بین المللترندهای کسب و کار

تفریحات ازمیر در زمستان با ازمیر ملک

ازمیر شهری زیبا در غرب ترکیه است که به چند دلیل مختلف به یکی از جذاب ترین شهرهای توریستی ترکیه تبدیل شده است. خرید خانه در ازمیر اول از همه به خاطر آب و هوای عالی، بی نقص و کم نظیری که دارد و دوم به خاطر معماری و تاریخ ارزشمندی که دارد، محبوب شده است. این شهر که آب و هوای آن مدیترانه ای است، تابستان های گرم و داغ و زمستان های سرد با دمای زیر صفر درجه سانتیگراد را تجربه می کند.

در این شهر همیشه و در همه ایام سال یک نسیم خنک و دلچسب از سمت دریا احساس می شود و همیشه و در همه فصل های سال جذابیت خودش را حفظ می کند. اما با همه این اوصاف سوال این است که بهترین فصل برای سفر به ازمیر چه فصلی است ؟ در چه فصلی باید به ازمیر سفر کنیم؟ با ما در ازمیر ملک همراه باشید تا شرایط ازمیر در فصل های مختلف سال را با هم بررسی کنیم و ببینیم که بهترین زمان سفر به ازمیر چه زمانی است.

ازمیر در فصل بهار

بادهای خنک زمستانی در ازمیر تا اوایل فصل بهار نیز ادامه پیدا می کنن د. هوای ازمیر در فصل بهار بسیار دلچسب است. به صورتی که میانگین دمای هوای ازمیر در طول روزهای بهاری در حدود 18 درجه سانتیگراد و در طول شب های بهاری در حدود 10 درجه سانتگیراد است . در این فصل جدای از اینکه هوا خنکای جالبی دارد ، گل های بسیار زیبایی در ازمیر شکوفه می زنند و این مساله باعث می شود که ازمیر در فصل بهار ظاهر بسیار خوشایندی پیدا کند . در این فصل شکل و شمایل شهر ازمیر شبیه به شهرهای اروپایی می شود و بالکن های خانه های مردم پر از گل هایی می شود که رنگ هایشان یکی از آن یکی خیره کننده تر و زیباتر هستند .

در ماه اول این فصل یک جشنواره مهیج به نام فستیوال اروپایی جاز ازمیر نیز در این شهر ساحلی برگزار می شود. در این جشنواره موزیسین های اروپایی و ترکیه ای آثار هنری بسیار زیبایی را اجرا می کنند و خاطره ای فراموش نشدنی را برای شرکت کنندگان این جشنواره رقم می زنند . ضمن اینکه جشنواره های دیگری مثل جشنواره توت فرنگی ، جشنواره بهشت پرندگان ، جشنواره بادبادک و بهار، جشنواره گیلاس طلایی و فستیوال بین المللی جوانان بورنوا در فصل زیبای بهار در شهر ازمیر میزبانی می شوند .

ازمیر در فصل تابستان

ازمیر در فصل تابستان از همیشه سرگرم کننده تر، جذاب تر و خاص تر می شود . همین که بهار رو به پایان می رود و هوای ازمیر رو به گرمی می رود ، یکی یکی سر و کله توریستان در ازمیر پیدا می شود و سواحل آن پر از مسافرانی می شود که همه شان به دنبال تفریح و خوشگذرانی هستند . در این زمان از سال میانگین دمای ازمیر در حدود 28 تا 30 درجه سانتگیراد می شود و گاهی دمای بالاتر را هم تجربه می کند . ضمن اینکه رطوبت هوای ازمیر در ماه های تابستانی سال زیاد می شود .

اما با این حال امکان بارش باران در فصل تابستان در ازمیر تقریبا نزدیک به صفر است . گرم شدن هوای ازمیر در فصل تابستان منجر به این می شود که همه توریستان در این فصل به دنبال تجربه تفریحات ساحلی و خرید آپارتمان در ازمیر باشند و همه در کنار هم از شنا کردن ، آفتاب گرفتن و تجربه بازی ها و ورزش های آبی لذت ببرند . از همه جالب تر اینکه فستیوال بین المللی ازمیر که دوست داشتنی ترین جشنواره ازمیر است ، در همین فصل برگزار می شود .

این جشنواره 30 روزه یک فستیوال متنوع که در آن انواع و اقسام موسیقی ها ، باله ها ، تئاترها و اپراها اجرا می شوند . ضمن اینکه چندین و چند جشنواره دیگر در فصل تابستان در ازمیر برگزار می شوند که از جمله آن ها می توان به جشنواره برگاما ، جشنواره بازی های شبه جزیره ای ، فستیوال بین المللی تئاتر کودکان و جوانان ، جشنواره بین الملی دریای چشمه ، جشنواره بین المللی موسیقی و انواع و اقسام رویدادهای هنری و فرهنگی دیگر اشاره کرد .

ازمیر در فصل پاییز

درست وقتی که پاییز فرا می رسد ، حجم توریستان ازمیر کم و کمتر می شود . نکته ای که باید بدانید ، این است که ماه سپتامبر که اولین ماه پاییزی به حساب می آید و تقریبا از اواسط ماه شهریور شروع می شود ، یکی از بهترین ماه های سال برای سفر به ازمیر است . چرا که در این ماه ، هوای ازمیر به اندازه ماه های تابستانی گرم نیست و با این حال آب دریای ازمیر در این ماه هنوز سرد نشده است و این یعنی شما می توانید در ماه سپتامبر در بهترین شرایط و آب و هوای ممکن از تفریحات دریایی در ازمیر استفاده کنید. این را هم بگوییم که فصل پاییز و علی الخصوص ماه اول آن برای طبیعت گردی در ازمیر و گشت و گذار در شهرها و روستاهای اطراف ازمیر زمان ایده آلی است .

در این زمان شما می توانید به دل طبیعت ازمیر بروید و طبیعت گردی و ماهیگیری را در اطراف ازمیر تجربه کنید . گفتنی است که در ماه اول فصل پاییز چند جشنواره فرهنگی نیز در ازمیر برگزار می شود . اما با این حال مساله ای که مشخص است ، این است که در فصل پاییز خبری از شلوغی توریستان در شهر نیست و اصولا سفر به ازمیر در این فصل برای کسانی خوشایند است که خیلی به دنبال شلوغی نیستند و از جمعیت زیاد خوششان نمی آید .

سفر به ازمیر در فصل زمستان

در فصل زمستان ، باید انتظار این را داشته باشید که دمای هوای ازمیر از صفر درجه سانتیگراد کمتر شود . با این حساب مشخص است که عملا در فصل زمستان امکان تجربه خیلی از تفریحات ساحلی در ازمیر وجود ندارد . در این فصل احتمال بارش باران و برف از هر زمان دیگری در سال بیشتر است . البته این بدین معنی نیست که ازمیر در طول فصل زمستان روزهای بارانی و برفی زیادی دارد . بلکه نهایتا در 2 تا 3 روز از هر ماه زمستانی ، امکان اینکه برف یا باران در ازمیر ببارد ، وجود دارد . میانگین دمای هوای ازمیر در روزهای زمستانی در حدود 11 درجه سانتیگراد است و این بدین معنی است که شما با یک دست لباس گرم به راحتی می توانید از سرمای لذتبخش هوای ازمیر در طول روز لذت ببرید . اما در طول شب امکان اینکه هوا سردتر از این شود ، وجود دارد .

اما با این حال حتی اگر هوای ازمیر در یک روز زمستانی خیلی سرد بشود و حتی برف و باران هم در این شهر ببارد ، باز هم شما می توانید در چنین روزی در ازمیر خوش بگذرانید و از مراکز تفریحی سرپوشیده آن برای سرگرم کردن خود استفاده کنید . لازم به ذکر است که رویدادها و جشنواره های زیادی در فصل زمستان در شهر ازمیر میزبانی نمی شوند و شما نمی توانید در فصل زمستان در ازمیر انتظار مواجه شدن با شور و هیجان زیادی را داشته باشید . البته تا یادمان نرفته این را بگوییم که هر سال در ماه ژانویه ، یک مسابقه کشتی شتر در سلچوک ازمیر برگزار می شود که خود اهالی ازمیر از آن خیلی خوششان می آید و بعضی از توریستان نیز جذب آن می شوند .

