اقتصادیترندهای کسب و کار

اس ال پی بخریم یا نه؟ بررسی مزایا و معایب ارز SLP

دنیای متاورس هرروز در حال رشد و پیشرفت است. بسیاری اعتقاد دارند بازی‌های متاورسی آینده صنعت گیم را متحول می‌کند. اکسی اینفینیتی یکی از این بازی‌های متاورسی است که توکن بومی خود را با نام SLP به بازار ارزهای دیجیتال معرفی کرده است. توکن اس ال پی مبتنی بر استاندارد ERC-20 است که بازیکنان در راه خرید حیوان‌های خانگی بازی اکسی اینفینیتی خرج می‌کنند. با افزایش استفاده از توکن‌های متاورسی، کاربران با این سؤال مواجه شده‌اند که آیا دنیای متاورس به‌خصوص ارز ال اس پی مناسب سرمایه‌گذاری است یا خیر؟ با ما همراه باشید تا به پاسخ این سؤال برسید.

اکسی اینفینیتی چیست؟

برای فهم بهتر کاربرد اس ال پی در دنیای ارز دیجیتال باید با دنیای اکسی اینفینیتی آشنا شویم. بازی‌های مبتنی بر کسب درآمد زیادی در دنیای بلاکچین پدید آمدند، اما اکسی اینفینیتی با بیش از ۱ میلیارد دلار حجم معامله با فاصله در صدر جدول قرار دارد. شرکت اسکای ماویز بازی اکسی اینفینیتی را در سال ۲۰۱۸ راه‌اندازی کرد. در مدت‌زمان کوتاهی این پلتفرم نزدیک به نیم میلیون کاربر را به خود جذب کرد. بازی اکسی این‌گونه است که بازیکنان هیولاهایی را به شکل ان‌اف‌تی خریداری می‌کنند و با یکدیگر به مبارزه می‌پردازند.

هزینه خرید ان‌اف‌تی‌های هیولایی را توکن بومی پلتفرم، اس ال پی، پرداخت می‌کند. توکن SLP با انجام بازی، شرکت و برنده شدن در مبارزه‌ها به بازیکنان تعلق می‌گیرد. توکن‌های SLP کاربردهای مختلف دیگری نیز دارند که در ادامه با آن‌ها آشنا خواهیم شد.

اس ال پی چیست؟

اس ال پی توکن بومی پلتفرم اکسی اینفینیتی است. در بازی اکسی اینفینیتی ان‌اف‌تی‌هایی وجود دارند که بازیکنان می‌توانند به خرید و فروش آن‌ها بپردازند. هزینه خرید یا فروش ان‌اف‌تی‌ها با توکن اس ال پی پرداخت می‌شود. اساساً ارز دیجیتال اس ال پی قلب پروژه اکسی اینفینیتی نام دارد. بلاکچین اتریوم بستری را فراهم کرده است تا توکن SLP با استاندارد ERC-20 ساخته شود. توکن‌ها مبارزان بازی را می‌خرند و مبارزان با شرکت در نبردها مجدد توکن SLP کسب می‌کنند.

بازیکنان اکسی اینفینیتی با خرید توکن SLP شخصیت‌های حاضر در بازی را خریداری می‌کنند، سپس در مبارزات بازی شرکت می‌کنند و پس از پیروزی در هر نبرد توکن اس ال پی دریافت می‌کنند. آن‌ها می‌توانند توکن‌های خود را در راستای ارتقا شخصیت خرج کنند یا با انتقال به صرافی به ارز فیات تبدیل کنند.

مزایا اس ال پی SLP

پس از تغییر نام شرکت فیس‌بوک به متا نگاه‌های بسیاری به سمت پروژه‌های متاورسی جلب شد. ظهور هوش مصنوعی در سال ۲۰۲۳ شوک دیگری بود که دنیای متاورس را به سمت جلو هل داد. بازی‌های مبتنی بر درآمد مانند اکسی اینفینیتی که در دنیای متاورسی رخ می‌دهند، در این فضا رشد بسیاری کردند. اس ال پی با حرکت تکنولوژی به سمت متاورس می‌تواند رشد قیمتی بسیاری کند. بازیکنانی که در دنیای متاورسی اکسی اینفینیتی کسب درآمد می‌کنند، توکن‌های ال اس پی خود را به صرافی‌ها منتقل می‌کنند تا درآمد مجازی را به واقعیت برسانند.

