نقد و بررسی بازی Call of Duty: Modern Warfare III

سال 2023 بیستمین سالگرد مجموعه کالاف دیوتی است و شرکت اکتیویژن نیز مشابه با دیگر شرکت ها برای چنین سالگردهایی، برنامه های ویژه ای را در نظر گرفت. البته برنامه خاص شرکت اکتیویژن به نظر بسیاری از افراد یکم عجیب بود، چراکه این شرکت ناامیدانه ترین نسخه از این بازی را ارائه کرد. به طوری به عقیده بسیاری از گیمرها بازی  Call of Duty: Modern Warfare IIIدر کارنامه مجموعه کالاف دیوتی در بخش سیاه کارنامه این مجموعه قرار می گیرد. در ادامه با نقد و بررسی بازی  Call of Duty: Modern Warfare III ما را همراهی کنید.

در این مقاله سعی داریم به نقد و بررسی بازی  Call of Duty: Modern Warfare III بپردازیم. امیدواریم اطلاعات آن برای شما مفید واقع شود. در صورتی که قصد خرید اکانت ظرفیتی PS5 و ps4 را دارید، می توانید از طریق مجموعه گیم پارادایس اقدام کنید.

نقد و بررسی بازی  Call of Duty: Modern Warfare III

بازی کالاف دیوتی نسخه مدرن وارفر 3 دارای بخش های مختلف داستانی، چندنفره و زامبی است اما متاسفانه نتوانسته است در هیچ یک از این بخش ها عملکرد خیلی خوبی داشته باشد و به نوعی منجر به ناامیدی گیمرها از این بازی شده است.

طراحی نامناسب شخصیت ها برای بخش داستانی بازی  Call of Duty: Modern Warfare III

در بخش داستانی بازی  Call of Duty: Modern Warfare III به نوعی یک آشفتگی دیده می شود. در این قسمت بازی با نجات ماکاروف آغاز می گردد و با این آغاز تصور بر این است که باید با یک شخصیت شرور کاریزماتیک تقابل کنیم. اما آنچه که در بازی میبینیم این است که ماکاروف صرفا یک شخصیت بسیار سطحی است و این کاراکتر هیچ ایدئولوژی خاصی را دنبال نمی کند و این برخلاف شخصیت های منفی در یک بازی می باشد. به طوری که در بازی  Call of Duty: Modern Warfare 3 صرفا  به خطرناک و بی رحم بودن کاراکتر پرداخته است که کمی کلیشه ای می باشد.

البته این شرایط برای دیگر کاراکترهای اصلی بازی چندان بهتر نیست؛ به طوری که در نسخه های قبلی هدف این بود که هیچ شخصیتی در جنگ معصوم نیست؛ این درحالی است که شخصیت هایی مثل کاپیتان پرایس، گوست، مک تاویش، فرح و الکس صرفا سربازهای وطن پرستی هستند که در تمامی شرایط بهترین تصمیم گیری را دارند. در حقیقت تک لایه بودن کاراکترهای بازی  Call of Duty: Modern Warfare III باعث شده است حتی در شرایطی که هدف سورپرایز کردن مخاطب با یک اتفاق تازه است، تاثیرگذاری لازم در مخاطب ایجاد نشود. ما ارائه دهنده اکانت قانونی ظرفیتی Call of Duty برای شما عزیزان هستیم.

نداشتن پایان بندی

یکی از بدترین قسمت های بازی Call of Duty: Modern Warfare III، نداشتن پایان بندی مناسب است. به طوری که دقیقا زمانی که گیمر بر این باور است که می تواند وضعیت آشفته روایت این بازی را به پایان برساند، ناگهان کمپین تمام می شود. ضمن اینکه هدف از بازی مشخص نمی شود، سرانجام ماکاروف نیز در ابهام باقی می ماند.

طراحی حالت سندباکس و جهان باز

یکی از نوآوری های بازی  Call of Duty: Modern Warfare III، مراحلی هستند که به جای داشتن ساختار خطی، از حالت سندباکس و جهان باز پیروی می کنند. البته این نوآوری در این نسخه خیلی هم حالت جدیدی نیست و پیش تر نمونه هایی از آن در نسخه های قبلی دیده شده بود.

حالت جهان باز بودن بازی مشکلی ندارد؛ اما موضوعی که وجود دارد این است که در بازی  Call of Duty: Modern Warfare III، عملا هیچ مرحله ای تعریف نشده است. به طوری که سازندگان صرفا یک نقشه را طراحی کرده اند و چندین هدف برای هر دکمه تعریف نموده اند و پس از پخش کردن تعدادی دشمن و آیتم در محیط، مابقی کار را به گیمر سپرده اند. به طوری که در این مراحل خبری از ساز و کارهای جذاب نیست و گیمر صرفا باید هرچه زودتر دشمنان را بکشد و ماموریت خود را به پایان برساند.

طراحی مراحل به سبک کلاسیک

در بازی  Call of Duty: Modern Warfare III ضمن طراحی مراحل به صورت جهان باز، چندین مرحله به سبک کلاسیک نیز طراحی شده اند. برای مثال در یک مرحله که باید دارای حال و هوای جاسوسی باشد، تمامی مکانیزم بازی این است که امکان مخفی کردن اسلحه وجود دارد. به طوری که افراد می توانند مسافت خیلی کوتاهی را با فاصله از سربازها طی کنند تا به یک شخص مشخص برسند و بعد از بالارفتن از چندین نردبان مرحله را به اتمام برسانند.

برخورداری از گان پلی جذاب از نکات مثبت بازی  Call of Duty: Modern Warfare III

از نکات مثبتی که در مورد بازی  Call of Duty: Modern Warfare 3 وجود دارد، گان پلی جذاب بازی است. بازی کالاف دیوتی به خصوص در طی سال های اخیر از نظر گان پلی بسیار خوب عمل کرده است که خوشبختانه این ویژگی در بازی  Call of Duty: Modern Warfare III نیز دیده می شود. به طوری که تمامی سلاح هایی که در بازی مورد استفاده قرار می گیرند، دارای حس و حال مختص به خود هستند و شلیک کردن با آن ها احساس عجیبی را به گیمر می دهد.

این ویژگی با صداگذاری که بر روی سلاح ها صورت گرفته است، تکمیل می شود. به طوری که ضمن اینکه صدای شلیک تیر بسیار حرفه ای است، صدای برخورد آن با دشمنان و کشته شدن آن ها نیز با احساس تکرارنشدنی همراه است.

حالت چندنفره رقابتی بازی

حالت چند نفره رقابتی بازی که با تجربه ای آشنا اما دوست داشتنی همراه است. سازندگان در این بخش از بازی  Call of Duty: Modern Warfare III سعی کرده اند اصالت بازی را حفظ کنند به همین دلیل حالت های آشنایی از جمله Team Deathmatch، Free for All، Control و … در این قسمت دیده می شود. البته حالت های متفاوتی شامل Invasion نیز در دسترس می باشند و این تنوع حالت ها هر سلیقه ای را پوشش می دهند.

این ویژگی در کنار گان پلی جذاب، بازی  Call of Duty: Modern Warfare 3 را تبدیل به یک بازی اعتیادآور می کند؛ قسمت بازی های چند نفره در این نسخه، با محتوای چندان جدیدی همراه نیست اما بخش جذاب و سرگرم کننده این نسخه به شمار می رود.

بالانس خوب نقشه ها و سلاح ها

از دیگر مزیت های این بازی، هماهنگی خوب نقشه ها و سلاح ها است. البته تمامی نقشه های بازی به جز چندین مورد، نقشه های مرتبط با مدرن وارفر 2 می باشند که فقط کمی دستکاری شده اند و این خبر خوبی برای کاربران قدیمی این بازی نیست. با این حال این نقشه ها از طراحی خوبی برخوردار هستند.

بخش زامبی در بازی  Call of Duty: Modern Warfare III

در مورد بخش زامبی نیز اخبار ناامیدکننده ای وجود دارد؛ در بخش زامبی این بازی، گیمر وارد یک نقشه تقریبا بزرگ می شود که زامبی ها در سراسر آن پخش شده اند که البته در میان آن ها دشمن های انسانی نیز وجود دارد.

در این نقشه می توان ماموریت های مختلف را انجام داد و در این میان از طریق کشتن زامبی ها نیز امتیاز به دست آورد. با امتیازهای به دست آمده می توان سلاح خرید و یا برای بازه زمانی موقتی از نقشه خارج شد. از معایب این بخش این است که باید در یک چرخه تکراری بازی کنید و پس از مدتی حوصله سر بر می شود.

سخن آخر

بازی  Call of Duty: Modern Warfare IIIاز نظر صوتی و بصری در دسته بندی بازی های خوب قرار دارد؛ گرافیک بازی با انیمیشن های نرم و بافت های باکیفیت، از نظر بصری بسیار زیباست. همینطور بازی به صورت روان و بدون مشکل نیز اجرا می شود. موسیقی و صداگذاری این بازی نیز بسیار عالی صورت گرفته است.

با تمامی این موار متاسفانه بازی  Call of Duty: Modern Warfare 3 منجر به ناامیدی گیمرها شده است و به طوری که بسیاری از گیمرها بر این باور هستند، بهتر است برای انتشار نسخه های جدید این بازی، بیشتر از یک سال صرف شود. به طور کلی بازی کالاف دیوتی مدرن وارفر سه، در دسته بندی نسخه های ضعیف این مجموعه قرار می گیرد. تنها بخش جذاب این بازی، بخش بازی های چندنفره است که البته ویژگی جدیدی نیز به آن اضافه نشده است. به طوری که این بازی به عنوان یک نسخه جدید و با قیمت کامل، قابل قبول نیست.

دکمه بازگشت به بالا