ترندهای کسب و کارعلمی و پزشکی

بهترین کتاب های آموزش زبان اسپانیایی

بهترین کتاب آموزش زبان اسپانیایی

اهمیت خرید کتاب زبان مناسب چیست؟ برای یادگرفتن زبان اسپانیایی باید منابع درستی انتخاب کنیم؛ منابعی که انگیزه‌مان را تا رسیدن به مقصد حفظ کند. در این مقاله این منابع را به شما معرفی کرده‌ایم و نکات مهم خرید کتاب اسپانیایی را یادآور شده ایم. گاهی انتخاب کتاب‌های درست می‌تواند مسیر حرکت را به کلی عوض کند؛ مخصوصاً اگر پای یاد گرفتن یک مهارت جدید در میان باشد. بعضی از کتاب‌های آموزشی آنقدر سبک جذابی برای آموزش دارند که دیگر آدم دلش نمی‌خواهد بایستد و تشویق می‌شود تا انتهای مسیر جلو برود.

درمقابل کتاب‌های آموزشی دیگری هم هستند که از همان اول آدم را خسته و بی‌انگیزه می‌کنند؛ طوری‌که دیگر دوست ندارد مسیر آموزشی را ادامه دهد و به مقصد برسد. پس اگر شما هم تصمیم به یادگیری زبان اسپانیایی گرفته‌اید، حتماً در انتخاب کتاب دقت کنید. کتاب آموزش زبان اسپانیایی که بتوانند پیچیدگی‌های زبان اسپانیایی را با زبانی ساده آموزش دهند و سرعت حرکت را بهبود بخشند.

ما می‌خواهیم در این مقاله، بهترین کتاب های زبان اسپانیایی را معرفی کنیم. کتاب‌هایی که کارتان را راحت‌تر می‌کند و شما را خیلی زود به هدف می‌رساند. پس تا آخر مقاله همراه‌مان باشید تا سریع‌تر از آن‌چه که فکرش را می‌کنید، زبان اسپانیایی که آسان ترین زبان دنیا برای فارسی زبانان است را یاد بگیرید.

اهمیت کتاب مناسب برای یادگیری اسپانیایی

انتخاب متد مناسب و روش یادگیری، گام اول از مسیر آموزش زبان اسپانیایی است. در نظر گرفتن هدف و تعیین آن‌چه پس از پایان دوره آموزش از خودمان توقع داریم، اصلی‌ترین فاکتورهای این انتخاب هستند. ممکن است بخواهیم از یک شیوه ساده و منعطف استفاده کنیم و تنها کمی با این زبان آشنا شویم؛ اما اگر هدف‌مان شرکت کردن در یکی از آزمون های زبان اسپانیایی است، شیوه آموزش‌مان کاملاً متفاوت خواهد بود.

علاوه‌‌بر این باید در نظر بگیریم که می‌خواهیم زبان اسپانیایی را به صورت خودآموز یاد بگیریم یا در کلاس‌های آموزشی شرکت کنیم. اگر روش خودآموز را انتخاب کرده‌ایم، باید کتاب آموزش و رمان اسپانیایی مد نظرمان، زبان ساده‌ای داشته باشد و با کمک یک لوح فشرده، تلفظ واژگان را نیز به ما یاد بدهد. پس برای این که دچار سردرگمی نشویم، باید ویژگی‌های هر کتاب را با دقت بخوانیم تا در نهایت مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنیم.

بهترین کتاب های آموزش زبان اسپانیایی

با هر هدفی که بخواهید زبان اسپانیایی را بیاموزید، چه از روی علاقه یا به قصد سفر باشد و چه برای گذراندن یک امتحان حرفه‌ای، می‌توانید از متدهای آموزشی زبان اسپانیایی استفاده کنید. اصولاً بهترین کتاب های زبان اسپانیایی از متدهای استانداردی برای آموزش این زبان استفاده می‌کنند. در این قسمت می‌خواهیم این کتاب‌ها را به شما معرفی کنیم تا با کمک آن‌ها، بتوانید در مدت زمان کوتاهی روی این زبان مسلط شوید. سعی کنید مناسب‌ترین گزینه را برای خودتان انتخاب کنید تا با انگیزه، در این مسیر پیش بروید و خیلی زود به مقصد برسید.

کتاب Prisma

یکی از قدیمی‌ترین متدهای آموزش زبان اسپانیایی را می‌توانید در مجموعه  کتاب های Prisma ببینید که از گذشته محبوبیت ویژه‌ای در میان علاقه‌مندان به یادگیری این زبان داشته‌است. طی سال‌های اخیر، ویرایش جدید این مجموعه کتاب با عنوان تازه Nuevo Prisma ارائه شده که در این سری جدید، بخشی از مطالب تغییر کرده و درس‌هایی نیز به مطالب قبلی، اضافه شده‌است. از آن‌جایی‌که مجموعه پریسما را موسسه سروانتس اسپانيا تدوین کرده، این سری کتاب‌ها می‌تواند منبع مناسبی باشد برای کسانی که قصد دارند در آزمون DELE شرکت کنند؛ چون موسسه سروانتس درواقع یکی از بازوهای اصلی برگزارکننده این آزمون است.