در نهایت اینکه اگر به سفر در ازمیر به چشم یک فرصت برای تجربه تفریحات ساحلی نگاه می کنید ، فصل تابستان برای شما بهترین فصل سفر به ازمیر است . اگر خیلی تحمل گرما را ندارید و در عین حال می خواهید از تفریحات آبی استفاده کنید ، ماه اول فصل پاییز بهترین زمان سفر به ازمیر برای شما تلقی می شود . اگر به دنبال گشت و گذار و بازدید از جاذبه های توریستی ازمیر در یک فصل خنک هستید ، ما به شما سفر به ازمیر در فصل بهار و پاییز را پیشنهاد می کنیم و در نهایت اگر ارزان بودن سفر به ازمیر برایتان مهم است ، باید به شما بگوییم که فصل زمستان بهترین فصل سفر ارزان به ازمیر محسوب می شود . برای رزرو می توانید با همکاران ما در آژانس مسافرتی در تماس باشید.

سفر به استانبول در فصل زمستان بسیار ایده آل است، چراکه استانبول شهریست که به خواب زمستانی نمی رود و همیشه پر جنب و جوش است.

آیا شما هم از آن دسته از کسانی هستید که از شلوغی های شهر کلافه می شوید؟ پس بهتر است که فصل زیبای زمستان را برای مسافرت بعدیتان به استانبول  با انتخاب کنید. در زمستان ها جمعیت توریستان در استانبول به نسبت کمتر است و شما به راحتی می توانید بدون ازدحام معمول استانبول، در شهر گشت و گذار کنید و از موزه های تاریخی و آثار باستانی استانبول دیدن کنید. همچنین می توانید زندگی محلی های استانبول را در زمستان تماشا کنید و زندگی واقعی آن ها را از نزدیک ببینید و با فرهنگشان آشنایی پیدا کنید. سفر به استانبول در فصل زمستان بسیار ایده آل است، چراکه استانبول شهریست که به خواب زمستانی نمی رود و همیشه پر جنب و جوش است.

به قصر پرا بروید و نوشیدنی سنتی ترکیه یعنی سلپ که از گیاه خوشبوی ارکیده تهیه می شود را نوش جان کنید. برای تهیه این نوشیدنی خوش طعم و منحصر به فرد پودر بذر ارکیده را با شیر مخلوط می کنند و آن را با دارچین به صورت گرم سرو می کنند. این نوشیدنی برای شب های سرد زمستانی ترکیه بسیار دلپذیر است.

: قدم زدن در باغ قصرعثمانی در فصل زیبای زمستان و زیر بارش برف دلپذیر زمستانی جذاب است و خوبیش این است که لازم نیست مثل فصل های دیگر زمان زیادی از اقامتتان در استانبول را در صف های طولانی موزه ها هدر دهید. همه موزه های استانبول در فصل زمستان باز هستند و در زیر بارش برف دیدنی تر هم می شوند.

چه چیزی بیشتر از یک حمام گرم در روزهای سرد زمستانی می چسبد؟ این حمام تاریخی توسط معمار مشهور عثمانی، سینان در قرن 16 ساخته شده است. اگر شما هم دوست دارید که به سبک عثمانی قدیمی ریلکس کنید، بهترین انتخاب برای شما در استانبول رفتن به این حمام تاریخی است. پس به حمام کلیچ علی پاشا بروید و درخواست یک لیوان شربت خانگی کنید و مثل شاهزاده ها ریلکس کنید و از زمانتان لذت ببرید!

یک نوع ماهی خاص وجود دارد که فقط در دریای مارمارا در آب های سرد بوسفوروس صید می شود و خوردن آن در فصل زمستان عجیب می چسبد! ماهی های این منطقه همه تازه هستند و شما می توانید با چشم انداز بی نظیر دریا، این غذای خوش طعم را میل کنید. به شما پیشنهاد می کنیم که غذاهای لوفر یا پالاموت را از منو انتخاب کنید. خوش طعم ترین ماهی های سرو شده در ببک بالیکی کبابی هستند. اگر هم از ماهی کبابی خوشتان نمی آید، می توانید ماهی سرخ شده با موسیر را امتحان کنید و از طعم بی نظیر آن شگفت زده شوید.

جالب است که بدانید بازار بزرگ استانبول قدیمی ترین پاساژ در کل جهان است که از خیابان های باریکی تشکیل شده است که دور تا دور آن ها را جواهرات فروشی، حجره های آنتیک و فروشگاه های دیگر قرار گرفته است. شما می توانید در بازار گشت و گذار کنید و خرید خود را انجام دهید. گشت و گذار در این بازار حال و هوای قدم زدن در دنیای باستانی را به شما می دهد و خرید متفاوتی را تجربه خواهید کرد. اگر در پایان خریدتان خسته شدید، بهتر است به رستوران هاووزلو در بازار بزرگ استانبول بروید و یکی از خوش طعم ترین غذاهای ترکی را میل کنید.

اگر شما هم قصد تجربه یک سفر بی نظیر زمستانی به استانبول را دارید، با همکاران ما در مهرپرواز تماس بگیرید تا بهترین تور لحظه آخری را به شما معرفی کنیم.

ازمیر شهری بسیار آرام و دنج در ترکیه

ازمیر شهری است که در غرب کشور ترکیه است که از بسیاری از جهات با استانبول متفاوت است. بر اختلاف استانبول، در ازمیر بیشتر مردم محلی و بومی خواهید دید و زندگی کاملاً سنتی را می بینید، از آن طرف در استانبول شاهد زندگی مدرن و شلوغی و ازدحام می بینید و و جاذبه های بسیار جذاب و رنگارنگ آن حسابی سرگرمتان می کند. در شهر ازمیر تا دلتان بخواهد می توانید از آرامش و سکوت لذت ببرید.

اگر مقصد سفرتان است، زمان زیادی را برای بودن در این شهر در نظر بگیرید، نه تنها برای دیدن و گشت و گذار در جاذبه های گردشگری و تاریخی و اماکن دیدنی آن، بلکه برای قدم قدم زدن در خیابان های تاریخی آن هم به توجه و زمان نیاز است. در این شهر مرزی و شگفت انگیز و زیبا جاذبه های بسیاری وجود دارد، امروز آژانس هواپیمایی مهرپرواز 5 مورد از دیدنی ترین و بهترین جاذبه های گردشگری ازمیر را به شما معرفی می کند تا با آنها بیشتر و بهتر آشنا شوید تا در سفر خود از دیدن آنها بتوانید نهایت لذت را ببرید.

در منطقه ازمیر آگورا می توانید آثار به جای مانده از بازاری را مشاهده نمایید که در زمان های قدیم در مسیر راه ابریشم قرار داشته است. این آثار تاریخی و به جای مانده، خرابه هایی از یک بازار باستانی است که قدمت آن به 2هزار سال قبل یازمی گردد. کانال آبی که در گذشته نیز در این بازار بوده و وجود داشته است، امروزه هم در اینجا به چشم می خورد و از میان بازار گذشته است.

پاموکاله یک جاذبه کاملاً طبیعی در ازمیر است که گردشگران و توریست های بسیاری را به خود جذب می کند. پدیده طبیعی پاموکاله یک چشمه آب گرم طبیعی به شکل پلکانی است که نمونه آن را می توان در “باداب سورت” مازندران یافت. سنگ های سفید رنگ و آب کاملاً آبی رنگ جلوه ای بسیار دیدنی و جذاب به آن بخشیده است. در گذشته و زمان های قدیم، مردم در آب این چشمه طبیعی استحمام می کردند و خود را می شستند.

در بازار کمارالتی و در بازارهای مشابه و سنتی ازمیر، برخلاف اکثر بازارها، می توانید به راحتی با فروشندگان گفت و گو کنید و محصولات را مشاهده نمایید، بدون اینکه حس کنید مجبور هستید که محصولی را خریداری کنید. اگر به این بازار رفتید، حتماً آبنبات هایی که در خود بازار تهیه می شوند را امتحان کنید، حسی تازه و تجربه ای خاص و شیرین را برایتان خواهد ساخت. همچنین در این بازار می توانید لذیذترین و خوش طعم ترین شیرینی های ازمیر و نیز زیتون های سیاه و سبز را خریداری کنید. گشتن و دیدن این بازار قطعاً یکی از خوشمزه ترین تجربه های گشت و گذار در ازمیر برای شما خواهد بود.

دکمه بازگشت به بالا