اجتماعیترندهای کسب و کار

روش های انتخاب وکیل خوب برای زمین

به وجود آمدن مشکلات ملکی و در نتیجه آن درگیر شدن با مشکلات پرونده ملکی، می تواند دردسرهایی را به همراه داشته باشد. در بیشتر موارد داشتن یک وکیل کار بلد و باتجربه می تواند این مشکلات و دردسرها را به حداقل برساند. از این رو در مواجه شدن با چنین مشکلاتی وکیل خوب برای زمین راه حلی برای مشکلات ملکی می باشد. به طور معمول زمین و ملک از جمله اموالی است که بر سر آن اختلاف و مشکلات بسیار رخ می دهد. حضور موثر در دادگاه برای دفاع از حق و حقوق  با داشتن یک وکیل خوب ملکی امکان پذیر است. در صورتی که اطلاعات کافیِ پیدا کردن وکیل برای زمین را ندارید، می توانید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید تا اطلاع لازم در این خصوص را کسب نمایید.

وکیل خوب برای زمین چه کسی است؟

وکیل خوب برای زمین

وکیل خوب ملکی در واقع فردی است که در زمینه های امور ملکی و امولی که غیر منقول هستند، بیشترین فعالیت را دارد و در این شکل از پروندها تجربه و مهارت کافی را داراست. زمین و اراضی و ملک از دارایی های غیر منقول به حساب می آیند. به این معنا که دارایی های غیر منقول، قابلیت جا به جایی ندارند.

همانطور که گفته شد برای دفاع درحد از حق و حقوق در پرونده های ملکی بهتر است از یک وکیل خوب برای زمین کمک بگیرید. وکلیل های ملکی با تجربه ای که در حوزه پرونده های اراضی دارند و با تسلط بر تمامی قوانین و تبصره ها  و پیچدگی های پرونده های ملکی می توانند در سریع ترین زمان ممکن و با بهترین شرایط پرونده ملک شما را به نتیجه برسانند و حق و حقوق شما را به جای آورند.

وکیل خوب برای زمین باید چه فرقی با وکلای دیگر داشته باشد؟

وکیل خوب برای زمین کسی است که تخصص فراوانی در زمینه پرونده های ملکی و ارضی داشته باشد. این وکیل باید بتواند نسبت به وکلای دیگر بسیار بهتر عمل کند و به تمامی قوانین مربوط به پرونده های اراضی آگاه باشد. همچنین این وکیل باید بتواند بهتر از وکلای دیگر لایحه مربوط به پرونده ارضی را بنویسد و آن را به دادگاه ارائه دهد.

در چه مواردی لازم است به وکیل ملکی خوب مراجعه کرد؟

وکیل ملکی خوب

اگر در مورد مالکیت زمین خود با مشکل مواجه شده اید باید به یک وکیل خوب برای زمین مراجعه کنید. این مشکلات اگر به موقع حل نشوند مشکلات فراوانی را به وجود می آورند و ممکن است مالکیت شما به خطر بیفتد.

در ادامه به برخی از موقعیت های می پردازیم که با مواجه شدن با آن ها می توانید از یک وکیل خوب برای زمین کمک بگیرید.

 • اگر کسی بدون اجازه شما وارد زمین شما شود و ادعای مالکیت زمین شما را داشته باشد.
 • اگر فردی بدون اجازه شما به تصرف زمین شما ادامه دهد می توانید با کمک وکیل ملکی آن را از زمین خود اخراج کنید.
 • اگر فردی با داشتن سند جعلی ادعای مالکیت زمین شما را داشت شما می توانید دعاوی مربوطه را به کمک وکیل ملکی خود مطرح کنید.
 • اگر شخصی به زمین شما آسیب زند و خسارت مالی به شما وارد کند می توانید از او شکایت کنید. کمک گرفتن از یک وکیل حرفه ای کمک کننده خواهد بود.
 • در شرایطی که کسی بدون رضایت شما اقدام به فروش زمین شما کند می توانید از وکیل ملکی کمک بگیرید.