مجموعه کتاب‌های پریسما در شش سطح طبقه‌بندی شده و زبان‌آموزان را از سطح A1 تا سطح C2 جلو می‌برد. شیوه آموزش این متد بر مکالمه استوار است؛ به این معنی که شما هر درس را بر مبنای مکالمه یاد خواهید گرفت. اما درمجموع، تمرین‌ها بر پیشرفت هر چهار مهارت معمول آموزش زبان شامل خواندن، شنیدن، صحبت کردن و نوشتن تکیه دارد.

کتاب Learn to speak Spanish

اگر می‌خواهید زبان اسپانیایی را در سطح عمومی و نه حرفه‌ای و دانشگاهی یاد بگیرید، کتاب Learn to speak Spanish پیشنهاد خوبی‌ست. این کتاب برای کسانی مناسب است که می‌خواهند سطح متوسطی از زبان اسپانیایی را بیاموزند، به اسپانیا یا کشورهای اسپانیایی‌زبان سفر کنند و در کل به یک دانش عمومی از زبان اسپانیایی نیاز دارند.

اما می‌توان به جرات گفت که کتاب Learn to speak Spanish یکی از بهترین کتاب های زبان اسپانیایی در دنیا است؛ این کتاب را استادهای دانشگاه Alcalá در اسپانیا تهیه و تدوین کرده‌اند و کیفیت آن توسط مراجع آموزشی تأیید شده‌است. با مطالعه آن می‌توانید دانش زبان اسپانیایی خود را از سطح مبتدی تا سطح متوسط بالا ببرید و با استفاده از تمرین‌ها و مثال‌های آن، توانایی خواندن و درک مطلب‌تان را افزایش دهید. اگر متد آموزشی این منبع را با یک برنامه درست پیش ببرید، در نهایت می‌توانید به زبان اسپانیایی هم صحبت کنید.

کتاب El Cronometro

مجموعه‌کتاب‌های آموزش زبان اسپانیایی El Cronometro نیز جزء بهترین کتاب های زبان اسپانیایی است  که افراد زیادی به‌منظور آمادگی برای شرکت در آزمون DELE  از آن استفاده می‌کنند. بنابراین، اگر می‌خواهید اسپانیایی را به‌صورت حرفه‌ای و اصولی بیاموزید، این مجموعه کتاب پیشنهاد خوبی‌ست.

مجموعه کتاب El Cronometro در شش جلد و بر اساس معیارهای آموزشی اروپا ارائه شده و افراد را از سطح مبتدی به سطح پیشرفته می‌رساند. زبان‌آموزان در تمام گروه‌های سنی، از نوجوان تا بزرگسال می‌توانند از آموزش‌های این مجموعه بهره‌مند شوند. تمام درس‌های این سری کتاب‌ها، بر دو مرحله آموزشی متمرکز شده‌است؛ اول آماده‌سازی فردی و دوم آموزش گروهی. همان‌طور که گفتیم، نویسندگان این مجموعه از اساتید و پژوهشگران شاغل در موسسه سروانتس هستند و همین باعث شده اعتبار آن نزد علاقه‌مندان بیشتر شود. با خواندن این منابع آموزشی، می‌توانید نمونه‌های آزمون DELE را ببینید و با سطح سؤالاتش آشنا شوید.

کتاب Mastering Spanish Vocabulary

اگر احساس می‌کنید برای پیشرفت بیشتر در یادگیری زبان، به یک راهنما جهت آموزش لغات نیاز دارید، حتما از آموزش‌های این منبع آموزشی استفاده کنید. کتاب Mastering Spanish Vocabulary از آن کتاب‌هایی‌ست که می‌تواند دایره لغات شما را خیلی زود گسترش دهد. این کتاب تقریباً 10هزار واژه را در خود جای داده و یک فایل صوتی هم دارد که دربرگیرنده تقریباً 100 ساعت صدا است. شما می‌توانید با کمک این فایل صوتی، تلفظ صحیح کلمات را یاد بگیرید و مهارت‌های شنیداری و کلامی‌تان را ارتقاء دهید.

واژگان این کتاب در موضوعات مختلف دسته‌بندی شده‌اند. هر موضوع، کلمات مرتبط با موضوع مشابه را در کنار هم قرار می‌دهد؛ به این ترتیب، زبان‌آموزان زبان اسپانیایی و مسافران کشورهای اسپانیایی‌زبان می توانند کلمات مرتبط با هر موضوع را به‌راحتی پیدا کنند و از آن استفاده نمایند. موضوع واژگان این کتاب عبارتند از: تجارت، پزشکی، خانه، کلمات و عبارات علمی، واحدهای اندازه‌گیری، لباس، غذا، حمل‌ونقل، هنر، فرهنگ و غیره.

کتاب Competencia gramatical en USO

اگر چیزی از زبان اسپانیایی نمی‌دانید و می‌خواهید با کتاب آموزش زبان اسپانیایی تا سطح پیشرفته جلو بروید، این مجموعه را انتخاب کنید. سری کتاب Competencia gramatical en USO  در سه سطح آموزشی مبتدی، متوسط و پیشرفته طراحی شده و بیشتر بر آموزش گرامر زبان اسپانیایی تمرکز دارد. به این صورت که در هر درس یک نکته گرامری آموزش داده می‌شود و سپس تمرین‌های مربوط به آن قرار می‌گیرد تا با کمک آن درک خود را نسبت به نکات درسی جدید بیازمایید. این مجموعه چهار جلد است و سطح‌های آموزشی A1 ,A2 ,B1 ,B2 را پشتیبانی می‌کند.

کتاب Sueña

کتاب‌های آموزشی Sueña نیز شامل چهار جلد است. متد آموزشی این مجموعه بر مبنای مکالمه است؛ یعنی شما حین آموختن جمله‌های گوناگون یک مکالمه، واژه‌ها و دستور زبان را نیز یاد می‌گیرید. با خواندن جلد اول بر سطح مبتدی (A1 ,A2) کاملاً مسلط می‌شوید. جلد دوم و سوم و چهارم نیز هر کدام، یکی از سطح‌های متوسط تا پیشرفته (B1,B2,C1) را پوشش می‌دهد و وقتی تمام کتاب‌ها را خواندید و یاد گرفتید، کاملاً به زبان اسپانیایی مسلط می‌شوید. دقت کنید که برای هر درس زمان مناسبی اختصاص دهید تا همه نکات آن را بیاموزید.

کتاب Hugo Spanish in three months

کتاب Hugo Spanish in three months یک کتاب آموزش زبان اسپانیایی است که می‌توانید به صورت خودآموز از آن استفاده کنید. این منبع آموزشی شما را در عرض سه ماه با ساختار مکالمه و گرامر زبان اسپانیایی آشنا می‌کند. متد آموزشی آن برمبنای مطالب و تمرین‌های هفته‌ای‌ست و در مدت 13 هفته برنامه آموزشی خود را تنظیم کرده‌است. مولفان کتاب تنها یک ساعت مطالعه در 90 روز را برای تسلط بر مطالب این کتاب کافی دانسته‌اند.

به این شیوه که واژه‌ها، فایل صوتی، مکالمه و افعال هر هفته در یک درس آموزش داده می‌شود و به شما پیشنهاد می‌کند که یک هفته کامل بر آن درس و مباحثش تمرکز کنید تا به‌خوبی بر آن مسلط شوید.  زبان آموزش این کتاب انگلیسی‌ست و با دانش کمی از زبان انگلیسی می‌توانید از پس مطالعه آن بربیایید. همراه آن، فایل صوتی هم ارائه می‌شود که برای آشنایی با لهجه و تلفظ کلمات در اسپانیایی بسیار مفید و البته ضروری‌ست.

کتاب Colloquial Spanish

یکی‌دیگر از بهترین کتاب های زبان اسپانیایی مجموعه کتاب های Colloquial Spanish است. این مجموعه مطالب آموزشی را بر مبنای دیالوگ‌های ساده و اصطلاحات عامیانه‌ای ارائه می‌دهد که در گفت‌وگوهای روزمره خیلی زیاد از آن استفاده می‌شود. سری کتاب‌های Colloquial Spanish در دو جلد منتشر شده و به آموزش در سطح مبتدی و متوسط می‌پردازد. این مجموعه با شیوه‌ای شفاف و کاربردی زبان‌آموز را به سطحی قابل قبول از یادگیری زبان اسپانیایی می‌رساند، طوری‌که قادر باشد جملات زبان اسپانیایی را خوب درک کند و در موقعیت‌های درست و مناسب از آن‌ها استفاده نماید.

جمع‌بندی

 در این مقاله تلاش کردیم بهترین کتاب های آموزش زبان اسپانیایی را بر مبنای نیازهای گوناگون شما معرفی کنیم. انتخاب هر کدام از این کتاب‌ها به هدف‌تان از یادگیری برمی‌گردد. مثلاً کسی که می‌خواهد در آزمون‌های بین‌المللی شرکت کند با شخصی که هدفش از یادگیری زبان اسپانیایی صرفاً تقویت مکالمه‌ست، نمی‌تواند از منابعی یکسان برای یادگیری کمک بگیرد. پس قبل از انتخاب، تمام این موارد را بررسی کنید و بعد قدم در مسیر آموزشی بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا