اقتصادیترندهای کسب و کار

ابزارهای تعمیر موبایل جدید، کیفیت تعمیرات موبایل را ارتقا بخشیده اند

تا چندسال پیش که قطعات موبایل و فرایند تولید گوشی های تلفن همراه به این حد پیشرفته نبود، برای تعمیر موبایل تنها یک یا چند پیچ گوشتی، هویه و سیم لحیم و در سخت ترین شرایط سشوار صنعتی مورد نیاز بود اما با گسترش تکنولوژی های مربوط به سات قطعات موبایل و در کنار آن تغییر شرایط و تکنولوژی های تولید گوشی موبایل سبب شده است تا برای تعمیر گوشی موبایل های به روز به ابزار آلات تعمیر موبایل پیشرفته و متنوع تری نیاز باشد. در این بخش خبری به بررسی ابزار تعمیر موبایل جدید که کیفیت تعمیرات موبایل را ارتقا داده اند پرداخته ایم.

منبع تغذیه

منبع تغذیه یکی از جمله بهترین ابزار آلات تعمیر موبایل به شمار می رود که به کمک آن در زمانی که گوشی به طور کامل به جهت تعمیر باز شده است میتوان برق مورد نیاز روشن کردن گوشی را برای آن در هر بخشی از تعمیر تعمیر نمود تا دیگر نیازی به اسمبل نهایی گوشی برای اطمینان از درست انجام شدن کار و دوباره کاری ها نباشد.

دستگاه التراسونیک

دستگاه یا حمام التراسونیک را میتوان یکی از جمله تازه نفس ترین لوازم و ابزار تعمیر موبایل دانست. بسیاری از تعمیرکاران موبایل برای اینکه بتوانند قطعات موبایل را به خوبی تعمیر کنند نیازمند این هستند تا قطعه مورد نظر عاری از هر گونه گرد و خاک، جرم و لحیم کاری باشد. برای این منظور میتوان برد یا قطعات گوشی را در حمام التراسونیک قرار داد تا با استفاده از مایع التراسونیک و به واسطه موج های لرزانی که دستگاه ایجاد میکند این آلودگی ها از سطح قطعه و برد گوشی پاک شود.

لوپ و میکروسکوپ

برای اینکه بتوان ریزترین قطعات موبایل را تعمیر نمود نیاز است تا با لوپ تعمیر موبایل به صورت در لحظه قطعه مورد نظر را مشاهده نمود تا بتوان فرایند تعمیر را برای آن انجام داد. لوپ های تعمیر موبایل دارای انواع مختلفی هستند که هر یک کیفیت و عملکرد متفاوتی را ارائه می کنند.

فرز انگشتی

فرز انگشتی یکی از جمله ابزارهایی است که هر تعمیرکار موبایلی حداقل به یکی از آنها نیاز خواهد داشت. از این ابزار میتوان برای برش محافظ روی آی سی و یا برداشتن چسب OCA استفاده نمود.

مولتی متر

گوشی های موبایل جدید به شدت بر روی ولتاژ ورودی حساس هستند. بسیاری از مشکلات برقی که برای گوشی های موبایل جدید رخ میدهد مربوط به اختلاف ولتاژهایی است که در بخش های مختلف گوشی رخ داده است. حضور یک دستگاه مولتی متر بر روی میز هر تعمیرکار موبایل میتواند به او کمک کند تا بخش هایی که دچار مشکلات برقی هستند را شناسایی کرده و نسبت به رفع آنها اقدام نماید.

شما به عنوان یک تعمیرکار موبایل تاکنون از چه ابزارهای تعمیر موبایلی استفاده کرده اید؟

 

منبع: خبرگزاری آنا

دکمه بازگشت به بالا