وکیل خوب برای زمین چه وظایفی دارد؟

در چه مواردی لازم است به وکیل ملکی خوب مراجعه کرد؟

وکیل خوب برای زمین وظایف مشخصی دارد. وکیل ملکی وظیفه دارد که موکل خود را در برابر متحمل شدن خسارت های مالی محافظت نماید. وکیل باید کاری کند که عدالت در حق موکل اجرا شود و موکل به حق و حقوق خود برسد. اگر شخصی بخواهد حق و حقوق موکل را پایمال کند وکیل باید از راه قانونی در دادگاه مانع او شود.

وکیل خوب برای زمین وظیفه دارد موکل خود را در جریان روند پرونده آگاه سازد تا موکل با آگاهی بیشتری در دادگاه حاضر شود. از دیگر وظایف مهم وکیل ملکی طرح دعاوی حقوقی و کیفری مربوط به پرونده است. جمع کردن ادله لازم برای گرفتن حق موکل نیز یکی از وظایف وکیل خوب برای زمین است.

چرا باید از وکیل ملکی حرفه ای برای پرونده های ملکی استفاده کرد؟

وکیل ملکی حرفه ای

ممکن است فکر کنید مراجعه به وکیل خوب برای زمین جهت حل پرونده ملکی کاری غیر لازم است. شایان ذکر است پرونده های ملکی بیشترین میزان پرونده ها را در دادگاه ها تشکیل می دهند. اما در عین حال پرونده های ملکی از پیچیدگی فراوانی برخوردار هستند و در هر لحظه ممکن است روند پرونده تغییر کند.

اگر فرد نتواند عدالت را در حق خود اجرا کند ممکن است پرونده را ببارد و محتمل خسارت مالی بسیار زیادی شود. در این راستا لازم است طی پرونده های ملکی حتماً به یک وکیل خوب برای زمین مراجعه کنید. زیرا وکلا به خوبی می دانند که چگونه حق و حقوق شما را محفوظ بدارند و این گونه از به وجود آمدن خسارت های مالی جلوگیری می کنند.

انواع دعاوی که توسط وکیل املاک و مستغلات مطرح می شوند کدم‌اند؟

وکیل املاک و مستغلات

دعاوی مجموعه درخواست هایی هستند که در دادگاه توسط یک وکیل خوب برای زمین جهت دفاع از موکل مطرح می شوند. دعاوی انواع مختلفی دارند که هر کدام در حوزه مربوط به خود دسته بندی می شوند. دعاوی مربوطه شامل دعاوی کیفری و دعوای حقوقی هستند. در ادامه می خواهیم در مورد انواع این دعاوی توضیحات مفصلی ارائه دهیم.

دعاوی کیفری که توسط وکیل خوب برای زمین مطرح می شوند کدم‌اند؟

دعاوی کیفری دعاوی هستند که توسط وکیل خوب برای زمین در مواردی مطرح می شوند که جرمی صورت گرفته باشد. این جرم می تواند مربوط به ملک و یا اراضی باشد و از این جهت فرقی ندارد. در ادامه می خواهیم به برخی از دعاوی کیفری اشاره کنیم که در دادگاه توسط وکیل مطرح می شوند.

 • جعل سند و استفاده از سند جعلی
 • تصرف ملک توسط شخص دیگر
 • انتقال دادن منافع ملک به یکی دیگر
 • کلاهبرداری در خرید و فروش اراضی
 • فروش ملک شخص دیگری بدون اجازه و رضایت او
 • تغییر دادن کاربری مربوط به اراضی کشاورزی به اراضی مسکونی
 • وارد شدن به اراضی شخص دیگری بدون اجازه او
 • آسیب زدن به اراضی شخص دیگر و ایجاد خسارت مالی

دعاوی حقوقی مطرح شده توسط وکیل ملک

دعاوی حقوقی زمانی توسط وکیل خوب برای زمین مطرح می شوند که در اجرای مفاد قرارداد تخلفی صورت گرفته باشد. در واقع این دعاوی زمانی که مفاد قرارداد توسط طرف مقابل اجرا نشوند مطرح خواهند شد. دعاوی حقوقی جزء مهم ترین دعاوی هستند که توسط وکیل املاک در دادگاه مطرح می شوند. در ادامه به معرفی برخی از این دعاوی خواهیم پرداخت.

 • دعاوی خلع ید: این دعوا زمانی مطرح است که شخصی بدون اجازه و رضایت مالک، تصرف ملک او را ادامه دهد. در این زمان مالک می توان به کمک وکیل ملکی دعوای خلع ید را مطرح کند.
 • دعاوی افراز و فروش ملک مشاع: این دعوا زمانی مطرح می شود که بر سر مالکیت ملکی در میان چندین مالک اختلاف باشد. یعنی ملک مورد نظر بین چندین مالک مشترک باشد اما برای تقسیم آن اختلاف باشد.
 • دعاوی الزام سند رسمی: هنگامی که فروشنده ای تصمیم به فروش ملک خود به خریدار گیرد اما از تنظیم سند رسمی خودداری کند این دعوا مطرح است. خریدار می تواند با کمک یک وکیل خوب برای زمین سند رسمی زمین را دریافت کند.
 • دعاوی سرقفلی: هنگامی که مالک، ملک خود را به مستأجر اجاره می دهد مبلغی را به عنوان پیش پرداخت دریافت می کند. این پیش پرداخت به این معناست که مستأجر می تواند از منافع زمین مورد نظر در زمان مقرر شده در قرارداد استفاده کند. بعد از آنکه مدت زمان قرارداد اتمام یافت مستأجر با دریافت پول خود می تواند ملک را ترک کند.
 • دعاوی تعدیل اجاره بها: این دعاوی زمانی مطرح می شود که مبلغ اجاره در اجاره نامه تعین شود. مستأجر موظف است ماهانه این مبلغ را به مالک پرداخت نماید.
 • دعاوی ابطال قرارداد: این دعاوی زمانی که به کار می رود که در یکی از مفاد قرارداد مربوطه مشکلاتی وجود داشته باشد.

وکیل خوب برای زمین چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

وکیل خوب برای زمین باید دارای ویژگی هایی باشد تا بتواند وظایف خود را به خوبی و به صورت کامل انجام دهد. احتمالاً بارها به دنبال وکیل بسیار خوب و حرفه ای بوده اید. اما نمی دانستید که چه وکیلی را باید انتخاب کنید. ما در ادامه به ویژگی های یک وکیل خوب و حرفه ای می پردازیم تا شما بتوانید شناخت خوبی در این زمینه داشته باشید.

 • وکیل باید روحیه تلاشگری داشته باشد و برای دفاع از موکل خود در دادگاه تمام تلاش خود را بکند.
 • وکلای حرفه ای سابقه ای بسیار درخشان دارند و در پرونده های مختلف موفقیت های چشمگیری داشته اند.
 • وکیل خوب و حرفه ای با موکل خود صادق است و سعی می کند انتظارات موکل خود را از نتیجه پرونده منطقی کند.
 • وکیل باید با توجه به شرایط پرونده دعاوی مناسب را در دادگاه مطرح سازد.

شماره وکیل ملکی برای زمین (وکیل تهران 24)

همانطور که گفته شد اگر درگیر پرونده ای ملکی هستید بهتر است که در دادگاه با حضور وکیل ملکی  خبره حضور پیدا کنید. بنابراین اگر به دنبال یک وکیل خوب برای زمین هستید، می توانید با مجموعه وکیل تهران 24 تماس حاصل فرمایید. مجموعه ما تضمین می کند که وکلای ما از بهترین و حرفه ای ترین وکلای ملکی تهران هستند و می توانند با در دادگاه حضوری قدرتنمد داشته باشند و از حق و حقوق شما به بهترین شکل ممکن دفاع می کنند. برای دریافت مشاوره از وکلای ما می توانید با شماره درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

منبع : وکیل ملکی تهران در موسسه حقوقی وکیل تهران ۲۴

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا