ترندهای کسب و کارعمومی

تیغه کرکره پلی کربنات چیست؟

کرکره برقی چیست؟

کرکره برقی یکی از  انواع درب های اتوماتیک هوشمند می باشند که بر اساس تکنولوژی بسیار نوین طراحی و ساخته شده اند. امروزه با به وجود آمدن کرکره های برقی دیگر کمتر کسی به سراغ کرکره های دستی و سنتی می رود و همه افراد در تلاش اند که از کرکره های نوین استفاده نمایند. کرکره های برقی جایگزین بسیار مناسبی برای کرکره های سنتی می باشد به دلیل آن که از مزایای بسیاری برخوردار هستند.

اگر بخواهیم کرکره برقی را به صورت کاملا جامع تعریف نماییم، باید اشاره کنیم که این تجهیزات یک پنل از متریال خاص است که با استفاده از یک موتور به صورت برقی بالا و پایین می رود. در واقع کرکره برقی با استفاده از موتور به طور عمودی به سمت بالا یا پایین هدایت می شود و عبور و مرور افراد به داخل یک محوطه خاص را فراهم می سازد.

موتور این تجهیز ویژه را می توان هم به برق و هم چنین به پنل های خورشیدی به منظور بهره وری از انرژی پاک خورشیدی وصل کرد و عملکرد صحیح آن ها را شامل شد. در حقیقت درب کرکره ای برقی شکل مدرن کرکره دستی است که امکاناتی خاص برای آن در نظر گرفته شده است تا افراد بتوانند با خیالی آسوده از این تجهیز ویژه بهره ببرند.

کرکره های برقی می توانند امنیت را برای افراد یا استفاده کنندگان از آن به ارمغان بیاورند و محیط یا محوطه مورد نظر را در برابر سرقت ایمن سازند. این نوع درب هوشمند به صورت معمول از متریال آلومینیوم طراحی و ساخته می شود و به دلیل کاربری مناسب و آسان و رنگ های بسیار متنوعی که دارد، مورد توجه عموم افراد قرار گرفته است. تمام امنیتی که کرکره دستی برای شما فراهم می کند و برقی با چندین درجه بالاتر برای شما فراهم خواهد کرد.

با نصب آن در پنجره و درب منزلتان می توانید باز و بسته شدن آن را مدیریت نمایید. به همین دلیل استفاده از آن در فضاهای داخلی می تواند بسیار مهم باشد. بنابراین اگر هنوز از این تجهیز بسیار کاربردی بهره نبرده اید، به شما پیشنهاد می کنیم که به وب سایت ایمن صنعت مراجعه کرده و درباره این محصول با کارشناسان ارشد این مجموعه مشورت نمایید. شایان به ذکر می باشد که اجزای تشکیل دهنده کرکره برقی شامل موارد زیر خواهد بود:

 • تیغه
 • محفظه
 • رول
 • ریل
 • ریموت
 • کنترل پنل

تیغه کرکره برقی چیست؟

باید اشاره شود که تیغه کرکره برقی یکی از مهم ترین و اساسی ترین قسمت های یک کرکره برقی می باشد، بنابراین به هنگام خرید این نوع از درب های هوشمند لازم است که به این قسمت از آن توجه بسیاری داشته و کرکره برقی با تیغه های مناسب را بیابید. شایان به ذکر می باشد تیغه های کرکره برقی علاوه بر این که زیبایی و امنیت درب هوشمند شما را به ارمغان می آورد، بیشترین تاثیر را نیز در قیمت کرکره برقی نیز دارا است. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که تیغه های کرکره برقی از لحاظ ساخت به دو مورد زیر تقسیم بندی می شوند:

 • تیغه های فوم دار
 • تیغه های امنیتی

اما با این وجود، تیغه های کرکره برقی از لحاظ متریال به کار رفته در آن ها یا جنس، به موارد دیگری نیز تقسیم بندی می شوند که در زیر به بررسی آن ها می پردازیم.