بازی اکسی اینفینیتی در دو حالت مبارزه‌ای و ماجراجویی به بازیکنان خود توکن‌های LSP می‌دهد. بازیکنان هر چه قدر وقت بیشتری بگذارند، توکن‌های بیشتری کسب می‌کنند و می‌توانند شخصیت‌های مبارزه کننده خود را ارتقا دهند. شخصیت‌های مبارزه کننده می‌توانند به شکل ان‌اف‌تی در بازار اکسی اینفینیتی فروش روند. ان‌اف‌تی‌هایی که بیشتر ارتقا یافته‌اند و قدرت بیشتری دارند؛ با قیمت‌های بالاتری در بازار به فروش می‌روند و مشتریان بیشتری خواهند داشت.

توکن SLP در صرافی‌های معتبر بسیاری در سراسر دنیا فهرست شده است. سوشی‌سوآپ، یونی‌سوآپ، اوککس، کوکوین و از همه عجیب‌تر بایننس در لیست صرافی‌های معتبری هستند که اس ال پی را فهرست کرده‌اند. ارز دیجیتال SLP را می‌توان جزو معدود توکن‌های درون بازی دانست که بایننس آن را فهرست کرده است.

در اکثر این صرافی‌ها جفت‌های معاملاتی SLP/USDT، SLP/ETH و SLP/BUSD وجود دارند. در صرافی‌های فیلیپین، استرالیا و اروپا اس ال پی با ارز فیات کشورها نیز معامله می‌شود. در این سه حوزه به‌خصوص اتحادیه اروپا تقاضا برای خرید ارز دیجیتال SLP رو به افزایش است.

معایب اس ال پی SLP

ارز دیجیتال ال اس پی پشتوانه خاصی ندارد. این توکن مخصوص بازی اکسی اینفینیتی است و خارج از دنیای متاورس هیچ ارزش دیگری ندارد. در سال‌های اخیر پروژه‌های بسیاری مانند memo.cash از توکن ال اس پی در صنعت سرگرمی استفاده کردند، اما درنهایت کارکرد خاصی در دنیای واقعی ندارد.

گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت محسوب نمی‌شود. دارایی‌های دیجیتالی که پشتوانه قوی ندارند، نوسان‌های شدیدی می‌کنند و با اخباری کوچک ممکن است ریزش پیدا کنند. قبل از خرید توکن LSP اطمینان حاصل کنید که نقدینگی کافی برای بیرون کشیدن سرمایه وجود دارد.

کلاه‌برداران و سارقان ارز دیجیتال به‌مانند هر جا دیگری در دنیای متاورس نیز حضور دارند. شرکت اسکای ماویز مسئولیتی در قبال حفاظت از دارایی‌های ال اس پی در کیف پول ندارد. به‌عبارتی‌دیگر، تمامی سختی‌های حفاظت از دارایی‌های متاورسی مانند دیگر ارزهای دیجیتال است.

آینده اس ال پی (بخریم یا نخریم؟)

توکن اس ال پی پس از لمس نقطه اوج قیمتی خود در ۱۲ جولای ۲۰۲۱ با قیمت ۰.۳ دلار، روند نزولی خود را آغاز کرد و هنوز این روند به پایان نرسیده است. اخبار مثبت بسیاری در این مدت حول محور پروژه شکل گرفت که امیدهای زیادی را نسبت به آینده زنده کرد، اما واکنش قیمتی به شکل دیگری بود.

ظهور هوش مصنوعی و عینک هوشمند جدید اپل گامی مهم به سمت مجازی شدن دنیای واقعی است. شرکت اسکای ماویز نیز اهداف بلندمدت خود را حضور ارگان‌های مختلف در دنیای واقعی معرفی کرده است. سایت bitcoin wisdom نیز رشد قیمتی را تا پایان سال برای توکن SLP در نظر گرفته است.

حرف آخر

بسیاری از قدرت‌های دنیا مقاومت‌های شدیدی در برابر مجازی شدن فعالیت‌های انسان می‌کنند. شرکت‌های تکنولوژی اما همچنان با قدرت به توسعه محصولات خود ادامه می‌دهند. راحت‌طلبی انسان‌ها منجر به پیشرفت زندگی بشری در دنیای متاورس شده است.

اکسی اینفینیتی بازی درآمدزایی است که صنعت گیم‌های مبتنی بر درآمد را با متاورس پیوند زد. توکن SLP می‌تواند همراه با رشد دنیای متاورس به اوج قیمتی خود برگردد. درنتیجه باید منتظر ماند و دید تا چند سال آینده قطب‌نمای تکنولوژی کدام مسیر را به انسان‌ها نشان می‌دهد.

منابع:

academy.binance.com

blockworks.co

bitcoinwisdom.com

axieinfinity.com

www.gemini.com

دکمه بازگشت به بالا