اقتصادیترندهای کسب و کار

وام سیمکارت چیست؟ مدارک لازم برای دریافت وام سیم کارت

در شرایط کنونی دریافت وام و پیدا کردن ضامن کاری سخت و غیر ممکن به نظر می رسد. از این رو یافتن راه هایی برای اخذ وام که نیاز به چک و ضامن ندارد، بسیار کار گشا خواهد بود. شخص به جای انتظار در صف های طولانی بانک ها می‌ تواند با در دست داشتن کارت ملی، وام سیمکارت دریافت کند. اهمیت وام سیمکارت بدین جهت هست که شخص برای دریافت آن لازم نیست ضامن داشته باشد و درواقع خود سیمکارت به عنوان ضامن، برای دریافت وام محسوب می شود.

این وام، برای اشخاصی که، نیاز فوری به دریافت پول دارند بسیار مفید خواهد بود، چرا که در ظرف 30 دقیقه می توان این وام را دریافت کرد. نحوه دریافت این وام بسیار ساده است و شاید بتوان وام سیمکارت را، ساده ترین و راحتترین روش دریافت وام دانست. به جهت اهمیت این موضوع، در این مقاله، به این پرسش که وام سیمکارت چیست؟ و فرق سیم کارت دائمی و اعتباری همراه اول پاسخ داده می شود. سپس نحوه ثبت نام تسهیلات سیم کارت، شرایط دریافت، مدارک لازم برای دریافت آن، زمان بازپرداخت، مزایای دریافت این وام توضیح داده خواهد شد.

وام سیمکارت چیست؟

وام سیمکارت روشی برای اخذ وام است که نحوه ثبت نام تسهیلات سیم کارت، بدون ضامن و در کوتاه ترین زمان ممکن انجام می شود. چنانچه شخص، سیمکارت همراه اولی دارد که متعلق به تهران است و کد یک، دو یا سه در ابتدای آن قرار گرفته،‌ بیشترین مبلغ وام را دریافت می کند، چرا که این خط ها از لحاظ مبلغی بسیار ارزشمندند و قطعا شخص به هر موبایل فروشی که مراجعه کند، مبلغ بالایی برای خرید آن می پردازد.

مزیت مهم این وام این است که، شخص می تواند به اندازه ۹۰ درصد مبلغ سیمکارت خود وام دریافت کند. این در حالی است که سیمکارت شخص قطع یا ضبط نمی شود و می‌ تواند، به صورت روزمره از آن استفاده نماید. تنها با قرار دادن سند سیمکارت به عنوان ضمانت در کمتر از یک ساعت می توان، از این وام سیمکارت بهره مند می شد.

وام سیمکارت فرصتی استثنایی برای دریافت وام ضروری است، بدون اینکه شخص سرمایه ای را در بانک ذخیره کرده باشد. مدت باز پرداخت اقساط بین ۴ تا ۲۴ ماه در نظر گرفته می شود که با توجه به قوانین هر شرکت متغیر است. سود این وام بسیار کم و در حد ۳ درصد است. از این رو شخص مبلغی تقریبا معادل با ارزش سیمکارت خود را پرداخت خواهد کرد.

به این ترتیب در مدتی کمتر از یک ساعت وام دریافت خواهید کرد. متقاضی برای گرفتن وام سیمکارت‌، باید سند خود را به نام شخص وام دهنده انتقال داده و به اندازه ارزش آن وامی با سود پایین دریافت می کند. مبلغ مشخص شده در زمان مقرر به حساب کارت بانکی شخص واریز می شود. این واریزی توسط شرکت ها انجام می شود. قابل ذکر است این وام تنها به سیمکارت همراه اول متعلق به تهران تعلق می گیرد و سیمکارت های ایرانسل، تالیا، رایتل و شهرستان حتی با شرایط رند بودن یا بالا بودن ارزش آن مشمول دریافت این وام نیستند.

شرایط اعطای وام سیم کارت :

1- ارزش خط بالای 4 میلیون تومان باشد(لازم به ذکر است که این طرح برای کدهای 1 و 2 همیشگی است)

2- در 6 ماه اخیر تغییر نام روی خط شما نبوده باشد

3- در 3 ماه گذشته اقدام به تعویض سیم کارت نکرده باشید

مدارک لازم جهت دریافت وام روی خط 0912 :

1- حضور مالک سیم کارت به همراه مدرک شناسائی معتبر(کارت ملی یا گواهینامه یا شناسنامه جدید)

2- سیم کارت مورد نظر که قصد گرفتن تسهیلات روی آن را دارید.

مدارک مورد نیاز جهت دریافت وام سیم کارت

در دریافت وام سیم کارت ، مدارک خاصی مورد نیاز نیست و بسیار ساده هستند که به شرح زیر هستند.

  • حضور صاحب سیم کارت در دفتر
  • همراه داشتن کارت شناسایی (ملی)
  • همراه بودن خود سیم کارت
  • در صورت نیاز، همراه داشتن سند مالکیت سیم کارت

در نظر داشته باشید که در دریافت وام سیم کارت ، هیچ گونه ضامن ، چک ، سفته و موارد خاص دیگر نیاز نیست و فقط باید موارد بالا در حین درخواست وام سیم کارت با متقاضی همراه باشد. همچنین بعد از حضور مدارک ، تمامی کار در کوتاه ترین زمان ممکن، در حدود 1 ساعت انجام و مبلغ درخواست شده به حساب و شماره کارت داده شده متقاضی ، واریز می شود.

مراحل دریافت وام سیم کارت به چه صورت است؟

همواره برای دریافت وام سیم کارت می توانید با یک تماس تمام اطلاعات و سوالات متداول خود را از کارشناسان ما در وام پایتخت بپرسید. در قسمت زیر تمام مراحل دریافت وام سیم کارت را به شما خواهیم گفت.

  • تماس با کارشناس مربوطه در جهت ارزش گذاری قیمت سیم کارت
  • سوال کردن در جهت دریافت مدارک مورد نیاز برای دریافت وام سیم کارت
  • گرفتن وقت قبلی برای دریافت وام و تسهیلات مربوطه
  • آماده کردن مدارک و حضور در دفتر و شعاب دریافت وام سیم کارت
  • انجام امور دفتری و اداری در جهت درخواست وام
  • دریافت وام سیم کارت

در نظر داشته باشید که تمام این مراحل پس از حضور در دفتر دریافت وام سیم کارت ، در صورت آماده بودن تمام مدارک مورد نیاز و مربوطه ، به طور کلی بین نیم ساعت تا یک ساعت زمان می برد و شما به پول و مبلغ مورد نیاز خود خواهید رسید.

زمان بازپرداخت وام سیمکارت

دریافت تسهیلات سیم کارت بسیار راحت و به صرفه است. متقاضی  می تواند زمان باز پرداخت این وام را  خود انتخاب کند و بازه ای بین ۴ تا ۱۲ یا ۲۴ ماه را در نظر بگیرد. اگر شخص، برای مدت کوتاهی نیاز به مبلغ وام دارد و پس از آن شرایط مالی وی رو به راه می شود،‌ می تواند اقساط را کوتاه مدت انتخاب کند. ولی چنانچه شرایط مالی وی خیلی زود به حالت عادی بر نمی گردد، می تواند اقساط را در طی یک یا دو سال پرداخت کند.

همچنین پس از اتمام اقساط، سیمکارت دوباره به نام شخص سند زده می شود و وی مالک سیمکارت خود می شود. در این مدت فروشنده اجازه فروش سیمکارت را ندارد و سند تنها در رهن شرکت قرار می گیرد. معمولا زمان مواجه با مشکلات مالی، ‌اولین گزینه ای که به ذهن می رسد،‌ فروش اموال است. اما نحوه دریافت وام سیمکارت، یکی از راه هایی است که می توان، بدون فروش یا سرمایه گذاری به سرعت صاحب مبلغی به اندازه تقریبی ارزش سیمکارت شد.

این وام را می توان، از شرکت های بزرگ وام دهنده همچون وام زرین دریافت کرد، یا از طریق گوگل شرکت های مختلف را یافت. لازم به ذکر است، برای دریافت این وام باید شخصی که سیمکارت به نام او ثبت شده، حضوری اقدام کند و زمان باز پرداخت را باتوجه به شرایط مالی خود در نظر بگیرد.

مزایای دریافت وام سیمکارت

مهم ترین ویژگی این وام، فوری و بدون ضامن بودن آن است. در صورت داشتن شرایط دریافت وام و پس از عقد قرارداد، می توان این مبلغ را دریافت کرد. دومین مزیت، آسان بودن شرایط است. متقاضی به ضامن، چک و سفته نیاز ندارد. مزیت بعدی در اختیار بودن سیمکارت و امکان استفاده از آن است. از دیگر مزایای آن می توان به متغیر و انعطاف پذیر بودن وام سیمکارت اشاره کرد. متقاضی می تواند تعداد اقساط و مبلغ را بر اساس شرایط خود تعیین کند. پس از طی کردن مراحل اخذ وام سیمکارت،‌ این مبلغ به حساب شخص واریز می شود.

برای دریافت تسهیلات سیم کارت نیاز به ارائه ضامن و ماندن در صف انتظار نیست و در یک روز مبلغ به حساب شخص، واریز می شود. شرایط سنی ندارد و تمام افراد بالای ۱۸ سال که سیم کارتی به نام آن‌ ها ثبت شده می توانند برای دریافت وام سیمکارت اقدام کنند. مالکیت سیم کارت از بین نمی رود و پس از اتمام اقساط، سند مالکیت به نام شخص تغییر داده می شود. اقساط بر اساس درخواست متقاضی و در بازه ای بلند مدت تعیین می شود. مراحل دریافت وام سریع است و نیاز به استعلام حقوقی ندارد.

با توجه به نوسانات اقتصادی بازار، قیمت سیم کارت افزایش یافته و با توجه به ارزش آن، شخص می تواند مجدد وام بگیرد. یکی از معضلاتی که در مورد نحوه وام سیمکارت مطرح می‌ شود، انتقال سند است. شرکت هایی که این نوع وام را در اختیار متقاضی قرار می دهند، دارایی اعتباری چند ساله هستند. پس نیازی به نگرانی در مورد از بین رفتن سیمکارت نیست. با این حال برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی حقوقی آن شخص می تواند با کارشناسان مجموعه تماس بگیرد.

به نقل از: وام پایتخت

دکمه بازگشت به بالا