یکی از تیغه های بسیار کاربردی و پر طرفدار در بازار، تیغه های آلومینیومی می باشد. این نوع از تیغه ها از کیفیت های بسیار متنوعی برخوردار بوده و شما عزیزان باید در هنگام خرید این تیغه ها به برند آن و کیفیت تیغه توجه بسیاری داشته باشید. می توان اذعان داشت که تیغه های آلومینیومی در سه دسته کیفیت زیر موجود هستند:

 • آلومینیوم خالص
 • آلومینیوم درجه 2
 • آلومینیوم درجه 3

شما باید در انتخاب تیغه های آلومینیومی در ابتدا کاربری کرکره برقی خود را در نظر بگیرید و پس از آن به بودجه مورد نظر خود نیز توجه کنید و بر اساس آن ها مناسب ترین تیغه را انتخاب نمایید.

لازم به ذکر است این نوع از تیغه های کرکره برقی از متریال گالوانیزه طراحی و ساخته شده اند و نسبت به سایر تیغه ها از قیمت کمتری برخوردار هستند یا به عبارتی دیگر مقرون به صرفه تر می باشند. نکته مهمی که باید بدانید این است که تیغه های گالوانیزه برای افرادی که به دنبال یک تیغه مناسب و مقرون به صرفه هستند، یک انتخاب خوب به شمار می آید.

یکی دیگر از ، تیغه پلی کربنات می باشد. لازم به ذکر است که ویژگی اصلی تیغه های پلی کربنات به این صورت است که کاملا شفاف بوده و زمانی که آن ها را نصب می کنید به آسانی پشت تیغه قابل رویت یا مشاهده خواهد بود. متریال پلی کربنات می تواند سبب افزایش مقاومت تیغه ها در برابر ضربات وارده و هم چنین آتش سوزی بشود.

این تیغه ها می توانند دمای بالایی را تحمل نمایند و به همین دلیل است که استفاده از آن ها بسیار کاربردی بوده و می تواند موجب افزایش امنیت مکان مورد نظر شود. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که تیغه های پلی کربنات جزء تیغه های نشکن به شمار می روند. با توجه به ویژگی هایی که از تیغه ذکر کرده ایم، تیغه های پلی کربنات گزینه مناسبی برای استفاده در کرکره برقی می باشند.

ویژگی های تیغه پلی کربنات چیست؟

ویژگی های تیغه پلی کربنات به نوعی جزء مزایای این تیغه به شمار می رود. در واقع تیغه های پلی کربنات به دلیل مزایای بسیار فراوانی که دارند، یکی از محبوب ترین و کارا ترین انواع تیغه های موجود در بازار می باشند. از جمله ویژگی های تیغه پلی کربنات می توان به صورت زیر اشاره داشت و شرح داد:‌

·        مقاومت و استحکام بسیار بالا تیغه ها

یکی از مهم ترین ویژگی ها و مزایای تیغه های پلی کربنات، مقاومت و استحکام بسیار بالای آن می باشد که سبب افزایش امنیت این تیغه نسبت به دیگر تیغه ها شده است. در واقع می توان اذعان داشت که استحکام این تیغه به اندازه ای زیاد می باشد که از آن به عنوان تیغه نشکن و ضد ضربه نیز یاد می شود . از آن در مکان های خاص استفاده خواهد شد.

·        سازگار با اشعه مضر فرا بنفش

یکی از مزایای بسیار مهم این تیغه، سازگاری آن با اشعه فرا بنفش می باشد. بنا به عبارتی دیگر تیغه های پلی کربنات می توانند مانند یک فیلتر اشعه مضر آفتاب را فیلتر نمایند. این ویژگی سبب می شود که از آن ها در امکانی خاص که باید قابل رویت باشد استفاده گردد بدون آن که اشعه مضر آفتاب آسیبی به محیط وارد نماید. این تیغه ها به دلیل شفاف بودن در مکان هایی مانند بانک نصب می شوند و باید به دلایل امنیتی درون بانک به وسیله چشم رویت شود. علاوه بر بانک بسیاری از کسب و کارها ( مانند گل فروشی ها ) نیز از این تیغه ها بهره می برند.

·        حک لوگو مورد نظر با استفاده از لیزر

برای بسیاری از کسب و کارها حک کردن لوگو شرکت یا سازمان بر روی کرکره برقی ها و درب ها بسیار مهم است. خوشبختانه تیغه های پلی کربنات این ویژگی را دارا می باشند. در واقع تیغه های پلی کربنات این قابلیت را دارند که لوگوی کسب و کار شما به وسیله لیزر بر روی آن حکاکی شود. این موضوع برای بسیاری از کسب و کارها جنبه بازرگانی و تبلیغاتی دارد که خوشبختانه با استفاده از تیغه های پلی کربنات می توان آن را به راحتی و به وسیله لیزر ایجاد کرد.

از لحاظ ایمنی تیغه های پلی کربنات در حد مناسبی قرار داشته و به سمت پایین به صورت ناگهانی لغزش پیدا نخواهند کرد. لازم به ذکر است که این موضوع می تواند سبب کم کردن آلودگی صوتی به هنگام بالا پایین رفتن کرکره برقی نیز بشود و آرامش را برای استفاده کنندگان به ارمغان بیاورد. نکته بسیار مهمی که باید بدانید این است که زمانی که تیغه دارای لغزش است به سرعت دچار استهلاک خواهد شد.

·        تنوع بسیار بالا تیغه های پلی کربنات

لازم به ذکر است که تنوع رنگ و نوع این تیغه ها بسیار بالا می باشد. از جمله محبوب ترین و پر طرفدارترین رنگ های تیغه های پلی کربنات به صورت مسی، آبی و برنزی می باشد که البته در سایر طرح ها و رنگ های اکرولیک نیز قابل طراحی بوده و بر اساس سلیقه افراد می تواند تولید گردد. این ویژگی سبب شده است تا بسیاری از کسب و کارها به راحتی از این تیغه ها بهره ببرند و با زیبایی آن ها زیبایی محیط مورد نظرشان را دو چندان نمایند.

این تیغه ها با دو مدل در بازار موجود هستند که می توانید بر اساس نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. تیغه های تخت و تیغه های S از نمونه های آن هستند که هر کدام دارای کاربرد و زیبایی است. به علاوه شایان به ذکر می باشد که این تیغه ها با دو مدل در بازار موجود بوده و شما می توانید بر اساس نیاز خود یکی از آن ها را انتخاب نمایید. تیغه های تخت و تیغه های S از نمونه های آن به شمار می آید که هر کدام دارای کاربرد و زیبایی خاص خود می باشد.

·        ضد گلوله بودن تیغه های پلی کربنات

شایان به ذکر می باشد که تیغه های پلی کربنات به دلیل ساختار و طراحی بسیار خاصی که دارند، جزء تیغه های ضد گلوله به شمار می آیند و این موضوع می تواند امنیت تیغه ها را بسیار بیشتر کند. بنابراین امنیت آن ها به مراتب بیشتر از درب های عادی و معمولی می باشد. از این تیغه ها در اماکنی که نیاز به امنیت بالایی دارند مانند کلانتری ها و پاسگاه ها می توان استفاده کرد.

·        تیغه های پلی کربنات با قابلیت نسوز بودن

یکی دیگر از ویژی های بسیار مهم تیغه های پلی کربنات، نسوز بودن یا غیر قابل اشتعال بودن آن ها می باشد. این نوع از درب های هوشمند در برابر حریق و آتش سوزی مقاومت بسیار بالایی داشته و می تواند امنیت را در این زمینه برای استفاده کنندگان به ارمغان بیاورد. لازم به ذکر می باشد که عدم سرایت آتش به محیط مجاور نیز یکی دیگر از خصوصیات و ویژگی های بسیار مهم این تیغه به شمار می آید.

·        مقاوم بالا در برابر شرایط جوی نامناسب

یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم تیغه های پلی کربنات، مقاومت بالای آن ها در برابر شرایط جوی نامناسب و ناپایدار است. در درب های قدیمی و سنتی که معمولا به صورت آلومینیومی بودند این ویژگی وجود نداشت و درب بعد از گذشت مدت زمان کوتاه زیبایی خود را از دست می داد و دچار زنگ زدگی و پوسیدگی می شد. اما این نوع از تیغه ها مقاومت بسیار بالایی در برابر شرایط نامناسب جوی داشته و دچار پوسیدگی یا فرسایش نخواهند شد.

سخن پایانی:

کرکره های برقی به دلیل مزایای بسیاری دارند، یکی از مهم ترین انواع درب های هوشمند بوده که از آن ها در محیط های مختلف استفاده می شود. تیغه های کرکره برقی در متریال مختلفی طراحی و ساخته می شود که مهم ترین آن ها تیغه های پلی کربنات است. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت ایمن صنعت مراجعه کرده و با کارشناسان مشورت نمایید.

منبع : کرکره برقی ایمن سازی

دکمه بازگشت به بالا