوعی تولیدکننده برای تولید محتوا اضافه کرده است.

LimeWire اصلاح شده یک پلت فرم عضویت مبتنی بر فناوری بلاک چین است که در آن سازندگان محتوا می توانند جوامع انحصاری خود را تشکیل دهند. این پلتفرم که بر روی بلاک چین Algorand ساخته شده است، از دارایی های مبتنی بر اتریوم و Polygon نیز پشتیبانی می کند. اعضا می توانند برای پیوستن به این انجمن ها اشتراک بپردازند و برای هر ویدیو، فایل صوتی یا مقاله ای که دریافت می کنند، NFT دریافت کنند. این ویژگی به کاربران این فرصت را می دهد تا با پرداخت اشتراکت مالکیت محتواها را بدست آورند.

دارندگان NFT می توانند این NFT ها را در بازارهای ثانویه نگه دارند یا بفروشند. علاوه بر این، مشترکین می توانند مستقیماً به سازندگان محتوای مورد علاقه خود پیام دهند و با آنها ارتباط اجتماعی عمیق تری ایجاد کنند.

سازندگان می‌توانند از اشتراک‌های خریداری شده درآمد بدست آورند و بابت هر فروش بازار ثانویه درآمد مادام‌العمر دریافت کنند. برای افزایش بیشتر پتانسیل درآمد سازندگان، LimeWire گزینه پرداخت به ازای مشاهده (PPV) را نیز ارائه خواهد کرد.

مزایا

  • LimeWire یک سیستم سودآور برای سازندگان و طرفداران آنها ایجاد می کند.
  • LimeWire با استفاده از نام تجاری قدیمی خود به یک پایگاه کاربری بزرگ دسترسی پیدا کرده است.
  • LimeWire برای کاربران Web3 پرداخت با فیات از طریق کارت اعتباری و پرداخت با ارزهای دیجیتال را میپذیرد.

معایب

  • LimeWire دارای یک کیف پول حضانتی است که در آن کاربران کنترلی بر کیف پول خود ندارند، و ممکن است در صورت نقض داده ها امنیت آن به خطر می افتد.
  • ارزش توکن LMWR در معرض نوسانات ذاتی بازار قرار دارد و ریسک سرمایه گذاری قابل توجهی را به همراه دارد.
  • LimeWire با سایر پروژه ها، به ویژه در زمینه اشتراک فایل، با رقابت سختی روبرو است که می تواند پذیرش آن را محدود کند.

توکن LMWR چیست؟

LMWR یک توکن ابزاری ERC-20 و توکن اصلی اکوسیستم LimeWire است.

موارد استفاده اصلی توکن LMWR عبارتند از:

وفاداری: برنامه وفاداری دارندگان LMWR. کاربران بر اساس توکن هایی که دارند به 3 سطح تقسیم می شوند. هر سطح دارای برخی مزایا، پاداش ها، قدرت رای دادن و دسترسی به ایردراپ های NFT می باشد.

پرداخت‌ها و جوایز: توکن LMWR یک تجربه گیمیفی و تعاملی ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند از توکن‌ها LMWR در سراسر پلتفرم برای پرداخت پول تولید کنندگان محتوا، ارسال پیام‌ مستقیم به آنها، پرداخت هزینه اشتراک یا دسترسی به محتوای VIP استفاده کنند. از سوی دیگر، سازندگان می توانند درآمد خود را به صورت توکن یا به صورت پول فیات (USD) دریافت کنند. یک سیستم پاداش نیز در حال توسعه است که بخشی از توکن ها را با هدف تشویق کاربران به ادامه فعالیت در سیستم به مشترکین و سازندگان محتوا برمی گرداند.

LimeWire همچنین یک برنامه تشویقی دیگر در نظر گرفته است که شامل گروه های زیر است:

  • فعال ترین تولیدکنندگان محتوا
  • مشترکینی در نظر دهی فعال هستند
  • و همچنین کاربرانی که محتواهایی که دستورالعمل های انجمن را نقض می کنند گزارش می کنند

حاکمیت و تمرکززدایی: توکن LMWR به کاربران اجازه می دهد تا فعالانه در مدیریت پلتفرم شرکت کنند.

هنگامی که عملکرد «تماشای پولی» (PPV) اجرا می شود، که در آن کاربران غیر ثبت نام شده باید برای مشاهده محتواهای انحصاری هزینه پرداخت کنند، درآمد حاصل از آن بین همه مشترکینی که NFT آن محتوا را در اختیار دارند توزیع می شود.

توکنومیکس پروژه

مجموع عرضه توکن لایم وایر 1,000,000,000 (1 میلیارد) است. تخصیص توکن بر اساس مدت زمان قفل کردن و عرضه ماهانه آن با هدف کنترل عرضه توکن ها، طبقه بندی می شود. 43٪ از تخصیص توکن LMWR برای بازگشت به جامعه در نظر گرفته شده است

اعضای تیم، مشاوران و سرمایه‌گذاران فروش استراتژیک/خصوصی با هدف نشان دادن چشم‌انداز بلندمدت و تعهد خود به پروژه، رتبه طولانی‌ترین دوره‌های قفل و عرضه را در اختیار دارند.

آیا LimeWire سرمایه گذاری مناسبی است؟

LimeWire با هدف حمایت از سازندگان محتوا و ایجاد درآمد پایدار بر ساخت جوامعه انحصاری متمرکز است. این پلتفرم همچنین در فناوری جدیدی مانند AI Studio سرمایه گذاری کرده است. این پیشرفت‌ها اعتبار و تخصص LimeWire را ثابت می‌کند، بنابراین باعث جلب اعتماد بیشتری از سوی سرمایه‌گذاران میشود.

با این حال، مانند هر سرمایه گذاری دیگری، سرمایه گذاری در LimeWire خطرات خاصی به همراه دارد، از جمله نوسانات بازار ارزهای دیجیتال و تغییرات بالقوه قوانین نظارتی. سرمایه گذاران همیشه باید تحقیقات خود را انجام دهند و قبل از سرمایه گذاری در هر ارز دیجیتال، میزان تحمل ریسک خود را ارزیابی کنند. مهم است که به یاد داشته باشید که سرمایه گذاری در توکن LMWR یا هر ارز دیجیتال دیگری تضمین کننده سود نیست و می تواند منجر به از دست دادن سرمایه شود.

منبع خبر:https://nipoto.com/mag/what-is-limewire/

دکمه بازگشت به بالا